Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

geek.ondra

Ačkoliv jsem původní filmy neviděl a ani o to nemám zájem tak mne remake potěšil. Je to slušně natočené. Má to skvělého Chana a Jadena Smitha v době kdy ještě všichni doufali že se opravdu potatí (už zde bylo jasné že ne ale na svůj věk předvedl celkem snesitelný výkon) Bohužel film padá při každém pokusu o nějakou hloubku či dramatické pasáže což ještě více potvrzuje roztahané tempo. Na čtyři hvězdy to nestačilo jen těsně. V poho zábava 6/10 ()

zberatel

Po odmysleni zakladnej "logickej" premeny miesta z ameriky do ciny, je to uz to prave orechove na co som cakal. Jackieho mam rad aj ked jeho filmy v poslednej dobe maju velmi rozdielnu kvalitu tak toto sa na moj vkus podarilo. Krasne exteriery, pribeh v duchu originalu a typicky Jackie :-)). Som velmi rad ze ta povodna verzia s romantickou castou bola zmenena na priatelstvo uz len kvoli veku mladeho Jadena a zaroven si tym tvorcovia a tym myslim tatka Willa :)) spravili svoju novsiu a lepsiu verziu... ()

mudvayner

Tak nejprve, je to spíš 3,5/5. Film mne kupodivu bavil po většinu stopáže. Jaden Smith (syn Willa Smitha; The Day The Earth Stood Still) je šikulka, to se musí nechat. Při natáčení se asi pěkně zapotil, navíc má před sebou určitě slibnou budoucnost. To, že ho do Hollywoodu protlačil o...tec, je už jiná věc. Jackie Chan myslím odehrál dobře, na svůj věk, a mohl za takovou roli být rád. Originální snímek z roku 1984 si pamatuji jen matně, ale zápletka je od té doby ve všech bojových filmech stejná a konstantní, a ani v Karate Kid tomu není jinak. Přemýšlím jen, proč se to jmenuje Karate Kid, když hlavním a jediným bojovým uměním ve filmu je Kung-Fu...? Film samotný je napěchován žánrovými klišé, od milostné zápletky přes tu výše popsanou hlavní až po několik mnoho dalších skutečností, které vídáme v každém druhém filmu. A film je také napěchován dnešní popkulturou, viz například soundtrack. Říkají vám něco jména jako Sean Paul, Lil' Jon, Akon, Flo Rida, Lady Gaga, Justin Bieber? Jistě že říkají, bohužel i mně ano... ale abych soundtracku nekřivdil, objeví se tu i hudba od AC-DC, RHCP a Rimsky-Korsakovův Let čmeláka interpretovaný Rachmaninovem. Film tedy nenabízí nic originálního, je plný odkazů na původní film, ale jako nenáročný film na sobotní večer postačí a u mě splnil tuto funkci na 70%. ()

Tamten

Solidní film, který se sice tváří jako film o bojovém umění, ale ve skutečnosti je to spíše takové rodinné drama. Rozmazlený fracek, homelesácký opravář, nadšená matka a talentovaná holčička. Tahle čtyřka nás provází filmem a snaží se porazit "drsnou" školu kung-fu. Zní to hrozně, ale film není zdaleka tak špatný, jak to vypadá. Jackiemu role skvěle sedla, pohyb v ději přichází přesně v okamžiku, kdy už to začíná nudit a vůbec je film řemeslně zvládnutý. A k tomu mě doslata Jackieho hláška, která u mě tento rok mezi hláškami vede: Více soustředění vyžaduje ... více soustředění. ()

messi@h

Škoda toho obsazení jako z mateřské školky, protože režísér filmu odvedl dobrou práci. Celý film tak padá na castingu. Je mi jasné, že celá patálie vznikla rozhodnutím do hlavní role obsadit malého Smithe, ostatní protagonisté se museli přizpůsobit jeho věku. Nic proti němu, nehraje špatně, ale těžko se ztotožňuje s takhle malými dětmi v situaci, kdy si hrají na lásku, na nenávist na život a na smrt, na čest, na tvrdý boj atd... ()

dessa

Jak nemám toho rozmazlenýho spratka Smithe rád, tak tady podal celkem slušný výkon, respekt před tím, kterak se zvládl naučit základy bojových sportů. Film jako takový víceméně kopíruje předchozí počin s Patem Moritou, ale tak už to u remaků bývá. Co už obvyklé nebývá, že tento remake je minimálně stejně dobrý jako film z roku 1984. Takže lepší tři, subjektivně tak 65%. ()

