Všeumělka víla Zvonilka dostane od královny za úkol zhotovit žezlo pro obřad zahájení podzimu. Musí do něj zasadit modrý měsíční kámen, aby na slavnosti vyráběl kouzelný prášek. Pomáhá jí elf Terínek, ale Zvonilka je netrpělivá, dokonce se na něj rozzlobí a pak vlastní neopatrností modrý kámen rozbije. Aby situaci zachránila, rozhodne se vypravit na tajuplný ostrov, na němž údajně piráti kdysi ukryli kouzelné zrcadlo, které plní každé přání. (TV Nova)

Dominique55

Už dlouhou dobu jsem chtěla vidět všechny díly Zvonilky. Předevčírem jsem si tedy zkoukla Zvonilku a ztracený poklad, protože první díl z tého série jsem bohužel nikde online, nebo zdarma ke stažení nenašla. Tento animovaný film je sestaven hlavně jako pohádka pro děti, ale já bych zrovna tento díl svému dítěti asi nikdy nepustila. Nepříjde mi to jako pohádka pro děti, ale jako pohádka pro dospělé, takže to ve své podstatě ani pohádka není. I nad moje síly bylo pochopit to, v čem vlastně spočíval Zvonilky úkol. Myslím si, že dítě by to fakt nepobralo, protože to bylo zase zbytečně složitě vysvětleno. Hudba a veškeré zpracování kolem filmu je nádherné, lákající a ano určené dětem, ale moje poznání z tohoto filmu naráží na něco zcela jiného a trochu hlubšího. Zase má tento film mnoho procent líbivosti a já se opět vyznačuji odlišným názorem, než většina. Dětem bych tento film nedoporučila zejména proto, protože si myslím, že Zvonilka měla ve své podsatě ve všem pravdu. Zvonilka byla ta rebelka, která se snažila lidem ukázat co dělají špatně. Hodně jsem v ní viděla sebe a to nepochopení z druhé strany. A někteří lidé, dokonce i Walt Disney což jsem se velice podivila, je na té straně, která pořád nechápe a nechce pochopit, protože nechce vidět. Jediné co měla Zvonilka přijmout a co jí nešlo na um bylo, že: "všechno zlé je k nečemu dobré". Když Zvonilka vytvářela, vyráběla a plně se položila do své kreativity a potom jí tam začal ten její kamarádíček otravovat s tím jak to má dělat lépe, radit, vměšovat se, opravovat ji, protože on věděl všechno líp než ona, takže jí v podstatě buzeroval, myslela jsem, že vybouchnu za ní. Na to jsem se prostě nemohla skoro ani dívat, protože to sama nesnáším, nemám ráda když mi někdo do nečeho kecá a dává nevyžádané rady, jěště takovým hnusným způsobem. Je to naprosto nemístné, nemorální, nevhodné a hlavně nepěkné, nevyhovující a nerespektující chování vůči tomu druhému a jeho vymezenému osobnímu prostoru a rozhodnutí. Opravdu nechápu, jak autor mohl vyvolat pocit viny zrovna ve Zvonilce, když tam ten pocit vůbec nepatřil, ten měl mít pan chytrolín, ona pouze reagovala na jeho chování, čili potom se není čemu divit, že najednou vylítla, zrudla jak rak a všechno mu vyčetla. Ale musíme si uvědomit, že ten kdo v ní vyvolal takovéto zlé pocity byl ten její kamarád, to on začal první akci, ne ona. A ona mu jen odrazila jeho vlastní zlé chování k ní. Dneska lidé vůbec nerozumějí těm pojmům: zlé se obrátí zlem, to co dáváš to se ti i vrátí a zrcadlení se v druhých. Všechno si to vždycky překrucují podle sebe, jak se jim to zrovna hodí a jak by to oni chtěli mít. Když se Znovilka ovládala, počítala a snažila se tím nějak uklinit, nepomáhalo jí to, protože to co nám vadí teď a tady a my to nevyřešíme hned se ozve někdy později v mnohem větším nasazení. Neměla potlačovat svou nespokojenost a hned zezačátku měla svému kamarádovi říct, že se jí tohle chování k ní nelíbí a poprosit ho zda by toho nenechal. Samozřějmě, že