Těžko říct, kde v tom je ta komedie. Milý film o osudové lásce,tzv. "ze života" (lidí, kteří jsou existencionálně zabezpečeni tak, že musí řešit jenom svoje vztahy), který trpí tím, že se místy utápí v sentimentu. Každopádně ze strany Giamattiho perfektní práce, přestože mi do role něčím nesedl. No vážně, kde by "fešák" jeho ražení vzal takové kočičky? 70%(27.9.2012)

Milý příběh, který měl být nominován za nejlepší adaptaci a nikoliv masky. Ač motiv Magnolievský motiv ztraceného potápěče v lese začíná být ohraný, je to naštěstí vedlejší větev propleteného stromu, který má kořeny zasazené v lásce. Nikdy se nespokojte s tím, co vám právě někdo nabízí. Později může přijít ten osudový okamžik, při kterém poznáte, že je to ta pravá a prožijete krásný život, i když cesta na úplný konec může přinést přesto bolestné chvíle...(22.10.2011)

Ačkoli ve střední části příběh ztrácí na tempu i na kouzlu, stále se jedná o výjimečný počin vyčnívající ze současné šedi průměrnosti a podprůměrnosti. Výborný herecký výkon představitele hlavní role a bylo by neslušné nezmínit ani skvělého Dustina Hoffmana. Celkově byl pro mne tento film milým překvapením a nečekaným potěšením, ačkoli je vlastně o obyčejném životě jednoho průměrného člověka.(12.12.2011)

• honajz

Nesympatický hlavní hrdina, na odstřel už od začátku, se setkává s dalšími nesympatickými lidmi, a sem tam trousí kolem sebe cynická lidová moudra. To už to zpracování židovských anekdot Československou televizí bylo vtipnější, i když si ty historky povídali lidé ve vlaku. Navíc se tady každý chová a mluví jako idiot, nemůžu si pomoct. Nebo mi má přijít vtipné, jak všichni reagují na infarkt nového manžela bývalé ženy hlavního hrdiny, který sám hlavní hrdina způsobil, a děti mu do telefonu řeknou ty ty ty?(15.9.2018)

• Heroine

Když bych to měla říct krátce, je to nudný, nezáživný, a pitomý. Nikdo mi tam od začátku do konce není sympatický, nikdo a nic není realistický, nebo pravděpodobný, a ještě navíc se tam více méně nic nestane. Vtipné scény nejsou vtipné, ty dojemné zase nejsou dojemné. Vůbec nechápu, jak si už od začátku mohla nějaká ženská tak nesympatickýho a ošklivýho chlapa vůbec vzít. A ještě se tam ani úplně přesně nevysvětlilo, jak že to umřel ten Speedman. Takže jedna hvězdička za něj, a jeho "zfetovaný" potácení v několika málo scénách. Ale jinak je to ničemný, nezajímavý nesmysl.(16.4.2012)

• - Ve filmu se v malých rolích objevilo několik kanadských režisérů. Atom Egoyan a David Cronenberg se představili jako režiséři natáčeného seriálu, Denys Arcand se objevil číšník a Ted Kotcheff coby vlakový průvodčí. (Terva)

• - Dustin Hoffman a Paul Giamatti se již jednou před kamerou setkali, a to ve snímku Chladnokrevně (2003). (Terva)

• - Jake Hoffman ztvárnil Barneyho (Paul Giamatti) syna a Dustin Hoffman jeho dědečka. Ve skutečnosti jsou však ve vztahu otec a syn. (Terva)