Reklama

Reklama

Arogantní a líný princ Thadeous strávil celý život ve stínu staršího bratra Fabiouse. Závidí mu jeho odvahu, hrdinství, oblíbenost a příští post krále. Z poslední výpravy si Fabious přivezl krásnou Belladonu, aby ji pojal za manželku. Než se svatební zvony stačí pořádně rozeznít, objeví se čaroděj, který nevěstu unese na svůj hrad. Thadeouse zaskočí, když mu královský otec přikáže pomoci bratrovi získat zpět unesenou dívku a zničit čaroděje Leezara. Na cestě za záchranou potkávají krásnou, ale velice vznětlivou lovkyni Isabel, která má s Leezarem nevyřízené účty. Na cestě za záchranou Belladony je čeká mnoho nástrah a zrádných manévrů, při nichž může Thadeous konečně dokázat, že je stejně statečný jako jeho bratr. (TV Nova)

(více)

Videa (16)

Trailer

Recenze (1 020)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Překvapivě zajímavě obsazená hovadina. Je to celkem povedená parodie s až nechutně přepáleným černým humorem, čekal jsem ale, že se zasměju víc. Danny McBride a James Franco tvoří perfektní bratrské duo, ale kromě nich a jejich holek celkem slabota. Pár legendárních scén se ale přesto najde. EDIT : Napodruhé dojmy o něco lepší...60% ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Je to vtipné, ale ne tak třeskutě, jak jsem očekával. Nikdy bych nečekal, že si něco takového vůbec pomyslím, ale ono je to prostě zbytečně moc sprosté. Fakt kdyby tam mluvili míň sprostě tak je to vtipný, ale když je každý druhý slovo kurva a čurák, tak se to omrzí. Přesto je tam spousta fakt parádních fórů. Nejlepší byla meganadržená Zooey Deschanel dychtivá vyhulit minotauřího dicka. A Damian Lewis ač měl málo prostoru, tak skoro zastínil hlavní protagonisty. ()

Reklama

Shadwell 

všechny recenze uživatele

Největší paradox Prince a pruďase je v tom, že přestože se po celý film mluví o sexu, na sex samotný nikdy nedojde. Neustále tomu něco brání – pás cudnosti (McBride), únos vyvolené (Franco), ošklivost (sluha Hardiker), život s maminkou (dokonce se třemi - čaroděj Theroux) atd. Proto je ten film přes svoji komediálnost tak traumatický, protože sice poskytuje postavám neustálé stimuly, ale neustále jim je odpírá. Trochu tím připomíná Viagru, která umožňuje dosáhnout mužům erekce, kdykoliv se jim zachce, tudíž už neexistuje žádná omluva proto, že nemají sex. Měli by souložit, kdykoliv můžou, a pokud tomu tak není, pokud nemají „pravidelný a kvalitní sex“, je to jejich vina. ____ To ale není všechno, protože fakt, že ten film mluví o něčem, co nikdy neukáže (sex), a že vypráví zcela seriózní fantasy příběh, aniž k tomu má coby low-budget prostředky (takže nejenže neukáže sex, ale ani žádné velkolepé bitvy či scenérie), posouvá Prince a pruďase trochu překvapivě mezi největší kanonická díla kinematografie. Konkrétně mezi filmy, které vypráví o něčem, co nikdy explicitně nezobrazují. Vezměme si třeba Tarantinovy Gaunery, což je násilnická komedie o loupeži bez loupeže, akční film, který se beznadějně utápí v lásce k dialogům. Nebo novovlný kousek U Konce s dechem – dekriminalizovaná kriminálka a love story bez lásky. Můžeme zmínit i krédo Allena, který říká, že v komedii se nemůžete dopustit větší chyby, než se snažit být mermomocí vtipný. A konečně sám velký Kubrick, kterému nadávali nejen diváci, ale dokonce i filmaři jako Rivette do stroje bez duše a bez citu, jenže právě z toho důvodu jsou jeho filmy tak silný, kupříkladu redukce slavné scény z 2001 na dva chladnokrevně jednající kosmonauty a počítač nevede ke ztrátě emocí, nýbrž naopak; ta scéna je tak emotivní právě proto, že Kubrick nechtěl být primárně emotivní. To třeba vůbec nepochopil Aronofsky, který bývá ke Kubrickovi často přirovnáván, ačkoliv ve svých filmech ždíme emoce od začátku do konce. Opakem k výše uvedenému jsou samozřejmě filmy, které se tak moc snaží něco sdělit, tak urputně, až skoční na smetišti dějin. To je také důvod, proč mám z trilogie Pán prstenů mnohem raději uměřenější jedničku pracující v náznacích než rozmáchle patetickou dvojku a trojku, která semele postavy ve víru událostí. Každopádně vidíme, že i když bychom měli sklony dívat se na Prince a pruďase pro jeho odlehčenost a frivolnost skrze prst, ten film je ve skutečnosti ve velice dobré společnosti kanonických filmových veleděl. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Hlavní hrdi... No, dobře... Hlavní postava Prince a pruďase = o něco méně podlý Edmund Blackadder. Sluha / společník hlavní postavy = o něco méně blbý Baldrick, sluha / společník Edmunda Blackaddera. Myslíte si, že mě toto "okopírování" postav z mnou milované Černé zmije natolik pobouřilo, že jsem filmu dal dvě hvězdy? Omyl. Bylo to právě to nejlepší, co mi Princ a pruďas nabídl.____Tři největší bolesti: 1) Že postavy po celý film soupeří v užívání (kromě několika výjimek) prvoplánových vulgarismů všeho druhu, mi k žádném komediálnímu uspokojení nepomohlo. Scénáristé se na tento nápad až nezdravě příliš upnuli, a tak, po nějakých dvaceti minutách, místo aby všechno to "jakoby nevhodné" fuckování diváka šokovalo a nutilo ho se smát, otravuje. 2) Klišé, klišé, klišé. Pitomý příběh, který se scénáristé pokusili maskovat tím jediným nápadem (viz bod 1)), je neskutečně neoriginální, ačkoliv snaha o parodii v něm vidět je. Bohužel malá a málokdy. 3) Odbytá režie zejména akčních scén. Ani to, na čem se daly nasbírat body za originalitu, originální není. Natož zábavné. Úvod s popravou připomene Piráty z Karibiku, scéna s kočárem Wild Wild West, souboj s netvorem zase libovolný souboj s netvorem z televizní Xeny. Bohužel všechno jen připomene - nic objevného se nekoná. Zkrátka nuda. Pokud mají akční scény nějakou dynamiku (závěr především), vděčí za to jen a jedině Jablonského povedené (ze Zimmerových Pirátů vycházející, ale povedené) hudbě.____Klady: Pochválen buď skvělý Danny R. McBride, díky Zooey Deschanel, která naivní, ničeho neznalou princeznu zahrála velice roztomile, rád jsem opět viděl Damiana Lewise, ačkoliv jeho role... No... Škoda písmen, a potěšil i zmíněný Steve Jablonsky, jehož soundtrack by byl ovšem mnohem, mnohem lepší, kdyby jej hrál opravdový velký orchestr a ne jakási jeho elektronicky vytvořená nápodoba, jejíž zvuk místy opravdu tahal za uši. Dvě hvězdy a buďte rádi. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