když radši mlčíme a pak v sobě všechno dusíme výjde to napovrch a pak to vypadá tak jako Zvonilka když na ostatní křičela, že za vše můžou jen oni. Ale ve své podstatě má obrovskou pravdu. Kdyby se ten její přítel nechoval tak jak se choval, tak by Zvonilka byla v naprostém klidu a k žádné takové roztržce by ani nikdy nedošlo. Ale, ne on se pak jěště diví, že na něj tak vyskočí a pošle ho někam a žádá po ní omluvu, zatímco on by se měl omluvit jí. Toto považuji za maximálně nepřípustné chování z jeho strany. Když se nad tím zamyslíte, tak je to i celkem logické. A Walt Disney tak ukázal dětem, že vlastně za všechno mohla jedině Zvonilka, což je naprostý nesmysl. Je to totiž přesně naopak a proto bych tento film nedala ke shlédnutí dětem, protože si myslím, že tohle je dost zásadní a velká chyba, které by se děti mohli chytnout a pak by tady po světě chodily mezi námi samý zombíci, kteří by pořád jen něco potlačovali a předstírali jenom proto aby neublížili tomu durhému. Autor ukázal chybu tam kde není a vyrušil(vymazal) jí tam kde doopravdy je. Toto nevhodné chování lidi ke Zvonilce bylo jediným plusem v tom, že to autor využil nakonec v její osobní prospěch-díky tomu měla postaráno o dobrodružství, přišla na nové zajímavé věci a všechno zlé co se jí stalo se vlastně mělo stát, protože všechno zlé je k nečemu dobré. A kdyby ne, tak by potom ve filmu nebyla žádná zápletka. Ve filmu ano, ve filmu ať si lidé jdou tou težší zapletenou a chaotickou cestou, ale proč by to tak mělo být i v životě? Samozřejmě že i v životě by takovéto chování klučíka druhé rozčílilo a pak by z toho byly akurát další nikdy nekončící a nikam nevedoucí, zbytečné hádky. Kdyby mlčel, udělal by líp. Nebo když už chce někdo něco říci, tak ať se naučí koumunikovat, tak aby z toho nevzniklo zlo. Mohl se jí třebas hezky zeptat: "Zvonilko nechtěla by jsi třebas s něčím pomoci?" a kdyby řekla ne, tak se nerozčilovat a neurážet pro odmítnutí, ale příjmout ho, pochopit a říct pouze: "Dobrá, ale kdyby náhodou, víš, že jsem tady vždycky pro tebe a rád ti pomohu" Co by na tom bylo proboha tak těžkého?? Ano, ve filmu se tohle všechno dá jěště nějakým způsobem prominout, ale v reálném světě je to už o dost těžší a to jen proto, že si to sami lidé dělají težší. To lidstvo pořád tápe ve svém strachu, radši ustupuje a podřizuje se než aby narovinu řeklo to, co si opravdu myslí. Zatímco Zvonilka se nebála ničeho, neměla strach postavit se čelem pitomému chování druhých lidí kolem ní. Ona nikdy nemlčela a mě se přesně taková líbila, protože taková byla sama sebou, taková byla přirozená a svá. Doslova mě naštvalo když jí autor změnil k pohledu svému, jen aby to zase do něčeho zapadalo, když předtím byla tak vyjímečná díky tomu, že byla tak jiná než ostatní. Pro mě to už ke konci nebyla ta Zvonilka, která byla na začátku. Musíme se naučit vidět pravdu tam kde je a ne tam kde není. Pojďme dál. Pan ministr podzimu v pohádce??Dobrý tak, když už tak jen prostě samotný pan Podzim. Nedávno jsem si všimla toho, že mám doma starý už popsaný blog se Zvonilkou, vzpomínám si jak se mi na střední škole v papírnictví hrozně moc líbil a tak jsem si ho prostě musela koupit. Pak když jsem ho s sebou nosila do školy, holky ve třídě se mi smály, že je to pro malý děti. Jenže já mám barevnost, pestrost a roztomilost ráda pořád, takže v tom nevidím žádný problém. Proč by jako hned barevnější věci někdy i oblečky musely patřit jen do dětských rukou? () (méně) (více)

