Muž, o němž nic nevím

Muž, o kterém nic nevím

• Česko

Muž, kterého mám ráda

Love with the Proper Stranger

Muž, o ktorom nič neviem

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1963, 102 min

Komedie / Drama / Romantický – ano. Chvílemi absurdní komedie, která ve vteřině přechází do infarktového dramatu a zase zpátky, a mezi tím vším brnká na romantické struny. První část filmu, kdy Rocky a Angie shánějí nejdřív peníze a pak doktora na potrat, pro mě byla dost těžce stravitelná, líbily se mi ale reálie rodinné Itálie – přecitlivělá matinka, zuřivě žárliví bratři – a hlavně Steve a Natalie, mezi kterými to od začátku až do konce velmi, ale velmi sympaticky jiskří.(24.12.2013)

Vyjímečná romance dvou skvělých představitelů. Překrásná Wood a její úžasný herecký výkon. Velkou potěchou je též McQueen, jehož postava tentokrát není tak přímočaře hrdinská a sebejistá, jak to u něj povětšinou bývá, a k srdci Angely musí vynaložit nějaké to usílí. Moc se mi v této civilnější poloze líbíl, a vidět ho s monoklem bylo opravdu k popukání. Ohromná zábava, s několika velice dramatickými, avšak bravurně zvládnutými, momenty. Zejména u potratu jdou všechny žerty stranou a napětí by se dalo krájet.(23.2.2014)

Příjemná romantická podívaná, kde dva lidé najdou k sobě cestu přes nechtěné těhotenství. Zápletka tedy není nijak převratná, ale tento film tvoří herci s dvěma odlišnými hereckými projevy, McQueenův flegmatik-frajírek a naprosto živelná a strhující Wood, která svým výkonem hlasitě křičí o Oscara. Právě tato fungující chemie tvoří hlavní devízu filmu , ať už v dramatické či komediální linii filmu.(8.9.2013)

A já si naivně myslel, že až od devadesátých let maj herečky ve scénáři, aby se chovaly jako kravky, ale jak je vidět, tak už v letech šedesátých... ■ Ústřední téma: Kdy muž a žena podlehnou chvilkové touze, která není bez následků, je tuctové, avšak ne nudné. Mohlo by to být více zajímavé, kdyby mi ti dva k sobě více sedli nebo kdyby příběh byl trochu jinak uchopen a převyprávěn, takhle mi nezbývá nic jiného, než konstatovat, že se jedná o černobílý průměr. Nic víc, nic míň. ◢ ■ ◣ (R) [68/100] ■ (K) [69/100] ■ (V) [55/100] ■ (H) Natalie WOOD [75/100] ● Steve McQUEEN [67/100] ■ (♫) [59/100] ■ (E) Tam na konečné (1957) ● Moonstruck (1987) ● My Cousin Vinny (1992) ■ (Č) 1 ■ (P) [Pondělí, 10-VII-2017; 03:30] [SD] ϿϾ [PZ-cz] [63/100] ■ (CSFD) nascendiAkyAntcheyenekareen(C) [63/100](8.1.2018)

Ne, že bych byla přímo zklamaná, na to byli oba hlavní představitelé až příliš charismatičtí, ale...no řekněme, že bych v tomto případě uvítala více komedie a méně zdlouhavých dramatických scén. Takto jsem měla pocit, že sleduji dva filmy v jednom, přičemž se mi ta odlehčenější část, naplněná až po okraj konverzačními bonmoty, v nichž excelovala zejména Angelina temperamentní italská rodina, zamlouvala o mnoho víc, ta druhá spíše nudila.(1.1.2014)