poster

K-ON! (TV seriál)

 • japonský

  けいおん!

 • japonský

  Keion!

 • anglický

  K-ON!

Animovaný / Hudební / Komedie

Japonsko, 2009, 13x25 min

 • Zíza
  ***

  Našly se 4 podivné holky (později se přidá další), vzaly do rukou nástroje, zapěly a někdo to nakreslil... Bavily mě jen 2 díly - první a poslední, těch zbylých 10 dílů nezaujalo (ten bonusovej 13. díl jsem neviděla a koukat na něj ani nehodlám). Co si budu pamatovat z toho seriálu, není hudba, což vzhledem k náplni je trošku smutné, ale tu jejich prdlou učitelku, která je furt chtěla do něčeho oblíkat apod... podivínů je tu víc jak dost a možná by to právě chtělo někoho normálního, aby mě to mnohem více zaujalo. Ale musím říct, že se k tomuhle anime kreslí moc pěkný fanarty... :-D Každopádně na 2. sérii koukat nebudu. Těšilo mě, zapomenu do 3... 2... 1... Eh? Jasný, slabé 3*.(30.5.2010)

 • fr3ak
  ****

  Kyoto Animation si mojí bezmenou úctu získalo živlem jménem Haruhi Suzumiya, což je jedno z nejlepších anime, které jsem kdy viděl (pokud jde o školní prostředí, tak tam vede na celé čáře), takže jsem pochopitelně od K-ON! nečekal málo. Ihned po uvedení jsem vydržel první dva díly a naprosto znechucen s tímto seriálem tehdy skončil. Když jsem ale sem tam nakouknul do žebříčků úspěchů a sledovanosti, tak K-ON! vždy okupoval přední příčky. To samozřejmě automaticky nezaručuje kvalitu, ale přece jen si člověk řekne, že na tom musí něco být a rozhodne o druhé šanci. Ty první dva díly sice pořád stály za hovno, ale z pohledu celého seriálu byly spíše nutné zlo. Po překonání této překážky se z K-ON!u stala docela parádní oddechovka, která sice nějak extra neoslňuje, ale rozhodně pobaví i když je vlastně o ničem :) Už jen postavy, které se v něm vyskytují - Yui, která je vlastně tak trochu neschopná kráva, navíc zcela závislá na své mladší sestře / Ritsu je naprosto nezodpovědná což ostatním asi moc nevadí, protože se rozhodnou jmenovat ji předsedou jejich klubu / Mio krom toho že je nejhezčí, spíše většinu času jen bezmocně kouká na to jak všichni berou účast v klubu spíše jako možnost k odpočinku, navíc je strašpytel / Azusa, která ač je z nižšího ročníku, tak vlastně jako jediná projevuje velkou zodpovědnost ohledně aktivit klubu, což se ji vzhledem ke zbytku osazenstva samozřejmě moc nedaří / no a nakonec jsem si nemohl nechat nikoho jiného než Tsumugi, která je ze všech 100% nejdivnější. Je zajímavé že ač díky svému původu (pochází z velmi bohaté rodiny) nemá žádné manýry, spíše pokud jde o nějakou práci, tak projevuje nejvíc aktivity, nicméně mám takový pocit že to nemá v hlavě úplně v pořádku (těžko se to popisuje) a navíc z ní až bude starší pravděpodobně bude lesbička, ale to jen hádám :D Kapitolou sama pro sebe je jejich učitelka, která má podivnou úchylku v oblékání děvčat do různých kostýmů. Ano ty postavy ať už jsou sebedivnější, tak zvládají táhnout seriál kupředu. Jedinou výtku bych měl snad ohledně hudebního zaměření. Opening a Ending se sice vcelku povedli, ale jinak si během sledování moc hudby neužijete. Každopádně jako zlepšovák nálady musím tento seriál doporučit.(24.2.2013)

 • Nin
  *****

  Trefa do černého. Všechno šlape jako ty nejlepší švýcarské hodinky, slečny jsou sice poměrně klasické anime stereotypy, ale jsou bez výjimky sympatické a "kawaii". K tomu super hudba a animace a máte jedno z těch výborných oddechových anime, kde nechybí vtip ani napětí. Paráda. (9/10)(8.9.2009)

 • Lettanea
  *****

  Slice of life je môj najobľúbenejší anime žáner a tu sa ukazuje v plnej kráse. Je to len o tom ako s "hlúpym, napoly zasneným" úsmevom sledujem pár dievčat ako robia každodenné veci ktoré sú však nečakane vtipné. Slice of life nie je o príbehu. Nie je inteligentný. Je len o tom že sa vie veľmi príjemne dostať pod kožu a pôsobiť relaxačne. K seriálu - Nikdy by som nebol povedal že sa niečo dokáže vyrovnať Lucky star-u. K-on však Lucky star v niektorých veciach prekonáva, aj keď sú si vlastne veľmi podobné. Na začiatku som sa bál že tu bude priveľa hudby ale členky klubu kupodivu prdia na celé skúšanie a len sedia a pijú čaj, so všetkým čo ku tomu patrí. Z postáv mi k srdcu prirástla Mio a neskôr Azu-nyan, nie len kvôli kawaii výzoru. Yui je mi až príliš podobná, a to vo všetkom... až mi to bolo niekedy čudné. Teším sa na druhú sériu. 5*(13.11.2014)

 • -Victor-
  ****

  Nemám tak tvrdé srdce jako Ti, co zde s K-ON! opovrhují. Někdo zde vyčítá, že je K-ON! přece jenom až moc moe. A já si kladu otázku... No a co? Anime mám rád pro jeho žánrovou rozmanitost. A díky bohu se dokážu bavit nejenom u vážných psychologických snímků. Ano, K-ON! je pro někoho možná dějově jednoduší, ale to je pouze věc názoru. K-ON! beru jako výborné anime, u kterého si odpočinu a upřímně se zasměju.(25.1.2013)

 • - Seriál má i špeciálne bonusové diely, ktoré nesú názov K-On!: Ura-On! Taktiež vznikla i špeciálna 14. epizóda s názvom K-ON!: Live House! (Carol Pifková)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace