Autosalon (TV pořad)

• Česko

Autosalon.tv

Publicistický / Sportovní

Česko, 2005, 55 min

Ráno 7:30 budík, kafe, 8:00 autosalon, dříve pro mě naprosto běžná rutina, bohužel postupem času šla kvalita velmi dolů a jakmile začal dělat Autosalon nevtipné vtípky, kopírovat Top Gear a celkově se méně zajímat o rozbor aut, přestal jsem jej sledovat úplně a teď si jej pustím jen kvůli konkrétnímu typu auta, který chci vidět. Ale i přesto, prvotních několik desítek dílů bylo naprosto fantastických. 80%(1.3.2015)

Autosalon je celkem fajn pořad, když výjde díl s dobrýma kárama a menší prostor je věnován slabším ,,expertům,, na auta. Jen se pro mě jedná vždy jen o záležitost, na kterou se kouknu, když na pořad náhodou trefím v televizi. Rozhodně si nedávám upomínku, abych nezmeškal díl a ani se na jednotlivé epizody nedívám zpětně na internetu. Což je veliký rozdíl, oproti například Top Gearu. Ano, srovnání asi není v tomto případě na místě, ale...Obojí je pořad o automobilech, není to už jen osekaná verze založená čistě na testování aut, tak proč je trochu nesrovnat. Top Gear má sílu v moderátorech, penězích a nápadech. To ale nemusí být problém pro Autosalon. Větší prostor bych věnoval nápadům na vtipné testování a různým úkolům spojeným s cestováním po ČR. Ze stran obsazení vidím veliké mínus ve Františkovi (není mu rozumět) a Radkovi (většího suchara už snad vybrat nemohli). Naštěstí to dohání Pepa, který je sice tak trochu svéráz, ale aspoň je vtipný (ale pořád odborný). Je co zlepšovat, 4 hvězdy pak nebudou problém, ale 5 asi nikdy nezíská.(3.9.2013)

Srovnávat s Top Gearem je zcela nesmyslné a zavádějící, už jen proto že v TG se o autech málokdy něco opravdu dozvíte...:-) Top Gear je čistokrevná show, v níž auta vytváří milé a sympatické kulisy. - Je to zábavné, je to milé, ale poučení v tom nehledejte. Naopak Autosalon se o testy alespoň snaží. V rámci českých poměrů jde rozhodně o nadprůměr. Moderátoři jsou různorodí a vesměs sympatičtí. Na provedení s J. Čvančarovou si snad ani nevzpomínám, ale muselo to být peklo:-)(26.2.2012)

• Opferlamm

Kdyby tohle nebyl prakticky jediný pravidelný pořad o autech u nás, nikdo by o to ani nezavadil. Snaha napodobovat zahraniční formáty a zároveň zaujmout diváka za každou cenu (asi jako zelený zmrd od Alzy) naprosto pohřbila kdysi snesitelný pořad a udělala z něj totální ubohost. Asi nikdy to zcela nedokoukám. Když vás neodradí pošahaný a trapný "expert Pepa", který působí, jak když si něco šlehnul nebo záživná divácká soutěž v driftování, zcela s jistotou vás dorazí nekonečné bloky reklam a všelijaké upomínky na hotely a rezorty, kam se tvůrci pořadu spíš jezdí rekreovat než testovat auta. Výběr moderátorů v každém případě poměrně nešťastný: trochu seriózněji působí "expert František", ale tomu zas není skoro rozumět, ti ostatní v pořadu moc slovo nedostanou. Když vás zajímají motorky, je tu potetovaný drsňák "expert" sršeň - ponechávám stranou, že motorkám zřejmě rozumí - ale nevím, proč se musí vyjadřovat arogantně jak kokot. Možná si myslí, že promlouvá ke stejným kokotům, s jakými se běžně setkává a zapomíná, že na motorkách nejezdí jen gumy.(11.7.2016)

• eMejla

Mám rád trio Clarkson, Hammond a May. Je vidět, že to jsou kámoši od z hospody, mají v sobě klukovskou energii, vymýšlejí *íčoviny, dělají si naschvály a jejich vtipy jsou někdy až krutě vtipné. Zde v Autosalonu si naši "experti" hrají na Top Gear a vůbec jim to nejde. To trapný prase Pepa je tak na ránu lopatou přes držku, když slyším ty jeho rádoby vtipné ubohé vtipy a vůbec celkově jeho vyjadřování okamžitě přepínám. Asi si myslí, že je českej Jeremy Clarkson, ale není. Přitom pořad jako takovej není v jádru špatnej, z testů se dá i něco dozvědět, na rozdíl od TopGearu, ale zabíjí to moderátoři. A taky to, že je to z půlky reklama na auto doplňky. Jedině snad Sršeň, sice je sprostej jak dlaždič, ale vypadá, že se vyzná. Škoda, že mě motorky, a ještě k tomu v pořadu o autech, vůbec nezajímají...(28.9.2017)