Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a ubytuje se u souseda Kozderky. První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku a zpátky ji kvůli podnapilosti přivezou policisté. Do Višňové dorazí manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru vedoucí do Kozderkova sklepa. (TV Nova)

Autogram

Bobule jednička mali svoju romantickú vinársku atmosféru spojenú s útekom z mesta. To všetko je v dvojke preč a má to nahradiť atmosféra kameňákova a zmagorení herci hrajúci opitých, akoby toho nebolo dosť v "zábavných" programoch. Príbeh nulový, hľadal som za čo udeliť aspoň jednu hviezdu a boli to Tereza a Kryštof, pôvodní protagonisti, ktorí pôsobili celkom príjemne aj teraz. ()

Vojtiin

Slabší pokračování prvního filmu Bobule, místama celkem nudné, ale musím dát tři hvězdičky, protože jsem to viděl jako předpremiéru a ještě v Gold Class ve Village Cinemas. :) ()

Mackin

Oproti uvolněné, svěží a minimálně o třídu lepší jedničce jsou 2Bobule již pouze bláznivou komedií pro co nejširší divácké publikum. Charakteristická snaha o humor za každou cenu už z principu dává vzniknout scénám, které jsou občas křečovité až trapné (zbytečné scény s Jiřím Kornem), ale jindy zase příjemně pobaví (scény skvěle doplňující se dvojice Hádek-Langmajer). Každému je snad jasné, že 2Bobule nejsou nijak převratně natočené, nekladou si žádné umělecké ambice a už vůbec nechtějí divákovi něco sdělovat. Jsou prostě nenáročným a oddechovým filmem, který sice slouží jen pro pobavení, ale přesto ještě zachovává i určitou úroveň a podle mě si tak v žádném případě nezaslouží hodnocení v podobě ponižujícího „odpadu“. ()

rubik1

Neviem či bolo toto pokračovanie Bobúľ tým najšťastnejším krokom. Film už postrádal ten nenútený humor z jednotky a aj ten happy end prišiel tak odrazu ako keby tam zabudli navinúť asi 20 minút filmu. Dávam preto 3,5 * ()

tommmy89

české filmy ja môžem. Nič ma v ňom naozaj neprekvapilo, ale na druhej strane bolo milé sa pozrieť zase niečo pekné z českej kinematografie :) 3 z 5 ()

Jello Biafra

Vcelku vydarené pokračovanie úspešných bobulí síce nemá dostatočne prepracovanú zápletku, ale všetko dokonalo vyvážia vydarené gagy a hlášky. (modrý Portugal nemá chybu) ()

jefff

Docela zábavný český film, který trpí klišojdním příběhem i typicky česky strukturovaným scénářem. Vtipy občas fungují občas ne a pointa je nevýrazná. Velké mínus je volba Jirky Krampola, který dával svým výkonem vzpomenout mistrovská díla tuzemské kinematografie Kameňáky a Babovřesky. ()

venca163

Chystal jsem se zrovna na víkend na Moravu a dávali tohle v bedně, tak jsem si i přes prašivou jedničku řek, že u toho zkusim chvilku vydržet. No to zas byla bída. Příběh, to byla mizérie nad mizérii. Unylý tempo, otravný, trapný a šroubovaně propojený scény. Jako asi jediný pozitivum lze brát fakt, že se film se svojí celkově sračkovitou úrovní nesnaží ještě sdělit nějaký životní pravdy. Na filmy z tohohle žánru (šablonovitá kalkulace; prakticky náhodný poskládání toho, co už jednou zafungovalo - bez logiky a studu - do sebe) mam pifku a 2Bobule to rozhodně jen prohloubily. (30%) ()

Danula13

Taková lehká letní nenáročná komedie, dobře jsem se i s vyprodaným kinosálem bavil. Za krásy vinařského kraje okolo Pálavských vrchů 1* navíc. ()

fruitbueno

Co chybí pokračování jedničky? Režisérova zručná a originální ruka a kameramanovy poeticky laděné zasněné obrazy. Přesto dvojku nehážu do kanálu, jako většina zdejších uživatelů. Vtipné to bylo, Langmajer hlásil neskutečným stylem, Voříšková stále kundice, Hádek vypadá skoro dospěle, skupinka dědků nezklamala.. Co z toho, že to bylo až trochu moc přitažené za pačesy.. ()

ericek

Ta druhá hvězda je jen proto, že rád nadhodnocuju českou tvorbu. Prvním Bobulím nesahají "dvojky" bohužel ani po kotníky. Trapné, nudné, do estrádní šablony TV Nova lehce zařaditelné. A už ani ta krajina není, co bývala... 30%. ()

KR4T4S

Stačilo mi třičtvrtě hodiny. Neustálé běhání z místa na místo, ožírání se (na Moravě se asi tedy jen chlastá), Hádkův imbecilní výraz, samoúčelné vtipy (nahraditelné jakýmkoliv jiným vtipem) a hlášky typu "Musíš začít naplno a potom přidávat" mě úplně odradily. ()

LexBarker

Bohužel o dost slabší než první díl.První půlhodinka docela ušla,ale pak nastoupila nuda a hodně špatný výkon Jirky Krampola...Tomáš Bařina asi dobře věděl,proč nešel do druhého dílu.Pro mne osobně jedno velké zklamání. ()

slovan1

Po skvělé letní komedii v podání Bobulí, jsem velkolepě očekával neméně povedené pokračování. Hodnocení zde mi ale stíralo úsměv ze rtů... I přesto jsem si říkal, že snad to nebude tak špatné. Bohužel... 2 Bobule je opravdu dle mého komerční tah, něco ve stylu Sněženky a machři po 25 letech. Příběh je o ničem. Jsou zde postavy, které by se dobře hodily do bláznivé americké komedie pro burany ale ne do filmu, od kterého hodně lidi očekává kvalitu. Korn jako trapný zabiják je vrchol... K tomu lepšímu, co jsem si se shlédnutí odnesl, je opět kvalitní herecký výkon Lukáše Langmajera, který mě vždy dobře pobavil. Terka Voříšková není tak sexy jako v jedničce, ale pořád stejně sympatická. Dvojka policajtu taky dycky pobaví :-)). Kdybych dál více než průměr, asi bych si něco nalhával... Bohužel, pro mě velké zklamání. ()