Jeden den, kdy se vlivem zvláštní změny atmosféry ze všech zvířat stanou nelítostní zabijáci. Ten den, kdy se z vašich domácích miláčků stanou zákeřní agresoři, z roztomilých atrakcí nejhorší noční můra... A právě tento den se vydává skupinka turistů po jednom z největších safari-parků na světě. (matestlust)

neoBlast

Film tuze zatuhlý v sedmdesátých letech. Dnes nabídne divákovi hodně podivný pohled na Leslie Nielsena (který si "vanDammovsky" sundá tričko) a partu rozdováděných zvířat, do kterých byste zabijácké choutky neřekli. Rozhodně bych Den zvířat ale jako žánrovku nezavrhoval, protože připomíná dějově a atmosfericky nějakou tu slabší adaptaci knihy od Stephena Kinga. Hmmm... a náhodou King napsal román Cujo o zabijáckem psu o pouhé čtyři roky později. To je mi ale náhodička. 40 % ()

Han22

Film na pomezí dobrodružného filmu a hororu, kde se skupina lidí vydá do hor zrovna ve chvíli, kdy výpadkem ozónové vrsty hrábne všem zvířatům a rozhodnou se nakopat lidem prdel. Vlci, ptáci, chřestýši, krysy, nějaké kočkovité bestie a dokonce i medvěd a zdivočelá smečka psů. Muselo to být docela kumšt ukočírovat tolik zvířecích druhů a myslím že to Girdlerovi docela povedlo - narozdíl od Grizzlyho jsem opravdu věřil že lidi se zvířaty bojují a nebyly zde žádné kiksy typu nesmrtelný medvěd. Navíc celkem sympatické postavy, kteří se nechovají jako idioti, pěkná příroda, krásně psychopatický Leslie Nielsen a pár skvělých scén (útok psů ve finále). Jedinou chybou je pro mě pomalejší spád, ale až tak moc mi to nevadilo. 70% a slabší 4 hvězdy. ()

Heavyman

Nejlepší z celýho filmu jsou úvodní titulky, kdy za "planetoopičí" hudby vylézají různá zvířata, která mají nekalé úmysly. Bohužel pak se jedná o dost nudnou záležitost s minimem akce. ()

kocourMour

Tak tenhle film je tak strašný až se musí vidět! Údajně horor, ale dle mého soudu však s komickými prvky. Vlivem jakéhosi záření se ve skupince turistů vysoko v horách probouzejí zvířecí instinkty a agresivita. Nejvíce se probouzejí v Lesliem Nielsenovi, který terorizuje zbytek výletníků, obnažuje se a nakonec si to rozdá s medvědem. Těžkotonážní béčko. ()

Knor

Tak nakonec to není taková sračka jak jsem tipoval. Dá se na to koukat, pravde že už to víckrát vidět nemusím, ale jednou se to dá. Připadalo mi, že tvůrci si nemohli vybrat, který zvířata tentokrát nechat lovit lidi a tak použili všechny dostupný a nacpali je do obřího zvířecího béčkovýho protlaku. Scény útoků jsou celkem solidní a největším lákadlem je záporná role Leslieho Nielsena, který vraždí, chce znásilňovat a dokonce se i popere s medvědem. ()

GameboyNES

tohle je určitě Gretiččin nejoblíbenější večerníček :D Tyhle zvířecí horory nejsou můj šálek piva. Ale vážím si práce kroutitelů zvířat a zápornýho Leslíka. 57% ()

djbarrel

Hovadina, ale celkem zábavná. Zvířatům hrabalo, lidem hrabalo, vypadalo to špatně, ale nakonec to dobře dopadlo. Taková ekologická agitace té doby :) Hodně věcí bylo hooooodně přitažených za vlasy, ale asi to fungovalo. 45 % ()

Mark1983

Tak tohle by mohl být s větší fantazií perfektní horor bez chyby,ale i když scény se zvířaty jsou dobré,celkový film je jen průměrný a na jedno kouknutí,jelikož je tam víc kecání,než děje s útoky zvířat. ()

Pokri

Dosť veľká nuda. Pozitívami sú vari len prostredie a solídna hudba, ktorá vytvára aspoň nejaké napätie. ()

Dubansky

Pro mě nostalgie ... Hodně příjemná! Viděl jsem to kdysi v mládí na rakouské ORF, od té doby jsem to nikde nenašel. Až dneska na netu s dabingem TV Prima (11/2023). Takže klasika bez digitálu... ()

Miroslav.Zac

Pěkný sedmdesátkový horor s krásnou přírodou a typickou 70s hudbou, živými zvířaty a efekty, které vás rozesmějí, no a samozřejmě i nezbytnou americkou armádou, kterou USA řeší jakýkoliv filmový problém už asi sedmdesát let. p. s. - ten Nielsen se snad šedivý už narodil. ()