Barneyho ženy

• Austrálie

Barney's Version

Drama / Komedie

Kanada / Itálie, 2010, 134 min

Ja občas skutočne nechápem, prečo chodí spoza oceána k nám iba to, čo chodí. Je to síce kanadská produkcia, ale Barneyho ženy sa mohla stať na Slovensku taká príjemná klubovka, ktorá mohla mať slušnú návštevnosť. Ale možno sa mýlim. Giamatti hrá ako o život, je to jedna z jeho najlepších úloh. Hollywoodske baby Rosamund a Minnie sú maximálne šik, Barneymu veríme aj jeho lásku na prvý pohľad. Trochu rozprávkové, trochu "ako zo života", trochu sentimentálne. Čiže v mojich očiach perfektne vyvážené. S niektorými motívmi a postavami sa dalo lepšie vyhrať, príjemný pocit zo strávených dvoch hodín nejaké scenáristické nedostatky ale pokaziť nemôžu.(12.4.2014)

Celý dlouhý lidský život v jednom filmu? Není problém. Povedlo se. Úspěšný filmový producent Barney prochází spolu s hektolitry whisky svým životem. Kamarádi, lásky, vzestupy i pády. Ztráty i nálezy. Lidské drama, občas příliš sladké, občas ale tvrdě realistické. Obsazení výborné, užil jsem si strávený čas při filmu, jen ten závěr je zbytečně protahovaný. Jó láska holt hory přenáší. Dá se říct, že se jedná o romantickou tragikomedii. 80%(29.1.2012)

• Malarkey

Židovská komedie plná židovské tématiky, židovských praktik a úplně ne tak klasických židovských vtipů, na které jsme, my nežidi, zvyklý. Je to tady samej pesah, šabat a bůhví co ještě a ještě k tomu se na filmu podílela celá řada známých herců. Pro mě trošku nepochopitelně, ale svoje fanoušky tenhle film asi mít bude. Mě ani ne. Byla to vcelku nuda.(25.6.2019)

Drama s komediálními momenty pokrývá podstatnou část nejen milostného života hlavního hrdiny. Pocity při sledování se dají srovnat se čtením dobrého románu. Začátek se odvíjí pomalu, děj sem tam přeskočí v čase, ale výsledek je nakonec hodně zajímavý a chvílemi přímo strhující. I proto, že nechybí jedna malá velká záhada a herecké obsazení je vynikající.(16.9.2012)

Po celou délku filmu jsem nevěděl o čem to tedy vlastně nakonec má být, co je ta jedna hlavní nosná dějová linie a myšlenka - stalo se tam toho vážně hodně, tak akorát na 3 celovečerní filmy. Na konci filmu mi to pak bylo vcelku jedno, fungovalo to, tak na co řešit takové podružné věci. Paul Giamatti, Dustin Hoffman i Rosamund Pike mě herecky přesvědčili a svými výkony potěšili, první jmenovaný si Zlatý glób určitě zasloužil (a zasloužil by si i nominaci na Oscara). Poslední slova? Všechna čest maskérům, předvedli se! 4*(14.8.2012)

• - Natáčení probíhalo v Montrealu, Římě, New Yorku a u jezera Memphremagog. (agass)

• - Ve filmu se v malých rolích objevilo několik kanadských režisérů. Atom Egoyan a David Cronenberg se představili jako režiséři natáčeného seriálu, Denys Arcand se objevil číšník a Ted Kotcheff coby vlakový průvodčí. (Terva)

• - Dustin Hoffman a Paul Giamatti se již jednou před kamerou setkali, a to ve snímku Chladnokrevně (2003). (Terva)