poster

Černý den v Black Rock

 • anglický

  Bad Day at Black Rock

Thriller / Drama / Krimi / Mysteriózní

USA, 1955, 81 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ****

  Moderní western bez kovbojů, indiánů a zlatokopů, zato s jednorukým válečným veteránem v hlavní roli (charismatický Spencer Tracy), který přijíždí do jedné zapomenuté osady na konci světa hledat japonského farmáře. Příběh celkem prostý, mající v sobě ale skryté tajemství a těžící především z izolovanosti scény a nemožnosti z daného místa svobodně odejít, což dává snímku až rozměr jakéhosi divadelního dramatu.(13.11.2011)

 • Anderton
  *****

  Od moderného westernu si nedokážem želať viac. Klaustrofóbia mestečka, z ktorého niet návratu a postupne sa zužujúca slučka okolo krku....koho nakoniec? Lacný americký patriotizmus/nadradenosť tu dostáva jednu presne mierenú ranu jednou Traceyho rukou iba 10 rokov po vojne. Postupne stupňujúce napätie až do záveru, kde sa tvorcovia určite neriadili hollywoodskou korektnosťou a postupne odhaľované tajomstvá mestečka, v ktorom skapal pes, pretože je v ňom všetko morálne zhnité. Je otázne, či sa niekedy bude dať ešte na tomto morálnom pohrebisku niečo vybudovať.(20.8.2016)

 • Martin741
  ****

  Reziser John Sturges /The Great Escape, Escape from Fort Bravo/ natocil vskutku uchvatny film. Sice postrada dejovu liniu, ale o to vycibrenejsie su dialogy, napatie rastie kazdou jednou scenkou. Film sa odohrava len na malom priestore, ale o to viac je divak vtiahnuty do deja - najma hodne do seba malo pustne mestecko obklopene nehostinnymi skalami. A vyborne sa do toho opreli najma herci ako Spencer Tracy /Norimbersky Proces, Hadej kdo prijde na veceri, State of the Union/, rolu dobre zahral aj Robert Ryan /Peckinpahov Wild Bunch, Dirty Dozen/ a Anne Francis /serial Matlock/. Vsimol som a si aj Lee Marvina, ktory konecne opustil dementalne blbowoodske kraviny a la Caine Mutiny. Reziserky je to natocene majstrovsky a kulisy su na urovni. 77 %(27.3.2016)

 • Vančura
  *****

  Výtečný film, který mě velmi mile překvapil. Napínavý děj zhuštěný do 80 minut rychle odsýpá a odhaluje traumatickou vzpomínku z nedávné historie jednoho Bohem zapomenutého místa. Hlavní postava - cizinec a zdánlivý outsider - svým příjezdem napraví spáchanou křivdu a navzdory svému handicapu získává místní na svou stranu a odjíždí jako morální vítěz, který nastartoval očistu Black Rock od nezdařené minulosti. Výborné drama s téměř archetypálním vyzněním, kterému nemohu nic vytknout.(18.6.2012)

 • MrCreosote
  ***

  Co se vlastně stalo v městečku Black Rock - v místě plném podivných individuí od primitivního násilníka až po slabošského a vysmívaného šerifa? To se společně se Spencerem Tracym dozvídáme postupně, bystřejším divákům ovšem nebude dělat rozluštění oné záhady moc velký problém. Ten bych ovšem viděl v absenci postupně gradovaného napětí - první polovina filmu se nese v příjemně zneklidňujícím duchu "co se tady hergot děje?", ovšem v momentě, kdy má hlavní hrdina na kahánku, zůstává atmosféra stále stejná, namísto definitivního a zoufalého "teď už je to definitivně v loji". Další chybu bych pak viděl v několika zdánlivých maličkostech, například co dělali zbývající obyvatelé města celý den? Vyjeli si k horám na piknik? Nenechte se ale zmást, i přes tyhle výhrady je Černý den v Black Rock slušným thrillerem s bezchybným hereckým obsazením a zajímavým námětem.(29.8.2011)

 • - Film se měl původně jmenovat stejně jako literární předloha "Bad Day at Hondo" (Špatný den v Hondu), ale nakonec byl změněn, protože již roku 1953 byl natočen western s Johnem Waynem s názvem Hondo. (Mariin)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace