Hesher je samotář. Nesnáší svět a lidi kolem. Má dlouhé mastné vlasy a amatérsky udělané tetování. Je podvyživený a hrozně moc kouří. Miluje oheň a vyhazování věcí do vzduchu. Žije v dodávce, dokud se ale nesetká s TJ. (Filmbox)

KOZEL84

Vzpomněl sem si na časy kdy sem se těšíval na Americké nezávislé léto a byla to tam samá perla.Malý kluk může fuckovat jako když se normálně baví s kámošema a cvokař je vykalený vágus s bezva historkama co má kouli.Krásné.PS:Gordon-Levitt-Hesher není navíc,on je plná palba. ()

ink flo

Sundance indie nezávislárna odehrávající se v americkým Gummo vidlákově. Metalovostí jedné z hlavních postav i rodinným traumatem odkazující k nedávno doporučovanýmu Málmhaus, absencí logiky děje a iracionálností postav pak až k divnýmu home invasion majstrštyku Borgman. Joseph Gordon-Levitt si tu střihl asi jedinou roli, ve které si ho budu pamatovat (alfasamecký outlaw biker) a Natalie Portman ohákli do nerdovských brýlí jak od babičky Boženky. Jinak opět se potvrdilo, že když je potřeba podojit nějaké emoce, tak zaručený recept je zpomalený záběr podmáznutý emo post-rockem. ()

Norus88

Páčila sa mi slušne zahraná úloha Josepha ako Heshera tak trochu cvoka čo sa z ničím neserie a na ničom mu nezáleží, čo si nakoniec vytvorí vzťah k úplne cudzím ľuďom. Vcelku slušná dráma aj s emóciami čo k tomu patria, no ten k posraniu nudný dej všetko skazil, slabý priemer. ()

Rockerman

Velmi zajímavý, ikdyž smutný až depresivní film. Mladému chlapci se v jednom okamžiku hroutí svět. Při autonehodě přichází o maminku. Otec z toho propadá depresi, TJ má problémy ve škole a k tomu všemu se objevuje Hesher. Dlouhovlasý týpek, který poslouchá metal a má velmi svérázné chování, se jednoho dne "nakvartýruje" do domu, který obývají TJ, jeho otec a babička. Život v této rodině velmi poznamená a ozvláštní. Film ani chvilku nenudí a proto si ty 4* zaslouží. ()

actor-SP

Áno aj taký vie byť film, no aj taký je život, či už to prehltneme alebo nie! Hesher je snáď filmom roka. Ak nie na kvalitatívnej úrovni, tak na úrovni disparátnej. S. Susser robí hotové divy. Hesher ako postava plachtí dejovo nejako kolísavo, J.G-Levitt je priemer. N.Portman opäť natočila zmysluplný film a o D. Brochu budeme zrejme ešte veľa počuť. Hesher vie, čo chce povedať a povedal to dosť nahlas... ()

Kingjiri

Divnej snímek. Další z těch filmů, jejichž pointa a smysl mi zůstane asi navždy na několik světelných let vzdálena. Nebylo to uplně špatný a mělo to nějaký světlý chvilky se slušnou atmosférou, jenomže jako celek to na mě působilo dost nesourodě. Potenciál to tedy mělo, ale bohužel zůstal nevyužit nepříliš smyslupným/propracovaným příběhem. Co mě ale potěšilo hodně bylo herecký obsazení, především Natalie Portman. Lehce podprůměrná podívaná za dvě hvězdy. ()

ljukyljuk

Čudesno-prečudesný film. Nevedel som, odkiaľ Hesher prišiel, čo hovoril a čo tým chcel povedať, mi tiež nebolo práve jasné. Dramatická zložka dobrá, aj mi prišlo tak nejak smutno a zrazu to zabije príbeh o odtrhnutej guli... Chápem, asi to mala byť nejaká drsná metaforickosť a občas sa mi aj taká páči, ale v tomto prípade nie, jednoducho sa mi to zdalo nasilu a akoby neúprimné. Ale aspoň tam hrali dobrí herci a malo to niekoľko svetlých - smutných i úsmevných - momentov. Možno, keby si to znova niekedy pozriem, objavím v tom viac (ako som pôvodne ešte pred zhliadnutím aj očakával), ale teraz je to len na 2,5*, čiže 50%. ()

