Gnomeo & Julie

Gnomeo and Juliet

Gnomeo a Júlia

Animovaný / Romantický / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2011, 84 min

Průměrná animovaná komedie, tentokrát o dvou znepřátelených stranách trpaslíků. Také další film dělaný hlavně pro 3D projekci a následný výdělek z něj. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)(30.12.2012)

Příjemný, a technicky velmi dobře odvedený animák, který sice to nejlepší vychrlí v prvních 20 minutách, přesto i ve svém průběhu kouzlí spoustu vtipných nápadů na téma "jak využít zahradní okrasu". Jako největší problém bych tak ani neviděl v podstatě neexistující děj (postavy pobíhají po plátně sem a tam bez zjevné logiky a návaznosti), ale spíše ne úplně šikovně roubované vážné momenty a především trapná hudební čísla. Přesto ve své podstatě naprosto OK...(7.5.2011)

Příjde mi to stejně povedené jako Madagaskar nebo Doba ledová. Proto nechápu, proč zrovna tohle má jen 59%. Já se pobavil.(18.6.2011)

• danecek24

69. Zlatý glóbus (za rok 2011) - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "Hello Hello" - Hudba Elton John, text Bernie Taupin(22.12.2011)

• MartinezZ

Po dlouhé době animák, u kterého se nepovedl originální dabing (v českém jsem to neviděl a vidět už opravdu nebudu), neuvěřitelné. Animace nic moc, nápad sám už moc invence nepobral (logicky) a převedení do světa sádrových trphajzlíků nevím, jestli byl ten správný impuls k tomu, aby se film vůbec točil (Copy & Paste to Bin). Možná by tak tomu mnohem lépe slušel dětštější, milejší a naivnější kabátek. Tahle akční animovaná nijak zvlášť humorná parodie na boj dvou znesvářených rodin a love story byl krok vedle.(7.5.2011)

• - Gnomea měl původně dabovat Ewan McGregor. (Lenny.M)

• - Když Gnomea nese v zubech pes a utíká s ním přes město, projíždí kolem autobus směřující na Statford-Upon-Avon - rodiště Williama Shakespeara. (Mikyska)

• - Název filmu, tedy úprava originálního názvu hry, vychází ze slova „gnóm“, což je méně často používané označení pro trpaslíka. (Taninaca)