Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

Gonzi

Chtěl bych být ve věku hlavní cílové skupiny - dostali luxusní film na který budou pár let vzpomínat. PS: dívat se na malou verzi Willa Smithe je přinejmenším zábavné. ()

matezzz

Nový Karate Kid je pro mne milým překvapením. I přes poměrně dlouhou stopáž jsem se vlastně ani na chvíli nenudil, přesto, napodruhé se na to asi hned tak nepodívám. Příběhové klišé zde bylo podle mého názoru povinností. (Děj by se ve zkratce dal popsat takto: Outsider v novém městě -> Trénink pod vedením hodného učitele -> Vítěz turnaje proti zlému protivníkovi a jeho zlému trenérovi.. a do toho všeho zakomponovaný prvek v podobě sympatické mladé asiatky, jak říkám, klišé jako hrom, ale komu to vadí :-) Vyzdvihl bych oba herecké výkony ústřední dvojice. Jaden, ikdyž jsem mu moc nevěřil, zvládl roli po fyzické stránce na výbornou a krom toho vystupoval docela sympaticky. Jackie Chan skvělý, role pro něj trochu nezvyklá, ale když se zamyslím, kolik už mu je.. perfektní práce (podobný výraz v jeho tváři najdete snad jen v New Police Story). Dále mě velmi příjemně překvapily nádherné záběry přírodních scenérií a různých čínských památek, hezky to doplňuje oddechovější pasáže. Obzvláště výstup k Dračí tůňce. Sečteno a podtrženo, poctivých a silných 70%. ()

Jackxx

Ta třetí hvězdička je za to, že ačkoli film má 140 minut, tak i přesto mi utekl dost rychle. Takže jsem se nejspíš nenudil:o) ()

Vecko99

Čekal jsem něco mnohem horšího, takže jsem nakonec mile překvapil. Děj je sice zasazen do jiného prostředí, ale jinak je to naprosto stejné jako originál i se závěrečným kopem.... ()

Estrellita

Příběh tohoto remaku je téměř totožný s originálem, přesto je to však naprosto jiné. Svěží pojetí a jiné tváře dle mého názoru filmu jen přidávají. Tím nechci nijak shazovat původní Karate Kid - ale mně se to prostě líbilo. ()

Skuby47

Pěkný i když nikoliv originální příběh malého chlapce, který musí v novém neznámém prostředí čelit šikaně a agresivitě silnějších a v boji vycvičených protivníků. Malý Jaden Smith podal velmi přirozený herecký i sportovní výkon a Jackie Chanovi role jeho stárnoucího učitele sedla, vždyť mu v době natáčení bylo už neuvěřitelných 56 let. Tento film je spíše určen mladším divákům, ale i já jsem se dobře bavila. Mám Jackie Chana ráda, protože dokáže svými kreacemi odlehčit napjatou atmosféru akčních filmů a dodat jim vtip a dynamiku. Navíc se natáčelo ve velmi zajímavých a atraktivních čínských lokalitách, třeba na Velké čínské zdi. Možná by filmu prospěla kratší stopáž ()

Jizni Tlapa

Než jsem se rozhodl upřít zrak na Karate Kid 2010, dal jsem do dvd přehrávače původní Karate Kid s Danielsanem., které jsem nemohl dokoukat. Musím říci že oproti původnimu , "nová verze" této kultovky mne velmi potěšila. Brilantní výkon J.Smithe a J.Chana dělají z tohoto filmu příjemnou podívanou. Pakliže patříte ke generaci,ktera na Karate Kid vyrůstala doporučují tento remake. Nečekejte, nedoufejte, nepřejte si, jen si sedněte a nechte se vtáhnout do děje pohodové ,vtipné,akční a dovolím si tvrdit dobře natočene kung-fu podívane. ()