Durgas

Tento film musím hodnotiť pozitívne už len skrz úžasný výkon Gordon-Levitta :-D Hesher v jeho podaní neskutočný, niektoré scény ako napr. v bazéne môžem vidieť stále dokola. A ja mám takéto haluze celkovo rád takže 4 hviezdičky dávam bez hanby a zaváhania. Metal 4ever! ()

Blz2g

Zevl, nihil, metloš a dooost magor. Takový je Hesher sympaťák a takové jsou i jeho myšlenkové pochody. Škoda jen toho hollywoodského konce, který působí trapně, ať už byl brán vážně, nebo jako parodie. Jinak by to bylo za 5*, páč já se bavil královsky. ()

0811

Možný spoiler. Drama a svým způsobem i zvláštní komedie o nepříliš šťastném T.Jayovi (Devin Brochu) a jeho ještě nešťastnějším setkání s povalečem a průšvihářem Hesherem (Joseph Gordon-Levitt). Hesher je pomalu plynoucí, přirozený a zdánlivě nenápadný snímek s rozhodně neukvapenou a nepříliš otřelou stavbou příběhu. Děj se může zdát bez začátku a zápletky, přesto pomalu vtahuje, dokáže bavit a začíná nutit k ostražitosti. Lehce depresivní atmosféra odpovídá událostem a prostředí a povedeně je doplňuje. Dobře funguje i minimální hudba a perfektní je použití útržku skladby The Shortest Straw. Příjemných 90 minut nadprůměru však končí téměř skandálním propadem. Neuvěřitelně hloupá scéna Hesherovy eulogie, napsaná s obtěžujícím a laciným rádoby nadhledem, nekompromisně trhá pečlivě postavený celek a nenávratně maže dosavadní pocit z filmu. Škoda. ()

dydl1

Anděl v těle metaláka zachraňuje rodinku.Pěknej nápad,akorát víc promyslet provedení.Úplně marný to,ale není. ()

vetsinezobri

Dost depresivní a nudné. Pokud měl být metalista vyslovující "perverzní metafory" něčím neobyčejným, tak u mě se to teda nepovedlo. ()

Jerris008

Je pravda, jak jsem se zde dočetla, že bez hlavní postavy Heshera by se film obešel. Ale nesouhlasím s tím, že by fungoval stejně. Jelikož právě Hesher byl nepředvídatelný a já jen čekala, co zas udělá. Nebo neudělá. V podstatě mě film celou dobu bavil, ale když skončil a chtěla jsem si celý děj shrnout, zjistila jsem, že byl o ničem. Zvláštní pocit, ale pro mě tento film stál za shlédnutí, nejspíš kvůli tomu, že mě bavilo koukat na Gordona tak, jak ho ještě neznám. Celkem dost mě i pobavila závěrečná scéna na pohřbu. "Řekl jsem babičce, že s ní půjdu na procházku. A to také udělám. Tys jí to řekl také, máš poslední možnost" ()

uodevr

Zvláštní a pochopitelný, hnusný a krásný, drsný a jemný, zbytečný a poučný, nudný a zábavný, prachsprostý a filosofický, stupidní a vychytralý, debilní a moudrý, otravný a příjemný, chladný a dojemný, odpudivý a poutavý, urážlivý a hluboký, hloupý a vtipný, Hesher je zmrd. Co zmrd, král všech království veškerého zmrdstva. Ale zároveň je to bůh. Zároveň je zrcadlem odvrácené strany duše mnoha postav nejen v tomto filmu, ale i v reálném životě (já, kterýžto se vidám s všehovšudy třema lidma, vím o desítkách takových). Je to komedie jak břemen, třebaže černá jak buty a proklatě tragikomická (spíš tragi než komická). Je to ten druh filmu, který člověku po shlédnutí rozpitvává mozek na molekulární částičky, až z toho jedinec šílí. Ten druh filmu, o kterém člověk po shlédnutí musí ustavičně mluvit, byť sám se sebou. Ten druh takového toho nezapomenutelného malého snímku, který upadne v zapomění jednoduše proto, protože pro začátek ani neupoutá dostatek pozornosti. Ten druh malého filmu, jehož existenci si málokdo bude vědom, avšak takoví se mohou považovat za šťastlivce. Třebaže to hodně lidí nepochopí nebo se jim to jednoduše nebude líbit. A ta konečná metafora je vyloženě geniální. A Devin Brochu je jeden z nejlepších, ne-li ten nejlepší dětský herec ever. ()