Reportéři ČT (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2004, 37 min

Manžel mi vždy říká, nedívej se na to, zas ti to akorád zkazí náladu. Stejně se dívám a občas se dívá i on se mnou. Je dobré, že můžu jednotlivé díly shlédnout na internetu. Škoda, že nelze shlédnout na netu vše. Pan Wollner mi připadá jako normální příjemný chlapík a dle mého názoru je profesionálnější než pan Klíma.(6.3.2014)

Pořad,který se nehoní za senzacemi a poctivě nám přináší vše, co se děje kolem nás, s čím se někteří z nás díky bohu nesetkali, ale co nás bohužel potkat může. Hodně na mě zapůsobil příběh mladé maminky, která vinou lékařky, která nepoznala zhoubný melanom, přišla o možnost se včas léčit a život si když ne zachránit, tak alespoň prodloužit. Zůstal po ní malinký chlapeček. Nejsmutnější je, že se pozůstalým nedostalo ani omluvy, ani jiné satisfakce. Osobně se domnívám, že takové pořady, sahající viníkům do svědomí jsou potřeba.(11.8.2009)

"Reportéri ČT" sa nemusia hanbiť za svoju prácu, ktorú odvádzajú na tejto publicistickej, televíznej relácii. Snažia sa prenikať do zamotaných káuz, ktoré častokrát siahajú do vysokých podnikateľských, či až politických kruhov. Nevyhýbajú sa ani prípadom spojeným s organizovaným zločinom. Kvalitne robia náročnú, investigatívnu, novinársku činnosť. "Reportéri ČT" majú zaostrené na gaunerov, zlodejov, podvodníkov a podobné kriminálne individuá, čo si myslia, že pre nich zákony neplatia. ***(6.12.2011)

Jeden z mála zbylých pořadů investigativní žurnalistiky. Až nebude ani ten, bude to důkaz ohrožení svobody a/nebo totální rezignace autorů a/nebo diváků. Škoda, že se případy nedotáhnou až dokonce, přes obvinění až po (ne)odsouzení. Ale to už asi opravdu není práce novinářů. Na druhou stranu mám pocit, že kdo se domnívá, že vidí trestný čin, je povinen mu zabránit nebo jej nahlásit.(6.6.2016)

Reportéři, kteří tento pořad připravují jsou velmi schopní, profesionální a umí se dostat na kobylku skutečně závažným kauzám. Nicméně mám dost často pocit, že asi tento pořad nesledují ty správné osoby, protože se pak v těchto kauzách vůbec nic neděje, byť poslední dobou se situace snad zlepšuje. Často ale některé reportáže určitého typu úplně vynechám, protože už předem vím, že by mi to přineslo jen další nával frustrace, zlosti a depresí.(22.2.2012)