Woody Allen chce získat lásku Diany Keaton. Je to to jediné, na čem mu záleží a musí proto dělat nečekané věci...
V tomto filmu svým pečlivým scénářem a režií rozbíjí Woody Allen všechna pravidla a podsouvá divákovi pocit, že se může stát cokoli. Allen z nás dělá účastníky svého filmu tím, že mluví do kamery, vypráví nám vtipy a diskutuje s námi o svém názoru. Používá animace, fantasii, titulky, vysvětlující, co si postavy myslí Neurotický a romantický Alvy Singer se zamiluje do venkovské dívky ze středozápadu Annie Hall, která touží po tom, aby se stala zpěvačkou. Tak jednoduchý a prostý příběh rozehrál Woody Allen do neuvěřitelné série svých poťouchlých vtipů a postřehů ze života, které se můžou týkat každého z nás. ANNIE HALL získala Oscara za nejlepší film, ženský herecký výkon, režii, scénář a byla nominována za mužský herecký výkon. (oficiální text distributora)

Hubna

Od Annie Hall jsem původně očekával něco podobného, jako se dostavilo s "Láskou a smrtí". Čekal jsem, že se budu smíchy válet po zemi. A výsledek? Občasné mírné pousmání střídalo spíše vážné soustředění na dialogy či monology, které si člověk prostě musí vzít k srdci. Film je prostě pravdivý jako málokterý. Naivně jsem očekával hloupou komedii, dostalo se mi ale takové hromady životních pravd, že je ještě teď pořád trávím. ()

gezper

Nejznámější Allen a já ne a ne mu stále přijít na chuť. Asi mi to není souzeno či jsem nalaďen na úplně jinou vlnu, ale stále není tenhle typ humoru moje krevní skupina. Některé Oskary (Keaton, scénář) chápu, pár nápadů a vtípků, narážek či originálních prokládaček se povedlo. Ale jako celek mě to míji. Já snad toho Woodyho vzdám .. [60%] ()

Fenri

No. Pro mne asi nejslabší Allen, jakého jsem viděl. Na jeho poměry jsem se zas tak nebavil, ani mě děj nevtáhl jako obvykle. Normálně bych dával tři, ale nemůžu neocenit neotřelý způsob přístupu ke vztahu herec/režisér - divák. ()

Desmi

Před tímhle filmem jsem znal pár citátů od Woodyho Allena. V tomhle snímku snad zazněly všechny, jejich podání mě ale nebavilo. Celé to na mě působilo přeplácaně a křečovitě... Body dávám jen za originalitu a pár vtipnějších hlubších výroků.. ()

zigy

Pokud jste fanoušky Woodyho Allena, je to za pět hvězdiček. Je to hravé, zábavné, poučné, o životě a vztazích velice vypovídající. Oceňuji nečekané zvraty, kdy se Woody během děje obrací k divákovi a mluví k němu. Jenže, já nejsem fanoušek Woodyho, a tak dávám jen za čtyři hvězdičky. ()

luk4ss

Môj prvý film od Woodyho Allena a obávam sa, že na dlhšiu dobu aj posledný. Má to byť romantická komédia, ale romantiky som tam moc nevidel a ako komédia mi to taktiež nesadlo. Nájde sa tam pár zaujímavých myšlienok a vtipov, no tie sa stratia v tom neustálom Woodyho rečnení. ()

Foogas

Trochu křeč, není-liž pravda? Jako jo, neni to zase tak špatný. Ale ani dobrý. Takhle komplikovaný vztahy skutečně jsou, ale rozhodně jsou záživnější, než moje první shlídnutá Allenovka. Až na pár hlubších myšlenek a originální promluvy s kamerou a kolemjdoucími v podstatě o ničem. ()

VLADEK

Po 30 letech od prvního shlédnutí na mne tenhle film působí nějak prázdně a vlastně ho dnes ani nemám sílu sledovat. Musím o stupeň níže. ()

pold

Místy jsem se dobře bavil. Místy to bylo typické Allenovské pseudointelektuálské blábolení a přešlapování na místě, u kterého člověk usíná nudou. Pohromadě to moc nedrží, smysl to taky nedává, akce veškerá žádná - ale pár dobrých vtipů tam je. ()

