Oceány

(festivalový název)

Po úspešných filmoch Mikrokozmos a Putovanie vtákov francúzsky filmár Jacques Perrin poodhaľuje fascinujúci svet oceánov a bytostí, ktoré ich obývajú. Ukazuje nie len ich krásu, zaujímavosť a rýchlosť, ale aj zraniteľnosť voči environmentálnym hrozbám. Film vznikal v priebehu štyroch rokov, počas ktorých Perrin cestoval po celom svete s tímom potápačov, vedcov a technikov a využil najmodernejšie technológie 21. storočia, aby mohlo vzniknúť toto dielo, ktoré preniká do tajomných a fascinujúcich hlbín podmorského sveta ako žiadne iné pred ním. (STV)

carter...

60% Snímek se spousty výborných záběrů. Svou převážnou částí působí uměleckým dojmem, bez průvodního komentáře (zejména první celou hodinu) a nechává tak naprosto nerušený prostor samotnému divákovi. Toto pojetí filmu ne každému bude sedět, jelikož tím film ztrácí určitou vzdělávací dokumentárnost (jaký je to druh, na kterého se teď dívám? Apod.) a také díky tomu snímek postráda viditelný/uchopitelný koncept, který od dokumentu čekáme. Patřím k těm, kterým jeho pojetí nesedl. Navíc dát dokumentu epochální název ,,Oceány,, je zavazující co do obsahu a pojetí dokumentu. A po shlédnutí musím říct, že je to název v tomto případě troufalý. Nicméně, dokument zachraňují podvodní záběry, které jsou poutavé. Vystřihnu zde emotivní záběr lovu rybářské lodi (62min), harmonické plavání potápěče se žralokem bílým (72min) a mroží mateřskou lásku (86min). Jen za tyto záběry stojí dokument si pořídit. ()

GabikaHarmen

neskutočne ukľudňujúci dokument :D Pustila som si ho vždy pred spaním :D Jednak sa mi super zaspávalo, a jednak som mala naozaj pozitívne a pestré sny :D samozrejme nechýbal aj záver na zamyslenie, čiže môžem skonštatovať, že tomuto dokumentu naozaj nič nechýba. ()

MORION

Dalsi dych beruci dokument, neskutocne krasne zabery! Zhliadnuta 104 minutova Full HD Blu-Ray verzia v 3D ..fantasticke ()

benny159

Nezabudnuteľná cesta do podmorského sveta. Jeden záber krajší, ako druhý. Je až neuveriteľné, čo všetko ukrýva podmorský svet. Pre mňa jeden z najkrajších dokumentárnych filmov vôbec. 95% ()

Blazis34

Krásný dokument s plno překrásnými záběry. Je až neskutečné, jaké tajemství oceán skrývá a co vše ještě o něm nevíme, Tento dokument je úžasný, dávám 85%. ()

JeffScylla

Je to opravdu hezké a přistihl jsem se jak po 5 min. koukám jestli je to animačka nebo realita protože nevím jak by to dokázali natočit. Avšak také je pravda že po půlce jsem to vypnul a nechal si 2. půlku na večer jelikož jsem u toho začínal usínat. Ale večer se to naopak hodí. ;) ()

Arcisit

Opravdu jeden z mála přirodopisných dokumentů co se mi nelíbil.Všechno je to utahaný s minimen slov a povídání.Škoda.... ()

blezg

Velké množství nádherných obrazů a záběrů, místy až neskutečných a uhrančivých, neskutečně amatérsky nakydaných jeden přes druhý, s otřesným komentářem a přeskakováním z jedné věci na druhou bez patrné koncepce. Hudební doprovod taky neoceňuju, nelíbil se, neladil. Pro pár zdařilých sekvencí, např. tu úvodní a hromadný lov delfínů, žraloků, velryb a bouřňáků sestřih jako celek, jako kompozice, můj obdiv nezískal, i přes opravdu nádherné záběry hodnotím velmi kriticky. ()

Desmi

Záběry jsou nádherné a děj utíká od místa k místu, od tuleně po medúzu.. Běží to spolu ale bez koncepce. Připadalo mi, jako kdyby chtěli režiséři nacpat do hodiny a půl co nejvíce krásných záběrů, ale už zapomněli na to, co jimi chtějí vyjádřit... ()

JoeSO

Bomba. Nádherné místy komentované záběry s překrásnou muzikou. V HD či vyšším rozlišení to je zážitek na n-tou. ()

Bruce_cz

Přiznám se, že jsem to ani nedokoukal. Mám od dokumentu jiné očekávání, že co deset minut někdo řekne dvě věty, které se vůbec netýkají dění v obraze. Což o to, záběry jsou to místy kulervoucí, ale jinak to je zoufalá nuda... ()

987Castiel

Dokument poukazuje na biodiverzitu Oceánskych ekosystémov zameraný 2/3 času na ekologické vzťahy a v poslednej tretine naznačí aj environmentálne problémy súčasnosti a neúnosný vplyv ľudského rozvoja v budúcnosti. Réžia využíva silu najmä vizuálnej časti a funguje to pretože zábery či už prírodnej krásy alebo ľudskej krutosti komentár nepotrebujú. ()

Monos

Nádherný dokumentárny film! Že sa v ňom skoro nehovorí mi vôbec neprekážalo. Už len samotný pohľad na zábery živočíchov podmorského sveta bol fascinujúci a nádherný. A okrem toho, aspoň sa na nás preniesol kľud a ticho oceánu. Veľmi sa mi páčil zobrazený kolobeh prírody, ako najprv ukázali zvieratá, ktoré lovili a potom ich ukázali ako boli lovené . Dojal ma pohľad na mrože, ako si v objatí držali mladé. Fascinoval ma záber na potápača, ktorý plával zároveň so žralokom. Čo záber to krása. No a záver...Smutný a poučný a bohužiaľ kruto reálny. Nie som veľký fanúšik dokumentárnych filmov, ale tento vo mne vyvolal chuť pozrieť si ďalšie a ďalšie. 5* ()

Africanus1

Dokument jistě vizuálně podmanivý, žel s informační hodnotou uzpůsobenou žákům speciálních škol. "Místo - co je to ten oceán, bychom se spíše měli ptát - co jsme my zač?", pokládají autoři slovního doprovodu existenciální otázku. Myslím, že je slušnost jim odpovědět, pomoci jim v jejich tápání a zbavit je nejistoty... jste skutečně hovada mořská a za ty vaše moudra byste zasloužili velrybí ploutví přes držku! ()

Otan

Trochu jsem se obával,že se s toho vyklube nějaký eko teroristický snímek,ale tvůrci to dokonale zvládli.Záběry v muzeu na druhy,které už nejsou byli hluboké a to moře,chcete-li oceán - prostě paráda.96% ()

biteme

Fakt úžasné zábery a príjemný komentár bez zbytočných obkecov. Odporúčam všetkým čo majú radi more, takto si predstavujem dokumentárne filmy. ()

Hrmak

Toto nie je dokument aký pozná väčšina ľudí. Nečakajte záplavu informácií. OCEANS je symfóniou krásnych obrazov tvorených krásnymi farbami a tvarmi. OCEANS nie je obyčajný dokument, OCEANS je umelecké dielo! ()

derris

Na Planet Earth to stále ještě nemá. Ale projekt, který upozorňuje na problematiku znečistění životního prostředí a navíc se snaží napomoci výchově příští "šetrnější" generace, si zaslouží, abych při hodnocení mírně přimhouřil jedno oko. A tak i když by poselství tohoto dokumentu měli nejvíce ocenit právě malí caparti ani já nemám problém s plným hodnocením. ()