Humorná pohádka o dvou bratrech, kteří dokázali přemoci obra i čarodějnici, ale opravdové hrdinství na ně čekalo až doma... Pohádka vypráví o jednom královském páru (J. Schneiderová a L. Vaculík), který touží mít potomky. Nakonec se jim jejich sen splní, a to hned v míře dvojnásobné! Narodí se dvojčata. Když chlapci vyrostou a jeden z nich by měl převzít vladařské povinnosti, vynoří se doslova neřešitelný problém: má to být Vojta (F. Tomsa), nebo František (V. Kotek)? Mladíci se tedy vypraví do světa s úkolem – ten, který dokáže vykonat větší hrdinský skutek, se stane králem. Vojta hodlá vykonat hrdinský čin a probudit jedno království ze spánku, František je vyslán královskými rodiči (L. Šafránková a J. Abrhám) vysvobodit jejich dceru Zlatovlásku (M. Šoposká). Netuší, že princezna ani tak nepotřebuje vysvobozovat, jako spíše naučit se dobrému chování. Jenže zatímco princové bloudí světem, u nich doma se usadilo zlo – čaroděj Herdek (P. Zedníček) se svojí povedenou dceruškou Laudónií (B. Hrzánová)! Dokáží princové zachránit rodiče a své království i tváří v tvář soupeři, který vládne těmi nejmocnějšími kouzly? (Česká televize)

dita.krizova

Ani nevím, čím mě to tak oslovilo. Byly to snad paruky Kotka a toho z reklamy na Tuc? Pohádka měla sice úplně stejný děj a průběh jako všechny, ale přece na ni bylo něco jiného, něco pohádkově kouzelného. ()

Fary odpad!

Pohádka postavená na hercích a hezké výpravě, ale dohromady o ho*ně. :-/ Musím souhlasit s předchozím příspěvkem, že písničky jsou tam strašné! ()

bloodcountes

Děsivé paruky mimin i dospělých princů a úvodní píseň nějak srazily laťku už na začátku, písničky jsem přeskakovala a paruky od vietnamce se snažila nevidět. Všichni královští rodiče byli asi to, co mě u toho udrželo a Marika, kterou mám prostě nevím proč hodně ráda. Báru už jsem viděla v tolika identických rolích, které identicky hraje, že už mi totálně leze krkem. Ale totálně. Jinak jsem se nakonec i celkem bavila stylem: bože to je hovadina, checht. ()

mira007

Jedna z mnoha veřejnoprávních hodinových pohádek na nedělní odpoledne, která má plus, že se točila i mimo ateliéry a je mezi těmito útvary jedna z těch "výpravnějších" , bavilo mne i ty parodie na klasiky a hlavně to mělo hodně nadstandardní obsazení ( včetně dvojice Abrhám Šafránková ). Ovšem já si asi nejvíc zapamatuju ty travesti paruky hlavních hrdinů včetně Gabči Marcinkové pro kterou to byla druhá role v životě. ()

Juja

Podle obsazeni to vypadalo dost nadejne- Abraham, Safrankova, Vaculik, Hrzanova, Molavcova....a pak se to zvrtlo v souboj o nejtrapnejsi paruku a nejdebilnejsi pisnicku. Jsem vazne rada, ze jsem vyrostla na Trech oriscich :) ()

Erinien

Královsky jsem se bavila! U téhle pohádky jsem se několikrát hlasitě smála. Rozhodně doporučuju. Zrzavý Kotek, to musíte vidět! Následuje plejáda postav obsazených českou hereckou elitou, skoro by jste řekli, že jde o nějakou předrovoluční pohádku a ne o osm let starou věc. Vedlejší postavy jsou obsazeny tak výborně a zahrány s takovým gustem, že upoutají víc než postavy hlavní(samozřejmě kromě zrzavého Kotka - prosím tě Vojto, kdyby jsi se chtěl někdy obarvit, zrzavou ne!) Jen Jitce Molavcové jsem tu babičku nevěřila, vždyť od dob mého dětství, kdy blbla s jojem, vypadá pořád stejně! ()

wictoria

Hvězdy za hezké exteriéry v podobě mých oblíbených zámků, za skvělou babu Šlamastyku i Báru Hrzánovou a oba královské páry. Napoprvé nic moc, ale dcera se do této pohádky zamilovala tak si ji čas od času pouštíme a zvykla jsem si :) Jsou i horší "pohádky" ()

CyriC odpad!

Dementní příběh, příšerné herecké výkony. Nechápu, proč se k tomuhle Abrhám vůbec propůjčil. ()

iNKa 1104

... jsem se smála a smála, až jsem se za břicho popadala ... ale trocha serióznosti by této pohádce neškodila, už jen jako respekt k hercům, kteří se zde snaží hrát a scénář jim to kazí ... ()

chrispe

Dnes dopoledne jsem se díky této pohádce docela pobavila. Co mě kapku iritovalo, byly písně - blbé texty, jako by to psali pět minut předtím na koleně (až teď vidím, že za hudbu může Uhlíř a nechce se mi tomu věřit) plus parta nezpěváků. Jinak je to vykrádačka všeho možného, ale měla jsem pocit, že i sami herci se při natáčení museli dobře bavit. ()

Haide

Průměrná pohádka s velmi nesympatickým obsazením a s tím, že hudební čísla už pravidelně u české produkce přeskakuji, takže vynechávám z hodnocení. ()

anitae

Celkem vtipná Laudonie - Bára Hrzánová a čaroděj Herdek - Pavel Zedníček a písníčka... my na trůně pobudem, my už vocuď nepudem... :o) ()

Moly

Vzhledem k tomu, že jsem čekala zhovadilost a přepla jsem chvíli před tím, než se na scéně objevil Radek Holub, jsem docela spokojena. Jeho výstup ala čarodějnice Šlamastyka mne opravdu pobavil a celkově pohádka zase tak špatný nápad nemá. Písničky jsou často slabší, ale v podstatě mi nevadí. Problém je spíše s oběma hlavními představiteli, kteří nejen že vypadají nevábně, ale dokonce i tak hrají. Suma sumárům jsem ale viděla horší pohádky a když si vzpomeneme na tradičně příšerné vánoční pohádky jde v zásadě o skvost. ()

marusshhka

Není to až tak nepovedená pohádka. Docela staví na hlavu pohádky klasické. Z toho pohledu jsou možná i ty příšerné paruky na místě. A výborný Radek Holub a B. Hrzánová... ()

Lennie

Měl to být vtip? Jestli ano, opravdu se nepovedl. (I když při prvním spatření Vojty Kotka s rezavou parukou jsem opravdu vybuchla smíchy XD) Jedna s "typických" pohádek dnešní doby, tedy nepovedená a lákadlem by měli být herci. Navíc je v celku o ničem. ()

Quendi odpad!

Vojta Kotek s parukou, vizuální efekty z domácího PC, Patlantida(WTF?!?!), Radek Holub jako čarodějnice(?). Celkový dojem - scénář jakoby psalo čtyřleté dítě a točilo to dítě desetileté. Jen s tím rozdílem, že to desetileté dítě je Dušan Klein a o to je to větší tragédie. Tahle pohádka mě vede k domnění, že čeští pohádkáři nejsou schopni přijít s ničím inovativnějším než je Šafránková a Abrhám jako královský pár, Hrzánová jako pizizubá a rozcuchaná čarodějnice, falešný zpěv a rozjívené poskakování po place, které supluje tanec. ()