Estrecha

Oukej, přivřeme oko nad tím, že se to neodehrává v USA ale v Číně, přivřeme i druhé oko, že hlavní hrdina už není středoškolák ale prvňáček ze základky, který dostává trénink jak profesionální kick-boxer. Možná přivřeme ještě jedno, že nejde o karate ale o kung fu a proč ne i další, že pan Han už není Korejec, ale Číňan... Avšak unavující dosti ubohý děj, ještě ubožejší dialogy a konečné vyvrcholení kdy mladý Dre vytvářel komba jak mistr Joda... Těšil jsem se aspoň, že ten trenink nebo samotný zápas mě nabije energií, a sám sebe uvidím, jak nelidsky dřu a pak všechny seřežu... jaksi ani to ne. Ten film je hodně špatná parodie na Karate Kid... ()

honx

Zde jsem se zrovna velkou chválu nedočetl a dle mého je tady až příliž kritiky, o to víc jsem byl potěšen! Asi jsem z filmů, kde se mlátí hlava nehlava a vlastně ani nevíme, proč, už vyrostl! Nečekaně jsem si vychutnal drama velmi vkusně zpracované a vybournou hudbou podpořené. Často jsem měl co dělat, abych nevypustil slzu. A když už teda komentuji bojový film-závěrečná kopačka byla fakt skvělá :D ()

Johnny.ARN

Dobrý remake Karate Kid 1. Chlapec sa naučí bojovať vďaka práci, trénuje, naštve zopár chlapcov, tí ho vyzvú na turnaj. Tam je samozrejme vo finálovom zápase zranení, prichádza zázračne vyliečenie a celkové víťazstvo. Nesmieme zabudnúť ani na skvelého majstra ktorý sa skrýva za masku inštalatéra. Bojím sa, že v ďalšom pokračovaní už budú bojovať batoľatá. ()

Mrkvič

Jednou se aspoň vylepšil starý film. Nebýt většiny scén bez Chana, mohlo to být ještě koukatelnější. Hlavně bez tý příšerný černošky a malýho Smithe, který taky pěkně pije krev všude, kde se objeví. Naštěstí je tu už zmíněný Chan a místy dementní závěr zachraňuje výborná hudba Jamese Hornera. ()

Wall-E

Hodně dobré... Lepší než všichni tři předchůdci dohromady. Mladý Smith se "potatil", něco z něj určitě bude. Jackie ve své nejvážnější roli za celou kariéru... K tomu nádherná Hornerova hudba. Není moc co vytknout. 75 % ()

DivX

Zajímavý remake slavného originálu v novém obsazení a úplně jiném kabátě. Záleží na vás, který si vyberete a co vám více utkví v paměti. Já jsem pro originál. 60% ()

puleček

Nejlepší na tomto filmu byl Jackie Chan, hlavně to jestli bude učit Dre nebo ne. A podle mého by se celý film měl jmenovat Kung fu kid a ne Karate Kid protoze s puvodni serii to ma spolecne jen název :) ()

KitFisto

No původního karate kida si už moc nepamatuju tomuhle jsem moc nevěřil a je to takový hodně slabý průměr. Jaden Smith se snaží co to jde a ke konci už mi lezl na nervy, ale zas Jackie Chan si počíná rozumně, nepřehrává, nedělá kraviny a celé to tak nějak drží. Na nudný večer proč ne. ()

Beky

Když jsem slyšel, že se bude natáčet remake prvního dílů z jedné nejhorších filmových sérii The Karate Kid, začal jsem chystat kýble na blití!! Jenomže, když jsem zjistil kdo za filmem stojí, věděl jsem, že ať to natočí Troška nebo Zwart, výsledkem bude dokonalý hit! A tak se také stalo! Ano, série Karate Kid je shit, ve všech směrech, dejme tomu že první díl, ještě splňuje všechna kritéria alespoň lehce průměrného filmu, u dalšlích dvou dílů se ale už páchali hromadné sebevraždy!! Jdeme k hercům, Jackie Chan je obsazen velmi trefně a dává tak zapomenout na hrůznost Chůva v akci, Jaden Smith vypadá jako mravenec a jen těžko mu uvěříte, že může někomu nakopat prdel....ale, je to celej fotr, takže mu to zblajznete i s navijákem!! Hrát prostě umí!! Pak je tu jedna hezká holčina za kterou byste se byli do poslední chvíle a nějak i ten záporák to charizma má!! Jemně jsme se přesunuli k soubojům a ty jsou jedním slovem....tramtadadadáááá...dobré!! Je hezké vidět, že někdo v dnešní době stříhá souboj pomaleji, než je bohužel momentálně zvykem, sice ke konci turnaje se už zase stříhalo jako kráva rychle a tak některé souboje jsou opět rozsekané, ale do té doby je to fajn!! Nejzajímavější částí filmu se tak tradičně stává trénink hlavní hvězdy, kde předvádí, že se opravdu musel spoustu věcí naučit a následně efektivně používat. Proto největší překážkou a mínusem celého filmu zůstává nepochopitélná extrémní délka!! Verdikt: Velmi dobrých 60% značí to, že film mohl být klidně ještě o stupeň lepší, i když náplň filmu je více či méně standartní záležitost a proč se film jmenuje The Karate Kid a ne The Kung-fu Kid, to už nám nikdo zřejmě neřekne. Do roka a dne, čekejme dvojku a pak trojku a pak čtyř... ()

