Reklama

Reklama

Růžový panter

Trailer

Obsahy(1)

Inspektor Jacques Clouseau se snaží dopadnout zločince světového formátu, zvaného „Fantom“, který inspektorovi stále uniká. Inspektor je přesvědčen, že Fantom tentokrát udeří v lyžařském středisku, kam se pravidelně sjíždí společenská smetánka. Do střediska zamířila i princezna Dala, která je majitelkou jednoho z nejslavnějších diamantů světa, zvaného Růžový panter. Inspektor Clouseau jede do lyžařského střediska i se svou manželkou Simone, která se tajně stýká se sirem Charlesem Lyttonem, jenž je ve středisku také. Sotva inspektor Clouseau přijede, dozvídá se, že někdo ukradl psa princezny Daly, což jej přesvědčí, že je na správném místě. Inspektor podezírá všechny, kteří přijeli do střediska, neboť Fantom může být kdokoliv z nich. Všichni návštěvníci střediska se zúčastňovali vyhlášených večírků pořádaných Angelou Dunningovou a na každém večírku Fantom kradl klenoty. Když je Clouseau informován, že únosce psa byl Artoff, který je zaměstnancem sira Charlese, považuje inspektor sira Charlese za Fantoma. Simone varuje Charlese před svým manželem, ale Charles si dělá více starostí s tím, že jeho synovec George objevil jeho tajný kufřík s nástroji lupiče a rukavicí, kterou zanechává Fantom na místě činu. Inspektor Clouseau varuje princeznu Dalu a ta povolí přítomnost policistů ve svém domě na maškarním večírku. Sir Charles se opravdu pokusí Růžového pantera ukradnout, stejně jako jeho synovec George, ale najdou jen prázdný sejf... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (271)

lamps 

všechny recenze uživatele

Sellers je od svého prvního výstupu delikátní, Niven nesmírně charismatický a Claudia Cardinale krásná, krásná, krásná, ale ty světlejší chvilky komisaře Clouseau teprve mají přijít. Pilotní film ho přeci jenom až příliš staví do pozadí a jeho příběh není zrovna z těch, které bychom radostně hltali a vtipy vyprávěli druhý den známým... 65% ()

anderson 

všechny recenze uživatele

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 1.6.1974+ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 28.6.1974, réžia slovenského znenia (ČST Košice) = OĽGA RÚFUSOVÁ+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = ?.?.199?+(Obnovená)SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 31.1.2014, réžia českého znenia (WHV 1994) = JIŘÍ PTÁČEK (21.1.2014) ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Znáte to. O něčem slýcháte takové chvalozpěvy, že ač jste to neviděli, přijmete za své, že je to něco super. Růžový panter mi až doposud unikal, nicméně k mému naprostému údivu se mne jeden z potomků zeptal zda jej mám a zda jsem jej viděl. Na první otázku jsem odpověděl ano, na druhou ne. Nu což řekl jsem si, je třeba odškrtnout další z legndárních filmů, které jsem ještě neviděl a asi bych jako fanda měl. A tak tedy dnes na pantera došlo. A asi to bylo příliš pozdě. Ačkoliv na jednu stranu má film opravdu skvělý feeling šedesátek a asi budu za rasistu, ale fakt bylo příjemné pro jednou vidět něco bez účasti Afroameričanů v hlavních rolích (vlastně v žádných rolích), přesto film poněkud vyčpěl. Humor byl takový lehce primitivní, ty všeliké záměny, jízda v gorilých maskách městem, pády z oken do sněhu.... Mnohem více jsem si užíval dialogy, z nichž některé byly opravdu vypilované k dokonalosti. Niven jako Sir Charles byl velmi charismatický i Petr Sellers v roli roztržitého kriminalisty. Potomstvu se komedie líbila a smálo se jí, což možná celkem přesně naplňuje mé závěrečné hodnocení. Dávám za 3 sklenky šampáňa, které dělá přátele. * * * ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Ještěže Blake Edwards, libující si ve veselohrách, co utápějí vtip ve škrobené eleganci, nakonec našel svého Fantoma. Je mi líto, inspektore Clouseau, k obvinění se přidává i krádež filmu z pozice vedlejší role.. Kromě neřízené střely jménem Sellers stojí za pozornost i Manciniho proslulý song „Meglio Stasera“.. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je mým druhým nejoblíbenějším z celé růžovopanteří série - a to je přitom tolik odlišný od těch následujících, v nichž už inspektor Clouseau řádí na plné pecky. Peter Sellers bezpochyby stvořil legendární postavu, ale zároveň by bylo nespravedlivé opomíjet souhru Davida Nivena a Claudie Cardinale (večerní flirtovací scéna je velmi krásná) nebo půvabnou Capucine v roli Clouseauovy manželky (a tedy zřejmě nejtrpělivější ženy v celém známém vesmíru) a zapomínat na velkolepé finále v maskách, vrcholící zvířecí automobilovou honičkou, která rozesměje snad i mumifikované diváky. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (18)

  • Ústřední postavou měl být původně Sir Charles Lytton (David Niven). Diváci i samotní tvůrci si však natolik zamilovali postavu inspektora Clouseaua (Peter Sellers), že o něm nakonec vznikla série dalších filmů. (Dreadd)

Související novinky

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (více)

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Milovali jste v dětství Pobřežní hlídku, Hvězdnou bránu, RoboCopa nebo snad Pravou blondýnku? Pak vás možná bude zajímat, že se všechny tyto značky a pár dalších dočkají v budoucnu seriálových… (více)

Růžový panter se vrátí

Růžový panter se vrátí

21.11.2020

Režisér Jeff Fowler, jehož Ježek Sonic byl jedním z nemnoha filmů, které jsme v letošním roce mohli ještě vidět v kinech, a Chris Bremner, scenárista úspěšného letošního akčňáku Mizerové navždy,… (více)

10. ročník Festivalu krátkých filmů Praha

10. ročník Festivalu krátkých filmů Praha

11.01.2015

Horor čtrnáctiletého českého režiséra, drama sestříhané Dolanem či ztracené kraťasy s Peterem Sellersem. Jubilejní 10. ročník Festivalu krátkých filmů bude bilancovat svoji historii i hledět vpřed… (více)

Reklama

Reklama