Reklama

Reklama

Růžový panter

Trailer

Obsahy(1)

Inspektor Jacques Clouseau se snaží dopadnout zločince světového formátu, zvaného „Fantom“, který inspektorovi stále uniká. Inspektor je přesvědčen, že Fantom tentokrát udeří v lyžařském středisku, kam se pravidelně sjíždí společenská smetánka. Do střediska zamířila i princezna Dala, která je majitelkou jednoho z nejslavnějších diamantů světa, zvaného Růžový panter. Inspektor Clouseau jede do lyžařského střediska i se svou manželkou Simone, která se tajně stýká se sirem Charlesem Lyttonem, jenž je ve středisku také. Sotva inspektor Clouseau přijede, dozvídá se, že někdo ukradl psa princezny Daly, což jej přesvědčí, že je na správném místě. Inspektor podezírá všechny, kteří přijeli do střediska, neboť Fantom může být kdokoliv z nich. Všichni návštěvníci střediska se zúčastňovali vyhlášených večírků pořádaných Angelou Dunningovou a na každém večírku Fantom kradl klenoty. Když je Clouseau informován, že únosce psa byl Artoff, který je zaměstnancem sira Charlese, považuje inspektor sira Charlese za Fantoma. Simone varuje Charlese před svým manželem, ale Charles si dělá více starostí s tím, že jeho synovec George objevil jeho tajný kufřík s nástroji lupiče a rukavicí, kterou zanechává Fantom na místě činu. Inspektor Clouseau varuje princeznu Dalu a ta povolí přítomnost policistů ve svém domě na maškarním večírku. Sir Charles se opravdu pokusí Růžového pantera ukradnout, stejně jako jeho synovec George, ale najdou jen prázdný sejf... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (267)

Oskar 

všechny recenze uživatele

Je zvláštní paradox, když je prví film série vnímán negativně optikou dalších, úspěšnějších dílů. Došlo totiž k žánrovému posunu. Blake Edwards neusiloval o nic víc než natočit starosvětskou společenskou veselohru s Davidem Nivenem a Claudií Cardinalovou, ale většího úspěchu nečekaně dosáhla vedlejší postava inspektora Clouseau. Původně ho měl hrát Peter Ustinov, několik dní před natáčením ale odstoupil od smlouvy a musela se překotně hledat náhrada. Peter Sellers měl pověst velkého improvizátora a své pojetí Clouseaua - grotesknější než ve scénáři - byl schopen dát dohromady během cesty letadlem do Říma, kde se točilo. V průběhu natáčení už bylo zřejmé, že se Sellers stane další hvězdou filmu, což mu vyneslo druhé místo v titulcích a pohotově připravovaný spin-off Clouseau na stopě. Teprve v něm se rozjelo to, co si s Pantery jakožto sérií spojujeme. Já mám ale rád i ten první film, kde je hlavní hvězdou David Niven (nelze si nevšimnout, že i animovaný Panter v titulcích má jeho mimiku) v typické roli šarmantního lupiče gentlemana a duchaplného společníka. Pak je tu nádherné režijní aranžmá, rozmáchlé přes celou šíři širokoúhlého formátu a hudba geniálního Henryho Manciniho. Nejen titulní melodie, i píseň Neglio Stasera je moc hezká. 80% ()

tron 

všechny recenze uživatele

Kto si pod pojmom Ružový panter predstaví nekonečnú sériu bláznivých komédií s inšpektorom Clouseauom (alebo rôznymi jeho rodinnými príbuznými či nasledovníkmi) a originál z roku 1963 si pozrie až potom, zostane v nemom šoku. Peter Sellers, s ktorým je séria neodmysliteľne spätá, je v jednotke vedľajšou figúrkou a film má bližšie k ľahkej kriminálke, než k bláznivej komédii. Ak si teda "jednotku" pozriete len kvôli Sellersovi, budete kruto sklamaní; to pravé ružové šialenstvo nastalo až v dvojke. Priemerná nuda s nezáživným Davidom Nivenom v titulnej úlohe. Jeden z najtypickejších príkladov v dejinách kinematografie, kedy si vyložene podporná postavička ukradla sériu pre seba, lebo s prehľadom prevalcovala všetko ostatné a diváci si ju okamžite zamilovali. ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

Úvod série mi nikdy k srdci nepřirostl a to protože prostě do Clouseauovské série nepatří. Jedná se jen o mírně podprůměrnou krimikomedii s nevýrazným obsazením, kde na sebe veškerou pozornost strhává Peter Sellers, kterému se ani tolik nesměju, jako že mi ho je líto, že si na prsou hřeje takovou mrchu. Vtip přijde až v závěru, honička v autech společně se zebrami je nezapomenutelná. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $10,878,107Tržby Celosvetovo $11,100,000║ Prvá hodinka je až nechutne príbehovo planá, našťastie potom dostane o niečo viac priestoru Peter Sellers a hneď sa to rapídne zvýši na grádoch vďaka jeho vydareným gagom a tak zachráni film aspoň k tomu slušnému priemeru. David Niven je vo svojej úlohe otravní a absolútne sa do nej nehodí. /55%/ ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tady se Sellers teprve zahriva, takze to jeste neni tak skvela komedie, jako dalsi dily. Taky je to tim, ze ma v podstate vedlejsi roli, vetsi pozornost je soustredena na Nivena, kterej je sice dobrej, ale jakmile je na scene Sellers, tak Niven nema sanci. Sice se tu najde par klasickejch Clouseauovskejch forku, ale stejne je videt, ze si to Sellers teprve vse osahava. Navic je film spis krimi komedie, nez nejaka blazniva komedie, ale i presto to je fajn zabava, ktera ale na pozdejsi dily zdaleka nema. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (18)

  • Aby se Peter Sellers (Jacques Clouseau) dostal do lepší formy, podrobil se vyčerpávajícímu hubnoucímu režimu, který zahrnoval i nadměrné užívání prášků na hubnutí, což možná přispělo k jeho infarktu, který utrpěl před uvedením filmu. (M.B)
  • Ústřední postavou měl být původně Sir Charles Lytton (David Niven). Diváci i samotní tvůrci si však natolik zamilovali postavu inspektora Clouseaua (Peter Sellers), že o něm nakonec vznikla série dalších filmů. (Dreadd)

Související novinky

Růžový panter se vrátí

Růžový panter se vrátí

21.11.2020

Režisér Jeff Fowler, jehož Ježek Sonic byl jedním z nemnoha filmů, které jsme v letošním roce mohli ještě vidět v kinech, a Chris Bremner, scenárista úspěšného letošního akčňáku Mizerové navždy,…

10. ročník Festivalu krátkých filmů Praha

10. ročník Festivalu krátkých filmů Praha

11.01.2015

Horor čtrnáctiletého českého režiséra, drama sestříhané Dolanem či ztracené kraťasy s Peterem Sellersem. Jubilejní 10. ročník Festivalu krátkých filmů bude bilancovat svoji historii i hledět vpřed…

Deppova dobová detektivka

Deppova dobová detektivka

13.05.2011

Johnny ještě ani nedoplul Na vlnách podivna do kin a už plánuje s režisérem Robem Marshallem další projekt. Konkrétně remake kultovní detektivky The Thin Man podle románu klasika žánru Dashiella…

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010

17.12.2010

Ve středu v noci se na svůj poslední večírek někde tam nahoře vypravil velký filmař, držitel čestného Oscara za celoživotní dílo Blake Edwards. Všichni si jej pamatujeme především jako tvůrce…

Reklama

Reklama