Lukys

Scénáristický a vyprávěcí masterpiece, který se svou nevídanou kvalitou může rovnat i samotnému Forrestu Gumpovi. Krásnější, detailnější a hravější vyobrazení vztahu mezi mužem a ženou jsem nikdy neviděl a jedná se o jednu z nejoriginálněji pojatých romanťáren, které můžete shlédnout. Po prvním zkouknutí velmi dobrý film, po druhém naprosto skvělý film a napotřetí...? Naprostá pecka, kterou chystám zkouknout ještě tolikrát, kolikrát budu moct. ()

LencaN

Já prostě tomu Allenovi pořád nemůžu přijít na chuť. Opět nemůžu dát plný počet hvězd. Annie Hall je pojem sám o sobě. Tak jsem byla zvědavá, proč si tuto "auru" vysloužila. A ano, byl to fajn film, na který se dobře koukalo. Bylo tam nespočet pravdivých scének a poznatků ze života a vtípků tu bylo habaděj. Diane Keaton je krásná ženská, jak v mladém věku, tak pořád má i dnes jako bělovlasá babička něco do sebe. Takový správný hubeňour s krásným úsměvem a inteligentníma očima. Jen mi vadila přílišná ukecanost scénáře. Občas jsem prostě nestíhala a říkala jsem si, že by taky mohli na chvíli i zavřít pusu a nechat moje uši vydechnout. ()

F2003F

„Odkedy nefajčím nie som vo svojej koži.” „Kedy si prestal?” „Pred 16 rokmi.”    Výborný scenár zábavne vystihujúci jednoduché zmýšľanie obyčajného života so skvelým remeslom pohľadne zapadajúcim do príjemného výzoru obohacujúceho o vkusným dojem. Avšak bez výpovednej hodnoty, veľmi ľahko zabudnuteľný. Dej sa nesie prebiehajúcou atmosférou v situáciách bez efektu na výnimočnosti pre akú je ocenený. ()

hudson07

Je to moje prvotina od W.Allena, ale musím uznat, že tohle je fakt klasa. Sice nemůžu film vyzdvihovat do nebe, protože nejsem ješťe tak zvyklý na humor tohodle elegána skrytého za výraznými obroučky, přesto mě film celou dobu bavil. Humor je velice příjemně inteligentní a věřím, že není pro každého a nesedne těm, co od filmu čekají něco jiného a nedokážou pochopit tento styl. Ovšem pro fajnšmekry a fanoušky Allena je to brilantní dílo. Po shlédnutí filmu se nemůžu ubránit otázce - Je Woody Allen geniální režisér nebo dokonalý herec?! Pravda je asi obojí. Dávám 80%, dal bych více jenže si to nechávám na jiné filmy tohoto génia... ()

Kvico

možno ako jeden z mála, ale predsa to musim napísať, si myslím že Allen sa pri Annie Hall učil ako má natočiť Manhattan. ten je podľa mňa jeho vrcholom, možno ak by som videl Annie skôr ako Manhattan tak by bolo poradie opačné ale to je už len možno... napriek tomu je je aj tento film skvelý, opäť sa nám tu predstavuje Woody s jeho názori, jeho pohľadom na svet a jeho humorom. tu je možno ešte viac vtipov a niektoré su nezabudnuteľné....onania je milovanie....najlepší nacistický vodca adolf hitler...hlavná dvojica je ako vždy pokope úžasná...aj keď na mňa urobil Manhattan celkovo lepší a ucelenejší dojem , tak aj tak mi ostane zrejeme viac pamatných okamihov z Annie. a či už to bude pre Vás to naj od Woodyho Allana alebo jeho korunný princ tak či tak je to známka kvality vyššia než u mnohých iných ()

vlnka

Toto išlo úplne a totálne mimo mňa. Fakt som sa dosť nudila, bohužiaľ som asi nezachytila pointu, vnímala som iba rozprávanie o nejakom podľa mňa celkom tuctovom vzťahu a to bolo všetko. Čakala som asi niečo hlbšie lebo toto mi pripadalo plytké a naozaj nedokážem pochopiť, prečo tento film tak všetci chvália...A neviem si pomôcť ale Woody Allen mi nebol extra sympatický, toto je prvý film, ktorý som s ním videla a asi chvíľu potrvá, kým sa odhodlám na ďalší. ()

Mr.Hackels

První film Woodyho Allena, který jsem viděl. Opravdu hezky natočeno. Ten člověk má úžasný smysl pro humor a děj tohohle filmu tak hezky a volně plyne, že než se člověk rozkouká tak je konec. No jsem zvědav na jeho další filmy. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem