Barneyho ženy

• Austrálie

Barney's Version

Drama / Komedie

Kanada / Itálie, 2010, 134 min

Jsou filmy, které se vám strašně líbí, příjemně se vám na ně kouká, dokážete se do nich zažrat, ale když se vás pak někdo zeptá, o čem ten film je, vy vlastně nevíte. Protože jsou filmy, které v podstatě o ničem prvoplánovitém vlastně nejsou, ale vůbec to nevadí. A zřejmě každý herec, herečka se jednou dočká své osudové, životní role. Zdá se, že Paul Giamatti ji už našel a odehrál. NIkdy by mě nenapadlo, že se u v podstatě velmi smutného filmu, který je opravdu dramatem a ne komedií, jak jsem si myslel po shlédnutí ukázky, tolikrát nahlas zasměji. Opravdu bych vám nebyl schopen říci, o čem ten film vlastně byl, ale mě to vůbec nevadí. Bylo krásné se na něj dívat, prožít s Giamattim a Rosamund Pike ty dvě hodiny.(24.2.2012)

• Pavlínka9

Proč Dustine? Proč jsi musel jít do takové hovadiny, jako je tenhle film a ještě ke všemu hrát otce Paulu Giamattimu? Máš rozhodně navíc! Od začátku jsem si jen říkala, kterou svoji ženu to jen zabil, když byla zmíňka o schování těla...a ono to bylo úplně jinak ;) Nuda, nuda, Dustin, nuda, sexy a neskutečně úžasně vypadající Minnie Driver, nuda a nuda...Víc si nepamatuju...Jo a sexy fešák se šnorchlem :D :D(17.1.2013)

Milý příběh, který měl být nominován za nejlepší adaptaci a nikoliv masky. Ač motiv Magnolievský motiv ztraceného potápěče v lese začíná být ohraný, je to naštěstí vedlejší větev propleteného stromu, který má kořeny zasazené v lásce. Nikdy se nespokojte s tím, co vám právě někdo nabízí. Později může přijít ten osudový okamžik, při kterém poznáte, že je to ta pravá a prožijete krásný život, i když cesta na úplný konec může přinést přesto bolestné chvíle...(22.10.2011)

Drama s komediálními momenty pokrývá podstatnou část nejen milostného života hlavního hrdiny. Pocity při sledování se dají srovnat se čtením dobrého románu. Začátek se odvíjí pomalu, děj sem tam přeskočí v čase, ale výsledek je nakonec hodně zajímavý a chvílemi přímo strhující. I proto, že nechybí jedna malá velká záhada a herecké obsazení je vynikající.(16.9.2012)

Ja občas skutočne nechápem, prečo chodí spoza oceána k nám iba to, čo chodí. Je to síce kanadská produkcia, ale Barneyho ženy sa mohla stať na Slovensku taká príjemná klubovka, ktorá mohla mať slušnú návštevnosť. Ale možno sa mýlim. Giamatti hrá ako o život, je to jedna z jeho najlepších úloh. Hollywoodske baby Rosamund a Minnie sú maximálne šik, Barneymu veríme aj jeho lásku na prvý pohľad. Trochu rozprávkové, trochu "ako zo života", trochu sentimentálne. Čiže v mojich očiach perfektne vyvážené. S niektorými motívmi a postavami sa dalo lepšie vyhrať, príjemný pocit zo strávených dvoch hodín nejaké scenáristické nedostatky ale pokaziť nemôžu.(12.4.2014)

• - Dustin Hoffman a Paul Giamatti se již jednou před kamerou setkali, a to ve snímku Chladnokrevně (2003). (Terva)

• - Jake Hoffman ztvárnil Barneyho (Paul Giamatti) syna a Dustin Hoffman jeho dědečka. Ve skutečnosti jsou však ve vztahu otec a syn. (Terva)

• - Ve filmu se v malých rolích objevilo několik kanadských režisérů. Atom Egoyan a David Cronenberg se představili jako režiséři natáčeného seriálu, Denys Arcand se objevil číšník a Ted Kotcheff coby vlakový průvodčí. (Terva)