K-ON! (TV seriál)

Keion!

K-ON!

Animovaný / Hudební / Komedie

Japonsko, 2009, 13x25 min

Našly se 4 podivné holky (později se přidá další), vzaly do rukou nástroje, zapěly a někdo to nakreslil... Bavily mě jen 2 díly - první a poslední, těch zbylých 10 dílů nezaujalo (ten bonusovej 13. díl jsem neviděla a koukat na něj ani nehodlám). Co si budu pamatovat z toho seriálu, není hudba, což vzhledem k náplni je trošku smutné, ale tu jejich prdlou učitelku, která je furt chtěla do něčeho oblíkat apod... podivínů je tu víc jak dost a možná by to právě chtělo někoho normálního, aby mě to mnohem více zaujalo. Ale musím říct, že se k tomuhle anime kreslí moc pěkný fanarty... :-D Každopádně na 2. sérii koukat nebudu. Těšilo mě, zapomenu do 3... 2... 1... Eh? Jasný, slabé 3*.(30.5.2010)

Kyoto Animation si mojí bezmenou úctu získalo živlem jménem Haruhi Suzumiya, což je jedno z nejlepších anime, které jsem kdy viděl (pokud jde o školní prostředí, tak tam vede na celé čáře), takže jsem pochopitelně od K-ON! nečekal málo. Ihned po uvedení jsem vydržel první dva díly a naprosto znechucen s tímto seriálem tehdy skončil. Když jsem ale sem tam nakouknul do žebříčků úspěchů a sledovanosti, tak K-ON! vždy okupoval přední příčky. To samozřejmě automaticky nezaručuje kvalitu, ale přece jen si člověk řekne, že na tom musí něco být a rozhodne o druhé šanci. Ty první dva díly sice pořád stály za hovno, ale z pohledu celého seriálu byly spíše nutné zlo. Po překonání této překážky se z K-ON!u stala docela parádní oddechovka, která sice nějak extra neoslňuje, ale rozhodně pobaví i když je vlastně o ničem :) Už jen postavy, které se v něm vyskytují - Yui, která je vlastně tak trochu neschopná kráva, navíc zcela závislá na své mladší sestře / Ritsu je naprosto nezodpovědná což ostatním asi moc nevadí, protože se rozhodnou jmenovat ji předsedou jejich klubu / Mio krom toho že je nejhezčí, spíše většinu času jen bezmocně kouká na to jak všichni berou účast v klubu spíše jako možnost k odpočinku, navíc je strašpytel / Azusa, která ač je z nižšího ročníku, tak vlastně jako jediná projevuje velkou zodpovědnost ohledně aktivit klubu, což se ji vzhledem ke zbytku osazenstva samozřejmě moc nedaří / no a nakonec jsem si nemohl nechat nikoho jiného než Tsumugi, která je ze všech 100% nejdivnější. Je zajímavé že ač díky svému původu (pochází z velmi bohaté rodiny) nemá žádné manýry, spíše pokud jde o nějakou práci, tak projevuje nejvíc aktivity, nicméně mám takový pocit že to nemá v hlavě úplně v pořádku (těžko se to popisuje) a navíc z ní až bude starší pravděpodobně bude lesbička, ale to jen hádám :D Kapitolou sama pro sebe je jejich učitelka, která má podivnou úchylku v oblékání děvčat do různých kostýmů. Ano ty postavy ať už jsou sebedivnější, tak zvládají táhnout seriál kupředu. Jedinou výtku bych měl snad ohledně hudebního zaměření. Opening a Ending se sice vcelku povedli, ale jinak si během sledování moc hudby neužijete. Každopádně jako zlepšovák nálady musím tento seriál doporučit.(24.2.2013)

Trefa do černého. Všechno šlape jako ty nejlepší švýcarské hodinky, slečny jsou sice poměrně klasické anime stereotypy, ale jsou bez výjimky sympatické a "kawaii". K tomu super hudba a animace a máte jedno z těch výborných oddechových anime, kde nechybí vtip ani napětí. Paráda. (9/10)(8.9.2009)

Slice of life je môj najobľúbenejší anime žáner a tu sa ukazuje v plnej kráse. Je to len o tom ako s "hlúpym, napoly zasneným" úsmevom sledujem pár dievčat ako robia každodenné veci ktoré sú však nečakane vtipné. Slice of life nie je o príbehu. Nie je inteligentný. Je len o tom že sa vie veľmi príjemne dostať pod kožu a pôsobiť relaxačne. K seriálu - Nikdy by som nebol povedal že sa niečo dokáže vyrovnať Lucky star-u. K-on však Lucky star v niektorých veciach prekonáva, aj keď sú si vlastne veľmi podobné. Na začiatku som sa bál že tu bude priveľa hudby ale členky klubu kupodivu prdia na celé skúšanie a len sedia a pijú čaj, so všetkým čo ku tomu patrí. Z postáv mi k srdcu prirástla Mio a neskôr Azu-nyan, nie len kvôli kawaii výzoru. Yui je mi až príliš podobná, a to vo všetkom... až mi to bolo niekedy čudné. Teším sa na druhú sériu. 5*(13.11.2014)

Nemám tak tvrdé srdce jako Ti, co zde s K-ON! opovrhují. Někdo zde vyčítá, že je K-ON! přece jenom až moc moe. A já si kladu otázku... No a co? Anime mám rád pro jeho žánrovou rozmanitost. A díky bohu se dokážu bavit nejenom u vážných psychologických snímků. Ano, K-ON! je pro někoho možná dějově jednoduší, ale to je pouze věc názoru. K-ON! beru jako výborné anime, u kterého si odpočinu a upřímně se zasměju.(25.1.2013)

• - Seriál má i špeciálne bonusové diely, ktoré nesú názov K-On!: Ura-On! Taktiež vznikla i špeciálna 14. epizóda s názvom K-ON!: Live House! (Carol Pifková)