Gnomeo & Julie

Gnomeo and Juliet

Gnomeo a Júlia

Animovaný / Romantický / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2011, 84 min

Nebyť toho klišoidného koncu, ktorý sa dal čakať už od prvej minúty filmu (veď, čo iné čakať v rozprávke pre deti) celkom vydarený kúsok. Niektoré nápady boli naozaj originálne, napr. malý zajačikovia, jazdenie na kosačke, porcelánový plameniak... no celkovo to nie je až také skvelé. ((60%))(5.6.2012)

Krátký, jako pírko lehoučký, veselý film plný humoru a dobře vybraných fláků Eltona Johna, který mě velmi mile překvapil. Nenudil jsem se ani na chvilku, trpaslíkovské podání nejslavnější Shakespearovy romanťárny mě v žádném případě neurazilo, užíval jsem si povedenou animaci a výborný dabing (jen se podívejte na to obsazení - nezáleží na tom, že jde většinou o štěky)... A ani bych neřekl, že to byl vyloženě dětský film (Shakespearův výstup, slovní spojení jako "weapon of grass destruction" a další). Snad jen veselá finále, v nichž si všechny postavy zatančí a zazpívají, bych už v animácích vídat nemusel, a jedna záchranná mise nemusela tolik připomínat jinou záchrannou misi z Toy story. Jinak bez výhrad. Čtyři a kousek hvězdy dávám i za Newton Howardovu hudbu, která si s Eltonovými notami také hezky pohrála.(17.6.2011)

Hlasový fond se povedl, animace není zlá (kromě skutečně "hliněného" ozvučení mají i postavy odpovídající patinu), když vám ale celý ten koncept zahradních trpaslíků přijde spíše protivný, pozitiva se hledají těžko. Ok, originální ozvučení stojí zato, je tu pár povedených slovních hříček... 60%(5.2.2014)

V susediacich domoch bývajú dve znepriatelené rodiny. Nás však nezaujímajú rozhádaní ľudia, ale sádroví trpaslíci, ktorých majú vo svojich záhradkách. Tí pochytili ľudské maniere a ich nepriateľstvo nepozná hraníc. A čo sa stane ak sa do seba zamilujú deti znepriatelených hláv trpasličích rodín ? Všetci poznáme ten tragický príbeh od Shakespeareho ( ako pomník si strihne epizódnu úlohu ), v tomto prípade však pôjde o roztomilú, hudobnú, príjemne iskrivú a hravú romancu, najvhodnejšiu akú možno natočiť pre malé deti. Vhodným a niekedy sofistikovaným spôsobom boli vložené do filmu pesničky, či len motívy, od Eltona Johna.(4.3.2011)

"The story you about to see has been told before. A lot." - Klasická pohádka pro děti, kdo čekal animák pro celou rodinu, byl pochopitelně zklamaný. Podruhé se na to dívat z vlastní iniciativy nebudu, ale byla to docela roztomilá jednohubka, to se musí nechat. Dětem a milovníkům happy endů se bude určitě líbit.(10.8.2011)

• - Přes smíšené recenze film vydělal 194 milionů amerických dolarů na svůj nízký rozpočet 36 milionů dolarů. (griph)

• - Tvář Julie byla inspirovaná tvářemi Hollywoodu, ale hlavně tváří Emily Blunt, která jí také dabuje. (griph)

• - Při pohledu na poštovní schránky dvou soupeřících sousedů vidíme skrytou myšlenku z „Hamleta“ od Shakespeara. Červená schránka paní Montague s označením 2B zamyšlí „Být“, zatímco modrá schránka od pana Capuleta s označením 2B má lomítko, které zamyšlí „Nebýt“. (griph)