poster

Gnomeo & Julie

 • Velká Británie

  Gnomeo and Juliet

 • Slovensko

  Gnomeo a Júlia

Animovaný / Romantický / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA, 2011, 84 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  ****

  Krátký, jako pírko lehoučký, veselý film plný humoru a dobře vybraných fláků Eltona Johna, který mě velmi mile překvapil. Nenudil jsem se ani na chvilku, trpaslíkovské podání nejslavnější Shakespearovy romanťárny mě v žádném případě neurazilo, užíval jsem si povedenou animaci a výborný dabing (jen se podívejte na to obsazení - nezáleží na tom, že jde většinou o štěky)... A ani bych neřekl, že to byl vyloženě dětský film (Shakespearův výstup, slovní spojení jako "weapon of grass destruction" a další). Snad jen veselá finále, v nichž si všechny postavy zatančí a zazpívají, bych už v animácích vídat nemusel, a jedna záchranná mise nemusela tolik připomínat jinou záchrannou misi z Toy story. Jinak bez výhrad. Čtyři a kousek hvězdy dávám i za Newton Howardovu hudbu, která si s Eltonovými notami také hezky pohrála.(17.6.2011)

 • Guzo
  **

  Jednou za čas se rád podívám na nějaký animovaný film, proto je možná škoda, že výběr tentokrát padl na Gnomea s Julií - ušly mi zřejmě o mnoho lepší snímky. Na druhou stranu špatné to taky nebylo, oceňuji jistou dávku originality a děti se u toho určitě budou bavit. A až příště uvidí v obchodě zahradního trpaslíka, rodiče to budou mít hodně těžké. 5/10 (viděno s českým dabingem)(4.5.2012)

 • Carol Pifková
  **

  Zo začiatku som bola skeptická a vravela som si, že toto ma baviť nebude, no v prvej polovici som sa celkom dobre bavila, ale druhá polka ma sklamala. Už to nebolo vtipné, zaujímavé a strašne som sa nudila. Úprimne, čakala som kedy už bude koniec a keď už bol tak to ešte viac pokazila záverečná scéna kde tancovali. Prišla mi úplne zbytočná.(3.2.2013)

 • Martrix
  ***

  Malým dětem bude stačit pohled na trpaslíky, kteří občas něco legračního vytropí. Větší děti tak moc nadšené nebudou, protože ty už potřebují i nějaký ten děj, který je zaujme. A nejsem si jistý, že příběh o dvou znepřátelených sádrorodech postačí. No a dospělí? Ti kteří jsou klasikou netknuti a výraz Shakespeare mají spojený pouze se značkou rybářského navijáku, si budou pochvalovat originální a místy i vtipný animák. Pro ty, kteří mají klasiku rádi a jsou ohledně Romea a Jůlie v obraze, může být jejich animovaná parodie buď nestravitelná trapaslíkovina, nebo budou schopni velkého nadhledu a různé slovní hrátky je pobaví. Tento animák není hloupý, ale pro mě osobně je nezábavný, neoriginální a ... to asi stačí. Chápu že to není jen tak, najít opravdu originální téma pro vtipný animák, ale Shakespear nebude to pravé ořechové.(26.6.2011)

 • silentname
  ****

  "Gnomeo And Juliet síce v jadre toho asi moc neponúka, no myslím si, že pár dobrých momentov to má a sleduje sa to celkom v pohode. Samozrejme vieme ohadnúť, že tvorcovia zmenia koniec a bude happy end. Samozrejme to bude viac moderné a je pravda, že koncept nie je veľmi originálny. Stále sa snažíme znovu vytvoriť "Toy Story" len namiesto hračiek tu máme záhradných trpaslíkov. Ale keď si toto dáme z cesty, tak si myslím, že "Gnomeo And Juliet" nakoniec ponúka celkom dobrú oddychovú zábavu, pár dobrých fórov, ktoré pobavia a zapasujú do tohto sveta a vďaka tomu to vnímam ako pohodovú oddychovú zábavu. Postavy toho moc ponúknuť podľa mňa nemajú. Možno s výnimkou jednej nemajú nejakú veľkú hĺbku a viac-menej len hrajú svoju rolu. Máme tu jasného hrdinu, jeho lásku, jasného zloducha (alebo len hajzla... ako chcete) a vieme, že na konci to všetko vyvrcholí v obrovskú akčnú scénku. Ale keď si predstavím, že chceme podať tento príbeh mladým divákom, tak toto nie je zlá verzia. Nepovie to príbeh Romea a Júlie, ale podľa jeho kostry podá niečo iné. A celkom to funguje. Myslím si, že za jedno pozretie to stojí. A ak premýšľate či to pustiť svojim deťom, tak to pokojne môžete. Myslím si, že zabavia s týmto filmom. Hodnotenie: B(3.11.2018)

 • - Gnomea měl původně dabovat Ewan McGregor. (Lenny.M)

 • - Při pohledu na poštovní schránky dvou soupeřících sousedů vidíme skrytou myšlenku z „Hamleta“ od Shakespeara. Červená schránka paní Montague s označením 2B zamyšlí „Být“, zatímco modrá schránka od pana Capuleta s označením 2B má lomítko, které zamyšlí „Nebýt“. (griph)

 • - Keď Gnomeo utekal pred Tibaltom a červenými trpaslíkmi, Júlia mu povedala: "Utekaj, Gnomeo, utekaj!" Je to odkaz na film Forrest Gump (1994). Keď Forrest utekal pred zlými chalanmi, Jenny mu povedala: "Utekaj, Forrest, utekaj!" (a_hofferson)