Růžový panter

Ružový panter

Komedie / Krimi

Velká Británie / USA, 1963, 113 min

• Maynard.

Titulky super, ale pak už to stálo za starou berlu :o). No, ne fakt. Já sem si myslel, že to bude uplně jinej film, že tam bude Drajfus, KAtó a spousta legrácek. Tady byly sice dvě moc krásný ženský, ale humor sem za celou dobu nenašel. Holt si budu muset posečkat na pokračování. Asi sem to viděl poprvý, páč si nevybavuju, že by se někdy v Růžovým panterovi jezdilo na lyžích. Ale ti titulky s legendární hudbou se fakt povedly!(3.8.2016)

Chcela by som film, v ktorom by spolu vystupovali moták Clouseau a clumsy Usagi zo Sailor Moon. Milujem tie úvodné titulky aj Manciniho hudbu. A trio Niven, Sellers a Cardinale je rozkošná kombinácia. V televízii som to videla ešte ako decko a dnes som si splnila sen a videla som to v kine. (Lumiere - 20.4.2014)(20.4.2014)

Popravdě si nejsem jistý, jestli jsem tento první díl vůbec někdy viděl, ale asi jo. Bohužel dnes mě opravdu moc nenadchl :(. Na rok 63 je to sice velmi kvalitní dílo, tehdy v podstatě nic takového nebylo a dnešní komedie z toho jen čerpají. Jen ... některé scény mi přišly prostě až zbytečně natahované a nakonec i málo vtipu, než jak jsem si pamatoval. A ženské byly na Anglii moc hezké... já věděl, že to byly Francouzky :)(8.5.2014)

Film, který zrodil legendu a zapsal se snad napořád do knihy světového humoru. "Růžový panter". A přesto se první díl liší od těch ostatních. Není v něm tolik střeštěného humoru, vlastně je tu málo scén, kdy byste se mohli opravdu nahlas zasmát, žádná řachanda. Hvězda, hlavní postava a neodmyslitelný pilíř růžovopanterovské série komisař Jacques Clouseau je tu odsunut na kapánek vedlejší kolej, v titulcí je uveden jako druhý. Hlavní postavou je zde lupič sir Charles přezdívaný Fantom, čili první díl je snímaný z té druhé strany zákona než v ostatních dílech série. No budiž. Sira Charlese hraje gentlemanský David Niven elegantním způsobem sobě vlastním. Roli inspektora Clouseaua měl hrád původně někdo jiný, avšak v poslední chvíli režisér Blake Edwards obsadil Petra Sellerse a tím dal příležitost vyniknout opravdu jedinečnému komikovi. Pro okrasu (a nejen to) jsou tu dvě krásné dámy, princezna Dala v podání Claudie Cardinalové a inspektorova záletná manželka v podání Capucine. Tato oddechová kriminální komedie je povedeným začátkem série, která si vždycky najde své věrné, ale i nové diváky. 80%.(1.4.2006)

Výpravnější postelová fraška, jakých se na divadle najdou tucty (s Broukem v hlavě v čele). V první půli se šampaňské otvírá více než je nutné, ale dialogy jsou vybroušené a opilá Claudia roztomilá, aby se pak film rozjel na plné obrátky. Vtipy nejsou nikterak originální, ale Sellers dokáže z otřepané situace "nevěrná žena a milenec pod postelí" vydolovat maximum a scéna "stařeček přechází ulici" patří k mým nejoblíbenějším z celé serie. Čtyři hvězdičky jsou možná moc, ale pro tu lehkost...(17.12.2010)

• - Ústřední postavou měl být původně Sir Charles Lytton (David Niven). Diváci i samotní tvůrci si však natolik zamilovali inspektora Clouseaua (Peter Sellers), že o něm nakonec vznikla celá série filmů. (Dreadd)

• - V jednom záběru kouří Dahla (Claudia Cardinale) cigaretu. Když se jí Lytton (David Niven) pokouší svést na předložce z tygří kůže, objeví se jí cigareta najednou v druhé ruce, a když se začnou líbat, zmizí docela. (StevenW.)

• - Peter Sellers bral rok před natáčením pilulky na hubnutí. (M.B)