Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a ubytuje se u souseda Kozderky. První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku a zpátky ji kvůli podnapilosti přivezou policisté. Do Višňové dorazí manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru vedoucí do Kozderkova sklepa. (TV Nova)

J*A*M*A*L

Tak pro mě snad ještě lepší než jednička.Tak začnu obsazením.Skoro stejné další a znovu perfektní výkon, ještě k tomu se sem přisral Jiří Krampol který z toho dělal vynikající a ještě lepší zábavu.Tereza Voříšková byla opět vynikající a dvojka Kryštof Hádek a Lukáš Langmajer to spolu vážně rozjeli ve velkém.Tento film se stal pro mě velikým filmovým zážitkem a když to pomalu končilo tak to bylo trošku smutné protože vždy když končí něco na více dílů tak ten poslední je trošku smutnější, ale za to skvělým zážitkem.Mě se to opět, ale moc líbilo a skvěle jsem se bavil. ()

peetriss

2Bobule jsou učebnicovou ukázkou zbytečného filmu. Každý dialog, každá scéna se pohybují v patrech ubohé trapnosti, herecké výkony špatné, příběh nulový, režijní vedení katastrofální. Navíc i ta poetika prostředí,držící nad vodou první Bobule také vyprchala. Katastrofální film na mentální úrovni "nováckých" seriálů. ()

ondrula

Poměrně dost špatný a zbytečný pokračování jedničky, která ovšem taky nebyla žádnej zázrak. Pořád mi tak nějak nejde do hlavy, proč se v komerční kinematografii platí scénáristům velký prachy za sračky, jaký můžeme vidět v 2Bobulích. Jak už to pak tak obvykle bývá, špatnej příběh je doplněn mizernými hereckými výkony, u kterých se mi chtělo brečet. Nechutná bréca Švandová kroutí v upnutým kostýmu prdelí, jako by jí bylo dvacet, Krampol si hraje na mafiána (nebo na Belmonda?) a Jiří Korn se svým mečivým hlasem nepřesvědčivě předvádí hitmana - nešiku, kterýho by nejspíš přechcalo i malý děcko. Hádek s Langošem hrajou ještě větší kretény než v jedničce a jejich postavy už se omezily jen na scény ožírání se, následnýho provedení průseru a pak dlouhých záběrů na Hádka, jak zuboženě běží za nasranou Voříškovou a donekonečna volá: "Klároooo!" Mimochodem, když ti dva hrají ožralost, je to spíš jako když ožralej předstírá střízlivost. Dvojice "groteskních" policajtů je zpět, ale naštěstí nemají moc prostoru. S překvapením jsem musel uznat, že jediný nadprůměrný herecký výkony jsou od Táborskýho a Postráneckýho. Druhou hvězdu dávám kameramanovi a nádherným záběrům na vinice. ()

Jespi

Herci z Prahy, z Čech nemůžou hrát moraváky ani kdyby měli roční přípravu. My moraváci to víme, známe a chápeme. Každopádně, když už nic, tak hezké prostředí. 30% ()

lucijelucije

To že v bobulích hrají sympatiční herci, neznamená, že tohle pokračování zachrání. Bylo todost ujeté, vynucené, přitažené za vlasy a ten závěr tomu dodal korunu úplně. Škoda. ()

lucinka.md

Tento film bych charakterizovala jedním slovem : NUDA. Jedině trojka Hádek, Voříšková, Langmajer a krásná Pálava zachránily 2Bobule od odpadu. Sice bylo několik scén, u kterých jsem brečela smíchy, ale toť vše. Jinak prostě nuda, nuda, nuda. Hlavně poslední půl hodinu jsem se modlila, aby už byl konec. Nejvíce jsem trpěla u scén s rodiči Langmajerovy přítelkyně v podání Švandové a Krampola, které byly opravdu k uzívání a naprosto zbytečné. To už jsem se radši dívala na Korna, který se jako Krampolem najatý ,,zabiják" pokoušel dost komicky zavraždit svůdce Langmajera. Sečteno podtrženo : blbost, kterou jsem, jak pevně věřím, viděla naposled. ()

