Gnomeo & Julie

Gnomeo a Júlia

Animovaný / Romantický / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2011, 84 min

• kinej

Mix sterilní digitální animace a anglického kýče, sázející na tak žalostně nezajímavé postavy, jakými jsou sádroví (či jací) trpaslíci, na mě působí jako touha Eltona Johna, coby producenta, znovu zpeněžit svou tvorbu z doby kdy byl na vrcholu. Jediné co film zachraňuje je anglický humor, ale jelikož jsem film viděl bohužel jen v anticharismatickém českém dabingu (a znovu se na něj už nikdy dívat nehodlám), tak ani nemohu docenit účast jmen jako Statham, Osbourne, nebo Hogan.(15.6.2012)

• Carol Pifková

Zo začiatku som bola skeptická a vravela som si, že toto ma baviť nebude, no v prvej polovici som sa celkom dobre bavila, ale druhá polka ma sklamala. Už to nebolo vtipné, zaujímavé a strašne som sa nudila. Úprimne, čakala som kedy už bude koniec a keď už bol tak to ešte viac pokazila záverečná scéna kde tancovali. Prišla mi úplne zbytočná.(3.2.2013)

DIALOG : MODRÁ TRPASLICE - Negramoto !!! ČERVENÝ TRPASLÍK - Proti černochům nic nemám.......... A já si říkal - vložím to do přehravače, rychloposuvem se podívám na pár scének, stejně se mi to nebude líbit, a až to dojde k titulkům, tak to prostě vypnu a na film zapomenu. A ejhle, půlka příběhu je pryč a já, nejen že na to koukám, ale mě to i baví, směju se, fandím, trpím, prostě je to dobrý. Trocha ironie, humoru, dobré písně, akce i romantika. CITÁT - Pokoj jejím střepům......... Reklama na Terrafirminátor mě sebrala. Zbraň hromadného zahradNIČENÍ. CITÁT - Mňau.......... Růžobrk je prudič, ale ví co je láska a dramatika - trpaslík za trpaslíka. Ve filmu si zahraje i socha Williama Shakespeareho ( 1564 - 1616 nebo tak nějak ). Příběh podle originálního scénáře Roba Spracklinga a Johna Smitha. Executive producent - Elton John. Hudba - Elton John, Bernie Taupin, James Newton Howard a Chris Bacon. Asi nejlepší trpaslík je Benny, kterého ke všemu v češtině namluvil Pavel Liška, proto je tak imaginární. Další postavy v originále namluvili - Fawn : Ozzy Osbourne a třeba Tybalta namluvil Jason Statham. Na konec to všechno skončilo tragicky. Nebyl to zas takový hrozný trapaslík. Pro náročné je to i ve 3D.(4.9.2011)

"The story you about to see has been told before. A lot." - Klasická pohádka pro děti, kdo čekal animák pro celou rodinu, byl pochopitelně zklamaný. Podruhé se na to dívat z vlastní iniciativy nebudu, ale byla to docela roztomilá jednohubka, to se musí nechat. Dětem a milovníkům happy endů se bude určitě líbit.(10.8.2011)

Zapomeňte na Romea a Julii, ted je tu pohádkově ulítlý Gnomeo a Jůlie:-) Tihle trpaslíkové ožívající, když majitelé nejsou doma a krom toho proti sobě bojující červení a modří to dokáží pořádně rozpálit. Dějově stejné jako hraná verze, kdyse nám do sebe zamiluje pár a každý je z jiné barvy znepřátelených trpaslíků.. A usmíření se dočkají, až když to vypadá že jsou díky obří sekačce, která vše srovná se zemí mrtví..(5.8.2011)

• - Tvář Julie byla inspirovaná tvářemi Hollywoodu, ale hlavně tváří Emily Blunt, která jí také dabuje. (griph)

• - Notebook paní Montague má na sobě logo banánu. (griph)

• - Několik reálných gnom-obývaných příměstských britských zahrad pomohlo inspirovat místa pro film. (griph)