Vesmír. Nekonečná prázdnota. Muži v bílém útočí, prezidenti jsou dva a v beztížném stavu si těžko odskočíte na velkou potřebu. Toto jsou cesty Leslieho Nielsena do míst, kam humor dosud nevkročil...
Svět se řítí do zkázy. Americký prezident ve skutečnosti není prezident, ale jeho klon, který chystá invazi mimozemšťanů. Originální prezident je uvězněn na měsíční základně, odkud musí být zachráněn. Do akce je vyslán neohrožený (ale naprosto tupý) agent Richard "Dick" Dix, který nasedá do raketoplánu a vydává se na měsíční základnu, mezi ufony, šílené genetiky a zkorumpované policisty. (oficiální text distributora)

Crowe23

Proč jsem se na to jen díval? Než jsem viděl tuto frašku považoval jsem Leslieho Nielsena za poměrně vtipnýho chlapíka, ale teď mám o něm jen to nejhorší mínění. Jak se mohl upsat se něčemu s tak příšerným scénářem a neskutečně trapnými pokusu o humor? Co se to s ním jenom stalo? Už Pan Magor byla pěkná hovadina, ale tohle ho ve všech ohledech špatnosti trumfuje. ()

monty.cl

Dost slabé i na Leslieho Nielsena, ale úplně totální průšvih to nebyl, kupodivu je tam i pár docela vtipných momentů, ale je vidět, že zlaté časy už má dávno za sebou...35% ()

tailguner

Dnes ráno jsem se na netu dočetl že Leslie Nielsen zemřel. Dost mě to vzalo, protože filmy s ním jsem si vždycky užíval a u nich se vždy nasmál. Proto jsem ani na chvíli neváhal a na večer si naplánoval film právě s ním. Díky Leslie za můj smích... ()

MaxForValue

Nie je to žiadna veľká sláva, ale v porovnaní s elitnou britskou komédiou menom Klub sráčov, je to stále menšia sra*ka. Nielsen bez Zuckera už bol ako chirurg bez vysokej školy. Snažiť sa môže ako veľmi chce, ale výsledok bude aj tak neuspokojivý. ()

GordonCZ odpad!

Když jsem viděl tento film, dlouho potom jsem se na něm snažil najít něco, co by si zasloužilo alespoň jednu hvězdičku, ale marně. Působí to na mě dojmem, jakoby si někdo vymyslel pár trapných pokusů o vtip a následně se je snažil poslepovat jakýmsi příběhem. Holt, ne nadarmo můžete mezi překlady slova "travesty" z originálního názvu najít také výraz "výsměch". A toto dílo skutečně výsměchem je. ()

Stejšn

Vesmírná prda je bohužel nesmírná nuda. Na co ve filmu šáhne kanaďan, to bohužel vždycky skončí katastrofou. ()

Marg odpad!

Neskutečná blbost. Já čekal samozřejmě něco ve stylu skvělé Bláznivé střely, o to bylo mé zklamání větší. ()

MartyMcFly89

Mám rád Leslie Nielsona, už od dob Připoutejte se, prosím! a Bláznivé střely. Ale i v jednotlivých parodiích, mám pro něj prostě slabost. Tento film je komedie a to se nemůže s Vesmírnou odyseou (které jsem dal pět hvězdiček) srovnávat. 40% za Nielsona, tu hezkou herečku (bezesporu), prostředí vesmírné stanice v blízké budoucnosti a známé parodované osobnosti. ()

Reiner

Jasně že to není nic extra. Neurazí a na pohodičku je to dobrý film s příjemnými výkony herců. No tak, buďte objektivní. ()

Stanmi

Elitní agent Richard "Dick" Dix se vydává na měsíční základnu, aby zachránil prezidenta, který byl unesen a nahrazen svým dvojníkem... Ano název sice odkazuje na Vesmírnou odyseu (a především v úvodu se dočkáme několika odkazů na tento snímek), jinak se však jedná spíš o parodii sci-fi žánru jako celku. Za co tvůrci zaslouží pochvalu tak je zpracování obyvatel měsíční základny i základny samotné, které vytváří tu správnou sci-fi atmosféru. Horší už je to s humorem, protože některé vtípky, repliky a odkazy jsou celkem povedené, ale najdou se také ty méně vtipné a v pár případech nejsou vtipné vůbec. Samotný Leslie ještě dokáže solidně zahláškovat a jeho postava sem tam připomene i legendárního Franka Drebina (akorát je Richard Dix snad ještě větší nemehlo). Takže film sice není žádný zázrak, nicméně musím přiznat, že jsem snímek viděl už několikrát a vždy se u něj dokážu po celou dobu obstojně bavit, ale je jasné, že Leslie natočil už lepší kousky. ()