„Magic. Motherfucker!“ Svérázný přístup k fantasy žánru, kdy jsou situace známé z tohoto typu filmů ozvláštněné rozmanitými variacemi slova fuck, případně vtipy založenými poněkud pubertálně na vědomí pohlavní odlišnosti mužů a žen a možnosti kopulace jednoho pohlaví s druhým (jinými slovy: p..a semhle, č...k támhle a do toho spousta m....í). Je to přístup nepříliš pracný, těžit komično výhradně z pronášení slov jsoucích vzhledem ke kontextu slovy nevhodnými. S úspěšností na každý třetí až čtvrtý zásah ve filmu zůstává mnoho hluchých míst, nemluvě o těžce misogynnímu nahlížení na a zacházení s ženskými postavami. Místy jsem se bavil, během četných „money shots“ ocenil peníze do projektu vložené (ač větší lacinost a ochota k sebeshazování by vůbec nebyla na škodu), ale nešlo o nic, co by se mi líbilo, natož líbilo dost, abych to chtěl vidět znovu. 60% Zajímavé komentáře: Cervenak, Mr.Roman ()

Galerie (53)

Zajímavosti (16)

  • Film mimo USA vydělal pouze 3 260 000 amerických dolarů, přičemž Česká republika byla po Velké Británii, Rusku, Austrálii a Singapuru pátou zemí, kde snímek vydělal nejvíce. (dopita)

Související novinky

HBO a Peter Berg zredukují lidstvo

HBO a Peter Berg zredukují lidstvo

13.06.2013

Na obrazovky zřejmě nejuznávanější kabelové stanice míří nový sci-fi seriál The Leftovers z tvůrčí dílny Petera Berga (který produkuje a zrežíruje pilotní díl) a Damona Lindelofa (který byl nenáviděn… (více)

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

Další filmový rok je za námi, a tak vám přinášíme přehled nejlepších filmů roku dle předních uživatelů ČSFD.cz. Uživatelé i filmy v jejich výběru jsou seřazeny abecedně. Jako vítězný snímek z tohoto… (více)

Zrzka s mečem neřekla poslední slovo

Zrzka s mečem neřekla poslední slovo

12.02.2011

V 80. letech ji po Arnoldově boku hrála Brigitte Nielsen, před nějakým časem si měla kroužkový pancíř ve formě sexy bikin v Rodriguezově produkci navléct Rose McGowan (dokonce se objevila i na… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku

26.08.2009

No, možná ne tak úplně včera, spíš „nedávno“. Tento týden padla první klapka historicko-dobrodružného The Eagle of the Ninth a upírského westernu Priest, taktéž už je v plném proudu natáčení fantasy… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno