Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

Milan25

Americké děcko trénuje kung-fu, na soutěži v Číně mu všichni fandí, a ještě se to jmenuje Karate kid. Say whaaaaaat? ()

Paity

Dvě hvězdy snad jen k úctě k prvním dílu a jako fanda Jackieho Chana. Jinak nechápu, proč to někdo natočil. Samozřejmě kromě vidiny velikých peněz. ()

AdamesWWE

[5/10] Další remake slávneho snímku. Film je až priveľmi dlhý a miestami aj dosť nudný. Aj ked je námet filmu je dobrý, vd´aka svojej dlžke ktorá mu ublížila film nemá dobré, ale len priemerné tempo a film v dosť častiach nudí. Je tu síce dosť dobrých scén, niektoré sú aj dojímavé, aj vdaka hudbe Jamesa Hornera. Oproti minulým dielom je tu zmena veku hlavného hrdina, mladý Jaden Smith je v tomto filme dobrý, ale lepší je Jackie Chan, ktorý je sympatický, bohužiaľ aj zostarnutý. Konečný súboj bol v celku vydarený, svižný a originálny. Ale celkovo je Karate Kid iba priemerný, dlhý aj nudný film. ()

Kalper

Předělávka Karate Kida (1984), ve které se mladý Smith učí kung-fu (!!!), aby nakopal hýždě čínským grázlům. Co dodat...? Je to rozvleklé, děj jednoduchý a bojové scény nenadchnou. A Taraji P. Henson je nesnesitelná. ()

Petr.Kocfeld

Dobry a prijemny film.Davam 3/5 hvezd.Snad jen trochu dlouhy.Mozna bych jej zkratil.Chan zde uci karate jisteho mladika.Akcni jizda!Chan se mi zde libil.Jaden Smith zde hral onoho mladika.Akcni sceny a lokace pekny.Tento film me potesil i pobavil.Natacel se z casti v Cine.Je zde videt i Velka cinska zed.Vice se mi libila vsak serie s Patem Moritou...Za me 65 procent. ()

Crackonosc

Nesnášim spratky co si myslej, že jsou cool a uječený černošky valící bulvy. Obojího jsem si tu "užil" přehršel a přesto nemůžu napsat, že je novej Karate Kid špatnej film. Nad vodou ho drží Jackie Chan užívající si roli mistra, několik velmi dobrých tréninkových scén (stíny vedou) a přepálená ale dobrá akce. Tyhle 3* patří k těm silnějším. ()

ThomasCrown

Na pôvodnú verziu si už veľmi nespomínam a dlho si ani nespomeniem, pretože nový Karate Kid je bomba. Obsadenie skvelé, Jackieho by som za učiteľa kung-fu bral okamžite a Jaden, nuž, poviem len, že otecko na ňho može byť pyšný. Neviem či mali Jaden a jeho protivník dabléra, ale ak nie (pevne verím), tak klobúk dole. Tréning s bundou predčí aj leštenie auta a prostredie, v ktorom sa dej odohráva si filmári vedeli vybrať. Dej je veľmi dobre dotváraný čínskymi tradíciami a je fajn, že je v Číne toľko starých vecí;) Oživenie legendy ako sa patrí. ()

Prochy38

Víc já prostě dát nemohu. Ti, kdo - stejně jako já - vyrůstali na Karate Kid I.-II, mi musí dát za opravdu. 2* pouze a leda za dobrou hudbu a skvělého J. Chana. Už to tu kdosi psal - po dlouhé době ve skvělé roli. Ale zbytek.... Kdo to zná ví, že jde o otrocký remake. Ale jak si někdo mohl dovolit udělat z chlapů děcka, z ubohého turnaje událost století a dát dětem tu sílu, výdrž, nezničitelnost a celkovou zaslepenost. Nee! Tomuhle já nikdy neporozumím. Magor, kdo tohle dával dohromady by se měl jít vycpat! J. Smith je možná talent, ale tady byl jako pěst na oko. Úplně mimo. O jeho matce nemluvě... Bože! Promiň Jackie, byl si skvělý, ale film tě táhne dolů! Komu se líbilo, jak do sebe ty děcka buší, bez pravidel, bez soucitu, bez mozku a dospělí to komentují, fotí, případně přikyvují, běžte se vycpat i s tvůrci! Přemýšlejte! Jakej takový film bude mít vliv na Vaše děti! Já je ještě nemám, ale tohle jim pouštět nebudu! ()

Harapes

Tak určitě jsem šel do kina s jasnou vidinou,jak asi ten film bude vypadat a jak se bude vše opakovat,jako před 25-ti lety,kdy vznikl první díl Karate Kid...a velké překvapení se konalo,..procítěné emoce,výborní Jaden Smith a Jackie Chan...trochu toho povedeného sentimentu i názor mého syna,který neustále bouřlivě povzbuzoval hlavního hrdinu,že je to prostě super...i bez jeho názoru dávám 80%...prostě radost se dívat a těch 140 minut uteklo jako voda...rád si zopakuji.. ()

