Reportéři ČT jsou takoví upozorňovači. Najdou problém, zadokumentují ho a dokonce ho i okomentují, ale v podstatě do něj nezasahují a neřeší ho. Jsem s tím srozuměn a občas se na ně mrknu. Jen mi vadí, že přitom často reprezentují ten jediný správný, tedy veřejnoprávní a eurounijní, názor, kterým se snaží ovlivnit stádo, jež si neumí najít informace samo.(12.1.2016)

Reportéři, kteří tento pořad připravují jsou velmi schopní, profesionální a umí se dostat na kobylku skutečně závažným kauzám. Nicméně mám dost často pocit, že asi tento pořad nesledují ty správné osoby, protože se pak v těchto kauzách vůbec nic neděje, byť poslední dobou se situace snad zlepšuje. Často ale některé reportáže určitého typu úplně vynechám, protože už předem vím, že by mi to přineslo jen další nával frustrace, zlosti a depresí.(22.2.2012)

V tomto pořadu je krásně vidět, čeho je naše justice schopná. Člověk, kterej vytuneluje dvě firmy a připraví tak několik set lidí o celoživotní úspory, člověk, kterej do "svých" firem nastrkává své osobní šoféry, trenéry boxu a další lidi tohoto typu, vyvázne u soudu s podmínkou a soudce se pak ještě cítí dotčen, když reportér ČT zpochybní jeho verdikt. Díkybohu narozdíl od dvou tří soudců si dotyčný všechny fanoušky Slavie nikdy nekoupí.(19.6.2011)

"Reportéri ČT" sa nemusia hanbiť za svoju prácu, ktorú odvádzajú na tejto publicistickej, televíznej relácii. Snažia sa prenikať do zamotaných káuz, ktoré častokrát siahajú do vysokých podnikateľských, či až politických kruhov. Nevyhýbajú sa ani prípadom spojeným s organizovaným zločinom. Kvalitne robia náročnú, investigatívnu, novinársku činnosť. "Reportéri ČT" majú zaostrené na gaunerov, zlodejov, podvodníkov a podobné kriminálne individuá, čo si myslia, že pre nich zákony neplatia. ***(6.12.2011)

Jeden z mála zbylých pořadů investigativní žurnalistiky. Až nebude ani ten, bude to důkaz ohrožení svobody a/nebo totální rezignace autorů a/nebo diváků. Škoda, že se případy nedotáhnou až dokonce, přes obvinění až po (ne)odsouzení. Ale to už asi opravdu není práce novinářů. Na druhou stranu mám pocit, že kdo se domnívá, že vidí trestný čin, je povinen mu zabránit nebo jej nahlásit.(6.6.2016)