Kimssi pyoryugi

• Jižní Korea 김씨 표류기 (více)

Mkqp

Zajímavý, hravý a geniálně podaný příběh dvou lidí, kteří jsou odříznutí od společnosti, nicméně každý odlišným způsobem. ■ Prvním o kom se dozvíme je chlapík, který dluží spoustu peněz a rozhodne se skoncovat se životem. Skočí z mostu do vody a jeho tělo vyplave na malém ostrůvku pod tímto mostem. Po neúspěšném pokusu o záchranu a následnou sebevraždu, se tento chlapík rozhodne ostrůvek obývat. Jeho hlavním cílem do budoucna je, udělat pořádné nudle a pevné “hovno“. S těmito vznešenými cíly vstává vstříc každému dni. ■ Druhým asociálem v tomto filmu je dívka, která je celé dny zavřená ve svém pokoji v 63. patrové budově. S matkou komunikuje přes smsky a z pokoje vychází pouze když nikdo není doma, aby se mohla umýt. Tato dívčina žije rutinním životem do té doby, než jednoho dne při pozorování prázdného města, svým foťákem spatří zmíněného chlapíka. Myslí si, že je to mimozemšťan a chce s ním navázat kontakt. ■ Wow, s každým přicházejícím kouskem se pro mě stával Kimssi Pyoryugi více a více geniální. Styl vyprávění je něco jedinečného a uhrančivého. Nemohl jsem od toho odtrhnout oči a hltal detaily každé situace. ()

Easykk

Tenhle pomalinku vyprávěný příběh novodobého robinsona v srdci skryté a přeci očím vystavené městské džungle mě opravdu dostal. Tam, kde jsem se měl smát jsem se usmíval, tam kde jsem měl být smutný, jsem smutný byl a prakticky celý film jsem žil s postavami, prožíval jejich utrpení, radosti a překážky až do toho krásně smutného nebo smutně krásného?? ;) konce! ()

CageDepp

Nádhera! Škoda, že to nebylo o hodinu delší, hezky se na to koukalo. Krásný příběh o jednom muži, který je nedobrovolně oddělem od společnosti na ostrově a o ženě, která se dobrovolně zavřela ve svém pokoji. Lituju toho, že jsem tohle viděl v létě a né na jaře, hnedka bych se pokusil vypěstovat kukuřici. ()

hunty

Všechno je tu rozepsané, tak jen budu přikyvovat na fakt, že je to neuvěřitelný film se skvělým příběhěm, dosud snad neviděným. Byl jsem rád jen za dvě postavy, které tak šly intenzivněji poznat. Rozhodně jeden z nejlepších filmů roku 2009. ()

hygienik

Nie že by ma dej zvlášť nadchol, ale odlišné normy správania, robia pre nás Európanov z každého ďalekovýchodného filmu exotiku. ()

Dont

Určitě jeden z nejpodivnějších romantických filmů, který jsem kdy viděl. Hlavně díky hodně paradoxnímu osudu hlavního hrdiny, dívce vedoucí prazvláštní život (pokud se to tak vůbec dá nazvat) a způsobu, jakým se příběh obou hrdinů splete dohromady. Spoiler: ta linie s instantními nudlemi se opravdu povedla, parádní byla donáška s hláškou „Doručujeme opravdu všude. Ale tohle už je vážně trochu přehnané.“ :-)) Opravdu hodně netradiční, zajímavé a příjemné romantické drama s nepřehlédnutelným, ale roztomile podaným poselstvím proti dluhům, půjčkám a kreditkám. ()

Efik_CZme

Překrásný, milý snímek. V mnoha ohledech mi tato roztomilá komedie připomínala Amelii z Montmartu. Vřele doporučuji všem... bez rozdílu:-). PS: Geniální soundtrack. ()

Huntelaar

Jak by řekl Zdeňa: „Mě to Baví.“ a ten druhej cip: „Děkuji uctivě.“. Asiati mají takovou poetiku, že nad tím středoevropanovi zůstává rozum stát. Fim, jehož neasijský remake by byl pouze trapně studní a divný, takhle s přimhouřeným okem plná palba. ()

kohaku

Film vtipný, uvolněný a plný skvělých metafor. Velmi příjemné překvapení aneb kdo proboha vymyslel ten plakát filmu? ()

Hees

Originalita a vtipnosť tohoto filmu ma veľmi prekvapila.Je to jeden s filmov, pri ktorom pochopíme život. Život aký je a aký vie byť nevyspytateľný a aj vtipný. ()