Henry Morgan

Začnu ...no odkud vlastně. Od začátku. Začátek byl smutnej, krátkej a jasnej, pak se to rozjelo v obrátkách, které strčili do kapsy karate kid z roku 1984 nebo kolik. Pár odkazů se tu našlo, ale rozhodně to mohlo vzniknout jako zcela samostatný, nový film, protože to mělo šmrnc a grády a především hlavní herci byli skvělí. Já věděl, že si jackie chan zahraje jednou v pořádným filmu, po těch klasicky nevtipnejch americkejch výmyslech. Tohle mě vážně překvapilo, dojalo a utvrdilo v tom, že slovo remake nemusí vždy znamenat hrůza kvalitu, jak tady někteří naznačují svým hodnocením. že to na originál nemá? ale má a v klidu ho strčí do kapsy. v porovnání s panem hanem je miagi přizdisráč. A vůbec! Z prvopočátku jsem se toho děsil a odkládal jsem ten film furt níž, ale řekl jsem si, že se pochlapim a udělal jsem dobře. Bylo to bezva. Ted když jsem to vychválil, tak je čas na kritiku .............. došla slova. Bylo to parádní. Jo a ještě jedna přednost oproti originálu. Ty kluci ten bojovej sport fakt uměli a dokonce dobře, řekl bych. A konec jsem si pouštěl dvakrát. Vážně doporučuju všem normálním lidem bez předsudků. Ještě jedna věc mě napadá...tenhle karate kid měl mnohem hlubší emotivní podtón, podbarvený vhodnou hudbou, což utvářelo vynikající dojem. Nebudu komentovat hlavní dívčí postavu, protože bych vypadal opět jako úchyl, když hrála asi čtrnáctiletou, no kdyby řekli, že ji je 15, tak se nebudu stydět ani říct, že to byla fakt ku... no opravdu krásná sexy dívka :-) ()

Design

Rozhodně nejsem fanda Kung fu .. ale na tenhle film sem se kupodivu trochu těšil. Výsledek nemastný neslaný. Vůbec mě to nevtáhlo do děje, neprožíval sem problémy hlavní postavy. Ale co bych vytkl jako nejvíc byla jednoznačně zbytečně dlouhá stopáž. Na to že se tam nic nestane a děj je přesně takový jako na začátku odhadnete je to prostě nudné. Slabší 3 hvězdy ()

Primavera

V kine som bola s deckami, takže hodnotenie zahrňuje aj dojmy svišťov, pre ktoré bol tiež (možno hlavne) film určený. Jackie Chana som považovala len za herca-kaskadéra, svojou skvele zahratou rolou utajeného majstra kung-fu vyrovnávajúceho sa s vlastnou tragédiou života, ma presvedčil, že je perfektný herec! Svišťom zas imponoval skejťák Dre, ktorý sa nevzdával a prekvapil aj svojho majstra. Film mal na to, že to mala byť rodinná chuťovka, nechutne dlhu minutáž, našťastie, sa dalo v kine obsedieť a pozabávať aj bez pukancov. :-) PS: Remake k filmu, ktorý ma kedysi riadne nudil. Tak to je paráda, decká! ()

Melvej

Kdybych měl tento snímek hodnotit jen dle soundtracku od pana Hornera, vysloužil by si ode mne pět hvězdiček, bohužel soundtrack je ve filmu trochu vedlejší. Nicméně se jedná o celkem podařený remake, který ani nenadchne, ani neznechutí. ()

ER

Malý "Will Smith" a k tomu Jackie Chan.Střet dvou kultur, kde kung fu vítězí.Je zajímavé, že dodnes se jedná o přítažlivé téma, které je schopné nalákat k filmovému plátnu slušný počet diváků. V remaku Karate Kid pak nebylo nic vyloženě zpackáno (jen finále mohlo být více postavené na motivech, než handicapu),malý "Will Smith" byl koukatelný a Jackie Chan opět nezapře mistrovského ducha a nemá problém si přiznat, že i na něm jsou roky již znát (scéna bitky s partou kluků). K tomu patřičné melodrama (však on si někdo ten kapesníček vytáhne) a je "vymalováno" a kdyby náhodou ani tohle nepomohlo, pak se přidá trochu (byť zbytečné)romantiky. Je skvělé, že ani tady se nezapomíná na skutečné poselství kung fu, které nemá za úkol vyvolat válku,ale ochránit mír. ()

