Gnomeo & Julie

Gnomeo and Juliet

Gnomeo a Júlia

Animovaný / Romantický / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2011, 84 min

"The story you about to see has been told before. A lot." - Klasická pohádka pro děti, kdo čekal animák pro celou rodinu, byl pochopitelně zklamaný. Podruhé se na to dívat z vlastní iniciativy nebudu, ale byla to docela roztomilá jednohubka, to se musí nechat. Dětem a milovníkům happy endů se bude určitě líbit.(10.8.2011)

Pod značnou shakespearovho R(Gn)ómea a Júlie si teda predstavujem trochu lepšiu kvalitu. Nebola tam v podstate žiadna dráma a ani tragédia ak si odmyslím jednu rozbitú šálku. Aj keď sa figúrky hýbali, stále vyzerali umelo. Detský fanúšik film hádam docení viac ako ja. Ale na druhú stranu musím vyzdvihnúť romantickú atmosféru a trefný humor.(21.7.2011)

Pro malinké děti ideální pohádka, ale starší si své už těžko najdou. Typický příběh a happy end jak se dalo čekat. Jelikož je to Gnomeo a Julie, tak jsem trošku doufal v tragický konec, ale jelikož je to pohádka, tak se to čekat nedá. Povedená a možná lehce nadprůměrná pohádka pro mladší diváky... 6/10 = 60%(26.6.2011)

Já se u toho dobře bavil je to takové mile ulítlé. Jeden příběh a nesčetně zpracování od dob kdy byl sepsán a tohle je asi jedno z těch nejšílenějších. Ale je na tom znát věková hranice, pro kterou to bylo určeno, proto nic není tak zlé jak se tváří a nápady se sádrovými postavičkami dokáží pobavit. V určitých věcech, je to i na reálie zpracování občas přespříliš. I tak se mi to líbilo a jsem zvědav co na to řeknu, až to uvidím někdy v budoucnu s dabingem.(19.3.2011)

S týmto spracovaním nemám najmenší problém - milé, úsmevné, dobrý nápad so Shakespearom a indíciami na jeho hru (čo ocenia najmä dospelí), po technickej stránke tiež super (3D som ale nevidel). Tipujem ale, že najmä jedno a dvojhviezdičkoví hodnotiaci sa na toto vybrali na Valentína a čakali fakt asi Rómea a Júliu (dokonca niektorí nadupanú inteligentnú komédiu) a zostali sklamaní - k tomu asi len toľko: MP-7 by malo hovoriť za všetko.(14.5.2011)

• - Když Gnomea nese v zubech pes a utíká s ním přes město, projíždí kolem autobus směřující na Statford-Upon-Avon - rodiště Williama Shakespeara. (Mikyska)

• - Gnomea měl původně dabovat Ewan McGregor. (Lenny.M)

• - Keď Gnomeo utekal pred Tibaltom a červenými trpaslíkmi, Júlia mu povedala: "Utekaj, Gnomeo, utekaj!" Je to odkaz na film Forrest Gump (1994). Keď Forrest utekal pred zlými chalanmi, Jenny mu povedala: "Utekaj, Forrest, utekaj!" (a_hofferson)