Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

BoncheR

Pôvodný film bol o dosť lepší. Toto mi však nepríde zaujímavé.Čakal som o dosť viac. Ten finálny súboj nieje zlý,(je to asi jediný výrazný moment z celého filmu), taký emočne zaujímavý ale celý film mi príde trošičku nudný. hm.... ()

lennyd

Ze stěhování s matkou do Číny malý Dre Parker (Jaden Smith) není dvakrát nadšený, navíc když hned první den skříží cestu místním rváčům, a dostane od nich na budku. Ani další dny nejsou o moc lepší, zvlášť když je oblíbeným cílem šikany svých spolužáků. Jednoho dne kdy Dre opět čelí přesile, se objeví místní údržbář Han (Jackie Chan), a zachrání mu kůži. A společně si vyjednají klid u spolužáků a jejich trenéra v místní kung-fu škole - s jedinou podmínkou, pokud Dre nastoupí na příštím kung-fu turnaji... Nejdřív jsem si brblal pod vousy, jak si to filmaři dovolují zneužít název památného Karate Kida, kterého jsme (asi všichni) zamlada hltali na pirátských videokazetách. Pak jsem ale zjistil, že nejde jen o využití známého názvu pro nalákání diváků, ale o vcelku povedený remake (se stoprocentně shodným příběhem), jen s několika málo odlišnostma - původní Kalifornie je vyměněna za Čínu, čímž film získává i trochu na exotičnosti (a navíc zde může v pohodě vystupovat opět asijský kung-fu údržbář, aniž by to bylo nápadné). Možná někomu budou trochu vadit jisté nelogičnosti (jakto že v Číně všichni plyně mluví anglicky (česky, v dabingu :) ) a jak zvládl malý Dre hned druhý den po příletu bez znalosti čínštiny nastoupit do místní školy), ale stačí si uvědomit, že jde o film pro děti (i hlavní hrdina je o pár let mladší než v původním filmu Ralph Macchio) a je to v rychtyku... ()

Trustme

Malé filmové překvapení! Obávané nové zpracování Karate Kida zavánělo průserem a taháním ospalého tygra za vousy... Ale téma - spolužáky utlačovaného pubescenta a objevení svérázného Mistra ochotného jej vyučit, až k vítězství - je pro všechny malé velké bojovníky vítané. Celé je to natočené až neočekávaně velkolepě a rozumně. Přesně tam, kde by bylo už moc asijské mentality nastupuje americká (západní) uvolněnost příběhu, scénáře. Výběr malého Dre (J.Smith) nedělá ostudu svému otci a dá se na něj zvyknout. Tím největším bojovníkem, který si zde paradoxně nejméně zabojuje (i když předvede nejlepší fight ve filmu) je Jackie Chan. Na svůj věk hrát pravé čínské kung-fu mistry s dvoumetrovými bílými vousy je ještě příliš známý a tak jeho verze mistra je pojata reálně, jak ustrojením klasického montérkového outfitu alá Mao, tak charakterním herectvím, na Chana neobvykle civilního. Jackie hraje svého osudem ztrápeného Mr. Hana takřka oscarově dojemně a to až na hranici povolnosti mých slzných kanálků... Otázkou je jak bude film přijat ve velké Číně, kde se dozví, že zas je lepší afroameričan trénující pár týdnů kung-fu než místní bojovníci učící se wu-shu několik let... Co se týče názvu filmu: Karate Kid je západním názvem zvoleným pro přilákání na zavedený, známý pojem. Že o karate ve filmu nejde poznají i američtí "kidové"... V Číně použili inteligentnější název The Kung Fu Dream, zatímco Japonsko a J. Korea zvolila poněkud přeceňované Best Kid. ()

VasaX

Jackie Chan jako mentor nesoucí si svůj smutný kříž, žijící ve svém osamocení, Jaden Smith jako vzpupný bouřlivý teenager obklopený novým neznámým světem. Zábavné, poučné, napínavé. Ne tak dobré jak by mohlo být, ale u člověka, jemuž je téma blízké, jistě dosáhne na čtyři hvězdičky. Film je sice ve svých 140 minutách poněkud rozvláčný, ale to určitě není nějaká závažnější chyba. Když se na film nazírá spíše jako na rodinný, kterým je více jak akčním, pak se člověk nezklame a užije si téměř dvě a půl hodiny tak, jako by to byla jen hodina a půl. ()

Brandon

A je tu finále. V levém rohu stojí vyzyvatel Xiao Dre, svěřenec trenéra kung fu, v současné době údržbáře, Hana, v právém rohu několikanásobný šampión, Daniel san, pod vedením mistra karate, pana Miyagiho. Poslední úder, Kobra vs. Jeřáb.....a vítezem se stává http://www.youtube.com/watch?v=x_o01xJBXwI ()

Pump

Tento film se mě i mé polovičce moc líbil. Není to film o kvalitním kung-fu, ale o tom jak ... Jak naučit dítě dívat se na svět jinýma očima. Jak naučit dítě poslouchat a chápat proč. Jak vytěžit z obyčejných věcí neobyčejné zážitky. Jak platí, že není špatného žáka, ale špatného učitele. Jak nemlátit děti jako Jackie Chan. ()

Danny F.

