Reportéři ČT (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2004, 653x37 min

Manžel mi vždy říká, nedívej se na to, zas ti to akorád zkazí náladu. Stejně se dívám a občas se dívá i on se mnou. Je dobré, že můžu jednotlivé díly shlédnout na internetu. Škoda, že nelze shlédnout na netu vše. Pan Wollner mi připadá jako normální příjemný chlapík a dle mého názoru je profesionálnější než pan Klíma.(6.3.2014)

Pořad,který se nehoní za senzacemi a poctivě nám přináší vše, co se děje kolem nás, s čím se někteří z nás díky bohu nesetkali, ale co nás bohužel potkat může. Hodně na mě zapůsobil příběh mladé maminky, která vinou lékařky, která nepoznala zhoubný melanom, přišla o možnost se včas léčit a život si když ne zachránit, tak alespoň prodloužit. Zůstal po ní malinký chlapeček. Nejsmutnější je, že se pozůstalým nedostalo ani omluvy, ani jiné satisfakce. Osobně se domnívám, že takové pořady, sahající viníkům do svědomí jsou potřeba.(11.8.2009)

Jeden z mála objektivních a nezaujatých publicistických pořadů a snad aktuálně jediný, jenž se více zabývá investigativní žurnalistikou. Wollner sice není tak sympatický a charismatický jako Nora Fridrichová z podobných 168 hodin, ale na podobný typ pořadu stačí. Občas mám problém s neuzavřením reportáže, jejím nevyřešením, avšak mé hodnocení se stále pohybuje mezi čtyřmi a pěti hvězdami. A každá objektivní zpravodajská relace se cení (kdyby ČT měla přestat být veřejnoprávní, Moravec, Fridrichová a Wollner by byli rychle vyhozeni...).(23.10.2017)

Velmi kvalitiní publicistický pořad moderovaný Markem Wollnerem, poukazující na stěžejní události nejen v politických kuloárech, ale i napříč celou naší společností. Je rozhodně dobře, že takový pořad veřejnoprávní televize svým divákům nabízí, protože těmito reportážemi si diváci mohou svým způsobem udělat i lepší obrázek o skutečnostech, o nichž například neměli dostatek informací.(19.9.2017)

Tento pořad je v dnešním informačním šumu a dezinformačním hnoji kriticky potřeba - zejména u nás. Můžeme být rádi, že tady ješte existuje publicistika, která dokáže odhalit zásadní pochyby ve veřejném životě a podat tak informační ruku divákovi, který ještě chce vědět, co se kolem něj děje. Ostatní můžou třeba číst blesk a koukat na novu a možná i primu, ale dokud tu budou Reportéři ČT, budu je plně podporovat. 100% = 5/5(25.10.2010)