poster

Růžový panter

 • Velká Británie

  The Pink Panther

 • Slovensko

  Ružový panter

Komedie / Krimi

Velká Británie / USA, 1963, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  ***

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,878,107Tržby Celosvetovo $11,100,000║ Prvá hodinka je až nechutne príbehovo planá, našťastie potom dostane o niečo viac priestoru Peter Sellers a hneď sa to rapídne zvýši na grádoch vďaka jeho vydareným gagom a tak zachráni film aspoň k tomu slušnému priemeru. David Niven je vo svojej úlohe otravní a absolútne sa do nej nehodí. /55%/(6.8.2005)

 • anderson
  ****

  SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 1.6.1974+ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 28.6.1974, réžia slovenského znenia (ČST Košice) = OĽGA RÚFUSOVÁ+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = ?.?.199?+(Obnovená)SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 31.1.2014, réžia českého znenia (WHV 1994) = JIŘÍ PTÁČEK (21.1.2014)(21.1.2014)

 • D.Moore
  *****

  Tenhle film je mým druhým nejoblíbenějším z celé růžovopanteří série - a to je přitom tolik odlišný od těch následujících, v nichž už inspektor Clouseau řádí na plné pecky. Peter Sellers bezpochyby stvořil legendární postavu, ale zároveň by bylo nespravedlivé opomíjet souhru Davida Nivena a Claudie Cardinale (večerní flirtovací scéna je velmi krásná) nebo půvabnou Capucine v roli Clouseauovy manželky (a tedy zřejmě nejtrpělivější ženy v celém známém vesmíru) a zapomínat na velkolepé finále v maskách, vrcholící zvířecí automobilovou honičkou, která rozesměje snad i mumifikované diváky.(2.11.2014)

 • mortak
  ****

  Výpravnější postelová fraška, jakých se na divadle najdou tucty (s Broukem v hlavě v čele). V první půli se šampaňské otvírá více než je nutné, ale dialogy jsou vybroušené a opilá Claudia roztomilá, aby se pak film rozjel na plné obrátky. Vtipy nejsou nikterak originální, ale Sellers dokáže z otřepané situace "nevěrná žena a milenec pod postelí" vydolovat maximum a scéna "stařeček přechází ulici" patří k mým nejoblíbenějším z celé serie. Čtyři hvězdičky jsou možná moc, ale pro tu lehkost...(17.12.2010)

 • lamps
  ***

  Sellers je od svého prvního výstupu delikátní, Niven nesmírně charismatický a Claudia Cardinale krásná, krásná, krásná, ale ty světlejší chvilky komisaře Clouseau teprve mají přijít. Pilotní film ho přeci jenom až příliš staví do pozadí a jeho příběh není zrovna z těch, které bychom radostně hltali a vtipy vyprávěli druhý den známým... 65%(13.4.2013)

 • - Ústřední postavou měl být původně Sir Charles Lytton (David Niven). Diváci i samotní tvůrci si však natolik zamilovali inspektora Clouseaua (Peter Sellers), že o něm nakonec vznikla celá série filmů. (Dreadd)

 • - Blake Edwards ponúkal rolu princezny Dali aj Audrey Hepburn. (Diazbros)

 • - V jednom záběru kouří Dahla (Claudia Cardinale) cigaretu. Když se jí Lytton (David Niven) pokouší svést na předložce z tygří kůže, objeví se jí cigareta najednou v druhé ruce, a když se začnou líbat, zmizí docela. (StevenW.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace