Reklama

Reklama

Černý den v Black Rock

  • USA Bad Day at Black Rock (více)
Trailer

VOD (1)

Jeden proti všem! Spencer Tracy pátrá po otci muže, který mu zachránil život. Do ospalého, zapadlého městečka Black Rock na konci roku 1945 nečekaně přijíždí muž, který se představí jako John Macreedy. Čtyři roky se tu vlak nezastavil, již svou přítomností tu proto vzbudí pořádný rozruch. John Macreedy (kterého nezapomenutelným způsobem hraje Spencer Tracy) má jednu ruku částečně nehybnou následkem válečného zranění a hledá tu muže jménem Komako. Jméno tohoto japonského farmáře však mezi obyvateli městečka vyvolává podivnou hysterii, jejímiž projevy jsou ztráta paměti a neochota nějak pomoci. Osamělý Macreedy je přesto odhodlán zjistit, co se tu stalo. Také rychle pochopí, že samozvaný vládce městečka Reno Smith rozhodně nemiluje cizí čmuchaly... Jeden z nejlepších westernově laděných příběhů, do nějž jsou působivě vloženy prvky thrilleru, natočil známý hollywoodský režisér John Sturges. Podobně jako ve svých slavných filmech Sedm statečných, Výstřely v O. K. Corralu a Poslední vlak z Gun Hillu také tentokrát efektně a sugestivně dokázal využít své mimořádné inscenační schopnosti. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (105)

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Přestože je tomuhle westernu již přes šedesát let, je ho dlužno řadit k těm moderním, které klasické westernové schéma dodržují sice jen rámcově (koně a indiáni možná ani nejsou nutnou podmínkou), ale poskytují jasně vymezenou přídavnou hodnotu. Zde je jí napínavé pátrání o osudu otce amerického vojáka japonského původu, který zemřel v Itálii za 2. světové války. Zdánlivě neproniknutelná hradba "soudržná společným zlem" se začíná postupně drolit. Veterán Macreedy (výborný Spencer Tracy) z ní uvolňuje kámen po kameni (ne všichni jsou stejně vinni a ne všichni jsou stejně zatvrzelí), dokud nejsou síly natolik vyrovnány, aby nakonec mohl dotáhnout svou věc do konce sám. Jeho protihráč Smith (Robert Ryan) na vojně nebyl, a tak jeho šance (byť vyzbrojen) nejsou valné. ()

Sawy 

všechny recenze uživatele

Jednoduchá premisa,mistrně rozehraná na délku kratšího celovečeráku,kterému režisér Sturges situováním do několika lokací bez možnosti se z nich vymanit vtisknul precizně gradující tísnivou atmosféru.Děj se odkrývá postupně,zpočátku divák netuší,co se vlastně děje a komu fandit,ale pod stále více se vyhrocující situací se profilují charaktery jednotlivých postav,v čemž silně pomáhají charismatičtí herci včele se Spencerem Tracym.Western se tu kombinuje s filmem noir,což film dělá velmi zajímavým a právě díky tomu,jak elegantně mísí žánry,má co nabídnout i dnešnímu divákovi. 80 % ()

Reklama

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Novodobý western s kriminální zápletkou - či spíš syrové psychologické drama z amerického zapadákova ... noční můra odehrávající se převážně za bílého dne ? Atmosféra je maličko roztržitá, takže její tah na branku není úplně konzistentní - jakoby se skládal z mnoha drobných ataků, jejichž aktéři spolupracují jen občas. I tak se jedná o nadprůměrný počin, který odhalí leccos zajímavého ... z lidské povahy ... 3,5* ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Spencer Tracy přjíždí vlakem do zapadákova jménem Black Rock a od té doby, co se ocitne na nádraží, je mu jasné, že zde není vítán. V momentě, kdy se začne vyptávat na jednoho japonského farmáře, který zde má bydlet, začnou mu někteří obyvatelé města usilovat o život. __ Podle mého názoru se jedná o velmi zajímavý moderní western. Nejdůležitější na celém snímku je jeho pomalá a hodně dusná atmosféra, která drží napětí od začátku až do konce. Celé je to zasazené do nádherných exteriérů a obsazení se také povedlo. Kromě Tracyho je hodně výrazný Lee Marvin ve vedlejší roli jednoho z místních grázlů. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Opravdu silný film mého oblíbence John Sturgese. Úplně jsem zde propadl dokonalému herectví Spencera Tracyho. Zdánlivě jen jednoruký sušinka v černém obleku, ale dokáže zatočit jak s obyvateli nevyřešenou tragédií zmítaného Black Rocku, tak i s filmovým divákem. Nejde zde v podstatě o pravý western, ale spíše o krimi smíchanou s psychodramatem. Vlastní vyznění filmu "jeden muž proti všem" však už typicky westernové je. Trailer: http://www.traileraddict.com/trailer/bad-day-at-black-rock/trailer ()

Galerie (75)

Zajímavosti (10)

  • Takmer všetky scény vo filme boli natočené na max. dva pokusy. (Real Tom Hardy)
  • V roku 2018 bol film americkým Národným kongresom zvolený na prezerváciu pre jeho kultúrnu, historický alebo estetickú dôležitosť. (Real Tom Hardy)

Reklama

Reklama