Maki89

mno... klasika je klasika a aj ked je tento novodoby remake herecky lepsie obsadeny a osadeny do zaujimavejsieho prostredia, tak u mna nedosahuje kvalitu a atmosferu svojej predlohy... Jackie Chan ocividne starne, je to vidiet uz na viacerych jeho filmoch, no stale predci ostatok hercov v jeho filmoch - ci uz po hereckej alebo akcnej stranke... a aj tu to podla mna tahal on... co sa turnaja tyka, tak sa mohli zachranit tym, ze by nepouzivali v takej miere lana a nechali to pohybovo prirodzenejsie + keby to spravili jednoducho ako v predlohe ten zaverecny kop... bolo to tam totiz krasne a nie ako tu.... a ani bonsaje neboli, ani navoskovat a vylestit.... no proste... 5/10 ()

ywo666

Nejak mi tam niečo chýbalo. Asi trochu viac martial arts. Aj keď záverečný turnaj bol exelentný. Aj Jakie bol dobrý. Čo ďalej. Vo filme hrá sympatický roztomilý černoch a sympatická roztomilá čínanka. Hošie je že ten černoch toho herecky moc nepredviedol. Síce bolo vidieť koho je to syn a niektoré prvky jeho herectva tam boli badať, ale bohužial to najlepšie z ocka nedostal. Byť 12 ročná osoba ženského pohlavia tak ho neuveriteľne zbožňujem a uctievam. Takto mi až tak super neprišiel. Kladné body dávam aj za trénera ktorý mi prišiel správne zlý a v niektorých detailoch a aj vtipný. Škoda, že vo finále nespravil to čo som čakal, že sa celý film stane. Síce to bolo menej predvídateľné, ale nepotešilo ma to. Pôvodný film som nevidel a neviem ako bolo toto k nemu blízke. Ale najviac u mňa film strácal tou pointov. Niečo podobné tu bolo už veľakrát. Ale skutočne sa dá uveriť tomu, že malý černoch vyhrá kung fu turnaj kde proti nemu stoja deti čo sa tomu venujú roky, pričom on len krátku dobu? Aj keby mal hocijakého trénera, talent a a trénoval hocijako tvrdo. Proste takéto veci sú totálne nereálne. ()

Micro41CZ

Karate Kid funguje. Jsou tu jasně daní dobří a zlí, a když proti sobě jdou, skřípají divákovi zuby a vzbuzuje to emoce. Pro cílovou skupinu je film jako dělaný, a mluvit proto o naivitě, přímočarosti nebo kýčovitosti není třeba. Proč? Film baví a předkládá kritické modelové sociální situace a jejich řešení jako pedagogický vzor, jak se s nimi poprat, a přitom je natočen tak, že se všechny tyto aspekty nevtírají, ale přirozeně jsou. ()

marvan

Tohle není film, ale PR propagující prosperující krásnou Čínu, ušlechtilou kolébku tisícileté kulturní tradice a masového vraha Maa, jehož podobizna se během filmu mihne na zdi (a pěticípá hvězda jakbysmet). Snaha ztvárnit totalitní systém jako něco přijatelného, ve smyslu: "Vždyť je to jen jiná kultura, kterou je třeba respektovat", je absurdní. Jedná se o pragmatické gesto amerického bratra, který se řídí heslem: "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej". Tohle není film, ale prachsprostá propaganda. A navíc trapně okatá. ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)