Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

Elegnor

Všeříkající pohled do moderní číny, velkolepý exteriéry, nádherná Hornerovo muzika.. S hudbou jsem měl ze začátku problém, těch několik stupidních písniček na začátku mě dost odradilo, postupně se to ale posouvalo do úplně jinejch sfér a vrcholem je nádherná kompozice znějící při tréninku na čínský zdi, fakt paráda.. Stejně tak začátek docela pomalej, osobně bych ho radši trochu zkrátil, protože druhá půlka už byla veskrze vynikající.. Sympatické obsazení, Jackie je borec.. Celkově se mi to líbilo daleko víc než původní předloha.. 4.5* ()

L3G1ON4R

Od filmu jsem neočekával žádné velké mláticí akce, ale spíš exotiku prostředí s takovým malým dobrodružstvím. Jackiemu tahle role perfektně sedla. Jediným mínusem bylo vyhlížení akce, kde zase bude mlátit soupeře pomocí soupeřů nebo věcí =o) tohle si nemůže v žádném akčním filmu odpustit. Že Xiao Dre bude vítězem, o tom nebylo pochybu, proto je lepší nešpekulovat nad dějem a završením, ale je lepší sledovat film z pohledu "rádoby" turisty. Přeci jenom Čína má bohatou kulturu a mnoho zakázaných míst a věcí. Ve filmu je poměrně dost emotivních scének, sportovních vytížeností a naučných lekcí. ()

KillHurt

Zajímavé osvěžení filmu mého mládí. Perfektní hudba, nádherná čínská panoramata a Jackie Chan opět dokázal, že může hrát i bez poskakování v každé desáté minutě filmu. Tento remake by ode mě dostal o hvězdičku víc pokud by postrádal dvě do očí bijící nelogičnosti. Za prvé název (konec konců, kdo by šel na Kung-Fu Kida) a celý turnaj na závěr. Malým Číňanům bych vysoké kopy a přemety možná s oběma zavřenýma očima, přes cihlovou zeď a velkým sebezapřením ještě věřil, ale klučina z Detroitu, i když atlet :-) , nemá nárok. Smrdí z toho Hollywood a přitom uvěřitelnost soubojů v původním Karate Kidovi (1984) bylo to, co se mi na něm líbilo nejvíc, i když byla možná způsobena nedostatkem peněz filmařů. ()

ramislav

Jako malý jsem se neustále díval na bojové filmy a první Karate Kid nebyl vyjímkou. Když jsem zjistil, že vyšel nový díl po tolika letech, musel jsem to hned vidět. Po shlédnutí jsem byl mile překvapen! Jackeyho postava, jakožto trenára byla dobře ušitá a dost mu padla. Abych řekl pravdu, zezačátku mi vadil mini Smith svým neustálým pištěním a mluvením, ale zvykl jsem si a docela jsem si ho oblíbil. Určitě, kdybych teď měl o 15 let míň, ohodnotil bych to víc:) ()

ab.dul

Já jsem se hlavně nenudil, a to bylo to nejdůležitější. Jackie Chan ukázal, že dokáže zahrát i dramatické role. Mladý Jaden je určtě taky velký talent, takže si film ty tři hvězdy určitě zaslouží. ()

Dinsberg

Přímý motiv, žádné velké čachry. Jackie Chan v roli odpovídající jeho věku, nicméně pořád ve formě. Velmi příjemná verze Myiagiho. Dost to ovšem srážejí zápasy, sice vyvedené na jedničku, avšak pro dvanáctileté trošku nereálné. I tak ale vcelku příjemná podívaná. ()

ratpile

"Poctivá rutina", která i přes nádherné lokace a sympatické postavy vyšumí extrémně rychle z hlavy. Klišé a zase klišé. ()

Creony

No tak já nevím...Karate kid se učí Kung-fu. Už to mě trochu zarazilo. No film hodně hraje na citlivou stránku diváka, místy je dosti hloupý (neustále se šklebící chlapec se věšením bundy na věšák za pár týdnů naučí tak dobře kung-fu, že je schopen porazit nejdrsnější tým v Pekingu, a to dokonce s vážně zraněnou nohou a dozajista naraženými žebry). A pokud měly film pozdvihnout narážky na filmy dávné doby s obdobným názvem, v mém případě moc neuspěl, v tomto směru mám jaksi mezery ve vzdělání... No ale koukatelné to bylo. Na sobotní večer docela oddychovka. A obdivuji Jadena! ()

Asdas

Dlhé , nudné a miestami neznesiteľné a toho mladého Smitha by mal niekto konečne odpálkovať mimo film ! ()

xxlch

Nevím co jsem čekala ale z větší části byl tendle filmík jako reklama na návštěvu Číny.Hlavní postavy odvedli svou práci celkem uspokojivě a jako příběh pro celou rodinu na jedno odpoledne určitě pobaví.Ale pouze jednou a stačilo. ()

nicolarsen

Klasická rodinná/dětská předvídatelná podívaná. Angažování skladatele J.Hornera se vyplatilo. Jackie Chan nezklamal. 70% ()

Uberlord

3.4/5 Kdo neviděl původní film, tak si nového karate kida užije. Místy mi přišel lepší než původní, ale dějově naopak ztrácel, stejně tak finálový souboj nebyl tak kvalitní jako ve starém filmu. A nebýt Jackieho, možná bych si ten film ani tak neužil. ()

whysoserious

Pro dětského diváka si myslím až příliš dlouhá stopáž, film ničím nějak extra nepřekvapí a neoslní, na čemž má velký podíl i klišovitý happyend. Dvě hvězdičky si myslím, že by byly už málo, ale víc jak průměr dát nemůžu. ()

jafuska

toto je pro mě velké překvapení pro remake Karate Kid, ano s tímto nemá nic společného, ale ten malý prcek syn Jaden Smith, myslím si, že časem by z něho mohla být hvězda, hned po otci, má k tomu velké dispozice, , nemyslím si, že délka filmu je moc dlouhá je to akorát, ono se to vlastně musí rozjet až do toho velkého napínavého finále, který je fakt super, určitě doporučuji shlédnout, jsem tímto filmem nadšená. ()

otilrak

Film s klasickým scénářem - kluk vytržený ze svého prostředí, problémy s dalšími dětmi kvůli holce, výcvik a nakonec výhra. Snad jen, kdyby hlavní aktér a ostatní v jeho věku byli starší. Hned by to bylo lepší. Takhle to trošku ztrácí vážnost, hlavně u scény jak se Dre Parker hrdinně vrací na pódium bojovat. ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)