Gemini

Na úvod budiž řečeno, že nemám rád Petra Pana, a vše, co s ním souvisí, je mi ukradené. Jenže... tenhle s bídou celovečerní filmeček není typický Disneyho animovaný produkt, protože ho produkoval a svým umem zaštiťoval samotný Pan Pixar, John Lasseter. A podle toho to také vypadá - v tom nejlepším slova smyslu. Vizuálně je to opět velmi pohledné, je tu opět hravá hudba s irskými motivy od Joela McNeelyho, a pro nás zvláštní prémie v podobě hlasu Královny Clarion, který zní přesně jako hlas Elišky Balzerové;) Už se nemůžu dočkat, až holky povyrostou natolik, že budou chápat smysl toho všeho... zatím jim stačí, když světluška dělá srandovní zvuky a myška táhne kočár;) Zkrátka ano, tahle vyprávěnka ze světa víl - v pořadí druhá - se (opět) povedla. A co je klíčové, nehledělo se jen na její technickou stránku, a rodiče u ní neumřou kvůli nudě nebo kvůli hromadné degeneraci mozkových buněk. Zdá se, že s tvůrci animáků pro děti je to jako s motýly cvičenými pro oslavnou "salvu" - jeden umí, dvacet se učí:) 80% Vílo Mílo, proč pořád počítáš?:) ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $5,798,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,527,849 //počet predaných kusov 228,064Tržby za predaj DVD v USA $58,373,617 //počet predaných kusov 3,508,329║ Na moje prekvapenie opäť spokojnosť, či už po príbehovej stránke, animačnej a zábavy zo všelijakými vílami, zvieratkami, muškami,... si tam tiež dosť užijeme... aj keď zamerané to je asi prevažne na vekovú skupinu okolo 10rokov, celkom som sa na to príjemne zabavil. /70%/ ()

MM_Ramone

"Obdobia sa menia a svet sa podivil, celé veky rozvíja sa kúzlo našich víl, však pod jesennou oblohou zmien najväčších tkvie jas, záhady sa odkryjú, keď príde žatvy čas, tento rok než modrý mesiac vyjde ospalý, to čo bolo stratené, hneď svitom odhalí." Týmito teplými slovami začína animovaný snímok "Cililing a stratený poklad", ktorý v roku 2009 vyprodukovala spoločnosť Walt Disney Studios. No a už letia víly, zvieratká veselo skotačia, už sa spieva a ja si hovorím, že som stupil do poriadne presladeného hovna. Toto veru nebude nič pre starého punk rockera odkojeného na horrorových filmoch. Nie som ani náhodou cieľovou diváckou skupinou tohto výtvoru, ktorý je vhodný akurát tak pre malé dievčatká v predškolskom veku. Ja tomu môžem pri všetkej dobrej vôli prideliť len jednu hviezdičku za profesionálne vypracované animácie. * ()

MISSha

Zvonilka mě neskutečně baví, tenhle díl je můj třetí viděný ze tří natočených dobrodružství a je až s podivem,že si stále udržuje vysokou úroveň zábavnosti,což vzhledem k dnešnímu Disneymu- je jev zcela nevídaný (že by zatím stál šéf z Pixaru? :)). 75% ()

misterz

Opäť je tu Zvonilka a s ňou už tradične dobrá zábava. Aj tento diel si udržal vysoký štandard, krásna grafika a muzika a to všetko obalené príjemným príbehom. Rozhodne odporúčam deťom aj rodičom. ()

Carol Pifková

Nikdy mi táto postavička akosi neulahodila a ani táto rozprávka. V Petrovi Panovi som Zvonilku neznášala a asi sa to prenieslo aj sem tak či tak ma to nebavilo, neprišlo mi to vôbec vtipné, pekné, zaujímavé bla bla. Dokonca mám pocit, že to bolo ešte horšie ako samotný Peter Pan. ()

Smok

Druhé stretnutie s Disneyho Tinker Bell na DVD a znovu nadpriemerné, hlavne svojou jemnou a detailnou animáciou. Absolútne nenásilná rozprávočka s kopou lesných zvieratiek a pekným príbehom. Aj keď sa mi Zvonilka skôr zdá určená viac pre dievčenské publikum, raz ju zvládnu odsledovať aj mladší školáci, ale tí si už potom budú asi pýtať skôr niečo od Marvelov. ()

silentname

Asi je to tá nevinnosť, ktorá robí filmy Tinker Bell také príjemné na pozeranie. A napriek tomu, že je to určené pre iných divákov, tak sa na to pozerám s príjemným pocitom, kde vidím veľa kreativity v animáciach, veľmi príjemný príbeh, ktorý sa snaží dať deťom celkom zaujímavé lekcie. Veľmi sa mi páči záver filmu, má to veľa do seba a dáva to taký príjemný Disney pocit. ()

eLeR

Po jednotke sme samozrejme museli zaobstarať aj dvojku. Mne osobne sa táto časť páčila asi aj viac. Tá Zvonilka je ale riadne nemehlo ... šikovné. ()

