Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

petrce

Never say never, never give up. Moc hezky natoceny film, ktery mel dusi. Nadherne zabery a skvela hudba byly opravdu zazitkem. ()

Stinger78 odpad!

Jako sorry, tomuhle "filmu" nešlo dát nic jiného. Jako ano, ve filmech bývá spousta věcí přehnaných, ale tady by od malého Smithe dostal na prdel snad i Chuck Norris... ()

Lukkyn

Je to pohádka , ale dobře koukatelná!!!Je to takové fantasy, jako že se stane příštím prezidentem Míra Kalousků!!!Ovšem pár věcí proč stojí za to se na to mrknout:1) krásně se u toho zapomíná na všední starosti 2) film budí emoce ... hodně emocí 3) musím přece zjistit jestli to má ten Smithův spratek z protekce (podle mě nemá a hraje hodně dobře) Zazvonil zvonec a Karate Kida je konec!!!!!Pro někoho ztráta času , pro druhého příjemně využitý dvě hoďky a kousek!!! ()

pindruche

Film pro předpubertální děti. Nenadchne, neurazí, ale dovedu si představit lépe strávený čas. 2 hvězdy za Jackie Chana, že se nepitvoří. Co jsem těžce "kousala" je otřesný hlas René Slováčkové v dabingu matky. Ještě že mluví málo. Ta paní musí mít peeeeněz. Její skřehotající hlas je slyšet téměř z každého filmu a z každého seriálu. Brrrrr ()

I.ball

V porovnání s originálem z roku ´84 tento film vyniká skvělou choreografií soubojů. A ačkoliv to je kung fu, a nikoliv karate, vůbec to nebrání super zážitku. Film má všechny prvky starých dobrých Karate tygrů a Kravavých sportů. Jen na konci jsem trochu postrádal lekci trenérovi agresorů, jak tomu bývá zvykem. No třeba v director´s cut. 75%. ()

Gamine

Líbilo se mi zasazení příběhu do součané Číny, téma kung fu tu působilo mnohem autentičtěji, navíc vyniklo díky krásným záběrům. Herecky mi tato verze přišla srovnatelná s původní, tedy až na záporného učitele kung fu, toho nemohl překonat snad nikdo :) ()

Sashmen13

Spíše 3.5, nicméně, hodnocení je trochu rozporuplné. Především, prvních 40% filmu je hrozných. Skoro jsem to vypnul, NICMÉNĚ jakmile Jackie začne s tréninkem, začne to mít grády. Najednou vše dávalo větší smysl a dokonce i Jaden přestal působit, že jeho životní problémy vyřeší pořádné rošádo. Tady bych se zastavil, Jaden je asi největší problém filmu, je mi líto, je jasné, že se snaží a pokud ty pohyby byl opravdu on, má velký atletický/taneční talent. Jenže herec to není a bylo by super, kdyby si to jeho tatík(nebo on?) uvědomil. Nevím pozadí, jestli Jaden sám chce být super herec jako Smith, jenže sorry kámo. Seš ok, ale nemáš charisma, prostě nemáš. Will Smith dokáže sám zachránit a utáhnout špatnej film na úroveď koukatelného (suicide squad např.), ale ty ne. Možná právě těch 60% fungovalo, páč Jadena solidně tahal Jackie, který je profesionál a uhraje cokoliv. Závěr byl dost dobrý a děti se docela rozmlátily, Činá v roce 2010 byla rozhodně něco.Koneckonců aspoň člověk vidí něco z tradičního čínského venkova, chrám byl super! ()

TakzvaneSam0

Černý dred který narazí v Číně na čínského mistra Kung-Fu *JEŠTĚ KDYŽ SE TO JMENUJE KARATE KID* který ho za pár měsíců naučí neuvěřitelně falešné Skills máršl ártů, nevím no.. Rozhodně to nemá na originální Karate Kid z 84. Jackie Chan nehraje špatně ale kazí to Černý Dred.. No kdo se nepodívá neví no. ()

NikiVai

Mně se The Karate Kid líbí moc. Jackie tu podává parádní herecký výkon a Jaden je roztomile nemotorný, takže se s ním umím snáz ztotožnit. Baví mě, že to není až tolik akční, že je to přidaná lidskost a poezie. ()

