Gnomeo & Julie

Gnomeo a Júlia

Animovaný / Romantický / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2011, 84 min

• numi

Vzhledem ke své "délce" překvapí především nízký poměr gagů. Ono je prostě nejvtipnější to, že je to Shakespeare v červeno-modrém, v měřítku jedna ku deseti, navíc ze sádry a zahradních potřeb. Jenže tohle haha si v duchu pronesete už u traileru, přinejhorším v první tříminutovce. Pak následuje dlouhá porce nepříliš zábavné animované rutiny.(7.7.2011)

• playboxguest

Asi nejnudnější zpracování slavné předlohy, s jakým jsem doposud měla tu čest. Naivně jsem doufala, že to na počest klasiky alespoň neslavně dopadne, což byl jediný důvod, proč jsem se vůbec dosápala ke konci. 3D: *** tomu na zábavnosti taky nijak zvlášť nepřidalo. Možná byla chyba, že jsem u animáků začínala s Tangled, protože ve srovnání s ním je většina ostatních animáků ve 3Dčku jen lehce mastná, málo slaná. A Gnomeo s Julčou se tomuhle podstandardu nevymykají.(28.5.2013)

Nebyť toho klišoidného koncu, ktorý sa dal čakať už od prvej minúty filmu (veď, čo iné čakať v rozprávke pre deti) celkom vydarený kúsok. Niektoré nápady boli naozaj originálne, napr. malý zajačikovia, jazdenie na kosačke, porcelánový plameniak... no celkovo to nie je až také skvelé. ((60%))(5.6.2012)

• ivishka

Jeden z mála animovaných filmů, který mě nebavil.Snímek u kterého člověk čeká, že se díky již velice známé tématice shakespearovského námětu rozejde malinko jiným směrem a svoji hořkost, kterou si tragédie nesou na bedrech zpestří něčím novým. Ale šlo tu jen o pitvoření hromádky porcelánu pořád dokola. Po konci filmu mi nepřišlo, že jsem se pobavila ale,že si asi nikdy nepořídím trpaslíka na zahradu. Jediné za co si ode mě tento animák zaslouží 2* je:krásně vyobrazená láska dvou plameňáků s propletením lidské bezohlednosti a marnotratnosti..;roztomilí králíčci, kteří tak krásně stříhali ušima :-);trpajzlík s ufiklým kloboukem tantující na notebooku značky BANANA :-D;a nakonec socha Willa Shakespeara-což uznávám za velkolepý nápad..Co bych tomu ještě ráda vytkla je jaksi sveřepost prosadit Eltonovo snažení se podílet na filmu a jak již většina z nás ví sir Elton John nedělá nikdy nic napůl takže to z tohoto snímku bylo také hodně cítit..Stačí na zaplácání nudy ale že by se člověk skutečně pobavil...to ne.(7.3.2012)

• Doudis19

Nulový moment překvapení se u milionté adaptace Romea a Julie dal očekávat, ucházející animace byla patrná už z traileru a stejně tak i fakt že je tenhle film primárně určen pro ty nejmenší (trapnou povahou většiny "humoru"). Tak proč jsem na to proboha šel? No jo vlastně, byl jsem doprovod, alespoň že šestiletej bratranec něco žvatlal, že to bylo šuper..(15.4.2011)

• - Roli Juliet měla původně namluvit Kate Winslet. (Hal_Moore)

• - Keď Gnomeo utekal pred Tibaltom a červenými trpaslíkmi, Júlia mu povedala: "Utekaj, Gnomeo, utekaj!" Je to odkaz na film Forrest Gump (1994). Keď Forrest utekal pred zlými chalanmi, Jenny mu povedala: "Utekaj, Forrest, utekaj!" (a_hofferson)

• - Elton John a Lady Gaga pro film nazpívali píseň "Hello Hello". (LittleMonste)