Humorná pohádka o dvou bratrech, kteří dokázali přemoci obra i čarodějnici, ale opravdové hrdinství na ně čekalo až doma... Pohádka vypráví o jednom královském páru (J. Schneiderová a L. Vaculík), který touží mít potomky. Nakonec se jim jejich sen splní, a to hned v míře dvojnásobné! Narodí se dvojčata. Když chlapci vyrostou a jeden z nich by měl převzít vladařské povinnosti, vynoří se doslova neřešitelný problém: má to být Vojta (F. Tomsa), nebo František (V. Kotek)? Mladíci se tedy vypraví do světa s úkolem – ten, který dokáže vykonat větší hrdinský skutek, se stane králem. Vojta hodlá vykonat hrdinský čin a probudit jedno království ze spánku, František je vyslán královskými rodiči (L. Šafránková a J. Abrhám) vysvobodit jejich dceru Zlatovlásku (M. Šoposká). Netuší, že princezna ani tak nepotřebuje vysvobozovat, jako spíše naučit se dobrému chování. Jenže zatímco princové bloudí světem, u nich doma se usadilo zlo – čaroděj Herdek (P. Zedníček) se svojí povedenou dceruškou Laudónií (B. Hrzánová)! Dokáží princové zachránit rodiče a své království i tváří v tvář soupeři, který vládne těmi nejmocnějšími kouzly? (Česká televize)

inmax

Musím říct, že jsem se dobře bavil. Plejáda dobrých herců, krásné princezny. Jen ti princové možná mohli být malinko herecky výraznější, na to, kolik mají prostoru se moc nepředvedou. Čarodějnice Šlamastyka, co vypadá jako stará, zmalovaná ku*** taky dobrý :) Kdyby pohádka měla lepší příběh a nestála jen na množství postav, hodnotil bych asi ještě líp. Ale i tak jedna z těch lepších pohádek, co za poslední léta vznikly. ()

ostravak30

Pohádka s nadstandardním obsazením je vcelku zajímavá, ale průměrná zároveň. Tak předně jsem ještě neviděl pohádku, kde by chlap líbal chlapa. Tvůrci se vzhledem k roku natočení snažili o vtipnou lehce parodickou verzi. Obr se chce princezny zbavit, protože ji má tak akorát a druhý zase líbá všechny v sále, aby konečně probudil všechny okolo. K tomu hudba Jaroslava Uhlíře. A měla by to být pohádka na maximum hvězd. Jenže slibný začátek nemá už tak slibné pokračování a hudba není zase tak povedená. Přesto je to pohádka místy úsměvná. A tři hvězdy si zaslouží už jen proto, že má tříletá dcera - dosud sledující hlavně kreslené pohádky, se na to vydržela do půlky dívat. ()

Algen

Tak z popisu sedí pohádka o dvou bratrech. O slově humorná bych se hádal. Tak jsem si říkal, jak je možné, že už neumíme točit pohádky. Pak se kouknu, že to režíroval Dušan Klein a radši už nic neříkámto vše vysvětluje. Proč proboha nemá dost soudnosti, aby odešel do důchodu? Vždyť za posledních deset let nic pořádného nenatočil. ()

Vasyl

Další perla na kterou jsem narazil při víkendovým polehávání s kocovinou. Nevím jestli se to může líbit třeba dětem, ale za sebe říkám hrůza. Ty paruky...Bukáš Baculík zezačátku vypadá jako král všech teplých mániček Východního Německa, Tomsa s dlouhýma žlutýma a Kotek s dlouhýma červenýma jako synové krále všech teplých mániček Východního Německa. Holub je krásná dredatá čarodějnice a Zedníček uřvanej dlouhovlasej cigánskej čaroděj "Herdek". No jak mně bylo dobře tak jsem se málem ještě poblil z těch účesů a debilních písniček (jestli je fakt napsal Uhlíř, tak asi všechny za 15 minut, jinak to spíš vypadalo na Pomeje). A Jitka Schneiderová přece nemůže hrát Tomsovu mamu, to je proti přírodě. Hvězdička klasicky za holky, těm to slušelo (když si člověk odmyslí ty paruky). ()

jungewolf

Jako pohádka nic moc - ty paruky byly dost směšný ... . Dávám 3 * a 45 % - kvůli hercům, hlavně L. Šafránkové .... . ()

BigBrother odpad!

