Gnomeo & Julie

Gnomeo a Júlia

Animovaný / Romantický / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2011, 84 min

• numi

Vzhledem ke své "délce" překvapí především nízký poměr gagů. Ono je prostě nejvtipnější to, že je to Shakespeare v červeno-modrém, v měřítku jedna ku deseti, navíc ze sádry a zahradních potřeb. Jenže tohle haha si v duchu pronesete už u traileru, přinejhorším v první tříminutovce. Pak následuje dlouhá porce nepříliš zábavné animované rutiny.(7.7.2011)

• campix

Zprvu to vypadalo, že Gnomeo and Juliet by mohl být vcelku solidní nápad na zajímavý animák. Ale chyba lávky ta tuctovost tady na vás dýchá z každé minuty. Děj je naprosto předvídatelný a ne že bychom na to nebyli zvyklý u podobného druhu filmů, ale tady to přímo bije do očí. Potěšilo mě hlavně zajímavé dabérské obsazení, které potěší už jen když ho vidíte takhle pěkně pohromadě. Jasně je tu i pár takových těch cool postav, které mají za úkol donutit vás smát a díkybohu i tady se jedna taková povedla a je jí gumový plameňák Featherstone s proměnlivým počtem nohou. Gnomeo and Juliet je tedy sice občas celkem zábava, ale pro dnešní náročné publikum jen další z mnoha.(15.5.2011)

Jeden z nejslavnějších příběhů všech dob už dostal hodně podob a byl vyprávěný v různých dobách a kulturách. Tak proč ho neobléci do slušivého animovaného kabátku a nepřiblížit ho i těm nejmenším divákům? A nudit se nebudou určitě ani ti větší. A kdo jiný by měl mít na svědomí hudební stránku filmu (mimochodem moc povedená) této anglické klasiky než sir Elton John.(19.2.2011)

• playboxguest

Asi nejnudnější zpracování slavné předlohy, s jakým jsem doposud měla tu čest. Naivně jsem doufala, že to na počest klasiky alespoň neslavně dopadne, což byl jediný důvod, proč jsem se vůbec dosápala ke konci. 3D: *** tomu na zábavnosti taky nijak zvlášť nepřidalo. Možná byla chyba, že jsem u animáků začínala s Tangled, protože ve srovnání s ním je většina ostatních animáků ve 3Dčku jen lehce mastná, málo slaná. A Gnomeo s Julčou se tomuhle podstandardu nevymykají.(28.5.2013)

Moc nechapu tu kritiku, proste Romeo a Julie prevedeny pro mensi publikum. Takze se tu setkate se stejnejma jmenama, podobnejma situacema a samozrejme i spoustou pridanejch scen a nektery sem snad ani davat nemuseli. Ale to by film mel jen nakejch 60 minut. Nicmene ani tech 75 neni nijak tragickejch, dej svizne odsejpa, pisnicky jsou chytlavy a animace je povedena, coz meli tvurci ulehceny tim, ze trpaslici nemusi bejt nejak extra detailni, proste ovalenej trpaslik ze zahrady, coz ale neznamena, ze by nemeli uchazejici mimiku. Celkove kdyz se to bere jako detskej animak a nemate nejaky prehnany ocekavani, tak se u toho da slusne zabavit a nevidim duvod nedat 4*.(25.5.2011)

• - Keď Gnomeo utekal pred Tibaltom a červenými trpaslíkmi, Júlia mu povedala: "Utekaj, Gnomeo, utekaj!" Je to odkaz na film Forrest Gump (1994). Keď Forrest utekal pred zlými chalanmi, Jenny mu povedala: "Utekaj, Forrest, utekaj!" (a_hofferson)

• - Roli Juliet měla původně namluvit Kate Winslet. (Hal_Moore)

• - Elton John a Lady Gaga pro film nazpívali píseň "Hello Hello". (LittleMonste)