Gnomeo & Julie

Gnomeo and Juliet

Gnomeo a Júlia

Animovaný / Romantický / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2011, 84 min

Další variace na slavnou Shakespearovskou tragédii o dvou znepřátelených rodech,tentokrát se sádrovými trpaslíky.Tvůrci se velmi snažili vyprávět slavný příběh i pro ty nejmenší a to se jim podařilo.Děti z toho budou určitě nadšeni.Většina dospělých asi moc ne.Pro mě byla první polovina velmi nudná,druhá už o poznání lepší,nápaditější a vtipnější.Scénář nijakými zvláštními nápady neoplývá,i když pár se jich najde(scéna se sochou Shakespeara je opravdu výborná)a režie také ne.Technická stránka filmu je velmi dobrá,ale místy je vidět,že film nijak velký rozpočet neměl.Hudba je celkem slušná,ale nic extra.Konkurence animáků je opravdu velká a proto člověk chtě-nechtě musí srovnávat.Pixarovkám a většině Disneyovek(filmových)se tohle nevyrovná,ale znám i spoustu mnohem horších.Na nedělní odpoledne pro děti je to opravdu dobrá volba.U mě to trpaslíci mají za GnomeoJuliiných 60% a sice za pohodové a dětské vyprávění a za pár opravdu dobrých scén a nápadů.Trpaslíci jsou ovšem malí a na víc prostě nedosáhnou.(2.4.2011)

• playboxguest

Asi nejnudnější zpracování slavné předlohy, s jakým jsem doposud měla tu čest. Naivně jsem doufala, že to na počest klasiky alespoň neslavně dopadne, což byl jediný důvod, proč jsem se vůbec dosápala ke konci. 3D: *** tomu na zábavnosti taky nijak zvlášť nepřidalo. Možná byla chyba, že jsem u animáků začínala s Tangled, protože ve srovnání s ním je většina ostatních animáků ve 3Dčku jen lehce mastná, málo slaná. A Gnomeo s Julčou se tomuhle podstandardu nevymykají.(28.5.2013)

• campix

Zprvu to vypadalo, že Gnomeo and Juliet by mohl být vcelku solidní nápad na zajímavý animák. Ale chyba lávky ta tuctovost tady na vás dýchá z každé minuty. Děj je naprosto předvídatelný a ne že bychom na to nebyli zvyklý u podobného druhu filmů, ale tady to přímo bije do očí. Potěšilo mě hlavně zajímavé dabérské obsazení, které potěší už jen když ho vidíte takhle pěkně pohromadě. Jasně je tu i pár takových těch cool postav, které mají za úkol donutit vás smát a díkybohu i tady se jedna taková povedla a je jí gumový plameňák Featherstone s proměnlivým počtem nohou. Gnomeo and Juliet je tedy sice občas celkem zábava, ale pro dnešní náročné publikum jen další z mnoha.(15.5.2011)

Já se u toho dobře bavil je to takové mile ulítlé. Jeden příběh a nesčetně zpracování od dob kdy byl sepsán a tohle je asi jedno z těch nejšílenějších. Ale je na tom znát věková hranice, pro kterou to bylo určeno, proto nic není tak zlé jak se tváří a nápady se sádrovými postavičkami dokáží pobavit. V určitých věcech, je to i na reálie zpracování občas přespříliš. I tak se mi to líbilo a jsem zvědav co na to řeknu, až to uvidím někdy v budoucnu s dabingem.(19.3.2011)

• Radiq

Další docela nudnej animák, kterej musel sáhnout do 100x ohranejch vod, aby to mělo děj, kterej někoho přilákal do kin. S Romeem a Julií to ale má pramálo společnýho, hlavně to, že na koncu nechcípnou, což není spoiler, když je to animák pro děcka, takže tam se ani smrt čekat nedá. No blbý ale je, že to ani moc vtipný není a chybí tomu ta pravá animovaná něco...(8.10.2012)

• - Keď Gnomeo utekal pred Tibaltom a červenými trpaslíkmi, Júlia mu povedala: "Utekaj, Gnomeo, utekaj!" Je to odkaz na film Forrest Gump (1994). Keď Forrest utekal pred zlými chalanmi, Jenny mu povedala: "Utekaj, Forrest, utekaj!" (a_hofferson)

• - Gnomea měl původně dabovat Ewan McGregor. (Lenny.M)

• - Když Gnomea nese v zubech pes a utíká s ním přes město, projíždí kolem autobus směřující na Statford-Upon-Avon - rodiště Williama Shakespeara. (Mikyska)