Wiikii

Je to komedie, drama, romantika. Je to (v určitých mezích) reálné s vtipným pohledem na věc. Také je to bláznivé s klasickými rysi Korejské tvorby, i Americké či Evropské znaky kinematografie se tam najdou. .. ALE především, je to ORIGINÁLNÍ. .. Vše se pohybuje v klidném vyprávění příběhu jednoho sebevraha, kterému se nepovede vlastní smrt a skončí na opuštěném ostrově, kde nachází nový smysl života i díky později se objevující samotářce co ráda fotí ze svého pokoje. A jestli nechápete jak se mohli tito dva setkat, když ON je na pustém ostrově a ONA se svým fotoaparátem stále zavřená mezi čtyřmi stěnami. Tak si pusťte tuto pohodovou "love story", která Vám vše objasní a také se u ní pobavíte či naopak téměř uroníte slzu. .... HODNOCENÍ: 87% (4*) ()

MrPierc

Před každým asijským filmem jsem v rozpacích. Asie dokáže vyprodukovat totální kraviny, ale i klenoty, které by se měly nosit na stříbrných tácech a pouštět lidem za odměnu. Vždy mě uchvátí tyto nádherné snímky, kde se na svět dívá zcela jiným okem než v Evropě. Vyvtvoření si vlastního světa bez kreditních karet, pravidel, společnosti. Hlavní hrdina stojí nad propastí a nad koncem svého života, ale na poslední chvíli si řekne "umřít mohu až později" a zabojuje jako nikdy před tím. Nevzdá se a vytvoří si ten nejlepší domov, co lze vytvořit v daných podmínkách. Má vizi a cíl, který je sice malý a nízký, ale pro něj a jeho oči je to téměř nezdolatelný vrchol. Jeho malý svět nezůstává skryt před okem jedné slečny, která žije v ještě chudším světě (duševně). Lidská romance s velice zábavným i citlivým setkáním dvou trosečníků. ()

BarryLyndon

Já jsem z toho hrozně nadšenej! Koukal jsem na to s minimem informací a vám doporučuju totéž. Nečekaně silnéve všech žánrech, ze kterých je to slepené a přitom nečekaně zábavné. Vždycky, když si řeknete: "Ale takhle by to přece nemohlo..." tak si to s vaší výtkou vtipně vytře zadnici. Jak to má u kvalitní "asie" být smál jsem se u toho, byl jsem dojatý a poměrně dost momentů se mnou pohlo. Film jako řemen. Jae-Young Jung bude pravděpodobně můj oblíbený herec, nikdy jsem se na něj podle obličeje a už vůbec ne jména nezaměřoval a když koukám na jeho filmografii, mám tam u něj poměrně dost skvěle hodnocených filmů. 9/10 ()

moviefreak

A dá sa prežiť v tejto hyper-mikro-money dobe prežiť len z odpadkov, pomocou vlastného telo a zdravým rozumom? treba pozrieť:) ()

laik_60

príjemný romantický príbeh o hľadaní v bezmocnosti seba samého, a empatii a a a o tom ako malo zaleží k šťastiu niekedy čo len čerena fazuľa či kukurica, či pohľad, či dotyk krídel nočných motýľov. Naviac malo to takúú zaujímavú Hapkovskú hudbu v závere podmáznutú pinkfloydovskými impresiami :) ()

Pitam

Už jste někdy ztroskotali na pustém ostrově uprostřed velkoměsta? Budete se divit, ale jde to. Důkazem budiž toto malé, velmi milé, jednoduše krásné a tradičně podivně jihokorejsky ulítlé drama o tom, že jediným způsobem, jak se dostat z ostrova, je ho opustit... Samozřejmě, že většina z toho, co se na plátně děje, je velmi nereálné, ale účel poukázat na to, co je v životě vlastně podstatné a k čemu doopravdy slouží kreditky, to rozhodně splňuje. Člověk pak tvůrcům odpustí ty drobné berličky ve scénáři a zcela nepravděpodobné schopnosti snímání jednoho nejmenovaného fotoaparátu. Každopádně, Robinson s Trosečníkem by určitě koukali :-) Moc hezký filmový zážitek. ()

C0r0ner

První půlhodina byla skvělá, režijně po celou dobu špičkové, nicméně jakmile jsem uhádl, kam to celé bude směřovat, tak se moje pozornost velmi rychle a dramaticky zmenšila a celý zbytek filmu jsem dokoukal tak nějak z povinnosti. Skončilo to podle očekávání, takže ve výsledku dost zklamání. 50% ()