Psycho.R

Je to asi takhle, kdyby tenhle film nebyl remakem starýho kida, hodnotil bych asi o něco výš, ale neudržel jsem se srovnáváním. Dá se říct, že tvůrci zahrnuli do nové verze jisté části z původní trilogie a něco málo i ze zbytečného pokračování Next karate kid. Jako přínos beru Jackieho Chana, který se nesnažil napodobit Pata Moritu, což bylo plus.Ale chybělo mi tam to kouzlo. Pan Miyagi je zkrátka jen jeden.. Ps.převedení starších teenagerrů na děti nebyl rozhodně dobrý tah. ()

Luckyman

Pekný film, ktorý pomaly graduje. Chalan sa s mamou presťahuje do Číny a musí si zvykať na nové prostredie, školu, ľudí, ale hlavne kultúru. V škole si narobí problémy s miestnym bitkárom Čchengom a začne všetko nenávidieť. Raz ho zatlačia do kúta a Čcheng mu chce dať finálny úder, ale zachráni ho pán Han a Dre si uvedomí, že je majstrom v kung - fu. Rozhodne sa, že to tak nenechá a chce po pánovi Hanovi, aby ho začal trénovať kung - fu. Pán Han si všimne, že sa blíži turnaj v kung - fu a v tom sa rozhodne, že ho začne trénovať ... ()

lubomir91

Čekal jsem relativně nudné zpracování, ale byl jsem mile překvapen. Souhlasím, že film je chvílemi přiliš zdlouhavý a občas jsem se přistihl, jak už nervozně čekám, co se bude dít. Je to krapet přeplácané někdy naprosto zbytečnými dramatickými scénami, ale ve vrcholné fázi je to příjemná podívaná s klasickým americkým happyendem. Jaden Smith pokračuje v hereckých šlépějích otce a popravdě není vůbec špatný. The karate Kid je zkrátka sníme, který vás nad očekávání nezklame a jeho shlédnutí nikomu neuškodí. ()

renoarko

A je to tu. Na vlastné zrakové receptory som sa presvedčila, že sa herecký talent v rodine Smithovcov dedí. Nie je to snímka, nad ktorou by intelektuálne založený divák jasal blahom. Ale pre nenáročného diváka, ktorý sa chce odreagovať od problémov všedných dní, ale hlavne pre deti je tento film zárukou zábavy a oddychu. Junior Smith sa úlohy žiaka Kung Fu (nie je to Karate ako sľuboval názov, ale nevadí) zhostil viac než dobre, no predovšetkým zažiaril Jackie Chan (Čínsky boh srandy, ako by povedala moja mama) ako jeho učiteľ. Snímka mala myšlienku, bola spracovaná pekne, bavila ma a nebyť príliš zdĺhavého a trochu nudného rozjazdu dostal by plný počet. ()

Petulka88

S ostudou přiznávám, že jsem nikdy neviděl původního Karate Kida, takže nemám jeho remake s čím srovnávat. Smith junior mi místy docela vadil, hlavně proto, že v některých scénách vcelku znatelně přehrává. A ani scénář mu v tom nijak nepomáhá, když mu často do úst vkládá dost nepřirozené věty. Leccos ovšem zachraňuje Jackie Chan a jeho neuvěřitelná kung-fu ekvilibristika. Té si sice v tomto filmu divák moc neužije, i tak nad tím pořád zůstává rozum stát. Doufám, že jednou Jackie dostane Oskara za celoživotní dílo :) ()

Shaleman

Příliš naivní a tipicky americký sentimentální pohádka pro malé kluky co sní o černým pásu a netuší že pro salto s vykopem musi cvičit trochu déle než nadějný smith jr. Na druhou stranu právě toto karate a bestialnost závěrečných dětských zápasu za které by se nestideli ani stalloneho postradatelni vybočuje film z řady unylych disneyovek. ()

10Domik10

Nič svetoborného ale aj tak, chlapec čo sa presadí bojovým umením na území Číny, ktorá je týmto preslávená je minimálne odvážny námet. Pod vedením Jackieho Chana je však ako sme videli všetko možné a tak si tento Karate Kid určite zaslúži sympatie. Jednoduchý príbeh, v ktorom celkom slušne vynikajú bojové scény natočené dosť tvrdým a uveriteľným spôsobom, čo ešte zvýrazňuje to, že bojovníkmi sú deti. ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)