Ricky_CZ

Překvapení, jako když Baník porazí Spartu...Oproti jedničce mnohem vychytanější scénář a obzvláště ve druhé polovině mnohem více humoru. Opravdu jsem se řechtal. Kdo nezažil policii na jihu Moravy, nepochopí :) Terezce to překvapivě zase neskutečně seklo a přibilo i koček ve vedlejších rolích...Takže zase: Morava, víno, ženy, humor a zpěv...75% ()

Pájusha

Lidi já vám nevím, proč tak přikře? Vždyť je to komedie, samozřejmě jak tu již bylo řečeno :"Je to hozeno trochu do crazy." (c.tucker). Ale pakliže mám srovnat jedničku a dvojku, musím dát dvojce hvězdičku navíc. Hodnotím v rámci žánru, tudíž srovnávám jen s ostatními komediemi. A musím uznat, že já se prostě u 2Bobulí bavila. Když jsem se dívala na jedničku, první půlku filmu jsem se, dá se říct, trošku nudila, ale druhá půlka to vyrovnala takovým tím typickým lehkým oparem melancholie, který sice 2ce chybí, ale dá se říct, že pro mě je to spíš plus. Celý příběh voní létem a smíchem a když jsem navíc viděla všechny ty nádherné pohledy na krajinu, kterou jsem zrovna tenhle rok prošla jen s báglem na zádech, bylo mi blaze :) ()

amokey

Myslím, že hodně záleží, s čím se člověk na tenhle film jde podívat. Já od toho víceméně nic nečekala, protože jednička mně nijak neohromila, takže jsem mohla být jen příjemně překvapená. Už dlouho jsem nezažila, že by se celé kino většinu filmu tak moc smálo a bavilo. Pěkný zážitek. Mně se to líbilo víc než jednička, takže pro mě 3,5* :-) ()

Marys

Podľa môjho názoru je dvojka kvalitatívne vyrovnaným počinom popri jednotke. Dokonca podľa mňa ešte vtipnejšia, zároveň opitejšia, načrela trošku do iných žánrov, mierne potlačila romantiku, rozvinula fantáziu a určite zachutila. ()

Zhigi

Na tento film jsem se těšil snad půl roku. Původní "navoněná" atmosféra z prvního dílu zmizela a nahradily jí naprosto tragické, až přímo komické herecké výkony Krampola a Korna. Se 2* tomuto filmu možná ještě nadržuji. Scénář otřesný, jiný režisér se vydal jinou cestou, než jeho předchůdce, a to nebylo dobře. Scény s duchem dědečka tam taky vůbec nemusely být. Postránecký zahrál svou roli nejlépe ze všech, ale ani trio Hádek - Voříšková - Langmajer nebylo špatné, no jak jsem už psal, film naprosto zkazily postavy Krampola a spol. ()

1945

Do druhých bobulí se vloudilo trochu horších scén, ale atmosféra jedničky byla stále znát, takže se celkové zhoršení dá překousnout... ()

Blazin

Občas nějaký ten vtípek se objeví, ale většinou je ten film spíše trapný, s jedničkou se to nedá srovnávat, ta byla rozhodně lepší. ()

Zyne

šit, spolehlivě ze stolu shazující všechno to příjemné, co na něm zůstalo po konzumaci prvních bobulí. z tohohle je akorát tak bolehlav, rozhodně nedoporučuju, je to prostě "krabičák" (: ()

mira007

Jednička byla aspoň zábavná a originální, ale tohle... linka s Kornem byla zábavná, ale změnila žánr v jakousi grotesku a ten zbytek nic moc. Vyloženě rušivá byla role Langmajera, který mi přišel až trapný. ()