Všeumělka víla Zvonilka dostane od královny za úkol zhotovit žezlo pro obřad zahájení podzimu. Musí do něj zasadit modrý měsíční kámen, aby na slavnosti vyráběl kouzelný prášek. Pomáhá jí elf Terínek, ale Zvonilka je netrpělivá, dokonce se na něj rozzlobí a pak vlastní neopatrností modrý kámen rozbije. Aby situaci zachránila, rozhodne se vypravit na tajuplný ostrov, na němž údajně piráti kdysi ukryli kouzelné zrcadlo, které plní každé přání. (TV Nova)

lapatata

Z prvního dílu jsem až tak moc odvázaný nebyl, tento se mi ale líbil moc (asi zřejmě i tím, že už jsem přesně věděl, co od toho čekat). Barvičky jsou opravdu velmi atraktivní a všudypřítomná zvířátka jsou prudce roztomilá. Jedinou výhradu mám ke Zvonilce, která mi příjde na titulní hrdinku pohádky opravdu velmi nesympatická. ()

Hellouh09

Kolikrát v životě se zase můžete stát dítětem? Tento díl Zvonilky říká, že minimálně 2x určitě. Je naprosto jasné, že tento snímek od Disneyho je určen pro děti určitě mladší než 20 let. A ne každý dospělý člověk by dokázal triviálnost některých napínavých scén hltat jako malé dítě, ale když pominu trochu lehčí příběh a předem jasné rozuzlení, výborně se bavím a to i při druhém shlédnutí. To co mě na tomto díle naprosto baví je malý světlušák Blik. Je to přesně ten druh vtipu a animace, který mám ráda - beze slov pobavit už se totiž moc nedaří ani Pixaru. Chválím i dokonale zpracovanou animaci, která dodává této pohádce určitou dávku realističnosti, takže si při sledování skoro až přeji, aby se víla objevila za mým oknem. Takže ať je ti 6 nebo 20 let, doporučuji shlédnutí minimálně tohoto dílu ze série 4 celovečerních a 1 krátkometrážního. Ode mě 90%. ()

KiJi

Zde platí to, co jsem psal u prvního filmu – Zvonilka. Jen téma se změnilo – nemyslet jen sám na sebe. ()

Vilda

Další pokračování Tinker Bell, které rozhodně nic neztratilo oproti prvnímu dílu. Příběh hlavně o přátelství. A opět jako i první díl doporučuji všem dětem a nejen jim :-) ()

Dadaa

Nevěřila bych, že můžu být napjatá i u kreslené pohádky, ale opravdu jsem byla. Od chvíle, co víla Zvonilka rozbila měsíční kámen jsem byla doslova jako na trní. Nakonec všechno samozřejmě dobře dopadne. Z pohádky zároveň plyne ponaučení, a to takové, že nejdříve se máme zamyslet nad sebou samým, než začneme hledat chyby u ostatních. ()

Stephora

tehle prášek štěstí si nenechám nikdy ujít - Zvonilka je sice "jen" optimistický příběh, ale dobro, šlápnutí vedle, náprava a pochopení je tak brilantně vyváženo, že máte na konci moc dobrý pocit z toho, jak to dopadlo. Něco si na jejích příbězích vezmou jak děti, tak dospělí - ti trochu poučení a trochu naděje na lepší svět :) Animace na 1*, příběh nikde nedře, nenudíte se a na konci máte pocit, že to všechno nějak rychle uteklo... % přidávám i za světlušku Blik - úžasná postava! ()

Killy

Podle me po dlouhe dobe krasna Disneyovka...kouzelny pribeh, roztomile vily a krasna animace. Za me nejlepsi pohadky pro male slecny:) ()

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

26.11.2012

Ještě těch moderních variací na klasickou detektivku z pera Arthura Conana Doylea nemáte dost? Pak vězte, že po Sherlocku Holmesovi s Robertem Downeyem Jr., televizním Sherlockovi s Benedictem… (více)