MoziMedve

Jackie Chan je super, Jaden Smith je takový nasilu, ostatně jako ve všech filmech kam ho cpou. A Karate není Karate ale Kung Fu. Jako kulisa je ten film OK, ale rozsáhlejší recenzi si snad ani nezaslouží. Zapomenutelné, ale neurazí. ()

VikyPatrik

S títmto snímkem mám jeden zásadní problém. NEVĚŘÍM tomu, že by to Dre dokázal. Narozdíl od původního Kida jsou souboje tak hypo, že podle svého cvičení by se Dre nedostal ani do 2 kole. A další ne tak zasádní probblém je, že skrz sestříhání soubojů jsem si myslel, že Jaden Smith byl za Drea pouze v blízkých záběrech.(Jak to bylo s dublování při filmování netuším) ()

jay.jay.13

Hned na úvod musim zmínit nesmysl, nad který jsem se prostě nebyl schopný povznést - film se jmenuje KARATE Kid a celou dobu je o KUNG-FU. Dlouho sem nezažil aby se název filmu rozcházel s jeho obsahem, ale pokud vám takovýhle "detaily" nevaděj, film se vám dost možná bude i líbit. Nesmyslný název je samozřejmě důsledek toho, že se jedná o remake "VHS-klasiky" z 80. let. Mě ovšem originál v dětství minul, takže nostalgie se u mě nedostavila - zkouknul jsem ho vlastně až nedávno kvůli srovnání s novou verzí. Ta přebírá skoro doslova celou dějovou linku, i když nechápu proč remakovat zrovna Karate Kida - příběh je totiž klasický klišé, které už bylo ve spoustě jiných bojových filmů: hrdina dostane nakládačku - hrdiny se ujme trenér-underdog s traumatem - hrdina vyhraje turnaj. Remake obsahuje pouze 2 zásadní změny (tedy kromě jiného bojového stylu) - první je přesunutí děje do číny (btw: to, jak film vykresluje komunistickou velmoc by si zasloužilo podrobný rozbor) a druhá, mnohem výraznější a zároveň největší problém filmu, je snížení hrdinova věku. Představte si klasickou zápletku: hrdina si začne s dívkou, která je ovšem oblíbeňkyní místního vůdce gangu. Tomu se její nový nápadník nezamlouvá a tak mu rozmašíruje hubu. Hrdina začne trénovat aby se pomstil a získal zpět svojí lásku. A ted si představte, že všem zůčastněným je kolem 12 let. Vypadá to směšně a absolutně to nefunguje! Co naopak funguje skvěle je trénigová a bojová pasáž a to hlavně díky výborné hudbě Jamese Hornera, který pro změnu místo sama sebe vykrádá Hanse Zimmera (přesto jsem ho poznal podle jedné melodické smyčky převzatou z Avatara). Jaden Smith mi kupodivu nevadil (btw: je čim dál tim podobnější taťkovi Willovi), Jackie Chan mi přišel dokonce velmi dobrej. Je tu spousta patetických proslovů a mouder, ale to je u těhle žánrů povinnost. Film tak splňuje to co se od něj čekalo a na víc si ani nehraje, takže to nakonec v rámci možností nedopadlo zas tak špatně. 5/10 ()

StandikK

Kdyby měl tento film tak 90 minut místo 140 a kdyby to nebyl totální remake, až asi na zavěrečný kop, i když i ten se velmi podobal originalu, tak bych hodnotil více hvězdičkami. Jinak se ale určitě dalo shlédnout. ()

pief

Na 12 rocne deti sa mlatia dost tvrdo, nehovoriac o tej technike a zazracnom progrese karate decka z fackovacieho panaka na shaolinskeho mnicha. Malokedy vyzadujem od filmov realistickost ale v tomto filme by sa jej zislo viac. Jedina pre mna zaujimava bitka bola ta kde sa angazoval sam Jackie. Ale tak je to asi film hlavne pre deti preto sa mu da odpustit aj ta povrchnost. ()

_Samael

Pri filme som sa bavil a mal som zopár "Tak to hej" momentov (vrchol chrámu v horách s tancujúcou kobrou :D). Jackiemu úloha starého učiteľa veľmi svedčí a podľa mňa zadupal pána Myagiho do zeme. Jaden Smith hrať dokáže a miesto nedostal len kvôli tomu že je Smithov syn. Koniec koncov ako herec len začína a je len otázkou času či dospeje až do ligy svojho otca. U mňa 65%. ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)