chaometic

Výborně zahrál Jackie Chan v roli mistra, co se týče Jadena smithe? Ten se tam vůbec nehodil do toho filmu. Jeho herecký výkon a zahrání na city, bylo zahrané nadmíru, ale v podobě Karate Kid? Nechápu proč ho obsadili... Jo asi, že je od Smith.....Jaded Smith. Jako příběh, ve kterém se přistěhuje Američan do Číny by byl lépe zpracován jako Drama a ne jako fanoušek Kung- fu a ještě 12 herec. Dvě hvězdy za jackieho, klaním se pouze jemu..... ()

ondrula

Není to nic moc. Asi první věc, která vás u tohohle filmu napadne, je do očí bijící fakt, že Jaden Smith je ještě děcko a na tuhle roli je fakt moc mladej, kdyby jeho papínek nebyl Will Smith, tak by to asi neprošlo. Dost to vadí, když se klučík snaží předvádět karate (i když to není karate) a je vám ho spíš líto; no a zcela nepatřičně pak působí dějová linie, kdy se snaží sbalit spolužačku, protože máte dojem, že v deseti letech je na to fakt moc brzo a Jackieho Chana by měli zavřít pro mravní poškozování mládeže. ()

Hanes88

Jackieho Chana mám velice rád a zde opět nezklamal. Trochu jsem se bál, že mě bude tento film nudit, ale i Jaden Smith zahrál skvěle. Bylo to něco jako pohádka, ale líbilo se mi to:-) 4* mluví u mě za vše ()

vander19

Nebolo to zlé:-)) bola moja prvá reakcia po ukončení a záverečných titulkách a väčšinu filmu som sa bavil. Z Číny sú tam fakt niektoré obrázky velmi pekné a hlavne príroda a čo sa týka príbehu tak aj ten bol v pohodičke...Proste taká Kung Fu Panda dá sa povedať...Chlapec túži po domove, priateľoch, bývalej škole. je sám vo veľkom meste a jediné čo má je priateľ a zároveň tréner pán Chan. Pána trénera výborne zahral Jackie Chan a strašne sa mi páčil v takejto "vážnejšej" roly. Aj keď sa už zub času aj na ňom podpísal a trošku nám zostarol, predsa tá iskra v očiach...ako zamlada...Len škoda že Jackie nám neukázal viac zo svojho umenia čo sa týka Kung Fu ()

Holubicqa

Něžný, i když občas brutální, ty zápasy mezi dětma ... Občas mi pěkně zatrnulo. Ale Jaden není vůbec tak špatnej a Jackie je prostě Jackie, skvělej herec. A ta vedlejší linka mě dost překvapila, takže další bod navíc. Rozhodně stojí za to vidět, film pro celou rodinu. ()

Jespi

Taková klasická, hollywoodská, víkendová oddychovka. Nemusí se u toho myslet, víte jak to dopadne. Klasický outsider z jiné kultury pozná podnětného instalatéra a přece "Jsme v Číně, tady umí kung-fu každý, " přidáme ultra zlého záporáka, nějakou tu filosofii a rodinný happyend. Vše to zamixujem a máme Karate Kid 2010. Poklona před mladým Smithem. Film mu asi hodně dal a naučil. Každopádně film ničím extra nenadchnul, ale ani nezklamal. Zvýšil bych hodnocení, kdyby film KARATE kid, nebyl o Kung-fu. A kdyby tak nepřeplácali konec, kdy se zlomenou nohou děláme otočky ve vzduchu, dal bych i 4*, ale takhle. 65% ()

Milodar

Celé toto dílko mi připadá jen jako snaha vydělat penízky, takže vsadit na jistotu a ještě navíc navázat na nepříliš dobře hodnocené předchozí díly - takže, není co zkazit. Ale je. Myšlenka žádná, jen ubohé kopírování původního KK. Pat Morita je ve své roli daleko působivější, než Jackie Chan. Tvůrci se nám snaží vytřít zrak velkolepými záběry čínské zdi z dronu a monumentálními čínskými památkami. Vůbec nejvelkolepější scéna nad propastí s kobrou má v sobě esenci trapnosti. Co se povedlo, je výběr padawana, Jaden Smith to zahrál skvěle a s otravným Ralphem Macchiem nelze srovnávat. Závěrečný tournament je taky lepší než v původním KK, protože tam vlastně ani nebyl. ()

El_Rabbit

Skvělý návrat do dětství, kdy jsem hltal každý pohyb v původním filmu a snažil se je před televizí napodobit. :) Na poměrně dlouhou stopáž je film příjemně svěží a nenudí. Trochu jsem se bál obsazení Jackieho Chana, ale nakonec skvěle zapadl a rozhodně nezklamal. Jen mi trochu chyběly bonsaie :) ()

Zombi

Celkem pohodový návrat staré klasiky v moderním podání. Předělávka mi nevadí, protože předloha je sice kult a měl jsem ji celkem rád, ale už tehdá jsem si říkal, že Macchio nic neumí a ten jeřábí kop je směšnej. Takže upgrade pro dnešní mládež, která by se originálu vysmála, je v pohodě. Děj se přenesl do Číny, ale z konfrontace dvou kultůr moc zajímavého nevytěžil. Malej Smith nevadí, velkej Chan je naopak hodně fajn a tahle role mu sedla. Boje jsou patřičně dynamický, i když samozřejmě dost stříhaný. Filmu nejvíc škodí přemrštěná stopáž. Slušné 3 hvězdy. ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)