Autosalon (TV pořad)

• Česko

Autosalon.tv

Publicistický / Sportovní

Česko, 2005, 55 min

Srovnávat s Top Gearem je zcela nesmyslné a zavádějící, už jen proto že v TG se o autech málokdy něco opravdu dozvíte...:-) Top Gear je čistokrevná show, v níž auta vytváří milé a sympatické kulisy. - Je to zábavné, je to milé, ale poučení v tom nehledejte. Naopak Autosalon se o testy alespoň snaží. V rámci českých poměrů jde rozhodně o nadprůměr. Moderátoři jsou různorodí a vesměs sympatičtí. Na provedení s J. Čvančarovou si snad ani nevzpomínám, ale muselo to být peklo:-)(26.2.2012)

• fave2

Tento pořad, pokud to jde sleduji pravidelně, protože jsem chlap, mám rád auta, testy a design, ale čím dál míň mně uspokojuje. Začal být rádobyvtipný s přehršlí reklam a vsazení do AUTO salonu testy motorek mi taky vadí ( nic proti motorkám, ale klidně bych jim přál vlastní pořad ). Testy upadají, kamera se znaží být světová ( zbytečné záběry na nárazník, kola, anténu atd. ) a na podstatné věci nezbude čas. A narvat tam soutěž driftování a nebo teď rallye - rychlost, panebože proč? Sponzoring? Pomatený scénárista? Opravdu mne pořad přestává bavit a veršování občas bylo vtipné, veršování pokaždé otravné. Chtělo by to ubrat na pseudo světovosti a přidat např. na solidnosti...(29.5.2015)

To je sebranka :) Fialovy jsem občas nerozuměla ani pozdrav jak huhňá, Pražanové nevěřím že má řidičák, jak je blbá, 3 metrový Radek Vrtal si zase pořád stěžuje jak se někam nevejde, bez krk, ovarová hlava Pepa Vrtal by měl zůstat u dabingu a nezkoušet dělat humor, a Meduna by zase mohl přestat být tak akční, mládí tím nedožene :) Ale jinak je to rozhodně nejlepší pořad z české produkce o autech. O autech se v něm ostatně dozvíte víc, než třeba z Top Gearu mě to překvapivě baví, a moderátory mám i přes svou kritiku ráda.(6.5.2015)

• Opferlamm

Kdyby tohle nebyl prakticky jediný pravidelný pořad o autech u nás, nikdo by o to ani nezavadil. Snaha napodobovat zahraniční formáty a zároveň zaujmout diváka za každou cenu (asi jako zelený zmrd od Alzy) naprosto pohřbila kdysi snesitelný pořad a udělala z něj totální ubohost. Asi nikdy to zcela nedokoukám. Když vás neodradí pošahaný a trapný "expert Pepa", který působí, jak když si něco šlehnul nebo záživná divácká soutěž v driftování, zcela s jistotou vás dorazí nekonečné bloky reklam a všelijaké upomínky na hotely a rezorty, kam se tvůrci pořadu spíš jezdí rekreovat než testovat auta. Výběr moderátorů v každém případě poměrně nešťastný: trochu seriózněji působí "expert František", ale tomu zas není skoro rozumět, ti ostatní v pořadu moc slovo nedostanou. Když vás zajímají motorky, je tu potetovaný drsňák "expert" sršeň - ponechávám stranou, že motorkám zřejmě rozumí - ale nevím, proč se musí vyjadřovat arogantně jak kokot. Možná si myslí, že promlouvá ke stejným kokotům, s jakými se běžně setkává a zapomíná, že na motorkách nejezdí jen gumy.(11.7.2016)

Když se mi podaří vstát v 8:40 tak se ráda podívám. Navíc před tou érou Primi Cool a Top Gearu jsem to sledovala skoro pravidelně. Obsah výborný, ale Zbyněk Meruňka, ani ostatní moderátoři pořadu, nejsou ničím výjimečný, takže to občas trochu nudí. Nicméně kdo se chce dozvědět recenze k automobilům nebo trendům v jejich výrobě je to solidní, ideální pořad. Ničím nepřekvapí.(20.8.2011)