Epizody(3)

moikan

Wallander je skrátka dobrý - temný, nešťastný, trápny a zároveň umanutý a veľmi schopný. K tomu tá typická severská atmosféra, ktorá k detektívkam patrí. Vizuál seriálu je perfektný . Dej takisto uveriteľný a čistý. ()

tron

Kvalita druhej série je nižšia, než prvej, ale i tak "musím" dať 80%, pretože veľa robí Branaghov výkon, skvelý Wallanderov charakter, silná línia s chorým otcom, pochmúrna severská atmosféra a dosť krvavé a brutálne prípady. Scenáre sú však dosť hrozné (veľakrát som sa strácal v tom, o kom sa policajti práve bavia), neakčnosť Wallandera (skok na neonacistu zo strechy) už nie je pôvabná, ale výslovne trápna a ak tvorcovia chceli švédsku políciu vykresliť ako bandu neorganizovaných, neschopných, amatérskych kreténov, treba povedať, že sa im to bez debaty podarilo (dve ženy môžu súvisieť s prípadom brutálnej vraždy. Kurt o existencii oboch vie, vrátane ich adries. Navštívi jednu. Ukáže sa, že s prípadom nesúvisí. Kto by ale čakal, že navštívi aj druhú, mýli sa. Začne riešiť úplne iné veci a až keď udalosti ešte drastickejšie vyvrcholia, akoby náhodou si spomenie „á, veď je tu ešte jedna žena, ideme za ňou“.). ()

Unlikelyhero

Kenneth Branagh hraje psychicky slušně rozsekaného detektiva ze staré školy a tak dobře, že občasné scénaristické úlety zachraňuje, stejně jako to, že v městečku, kde operuje, řádí výhradně sérioví vrazi ()