Den zvířat

Something Is Out There

Horor / Thriller

USA, 1977, 97 min

• neoBlast

Film tuze zatuhlý v sedmdesátých letech. Dnes nabídne divákovi hodně podivný pohled na Leslie Nielsena (který si "vanDammovsky" sundá tričko) a partu rozdováděných zvířat, do kterých byste zabijácké choutky neřekli. Rozhodně bych Den zvířat ale jako žánrovku nezavrhoval, protože připomíná dějově a atmosfericky nějakou tu slabší adaptaci knihy od Stephena Kinga. Hmmm... a náhodou King napsal román Cujo o zabijáckem psu o pouhé čtyři roky později. To je mi ale náhodička. 40 %(15.12.2013)

Já mám tyhle staré kousky prostě rád... To byly ještě doby, kdy se na každý záběr nepoužívaly digitální, ale opravdová zvířata... Neříkám, že Day of the Animals je nějak přehnaně originální, napínavý nebo krvavý a částečně souhlasím i se zdejšími názory, že je docela nudný a nechtěně komický, ale na druhou stranu se mu nedá upřít určité kouzlo... Prostě slušný kousek, lehce zaostávající za svým předchůdcem Grizzlym, na který nebudu mít problém se znovu v budoucnu podívat...(8.4.2011)

Tak tohle jsem jako malej žral ale zároven jsem nesnášel scény s Nielsenem, snad chápete že já ho jako malej bral jako komedianta. Nicméně film i po letech má co nabídnout a poměrně rychle i uteče. Je tu sice moře chyb a naprosto hluchejch míst a zároven zápletka je spíše k smíchu ale na film se dost dobře kouká a má takovou slušnou atmosféru a neustále se tu i něco děje.(24.11.2012)

Wow! Já jsem nadšenej takovej nářez jsem nečekal. Můžete opět jít a nacpat si svoje debilní hodnocení do řiti. Říkal jsem si, že by to nemuselo bejt špatný, ale nečekal jsem, že to bude až takhle hustý. Jo jo těžkotonážní béčkovej oldschol horůrek s perfektním námětem, atmosférou a fakt drásavou hudbou od Schifrina. Ozonová díra je svinstvo a ultrafialový záření není žádná prdel. Nejdřív zmagoří zvířata potom lidi. Jo přiznávám jsem asi neobjektivní mám totiž rád faunu obzvlášť když zabíjí lidi. Navíc je to další ukázka poctivý starý filmařiny. Dneska by každej debil šel a udělal ty zvířata digitální zatím co v roce 1977 bylo všechno real a cvičitelé dokázali se zvířaty neskutečný věci. Nečekejte nějakej velkej krvák nebo masakr spíš strhující nervák, kterej vás chytne od první minuty a nepustí až do konce. Jo a vypsychovanej Leslie Nielsen stojí fakt za to a jeho souboj z medvědem je fakt krutohustej. Doporučuju a udílím zcela neobjektivních 95%(3.6.2014)

• corpsy

Všetko dobré, je na niečo zlé. Každý veľký filmový fenomén, napr. HVIEZDNE VOJNY, EXORCISTA, MAD MAX, ÚSVIT MŔTVYCH 78, či v tomto prípade ČEĽUSTE, udal cestu a ovplyvnil všetkých svojich nasledovníkov. Väčšinou však, nešlo o napodobovateľov kvalitných. Vlna, ktorá sa spustila po poslednom menovanom snímku, priniesla viac menej braky. A DEŇ ZVIERAT je rozhodne jedným z nich. Nuda, minimum napätia, a zvery, ktoré nemajú možnosť vyvolať takú hrôzu, ako ľudožrútsky žralok. Pozitíva za dobre zvládnutý tréning tých zvieracích miláčikov.(21.4.2016)