Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a ubytuje se u souseda Kozderky. První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku a zpátky ji kvůli podnapilosti přivezou policisté. Do Višňové dorazí manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru vedoucí do Kozderkova sklepa. (TV Nova)

oasismanik

Slabučký priemer a ako už kolegovia spomínali, tento film je zbytočný, pretože kazí dojem zo skvelej jednotky. Ale zas až tak tragicky to nevidím, na krásu Moravy sa rád pozriem vždy, aj keď len na monitore PC. ()

mig21

Jednička pro mě byla příjemným zjevením - žádný velký umění, ale svěží a vtipný... Ovšem dvojka dokonale promrhala potenciál navázat na tu atmošku. Zbyly jen krásy Moravy a Terezky Voříškový... To vše za cenu sledování blbejch gagů, za který se nemusí stydět ani Zdeněk Troška :( ()

transbeskyd

O hodně slabší než jednička. Po tom třeskutém začátku jsem to chtěl skoro vypnout. Dvě zcvrklé bobule na hroznu vínném jsou u mě dvě poblikávající hvězdičky na nebi filmovém. ()

Kubi21

Po přezkoumání a lehkém odstupu dávám tři a u jedničky zvyšuji na čtyři. Druhý díl není tak poetický a milý, ale stále je dost zábavný. Trošku irituje postava J. Korna, ale dá se vydržet. Jo a je lepší na to koukat s dvojčičkou dobrého moravského vínka. ()

nula87

Přesně to co se mi na jedničce líbilo (tzn. netlačení na "humornou" pilu, sázka na přirozenost, relativně uvěřitelné postavy) jde ve dvojce do kopru. Snad všechny postavy jsou karikaturami, děj přiblblý, rádoby vtipný, přitom trapný (hlavně díky trojici Korn, Krampol, Švandová), nelogický vývoj a tak bych mohl pokračovat. Kdyby aspoň Terezka ukázala ty bobule... :-) 15% ()

Něrpa

Bobulím jsem dal 3 hvězdy a tady se musí jít s hodnocením prostě dolů. Začátek je na odpad a musel jsem se přemáhat, abych pokračoval ve sledování. Nakonec tam byl nejlepší kupodivu Krampol jako opilec. Nebýt začátku, uvažoval bych i o dvou. ()

Joe16210

Skvělý český film, který je vtipný i napínavý. Na to, že české filmy z poslední doby moc nesleduji, tak tohle se mi moc líbilo. :-) Doporučuji... ()

geo311 odpad!

Ačkoliv se autoři snažili nacpat humor do každé věty, zasmál jsem se až během reklamy. A na další reklamní přestávku už čekat nehodlám. Přepínám :-( ()

curfew77

Říkal jsem hned po jedničce, že točit k ní dvojku dobře nedopadne, a taky nedopadlo. První Bobule balancovaly celou dobu na visutém laně trapnosti a jen tak tak že nespadly dolů, bohužel se ale našel někdo, kdo to chtěl riskovat podruhé a tentokrát už neuspěl. Scénáristické nic na druhou, sympatická už není ani ta Voříšková, herecké koule si uchoval jedině Postránecký a to už je málo. Druhé a poslední plus míří opět ke Kryštofům za ústřední song, jinak ale naprostá ztráta času. 35 %. ()

boombang

Tak mám pocit, že pánové Enšpígl a Malarkey (plus pár dalších) museli při sledování tohoto filmu taky zobat nějaké bobule, že se jim to tak líbilo. Mně teda ne. ()

Pitryx

Zhruba stejná úroveň a stejné posouzení jako u prvního filmu. Pražáci to po našem neumí, ale jinak jakási snaha hrát tu vidět je. Soubor veselých příhod, v níž hlavní roli hraje většinou chlast. Dá sa dívat. Oběma filmům vlastně přidávám něco navíc, protože mám k tomu tématu a kraji vztah. 201407158730/9117 ()

Daryl.Dixon

Zatímco Bobule byly něco jako Sauvignon, ročník 2010, tak 2Bobule byly spíše krabicák, ročník 2014, navíc ještě načatý nějakým bezdomovcem, který tam přidal pár ingrediencí. A ani Tereza na tom nemohla nic změnit, protože zápletka s Krampolem a Kornem byla jak z nějakého Kameňáku 4. Vyloženě mě to nepohoršilo, ani neodpudilo, proto nedávám odpad, ale je to spíše na jednu hvězdičku, kdy ta druhá patří Tereze. ()

Tominni

Letní komedie (se všemi pozitivy i negativy s tím spojenými), která navazuje na film Bobule. Jak už to tak bývá, dvojka je slabší od jedničky, ale dá se na ní koukat (i zásluhou Terezy Voříškové). Škoda slabšího scénáře, který film sráží. Takhle to na 3 hvězdy musí vytáhnout Kryštof a CyRáno. ()

Berry0153

Po moc fajn jedničce, hodně velké zklámání. Linie s Kornem a Krampolem byla naprostým šlápnutím vedle. A obvykle to moc nehodnotím, ale střih tu byl opravdu v jeden moment hodně špatný. 25% ()

Queendom

Odříkaného největší krajíc. Z principu nesleduju českou filmovou produkci a nesnášim pouštění televize jako kulisy k čemukoliv. Dneska jsem obojí porušila a pravda - nesledovala jsem film pozorně, ale možná díky tomu jsem byla lehce tolerantnější a vcelku příjemně překvapená. ()