Terva

Děti mají očividně Zvonilku rádi. Vtipné, roztomilé, dobrodružné a pěkně kreslené. CITÁT - Já nic neprovedla........pár dní !!?? V nadupaném bonusu najdete třeba videoklip Demi Lovato z názvem The giff a friend, vynechané scény, podzimní část průvodce roklinkou a další veselé povídání. CITÁT - Bezva. ()

Suzie05

Tak tohle bylo úplně jiné kafe než jednička. Zvonilka svou arogancí odradila všechny přátelé a pak je jako pravá blondýnka vzlykáním a pláčem přivábila zpět (ťutíkovské očíčka obměkčí srdce každého, dokonce i mě). Děj tady narozdíl od jedničky byl a docela nečekaně to skončilo, nebo spíš nečekaně pro mě. Určitě se podívám i na trojku. ()

liquido26

Další zábavný animák. Tentokrát je potřeba "opravit" rozbitý měsíční kámen, aby mohla proběhnout podzimní slavnost. Bylo to i docela napínavý :-) ()

ConanVJ

Druhý film o víle Zvonilce nás zavede opět do Zeměnezemě. Zvonilka dostane velice důležitý úkol, a to vyrobit žezlo k velmi důležité vílý události. Na žezlo musí umístit měsíční kámen, pomocí kterého získají víly vzácný prášek, který uzdraví jejich posvátný strom. Jak to v pohádkách bývá, vše se pokazí a Zvonilka musí nalézt kouzelné zrcadlo, které pomocí jediného přání vše napraví. Cestou získá nového přítele, světlušku Blika (ten se bude líbit nejen malým dětem, ale určitě i starším divákům). Tento příběh se mi líbil víc než předchozí. Je zde lepší grafická stránka filmu, hudba je opět pěkná a příběh je podle mě taky parádní. Za mě 95% :) ()

SonGokussj

Moje třetí Tinker Bell :-) Člověk čeká *SPOILER* alespoň jeden polibek mezi vílou a vílákem a ono nic *KONEC SPOILERU*. Líbilo se mi méně než "Tajemství křídel" a více než "Piráti". 75% ()

Gereth

Nemilosrdně umluven čtyřletou neteří pouštím náhodný díl Tinker Bell. A ještě s dabingem. Přestože byl můj přístup skrz na skrz skeptický, jsem nakonec příjemně překvapen. Po trochu pomalejším začátku, kdy jsem škodolibě čekal, až se něco pokazí, to začne svížně odsýpat. Dobrodružná stránka je opravdu dobrodružná a překvapivě občas i překvapivá. Sem tam problikne dobrý vtípek. Nikdo nemůže přehlédnout, že to je hlavně pro holky, roztomilostí se tu sype více než kouzelným prachem, ale ani já jsem se rozhodně nenudil. Musím pochválit i výborný soundtrack a tím nemyslím typické Disneyho zpívánky. Pokud jste v podobné pozici jako já, nebraňte se příliš Zvonilce, dá se to v pohodě přežit a hrozí, že se budete dokonce slušně bavit. // 70% ()

Streeper

Ze všech filmů, co jsem viděla se Zvonilkou se mi nejvíce libel originální film. Tohle k tomu sice nemělo až tak daleko, protože příběh je daleko lepší než třeba příběh s piráty, ale i tak by se dal ještě vice promyslet a rozvinout a možná by se dalo vymyslet I něco záživnějšího. Takže za mě takový lepší průměr. ()

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

26.11.2012

Ještě těch moderních variací na klasickou detektivku z pera Arthura Conana Doylea nemáte dost? Pak vězte, že po Sherlocku Holmesovi s Robertem Downeyem Jr., televizním Sherlockovi s Benedictem… (více)