Pidlooký masivní buldok s výrazným obočím a nakřivenými ústy a la Stallone (čím víc filmů s ním vidím, tím větší mám podezření, že je to jeho příbuzný) Vic Mature jde po uprchlém taliánovi Richardu Contem (to je zas příbuzný Roye Scheidera určitě) v krásném noirovém městě Roberta Siodmaka. Napínavý útěk z vězení, improvizovaná pokoutní operace, typicky italský rodinný motiv a hlavně těžkotonážní "máma rafanová" Hope Emerson!! Klasika.(21.3.2008)

Za tu nepříjemně výchovnou pasáž v kostele. Siodmakova režie opět brilantně temná.(24.6.2009)

Pribeh ala "dva kamaradi z detstvi, ted kazdy na jine strane zakona" v komornejsim, zato krasne natocenem filmu. Victor Mature jako polda klasicky kvalitni, Richard Conte jako jeho protivnik-zloduch taky prima... A prestoze zeny zde vyjimecne nehraji klicovou roli, potesi pritomnost Shelley Winters, Debry Paget, Hope Emerson...(27.3.2010)

Docela dobrý film. Hlavně se mi líbilo, jak bylo v několika prvních scénáchz v nemocnici natočeno, jak venku pod okny projíždí nadzemka.(7.3.2010)

Parádní noir, kde si to rozdávají dva italoameričtí machové - policajt a vrah. Příjemně nejednoznačné a nepředvídatelné. Siodmak umí. 90%(4.5.2008)

• - Ačkoliv se na filmovém scénáři podílel i uznávaný noir-autor Ben Hecht, v titulcích je jeho jméno vynecháno. (Conspi)

• - Filmový koncept vychází z knižní novely "The Chair For Martin Rome" spisovatele Henryho Edwarda Helsetha. (Conspi)