Detektivní komedie podle divadelní hry herce a spisovatele Miroslava Horníčka je úsměvným příběhem z dob, kdy ženy byly elegantní, muži galantní a podvodníci roztomilí. Tato spíše „úsměvná hra“ než „bujná veselohra“ obsahuje přesně to, co je vlastní i většině Horníčkových textů – vtipný a lehký dialog, který je dobrým východiskem ke zdařilým a vděčným hereckým kreacím. Odehrává se zhruba ve dvacátých letech minulého století v jedné vile ve Švédsku. Zde se rozvíjí příběh elegantní neprovdané Matyldy (K. Fialová) a její půvabné neteře Kristiny (L. Benešová). Jejich ustálený, ale nákladný život má zanedlouho změnit otevření tajemné závěti starého pana Söderströma, Matyldina otce a Kristinina dědečka. Ve hře, která nepostrádá ani lehkou detektivní zápletku, však sehrají důležitou roli tři Alberti, muži, jejichž služba u slečny Matyldy je jen zastíracím manévrem. V jejich rolích se zaskvěli P. Nárožný, P. Nový a M. Donutil. (Česká televize)

hemul

Ako veľký milovník Horníčka som sa tešil na túto inscenáciu, ale dopozeral som ju len z úcty k majstrovi, a myslím, že to nebola jeho chyba. ()

tranquill

"A já v té chvíli nebudu vědět, co mít v ruce. Zda růže nebo revolver... Vezměte pro jistotu obojí!" Tohle je vyloženě divadelní záležitosti, ale rozhodně konverzačně vtipná. ()

Jablek

Takovej hezkej příběh se zajímavou zápletkou, kterej dokáže pobavit mnohem víc než valná většina novejch českejch fimů... ()

Brinkley

Se vší úctou k panu Horníčkovi - Tři Alberti a slečna Matylda je lehká konverzačka hodící se na divadelní prkna pro zpestření nedělního odpoledne. Za těchto podmínek bych si ji určitě užila. Ovšem TV přehrávání pánů Nového, Nárožného i Donutila mě nepřimělo ani k letmému úsměvu. Jedinečná Květa Fialová naštěstí dost zachraňuje. ()

karlee

Velmi slušně napsané, ale herci trochu přehrávají. Korunu tomu nasaí Pepík Laufer s tradičním doutníkem mezi zuby. ()

Pitryx

Poměrně slušná inscenace, zábavná, jen trochu zbytečně zamotaná. Hodně to zachraňuje naprosto skvělé herecké obsazení. Klimprbednu si mohli také autoři odpustit. Někdy mně to dost štvalo. 20111117+++++++++++++++ Souhlas s mým předchozím komentem. 20181128 ()

jessic

Televizní zpracování divadelní hry Miroslava Horníčka, které působí velmi divadelně. Vtip bohužel zničilo přehrávání všech zúčastněných herců. ()

Cesty timem

Mě tohle divadelní přehrávání není příjemné a vtipné. Ale nebudu tady kvůli tomu z úcty ke Květě Fialové kazit hodnocení. ()

Květa Fialová 1929 - 2017

Květa Fialová 1929 - 2017