Samec

Samec

Chalan na hranie

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 93 min

V tomhle případě nikdo nečeká Felliniho nebo Bergmana. Tvůrci předkládají naprosto jednoduchou zápletku. Hlavní záletník Nikki je povaleč, který nemá práci a vlastně ani kde složit hlavu. Jenže je vymydleným hezounkem, co se pomocí pár triků (nečekejte žádnou osvětu) dostane do kalhotek, bejváku i účtu nějaké bohaté slečinky/paničky. Jednoduše s ní stráví noc a omotá si jí kolem prstu natolik, že u ní nějakou dobu bydlí.. Teď tenhle Černý Petr padl na sympatickou paničku Samanthu.. Jedno se musí uznat. Tvůrci se ve světě povrchních milionářů docela obratně pohybují. Jsou místa, která fungují lépe než dobře, snad i skvěle (například nehollywoodský závěr jest toho příkladem). Jindy je ale těžké se s hlavními hrdiny ztotožnit. Nikkimu to prostě jednou sakra nevyjde, skončí na ulici a trvá to ještě hodně dlouho, než pochopí, že je třeba něco změnit. Tenhle posun o krok dál docela bolí. Nejen Nikkiho, ale i diváka. Když se on, cynický prostitut, zamiluje do podobně protřelé šlapky/servírky, tak tahle dramaticko-romantická linie prostě nefunguje, jak by měla. Což je velká škoda, protože náznaky by tam byly. Režisér David Mackenzie u mě rozhodně není nějakým břídilem, ví, jak hluchá místa neudělat ještě hluššími, jak správně nastavit kameru a co obléct/neobléct stále rozkošné Anne Heche. Jednoduše jsem se nenudil, nenaštval, docela si odpočinul a ona jinými zmiňovaná závěrečná žába je geniální!!(10.3.2011)

Film pre D.Moore (nebola producentom?:)). Ak by bol Ashton Kutcher posledným mužom tejto planéty, tak možno áno, no "macho" či "samec" to nie je ani zďaleka...herecky sa veľmi nenadrel, "nasúložil" sa zato poriadne. Žánrovo sa scenár pohybuje na hranici trpkej komédie s vypointovaným záverom, čo je vzhľadom na hollywoodskú produkciu prekvapujúce zistenie. Spread je mierny nadpriemer - ľahký, uspokojivý, úsmevne úprimný a úplne jednoduchý.(27.10.2009)

• Gereth

Upozornění: Asi v tom bude nějaký spoiler, ale film je taková sračka, že můžete s klidným srdcem číst dál. // Tak já nevím, nějak jsem nenalezl smysl tohoto výkřiku z LA. Nedá se mluvit o komedii, protože všichni se tváří buď smrtelně vážně nebo ublíženě anebo mají nasazenou masku blaženosti - to když šukají. A šukají dost často. Jenže to ani nemůže sloužit jako porno, protože zběsilá sekvence střihů vám nemůže přinést jakýkoliv pocit vzrušení. Mám pocit, že to byla spíše pouze taková informační vsuvka, jakože abyste věděli, že tenhle to s dámami fakt umí. No a pokud to mělo být romantické drama s ponaučením, tak to mě podržte. Romantickou složku zde zastupuje asi minutová královna kliše na pláži a co se té dramatické týče, je to opravdu logický rébus dát si dohromady, že pokud si vás vydržuje bohatá panička, je život fajn a plný krásných věcí a pokud ne, budete asi muset řešit otázku peněz? Aspoň, že to velké ponaučení přišlo. Nehrát si na Romea a zůstat u své paničky. // Závěrečná otázka pro dámy: Opravdu jsou ty kšandy tak sexy? // 15%(13.9.2010)

• johnn333

Neskutečně únavné. Spread jen a pouze variuuje slavnější předobrazy (namátkou Půlnoční kovboj), přičemž zcela rezignuje na vlastní nápady, invenci, ba i romantiku, vtip nebo spád. Prachobyčejná historka ve stylu up-down-moralize spolehlivě uspí, a to i navzdory faktu, že se první polovinu takřka nepřetržitě souloží. Indie-B(oring) 40%(13.11.2009)

Dostal jsem chuť na pohodovou romantickou komedii a po shlédnutí traileru k tomuto filmu jsem si řekl : tak tohle bude to pravé . No a ono nebylo ! Ono je to totiž erotické drama ! A. Kutchera jako herce mám rád , ale tady byl fakt na pěst . Nemyslím jeho herecký výkon , ale to jak se chová jeho postava ve filmu . Určitě k tomu přispěl i hodně špatně zvolený dabing , který se k němu vůbec nehodil . Příště bych si to radči pustil v originálním znění . Na druhou stranu , film je to natočený dobře . Herecký výkony jsou slušný , dialogy dobře napsaný , lokalita také stojí za to . Jako správné drama , to má i špatný konec , což je u tohoto filmu docela plus , protože aspoň je to reálné a nespadne to do filmového kýče .(8.1.2011)

• - Do role Samanthy byla původně obsazena Jennifer Jason Leigh. (Kroup4)

• - Auto, ktoré požičiavala Samantha (Anna Heche) Nikkimu (Ashton Kutcher) je Mercedes-Benz G 500 a jeho cena sa pohybuje okolo 80 000 eur. (Cako_SK)

• - Dom, v ktorom býva Nikki (Ashton Kutcher) so Samanthou (Anne Heche) patril v čase natáčania filmu módnemu návrhárovi menom Randolph Duke a má hodnotu 8 250 000 amerických dolárov. (Cako_SK)