Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a ubytuje se u souseda Kozderky. První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku a zpátky ji kvůli podnapilosti přivezou policisté. Do Višňové dorazí manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru vedoucí do Kozderkova sklepa. (TV Nova)

donkocicak

O dost slabší než jednička bohužel. Postavy Jiřího Krampola a Jiřího Korna mi přišly spíše trapné než komické. Chyba byla asi už v námětu... ()

zmates odpad!

Ok, uznávám, že zařadit 2Bobule vedle takových skvostů české kinematografie, jako jsou Kameňáci nebo jiné Troškovy parády, je trochu přísné, ale žádný producent na světě si prostě nemůže po relativním úspěchu prvního dílu dovolit TOTO vypustit na světlo. Buďme však upřímní, všichni jsme to tak trochu čekali. Už samotný naprosto idiotský název filmu naznačuje, že bude cosi v nepořádku. A od prvních záběrů se utvrzujeme v tom, že máme skutečně co dočinění s čistokrevným "odpadem". Scénář, kamera, hudba a především !herci!, to vše jsou učebnicové ukázky klasického českého béčka. Zůstává mi rozum stát nad tím, proč kvůli takovéhlemu nesmyslu jezdili až do velkého a věčného Sovětského svazu, aby tam ulovili nějakýho mladýho nadějnýho umělce a svěřili mu režii. To rovnou mohli dát Troškovi, Vorlovi nebo Jakubiskovi a dopadlo by to při nejhorším stejně špatně. Po prvním dílu, který skutečně přinesl do českého filmu svěží vítr, jsem touto fraškou více než rozzblobený. Možná že až mě ten amok přejde, přidám čestnou jednu hvězdu, ale teď na to skutečně nemám ani trochu chuť. ()

Oneiros

Hláška s "moravským müsli" dobrá, jinak podprůměrný film, který má příjemnou atmosféru... A nic moc víc. ()

xenopus

Dokud se nepřesuneme na Moravu, jsme svědky trapnosti ála Kameňák (mohou za to částečně i herci), jenže bez vtipů. Jenže i Moravě oproti prvním bobulím něco chybělo - hřejivost, vřelost, poťouchlost, špičkování se mezi Pražáky a Moraváky a jakýsi bezstarostný humor. Scénář těchto bobulí je nedotažený, ale co se dá taky udělat s takovou zápletkou, že. Korn hraje naprostého trotla a dikci Krampola nemám rád už dlouho. Nakonec ale přece jen všechno dobře dopadne. Aspoň ve filmu - nikoliv v mém hodnocení... slabé 2*. Na jedničku se dozajista kouknu ještě někdy, ale na dvojku už ani omylem a raději bych byl, kdyby ani nevznikla. Ale co už, to není první ani poslední pokračování, které je horší než počáteční film. ()

karlee

Toto pokračování se točit nemělo, vtipy nefungují a prakticky všechny postavy má člověk chuť zfackovat. Hvězdička za kameru. ()

Alojs

Totálně upocené vaření z vody, pár naznáků vtipu, koukatelná Tereza Voříšková a pak už nic. Pokračování Bobulí připomene ty původní pouze několika hezkými záběry na okolí Mikulova. Což je smutné... ()

cheonsacz

O něco horší než jednička, takový lehký průměr bych řekla. Ale postupem začalo přibývat dosti scén u kterých sem se zasmála, hlavně ke konci. Pokud nemáte zrovna na co kouknout a chcete nějaký pohodový film u kterého nemusíte moc přemýšlet, šáhněte po 2bobule. ()

Godhaj odpad!

,,A to přišel ovčák Láďáááá s vousiskem rozevláátýýýým!" Druhý bobule jsou nekoukatelný. Ta tam je atmosféra prvního dílu a nastávají orgie product placementu, rychlých fórků sestávajících se z velké většiny ze sprostých slov, parodických postav, které doslova pobíhají během příběhu tu a tam bez logiky věci. Nejlépe je úpadek druhého dílu vidět v tom, že polonahou koupající se Voříškovou z prvního dílu nahradil v díle druhém polonahý Krampol.... A to je na odpad! ()

dewil21 odpad!

Právě jsem se dozvěděla, že český film chátrá kvůli nám, nespokojeným divákům, kritikům, kterým se nelíbí trapné výkony herců a scénáře, které, byť se odehrávají třeba na Moravě nebo v jiné Horní Dolní, jsou někdy kosmičtější, než Hvězdné války George Lucase. Já tedy nesdílím názor, že to, na co se chodí do kina či se vysílá v TV je kvalitní. Každej bezdomovec pije krabicák, případně Alpu nebo Okenu - má to své konzumenty a to docela početné, je to záruka kvality? Jistý nejmenovaný bulvární deník má také své skalní přívržence, kteří tvoří valnou část naší milé a vzdělané společnosti, můžeme tedy čekat, že si některý z redaktorů odnese Pulitzerovu cenu? Asi ne... To, že se někomu tenhle filmovej mošt líbí, ještě neznamená, že je to perla kinematografie... Tato stránka je tak trochu konekonců od toho, aby oddělila zrna od plev. Fanoušci tohoto velmi vydařeného a vyzrálého snímku nechť mě klidně lynčují ()

Scorn_

Není to tak hrozné, ale je to...nudné. Navíc vyběr estrádních kameňákových herců do nových rolí zničil celou tu lehkou poetiku. Dvojka nemohla dopadnout dobře, to mi bylo jasný. Příběh z jedničky sice šel rozvíjet jak pravil pan producent, ale podělali to přesně tak, jak se dalo čekat. Dobrýho českýho scénáristu aby člověk pohledal. A obsazení taky slabota ()

petka114

Vzhledem k tomu, že jsem se u toho po prvních 15 minutách tak nudila, že jsem se dokopala přitom vyžehlilt kupu prádla, to zas tak neužitečný nebylo. Jinak ale bída. ta trocha poetiky z jedničky úplně zmizela a zůstala jen pachuť trapných letních komedií a lá ČR. ()

ANTYCHRYST

Pokračování Bobulek má sice hodně divnej začátek, kterej je jak z jinýho filmu, ale naštěstí po pár minutkách už začíná pohoda, v podobě Moravského kraje a lahodného vínka. Krampol, Švandová, Korn, tak tuhle trojku bych klidně oželil. Ještě, že tu máme sympatickou Klárku a spol. Odpočinkovej film, u kterýho si má každej otevřít lahvinku dobrého vínka a nehledat nějakou hlubší myšlenku. Stačí se pohodlně usadit, popíjet a v poklidu sledovat tento lehkej, nenáročnej a hlavně letní, vínobiják :) ()

Nufa

Není lepší příležitosti a větší chuti otevřít Slámové víno, než právě po shlédnutí tohoto filmu. Kvalita druhého dílu sice jde o něco dolů oproti Bobulím, ale za sebe mohu říci, že jsem si film i tak náležitě užil. Jak jsem ovšem říkal již u prvního dílu, jde o to, jaký divák se na film dívá, neboť opravdu není pro každého. Se sklenkou kvalitního vína v ruce se ale film stává příjemným prožitkem a užíváte si scény každým douškem. Jsem rád, že i česká kinematografie, která mě většinou zklame každým vydaným filmem, umí občas vyrobit dobrý a kvalitní film. ()

SuicideKing odpad!

videl jsem pár minut v telce a už chápu proč je českej film tak v prdeli, tech pár minut stačilo na to abych měl chut si vyrvat oči a nacpat si je do uší.. něco tak ubohýho se bohužel v české kinematografii vidí často.. ()