Samec

Chalan na hranie

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 93 min

• Malarkey

Samec teda Ashton Kutcher fakt je. Ve svejch třiceti letech točí film o tom, jak funguje jako zdejší šukací mašina a ženský jsou z něj unešený. Nevím jestli mi to příjde, nebo se sex čím dál tím víc prosazuje ve filmech. Tady se s tím ale nesere hodně dobře a popravdě se na to koukat docela dalo. Mohlo to být horší, ale romantiku bych tady určitě nehledal, možná ke konci. Ale taková romantika se najde klidně i v pornu.(8.5.2010)

• Gereth

Upozornění: Asi v tom bude nějaký spoiler, ale film je taková sračka, že můžete s klidným srdcem číst dál. // Tak já nevím, nějak jsem nenalezl smysl tohoto výkřiku z LA. Nedá se mluvit o komedii, protože všichni se tváří buď smrtelně vážně nebo ublíženě anebo mají nasazenou masku blaženosti - to když šukají. A šukají dost často. Jenže to ani nemůže sloužit jako porno, protože zběsilá sekvence střihů vám nemůže přinést jakýkoliv pocit vzrušení. Mám pocit, že to byla spíše pouze taková informační vsuvka, jakože abyste věděli, že tenhle to s dámami fakt umí. No a pokud to mělo být romantické drama s ponaučením, tak to mě podržte. Romantickou složku zde zastupuje asi minutová královna kliše na pláži a co se té dramatické týče, je to opravdu logický rébus dát si dohromady, že pokud si vás vydržuje bohatá panička, je život fajn a plný krásných věcí a pokud ne, budete asi muset řešit otázku peněz? Aspoň, že to velké ponaučení přišlo. Nehrát si na Romea a zůstat u své paničky. // Závěrečná otázka pro dámy: Opravdu jsou ty kšandy tak sexy? // 15%(13.9.2010)

Je sice pravda, že Ashton Kutcher není zrovna nejlepší herec, ale tahle role mu seděla až tak dobře, že ji prostě nikdo nemohl zahrát lépe. Ten pohled, ta nicota ve tváři, nemám žádné svědomí, je mi jedno co se kolem mě děje, vím jen to, že je přede mnou pěkná ženská a já vím, jak ji sbalit… tohle je chování profesionálního alfa samce. Jasně je to jen film, herec věděl, že ta se s ním vyspat musí:), ale je to v něm. Znám borce co jsou mu hodně podobní, kteří kdyby opravdu odletěli do LA, tak si žijí přesně jako on. Člověk co napsal scénář to musel na vlastní kůži zažit, protože je to velmi přesné ztvárnění života kurevníka. Z části mě štve, že tyhle filmy přímo prozrazují, jaký je ten správný postup, ale jak jinak se o tom postupu dozvědět? Přesně jak je řečeno: ‘‘Tohle vám neřeknou rodiče nebo ve škole.‘‘ Ale stejně tomu většina publika nevěří a označují tenhle film za blbost. Jak myslíte:)! Něco jako tajné předávání informací. Pro nezainteresované to není žádný převratný film, pro ženy jen kvůli Ashtonovi a pro muže snad jen kvůli hezkým slečnám a postelovým scénám, pak film sklidí jen průměrné hodnocení. Ale pro ty co pilují postupy je to film No. 1. Nezažil jsem film, kde bych si neřekl - tuhle scénu mohli zkrátit, nebo úplně vypustit, naopak tady něco chybělo. Téměř v každém filmu něco chybí, nebo vyčnívá, ale v tomto ne. Má vše přesně jak má mít, dokonce závěr je takový jak to v reálném životě dopadne. Prostě bomba! Víte proč jsou přílety a odlety na letišti v LA na různých podlažích? Na tenhle film určitě nezapomenu.(16.3.2010)

Ashton Kutcher má zřejmě solidní smysl pro humor, jinak by tuhle roli určitě nevzal. :-) Ač se to tváří jako romantická komedie, je to spíš sonda do prázdného života lidí, kteří se živí tím, jak vypadají. Narozdíl od drtivé většiny amerických filmů se zde tvůrci vůbec nevyhýbali sexuálním scénám, takže Anne Heche i ta krásná Ruska (a pár dalších jako kompars) dostaly šanci se předvést v plné kráse. Myslete si o mně co chcete, ale tenhle film vůbec nebyl špatný.(29.1.2010)

Ano, Kutcher je po celou dobu buď toporný, nebo ztopořený, ale ono to nevadí - filmu to nijak neubližuje. Samec je nenáročnou, povrchní, ale i povedenou sondou do světa dlouhodobých mužských VIP šlapek, že by i Deuce Bigalow záviděl. Pokus o katarzi tady je, kýčovité rozuzlení naopak nikoli, takže vlastně film ani nemá čím urazit - snad jen ve chvíli, kdy se Kutcher pokouší brečet po telefonu mámě, to by zasloužilo vystřihnout... Tři a půl.(9.10.2011)

• - Dom, v ktorom býva Nikki (Ashton Kutcher) so Samanthou (Anne Heche) patril v čase natáčania filmu módnemu návrhárovi menom Randolph Duke a má hodnotu 8 250 000 amerických dolárov. (Cako_SK)

• - Auto, ktoré požičiavala Samantha (Anna Heche) Nikkimu (Ashton Kutcher) je Mercedes-Benz G 500 a jeho cena sa pohybuje okolo 80 000 eur. (Cako_SK)

• - Do role Samanthy byla původně obsazena Jennifer Jason Leigh. (Kroup4)