Už je to tak, slabší než jsem předpokládal. Nápady už docházejí, tak se přetáčí staré filmy do modernější podoby a ve většině případu jde o slabotu. Překousnul jse že se ve filmu oběvují lidé různých barev pleti aby nedošlo k rasistickým rozbrojům, taky ještě snesu že Jackie stál v ústraní (to mě mrzelo, jelikož jsem se na něj těšil), ale dostal mě ten protekční spratek (nemýt slavného fotra, tak se snad nikde neobjeví). Počátek byl hodně pomalý v rozjezdu a tak trochu nudný, pak se to zdálo být rozjetější a bitky by ušly. Kdyby jich nebylo tak málo. Za Chana 60% ()

Tereza666

Neviděla jsem předchozí filmy a ani nejsem fanoušek filmů tohoto typu. Ani herecké složení mě vůbec nic neříká. Sama od sebe bych si to rozhodně nikdy nepustila. A udělala bych rozhodně velkou chybu. Perfektní snímek. V posledních pár minutách jsem skoro ani nedýchala a s napětím sledovala jestli to ten malej černoušek dokáže, nebo ne. Co mě hlavně překvapilo, mělo to srdce! A mě to a srdce vzalo. :-) ()

hroubek

Osobně jsem byl docela překvapený, že to není takový průšvih jaký jsem čekal, když jsem poprvé spatřil upoutávky.Jedná z věcí, která mě příjemně překvapila, že si někdo zrovna u tohohle filmu dal práci a vytvořil nějakou psychologii postav.Další věc co mě ale velice potěšila byl Jackie Chan, který jakoby zapoměl skoro na všechny filmy co natočil pro Ameriku a konečně přiznal fakt, že na některé věci je trochu starý.A pak je Jaden Smith u kterého nevím co si mám myslet, který je ze začátku filmu neuvěřitelně protivný ale jakmile dostane přes hubu stává se zněho v celku sympaták.A co se týče konce tak je předvídatelný ale přesto zábavný, protože není moc filmu kde si malí kluci snaži lámat nohy a kopat se do hlavy. ()

Brain-D

Slabý remake s velmi sebejistým synem Willa Smitha, který sice předvedl že se celé dny nevalí doma z tatových prachů, ale že něco dělá. I tak jde poznat, že vyrostl jako boháč a prodral to do filmu (poznáme v mimice). Trénink se svlíkáním mikiny byl velmi zajímavý, tak moc zajímavý že ho naučil tolik věcí. V originále z 1984 musel žák dělat víc prací (např. umyvání auta), aby se naučil nějaké kryty nebo útok. Tady je to zhrnuto jen v oblýkání mikiny a hned umí vše. Jackie Chan se mi tu bohužel moc nelíbil a Jeden Smith taky ne. A konec infantilní konec s přepálenou stopáží to zabili asi nejvíc. ()

zdenny

Na tento film jsem se podíval po takové době ne proto, že bych to neustále odkládal, nýbrž proto, že jsem se na něj dívat prostě nechtěl. Myslel jsem si, že z důvodu, že v něm hraje Jackie Chan, bude se jednat o trapnou komedii s prominentním synem známého herce a i zpěváka. Mé dcery chodí do juda, tak jsem si řekl, že tento film jim neuškodí a tak jsem si čas na jeho zhlédnutí našel. A musím říct, že tomu jsem velice rád. Již od začátku bylo patrné, že nejen že nepůjde o trapnou komedii, ale že nepůjde o komedii vůbec. Úvod nám nabízí nevšední podívanou, kdy jsem jako příslušníci západní (zde americké) kultury konfrontováni s naprosto odlišným světem kultury východní (čínské). Z tohoto hlediska bych dětem film doporučoval. Jakousi školou hrou by se naučili vnímat zeměkouli a jiné kultury. Dále se film ubíral dle klasické šablony. Nový žák s naprosto jiným kulturním základem se spřátelí s dívkou. Jejich kamarádství ale nepřeje místní ranař, který se ve škole i mimo ni pohybuje výhradně obklopen svými nohsledy. Když se s ním onen kluk popere, zjistí, že místní kluk je velmi dobrý bojovník kung-fu. V tom ale našemu milému chlapci pomůže místní údržbář a správce v podobě J. Chana, který se nabídn, že bude chlapce trénovat na nadcházející mistrovství. Samozřejmě že dále jede film ve vyjetých kolejích. Jenže síla tohoto filmu tkví v tom, že se může směle rovnat filmům se stejnou tématikou, ve kterých ale hrají dospělí herci. Myslím si tedy, že tento film je z mnoha pohledů pro děti a mládež velice dobrá volba. A ten prominentní synek? Myslím, že má talent a jednou z něj vyroste slušný herec. Alespoň co se týče popcornových filmů. A pokud budou jako tento, v zapomnění neupadne. ()

