• Hank

Pokud byla záměrná absurdita imigrantových trampot skutečně cílem, což by asi mohlo být vzhledem k "eden" vyznění závěru, tak bych to dal na tři hvězdičky. Jinak dvě, cesta Eliase byla až moc křiklavá a moc jižansky zmatená, až jsem měl pocit, že chvílemi koukám spíše na grotesku. A navrch by mě zajímalo, kde vlastně Elias přistál, zda to byla Itálie nebo snad Řecko či úplně jiná země, protože se mluvilo pořád jiným jazykem, reálie byly podivné a příběh jakbysmet. Costa Gavras stvořil takový multi-evropský galimatyáš.(24.1.2012)

Svižné, nápadité, vtipné i dojemné cestování pohledného imigranta bez dokladů a většinou i bez peněz do Paříže.(13.12.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,178,607(8.7.2010)

• Malarkey

Vypadalo to na zajímavý multi-evropský film, ale zklamalo mě to. Herci stáli za hovno, v příběhu se šukalo a když se nešukalo, tak se řešili sračky a zpracování mě nudilo k smrti. To pozitivní hodnocení tu je snad jenom proto, že se režisér snaží řešit kopu veledůležitých otázek. Dle mýho ale naprosto k ničemu.(24.11.2010)

• jhrasko

Multikultúrna a multijazyková multiBLBOSŤ, čo multiblbosť, multi-MEGA-blbosť. Zmätená cesta EURO-občana Eliasa neznámo kam, ktorému len tak mimochodom každý pomáha a každý druhý ho ťahá do postele je nechutnou propagáciou medzinárodnej družby, solidarity a priateľstva. Costa-Gavras sa načisto zbláznil. Multizbláznil.(8.1.2010)