Reklama

Reklama

Film natočený podle stejnojmenného románu Mordecaie Richlera vypráví nezapomenutelný příběh Barneye Panofskyho (Paul Giamatti), obyčejného muže žijícího neobyčejný život. Se svou první ženou Clarou (Rachelle Lefevre), nespoutanou rusovlasou dračicí, prožívá Barney krátký bohémský románek. Jeho druhou manželkou se stává slečna P. (Minnie Driver), upovídaná židovka, která má velkou zálibu v nakupování. Na jejich společné svatbě ale Barney poznává třetí ženu svého života, a to Miriam (Rosamund Pike), opravdovou lásku a později i matku jeho dvou dětí. Pestrým životem provází Barneyho i otec Izzy (Dustin Hoffman). Další důležitou linií příběhu je kromě tří Barneyho manželství i záhadné zmizení přítele Boogieho. Policie podezřívá Barneyho z vraždy, ale nemůže ho usvědčit. Celá záhada je objasněna až na konci příběhu. (Magic Box)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (124)

Unnamed 

všechny recenze uživatele

Po celou délku filmu jsem nevěděl o čem to tedy vlastně nakonec má být, co je ta jedna hlavní nosná dějová linie a myšlenka - stalo se tam toho vážně hodně, tak akorát na 3 celovečerní filmy. Na konci filmu mi to pak bylo vcelku jedno, fungovalo to, tak na co řešit takové podružné věci. Paul Giamatti, Dustin Hoffman i Rosamund Pike mě herecky přesvědčili a svými výkony potěšili, první jmenovaný si Zlatý glób určitě zasloužil (a zasloužil by si i nominaci na Oscara). Poslední slova? Všechna čest maskérům, předvedli se! 4* ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Filmy, které se snaží zachytit lidský život, často selhávají na neschopnosti vyhmátnout a sdělit to podstatné, zaznamenat životní zastávky a zachytit osudová rozhodnutí, úspěchy a pády svého hrdiny. V případě Barneyho žen se to myslím povedlo na jedničku díky kvalitnímu scénáři a především díky osobě Paula Giamattiho, který Barneymu dokázal vtělit přesvědčivost a lidskost. Budí pochopení tam, kde by jiný vyvolal pohoršení, umí dojímat bez laciného sentimentu, dokáže rozesmát, věříte mu vášeň, naivitu, bolest i nejistotu. Je to mé opakované setkání s Giamattiho charakterním herectvím, kdy uznale zdvihám palec nahoru. Snímek sleduje milostné tápání muže, který ve svém životě stihl tři sňatky, dva rozvody a jedenkrát si krátce vyzkoušel roli vdovce. Při všech životních kotrmelcích ho provázela touha po osudové velké lásce a získání ideální partnerky na celý život. S Barneym se divák seznámí v jeho bohémském období a následuje ho až k trpkému konci naplněnému chorobou a opuštěností. Přesto je to ve výsledku pozitivní, optimistický kousek, který ocením na 85 % celkového dojmu. ()

Reklama

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

dobrý film.Nementoruje,neohromuje a z hlavního hrdiny dělá blbce hned od začátku.A zmizení nejlepšího přítele bylo opravdu vymyšleno originálně.Kdo se chce pobavit pobaví se .Dobré hlášky které vás rozchechtají.A navíc zážitek jsem si vychutnala protože neotravovaly reklamy.Což je další plus.Na film se podívám ještě někdy jindy.U mě dobrý ()

kubilov 

všechny recenze uživatele

Podivuhodný životní příběh velkého milovníka žen, kterým byl nepříliš atraktivní žid Barney Panofsky. Byl třikrát ženatý, ale stejně nakonec skončil sám. Chtělo by se říci, že je hlavní postava, kterou docela slušně zahrál Paul Giamatti, jakýmsi stereotypním pohledem na muže v několika let trvající krizi středního věku, což je asi nejbližší charakteristika. Na případné vyšší hodnocení je však Barney's Version až moc dlouhým filmem. ()

Radek273 

všechny recenze uživatele

Vlastně se člověk nestačí divit, kolik komentářů se pozastavuje na židovskou tématikou. A přitom židovství je tu spíš taková kulisa, kterou divák postřehne, nicméně se zde jako téma vůbec nerozvíjí. Takže proč se tu tolik zmiňuje? Těžko říct! Každopádně milý snímek o Barneym, "muži se srdcem na dlani", který se snažil chovat správně v životních situacích, lehkých i těžkých, a ne vždy se mu to podaří a občas se mu to i vymstí. A jako každý obyčejný člověk dělá i přešlapy, které nejdou vrátit, nad kterými divákovi oči krvácí, ovšem které se prostě stanou. Na nic extra zvláštního si však snímek nehraje a, i když to pro některé může být málo, neurazí a některé dokonce povzbudí. A navíc ta krásná Rosamund Pike! ()

Galerie (61)

Zajímavosti (5)

  • Jake Hoffman ztvárnil Barneyho (Paul Giamatti) syna a Dustin Hoffman jeho dědečka. Ve skutečnosti jsou však ve vztahu otec a syn. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Montrealu, Římě, New Yorku a u jezera Memphremagog. (agass)

Související novinky

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky

28.02.2011

Stejně jako každý rok, i letos nám akademici připravili nějaké to překvapení. Letos je ve znamení obrovského neúspěchu Opravdové kuráže, která neproměnila ani jednu z deseti nominací a podobně… (více)

Nominacím na Oscary vládne koktavý král

Nominacím na Oscary vládne koktavý král

26.01.2011

83. udělování Cen Americké filmové akademie proběhne v neděli 27. února. Do té doby můžete tipovat, kdo bude vítězem. A nebude to lehké, letos se v pomyslném pelotonu setkali velmi silní běžci.… (více)

Reklama

Reklama