Den zvířat

Something Is Out There

Horor / Thriller

USA, 1977, 97 min

• neoBlast

Film tuze zatuhlý v sedmdesátých letech. Dnes nabídne divákovi hodně podivný pohled na Leslie Nielsena (který si "vanDammovsky" sundá tričko) a partu rozdováděných zvířat, do kterých byste zabijácké choutky neřekli. Rozhodně bych Den zvířat ale jako žánrovku nezavrhoval, protože připomíná dějově a atmosfericky nějakou tu slabší adaptaci knihy od Stephena Kinga. Hmmm... a náhodou King napsal román Cujo o zabijáckem psu o pouhé čtyři roky později. To je mi ale náhodička. 40 %(15.12.2013)

Wow! Já jsem nadšenej takovej nářez jsem nečekal. Můžete opět jít a nacpat si svoje debilní hodnocení do řiti. Říkal jsem si, že by to nemuselo bejt špatný, ale nečekal jsem, že to bude až takhle hustý. Jo jo těžkotonážní béčkovej oldschol horůrek s perfektním námětem, atmosférou a fakt drásavou hudbou od Schifrina. Ozonová díra je svinstvo a ultrafialový záření není žádná prdel. Nejdřív zmagoří zvířata potom lidi. Jo přiznávám jsem asi neobjektivní mám totiž rád faunu obzvlášť když zabíjí lidi. Navíc je to další ukázka poctivý starý filmařiny. Dneska by každej debil šel a udělal ty zvířata digitální zatím co v roce 1977 bylo všechno real a cvičitelé dokázali se zvířaty neskutečný věci. Nečekejte nějakej velkej krvák nebo masakr spíš strhující nervák, kterej vás chytne od první minuty a nepustí až do konce. Jo a vypsychovanej Leslie Nielsen stojí fakt za to a jeho souboj z medvědem je fakt krutohustej. Doporučuju a udílím zcela neobjektivních 95%(3.6.2014)

• corpsy

Všetko dobré, je na niečo zlé. Každý veľký filmový fenomén, napr. HVIEZDNE VOJNY, EXORCISTA, MAD MAX, ÚSVIT MŔTVYCH 78, či v tomto prípade ČEĽUSTE, udal cestu a ovplyvnil všetkých svojich nasledovníkov. Väčšinou však, nešlo o napodobovateľov kvalitných. Vlna, ktorá sa spustila po poslednom menovanom snímku, priniesla viac menej braky. A DEŇ ZVIERAT je rozhodne jedným z nich. Nuda, minimum napätia, a zvery, ktoré nemajú možnosť vyvolať takú hrôzu, ako ľudožrútsky žralok. Pozitíva za dobre zvládnutý tréning tých zvieracích miláčikov.(21.4.2016)

• dobytek

Tento zvířecí "horor" mě v první polovině málem unudil k smrti, ale přečet jsem si tady, že si to ve filmu rozdá Leslie Nielsen s medvědem, takže jsem to nevypnul. Ze začátku sledujete pouze skupinku výletníků, která chodí lesem a do toho melou nějaký kraviny. Později se občas přidá i nějakej ten zvířecí útok, ale je to všechno natočený nějak bez nápadu - řev, zběsilej střih, zvířata se daj na útěk a člověk má z toho nakonec jenom krvavej škrábanec na xichtě a je úplně jedno, jestli ho napad vlk, pes, krysa nebo sova (jako pták, né doktor Sova). Aby to nebyla úplná nuda, tak občas nějaká postava i chcípne (dokonce i postavy, o kterejch jsem si myslel, že to určitě přežijou), ale opravdu jediný, co tady stojí za zmínku, je část filmu, kdy poněkud rupne v bedně Lesliemu Nielsenovi a ten se svlíkne do půl těla a následně začne mlátit ostatní výletníky klackem. Jeho postava v tomto filmu mě snad pobavila víc, než postava Franka Drebina v Bláznivý střele, i když to asi nebyl úmysl. Pokud by se později Leslie Nielsen neproslavil jako vyloženě komediální herec, asi bych to hodil rovnou do odpadu. Jo a ještě jedna věc stojí za zmínku... V jedný scéně chlápek otevře dveře od náklaďáku a na silnici vypadne mrtvola se zohavenym xichtem. George Miller zřejmě tenhle film musel vidět, protože úplně stejná scéna se odehraje na začátku Šílenýho Maxe 2.(11.11.2008)

Tak tohle jsem jako malej žral ale zároven jsem nesnášel scény s Nielsenem, snad chápete že já ho jako malej bral jako komedianta. Nicméně film i po letech má co nabídnout a poměrně rychle i uteče. Je tu sice moře chyb a naprosto hluchejch míst a zároven zápletka je spíše k smíchu ale na film se dost dobře kouká a má takovou slušnou atmosféru a neustále se tu i něco děje.(24.11.2012)