Woody Allen chce získat lásku Diany Keaton. Je to to jediné, na čem mu záleží a musí proto dělat nečekané věci...
V tomto filmu svým pečlivým scénářem a režií rozbíjí Woody Allen všechna pravidla a podsouvá divákovi pocit, že se může stát cokoli. Allen z nás dělá účastníky svého filmu tím, že mluví do kamery, vypráví nám vtipy a diskutuje s námi o svém názoru. Používá animace, fantasii, titulky, vysvětlující, co si postavy myslí Neurotický a romantický Alvy Singer se zamiluje do venkovské dívky ze středozápadu Annie Hall, která touží po tom, aby se stala zpěvačkou. Tak jednoduchý a prostý příběh rozehrál Woody Allen do neuvěřitelné série svých poťouchlých vtipů a postřehů ze života, které se můžou týkat každého z nás. ANNIE HALL získala Oscara za nejlepší film, ženský herecký výkon, režii, scénář a byla nominována za mužský herecký výkon. (oficiální text distributora)

Jevablo

Je ot tradičně ukecané a vtipné. Řekl bych takový prazáklad všech woodyho posledních filmů, postavený na tradičním scénáři: příběh v New Yorku žijícího neurotika. Diane Keaton byla ještě docela kočka. ()

Svadbos

Allenov najlepší film, autobiografický milostný príbeh, s prenikavým Allenicizmom na romantiku, vzťahy, slávu, New York VS Los Angeles a ďalšie témy. Vrelý, múdry, inteligentný. Dobre pozerajte a zahliadnete budúce hviezdy Jeffa Goldbluma (na večierku v Los Angeles), Shelely Hack (na ulici), Beverla D´Angelo (na televíznej obrazovke) a Sigourney Weaver (ako partnerka na Woodyho rande v extrémne dlhom zábere na konci filmu). ()

mentos.

Dobře přiznávám se! Tohle je první film, který jsem kdy viděl a má s ním co do činění Woody Allen. Nechápu, jak jsem tohoto muže mohl dodneška absolutně zazdívat. Na toto film se nelze nedívat jako na umělecký kousek. Pan Allen se představuje jako režisér, scénárista a i jako hlavní postava. A já se jednoduše nedokážu rozhodnout, v čem je lepší. Tento snímek mě prostě nadchnul! ()

dave91

Ten film není tak zlý.Na můj vkus však hodně překotné a neučesané.Životní situace letí příliš rychle vpřed,že člověk nestačí vůbec reagovat.Asi tak,jak naši bratři říkají - ozlomkrky.Jinak musím uznat,mělo to vtip,bylo to zajímavé a poutavé. ()

Grapes

Annie Hall, no co říct... Překvapilo mě, že u jednoho z nejznámějších filmů Allenovi tvorby(kterou miluju) jsem se napoprvé dost nudil. Ani nevím proč, přišlo mi, že o nic nepřijdu, když chvíli neuvidím. Asi po 2 měsících jsem si na ten film vzpomněl a nějak mi začal vrtat hlavou. Pustil jsem si ho znova a bylo to uplně odlišný. První dojem někdy fakt klame. Je to Allenova filmová revoluce, které dosáhl svým sarkasmem a přístupu k divákovi- mimochodem nechci zapomenout na skvělou scénu ve frontě, která je pro mě jedním z nejlepších momentů ve filmové historii. Úžasné dialogy s potrhlou Annie... Je to dokonalý film, který se stane drogou. Všichni potřebujeme vejce. A když jsou od Woodyho Allena, pak můžeme očekávat tu nejlepší omeletu ()

lapatata

Diane Keaton je výborná, ale to je asi tak všechno. Tedy, není to úplně špatný film, ale na to, že jde o Oscarem oceněný film roku, tak docela nuda. ()

Adalv79

Annie Hallová je jeden z nejlépe hodnocených filmů Woodyho Allena, ale pro mě je to bohužek jeden z nejhorších filmů Woodyho Allena. Asi je to tím, že je to neustálý sled jeho neurotických výlevů, které jsou dobré asi jako koření, přiměřené množství pomáhá, příliš ho škodí. Od poloviny filmu jsem se těšil na to až skončí....... ()

Jarray

U tohoto filmu mám smíšené pocity.. Možná jsem na tento film příliš mladý, ale nějak mě neuchvátil.. Přijde mi, že zde chybí nějaký výraznější příběh, tudíž celý film táhne vtipná ukecanost Alvyho Singera, který téměř nezavřel pusu. V kombinaci s nezvyklými promluvami do kamery, které u jiných filmů neuvidíte, jsem se nakonec rozhodl ke slabým třem hvězdám. ()

littlelight

Občas jsem se vskutku nefalšovaně zasmál, a to bylo jediné, co bylo na celém filmu fajn, ale ta strašlivá snůška neutuchajících keců mě málem unudila k smrti. Kdyby nebylo posledního, docela dobrého i známého, vtipu, který zároveň nesl i nějakou tu myšlenku, dal bych hvězdy pouze dvě. ()

Elizabethx

Film, jenž by měl vidět každý z milovníků dobrých filmů a světové kinematografie. Je to něco, co se velmi vymyká standardům, ale co u Allena čekat, že? ()

ragtime

Obrovský skok kupredu a smršť hlášok, ktoré sa snáď ani nedajú spočítať. Trpká pravda o vzťahoch, živote a jádru pudla. Zatiaľ jednoznačne najlepší Woody. Len náhodný výber: "Call 911, it's the Lobster Squad.", "Thera are two kind of people. Horrible and miserable.", "It's so clean out here. - Because they don't throw the garbage away. They make into television shows.", "Relationship is like a shark. It has to constantly move forward or it dies. And I think what we got on our hands is a dead shark." ()

Royaldell

Skvělý Woody,který z úplně jednoduchého příběhu vyčaruje skvost. Jako vlastně vždy.. Třešnička na dortu už byly jenom postupně se objevující známé tváře jako je Goldblum,Duvall,Walken nebo Weaver (Keaton ani netřeba zmiňovat..).. ()

Brozason

„I feel that life is divided into the horrible and the miserable. That's the two categories. The horrible are like, I don't know, terminal cases, you know, and blind people, crippled. I don't know how they get through life. It's amazing to me. And the miserable is everyone else. So you should be thankful that you're miserable, because that's very lucky, to be miserable." Woody já tě žeru! /100%/ ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem