Autosalon (TV pořad)

Publicistický / Sportovní

Česko, 2005, 55 min

Když se mi podaří vstát v 8:40 tak se ráda podívám. Navíc před tou érou Primi Cool a Top Gearu jsem to sledovala skoro pravidelně. Obsah výborný, ale Zbyněk Meruňka, ani ostatní moderátoři pořadu, nejsou ničím výjimečný, takže to občas trochu nudí. Nicméně kdo se chce dozvědět recenze k automobilům nebo trendům v jejich výrobě je to solidní, ideální pořad. Ničím nepřekvapí.(20.8.2011)

• Ferenzo

Autosalon ma rozhodně zklamal. Ještě chápu Top Geat, že má v každém díle nějaké to lepší auto, ale přeci jen, britové mají životní úroven trochu jinde. Ale že v českém autosalonu je díl co díl Lexus, Mercedes atd.mi přijde jenom jakási reklama pro pár vyvolených, kde si s automobilkou Prima navzájem vyhový. Rozhodně by se měli zaměřit na jinou cílovou skupinu a udělat pořad více zábavný. A moderátoři jsou do jednoho absolutně umělí, s naučenými informacemi předem, sponntánost a důvtip nikde. 40%.(4.3.2013)

Koukám na zdejší komentáře a jsou už značně zastaralé (Jitka Čvančarová už bohužel chybí) - to se není čemu divit, když pořad bězí už pět let a často se mění formát a moderátoři. V tuto chvíli tu máme oproti minulu sekci "expertů", kteří opravdu autům rozumí a pak sekci "herců a moderátorů" kteří se snaží pořad oživit a dát mu nadhled a laické vnímání aut a všeho kolem nich. Osobně mám radši tu odbornou sekci, která je zároveň vtipnější (můj oblíbený expert Pepa :-D). Shrnuto - na naše poměry podle mě zatím nejlepší magazín o autech, ačkoli konkurence (AMStyl a AutoMag) se dotahují. Nesrovnávat s Top Gearem. P.S.: Chápu, že se to někomu nelíbí, protože "nemá rád auta". Tak na to proboha nekoukejte! ;-)(21.12.2010)

• Phobia

Minulý rok touhle dobou se mi přihodil řidičský průkaz, což má za následek větší množství adrenalinu a stresu v mém životě, a také zvýšený zájem o popelnice na 4 kolech, jejich parametry a vlastnosti. Jen tak závistivě koukám, co všechno nebudu asi nikdy řídit, a zároveň přemítám, proč to moderátoři uvádějí jako vysílání pro mateřské školky či Studio kamarád. Já vím, že chování leckterých řidičů zavání duševní nesvéprávností, ale proč trestat infantilním zpracováním všechny diváky? Díky za každou dospělou reportáž bez rádobyvtipů. 45%(20.12.2010)

• fave2

Tento pořad, pokud to jde sleduji pravidelně, protože jsem chlap, mám rád auta, testy a design, ale čím dál míň mně uspokojuje. Začal být rádobyvtipný s přehršlí reklam a vsazení do AUTO salonu testy motorek mi taky vadí ( nic proti motorkám, ale klidně bych jim přál vlastní pořad ). Testy upadají, kamera se znaží být světová ( zbytečné záběry na nárazník, kola, anténu atd. ) a na podstatné věci nezbude čas. A narvat tam soutěž driftování a nebo teď rallye - rychlost, panebože proč? Sponzoring? Pomatený scénárista? Opravdu mne pořad přestává bavit a veršování občas bylo vtipné, veršování pokaždé otravné. Chtělo by to ubrat na pseudo světovosti a přidat např. na solidnosti...(29.5.2015)