Myslel jsem, že pod Trošku už klesnout nejde. Vítejte v pohádkovém suterénu - nudné a nevtipné dialogy, otřesné zpěvecké výkony, drahé exteriéry, které vypadají jak v TV inscenaci z 80. let, otravná hudba ignorující vizuální kontext, ubohý scénář s postavami tak plochými a přihlouplými, že s nimi nic nedokáží ani dobří herci... Takhle se asi tuneluje Česká televize, ne? ()

moriero

Hmmm, od odpadu to zachránil celkem slibný začátek. Ale vydýchat laciné efekty, žalostný hudební doprovod a pitvoření (nikdy jsem nepotkal malé dítě, kterému by se to líbilo), dalo docela zabrat. Ale co je vážně největší pecka, je zdejší anotace na ČSFD. V mé grafice má 26 řádků, haha. Než to přelouskáte, pohádka stihne skončit a vyšumět z vašich hlav. ()

bedlak

Klasické motivy pohádek převedené do netradiční formy. Pohádka bavila a pro děti jistě splní svůj účel. V hudbě je znát osvědčená kvalita pana Uhlíře, kterou dle mého názoru kazí toporné texty Jiřího Chalupy - Svěrák by se hodil více a pak by jistě byly 4*. ()

nickymilka

Zpívání v pohádkách je tragédie.... ach jo, kdyby alespoň ta instrumentace nebo text stál za to, ale to bych asi chtěla moc. Holt si budem muset zase nějakou dobu počkat na klenoty typu Pyšné princezny, Princezny se zlatou hvězdou, Hrátek s čertem a z těch novějších například typu Lotranda a Zubejdy......Starší generace herců hrála jak mohla - duo Šafránková Abrahám bylo parádní, jejich dlouholeté manželství se zkrátka nezapře a na filmovém plátně získává nový rozměr. Ale Kotek a Marika, oumájgád, to byla špaténka!!! Děj - jakože slátanina zlatovlásky a popelky dohromady, mno nevim.... je mi líto, že tak dobří herci skončili u tak špatného zpracování, tak špatného námětu... :-/ tři hvězdy dávám jen za ty výborné herecké výkony Molavcové, Hrzánové, Schneidrové, Vaculíka a za fakt, že jsem prostě pohádkomil. ()

reccal

V té nudě a šedi novodobých pohádek pořádně ujetá výjimka. Král s královnou makají v kole, princové mají černá obočí a barevné vlasy, na trůně se roztahuje Zedníček, který křepčí jak zamlada. K tomu rozmazlený fracek se jménem Zlatovláska a vy čučíte s otevřenou pusou, co to jako je??? ()

omega_SK

Veeeeeeeeeeeeeľmi slabé ......jednorázovka z donútenia. Pyšnú princeznu a ďalšie české klenoty kľudne aj milionkrát ale toto aj raz bolo veľa. ()

Calabria

Viděl jsem v roce 2018 na vánoce a úplně to nebyla blbá pohádka, určitě je lepší než jiné pohádky z 2018 i 2017 ()

Iczena

Chtěla jsem dát původně odpad... Co to jako má být? Tuhle pohádku synovci ani neteři (3 a 6 let) pouštět nebudu. Nevěřila jsem žádnému z herců, že je to pohádková postava. Paní Molavcová jako kouzelná "babička"?! Zas je pravda, že mě nepřekvapila, jen utvrdila v tom, že divadlo asi umí lépe. Nejvíc zklamal L.Vaculík v roli krále. To závěrečné setkání se syny bylo opravdu přesvědčivé. Až mě to málem dojalo k slzám... O princátkách ani psát nebudu, za otřesné paruky nemohou, ale v dětsví na školní besídce hráli určitě lépe! Prostě jim to asi nesedlo, ale to měl režisér poznat, nebo ne? A tím zpěvem to už jen dorazil! Nevadí mi hudební pohádky, ale nedám "všechno". Prostě čeho je moc, toho je příliš. ()