Lovcova noc

• Česko Noc lovce (festivalový název) (více)

Film noir o zradě, hříchu, nevinnosti, a zejména odvěkém souboji dobra se zlem. Jeden z nejúchvatnějších padouchů filmového historie, ďábelský Harry Powell, se snaží vetřít do rodiny svého bývalého spoluvězně. Jeho děti by totiž měly vědět, kde je ukrytý lup. Když před tímto zákeřným a nemilosrdným reverendem děti prchnou, pronásleduje své malé oběti vytrvale až do velkého finále. Vizionářský film, který je také poctou němé kinematografii od Griffitha po vrcholná díla německého expresionismu, byl ve své době nepochopen a propadl u diváků i kritiky. Dnes je snímek absolutní klasikou, nechybí v prestižních žebříčcích kultovních filmů a sám se stal jedním z nejcitovanějších filmových děl. (oficiální text distributora)

KritikVlada

Jednoduše skvělý a osobitý film-noir, který mě upoutal hned, jak jsem ho tenkrát uviděl poprvé na MGM. Robert Mitchum je zde ve své plné síle, aby nám ukázal, jaký je falešný zákeřný sviňák vraždící vdovy, a který chce získat peníze ukryté v panence za každou cenu. Scény, kdy zpívá venku v noci píseň Leaning On The Everlasting Arms se okamžitě vryjí do paměti, a jsou pro tento neprávem zapadlý klenot ikonické. ()

Poipoi

Film ktorý je znázornením frázy ,,až sa mi nôž vo vrecku otvára". V prvom rade treba povedať, že na festivale, kde som snímok videl prvý raz, sa neraz sálou ozýval smiech, pretože v dnešnej dobe je film typickou "starinou" kde drobnosti ako šmyknutie sa na banánovej šupke, alebo otvorený nožík vo vrecku ako metafora hnevu už nefungujú ako kedysi. Každopádne sa jedná o snímok, ktorý je hlboký, metaforický, po technickej stránke zvládnutý dokonale a scenáristicky úchvatný. Lillian Gish a jej herecké schopnosti v tomto filme sú nadčasové. ()

Noir Film Festival 2015 startuje již 20. 8.!

Noir Film Festival 2015 startuje již 20. 8.!

11.08.2015