Beatle

Je to dosti na pováženou, ty čtyři hvězdičky. Fakt ale je, že krom názvu, mě nějaký "Karate Kid" nic neříká, takže nebudu rozumovat a tlachat, o asi nějaké původní verzi. Myšlenka je celkem typická, hrozně snadno odvoditelná, přesto nic nezkazí. Je tam několik scén, kdy jsem se doopravdy smála (úvodní scéna s hůlkama a mouchou, přemítání nad filosofií kung-fu v souvislosti ve Star Wars), několik, kdy jsem se chytala za hlavu (emotivní scény, Dreho proslov k mamince, jak nenávidí Čínu, background Mr. Hana a jeho rodiny), a několik, kdy moje srdce zaplesalo. To ale bylo jen výjimečně - u hudby Hornera, který k tomu udělal naprosto epický soundtrack (který občas zní, jakoby tam na tom turnaji bojovali za samotnou záchranu planety Země), u těch několika scén, které si Jackie zpětně ukradl z DRUNKEN MASTERA, a vůbec scéna "jacket on, jacket off"...no na tu jsem koukala několikrát. Skvěle vložená hudba a střih! Takže to shrnu. Byl to rodinný film, Jaden vypadá naprosto jako jeho otec, ale myslím, že potenciál v něm bude. Jackie je Jackie, a na toho nedám dopustit, ať už točí jakoukoli pitomost. Tři hvězdičky za děj. Jedna hvězdička navíc za scénu s bundou, hudbu, Hvězdné války, mouchu, a prostě za to, že je to skvělý a milý film na nedělí odpoledne :) .....70% ()

Mishqo

malý usoplený, upišťaný chrt sa učí kung-fu...nebyť otecka tak určite v tomto filme nehraje lebo sa tam nehodí až to bolí...po tej bojovej stránke je to fajn a aj hudba celkom poteší, a mám rád Jackieho takže tiež také malé plus ale inak ten film ničím neočarí ()

JohnSmith

Když Ralph Macchio točil prvního Karate Kida, bylo mu 23 let a hrál studenta střední školy. Byl to klasický rodinný film. Jadenu Smithovi bylo při natáčení nového KK 12 let a hraje studenta základní školy. Nic proti tomu, ale souboje jsou na rodinný film dost drsný a brutální. Nepřijde mi zrovna přínosný ukazovat 12 letý děti, jak se řežou hlava nehlava. ()

Sany33

Na mňa podobné filmy vždy pôsobia dobrým dojmom. nepotrebujem k tomu legendárne bojové zábery ani vymakané herecké výkony hraničiace s Oscarmi. Jednoducho je nutné mať motív, kvôli čomu je ochotný hlavný hrdina ísť do súboja a potom treba mať samozrejme aj nijakú tú romantickú zápletku a samozrejme dramatický súboj. Všetko bolo splnené o to viac sa mi to páčilo, že celý príbeh je vyrozprávaný skoro z detskej perspektívy a to je v tomto žánri celkom inovatívne. K tomu všetkému je hlavný hrdina afroameričan čo je tiež zaujímavá kombinácia s karate ale mne tam sedel mladý Smith dokonalo aj keď k hercovi kalibru svojho otecka musí zjesť ešte veľa Nesquiku. Chan bol svetový ale na to som si už v jeho posledných filmoch zvykol, na staré kolená sa už konečne začal hrať na to že je herec a nie púťový fackovací panák a dokáže z nás dostať aspoň akú takú emóciu. Ja hodnotím veľmi kladne, bol som fanúšikom starej séria a páči sa mi aj táto nová. 70% ()

lykan9

Jackie Chan je fajn a i role pana Hana mu docela slušela, ale vše ostatní mi přišlo takové tuctové a nic nepřinášející. Díky některým pasážím bych i možná dal tři hvězdy, ale film, který čítá více jak dvě hodiny, tak by měl přinést něco víc. A tím Karate Kid 2010 rozhodně není. ()

Lukyn007

Milé překvapení. První film byl sice o chlup lepší, ale na tom nesejde. Jaden Smith je jako vyměněný, poté, co jsem ho viděl ve filmu Den kdy se zastavila Země, kde měl roli syna hlavní hrdinky. Opravdu mě přesvědčil, že má velký potenciál. Palec nahoru také dávám Jackie Chanovi, hrál fantasticky. Poprvé jsem ho viděl ve "vážné" roli. Celý příběh také rámuje skvělá hudba od Jamese Hornera, který si u mne napravil reputaci za soundtrack k filmu Avatar, který byl pouhým remixem Titaniku a Statečného srdce. Dávám 80 %. ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)