Tento film je první, který jsem viděl od Woodyho Allena a musím říct, že jsem se po celou dobře bavil. I když Woodyho humor nemusí sednout každému (ale to nepíšu nic nového). Film nám vypovídá o lidských vztazích a o běžných věcech, které se mohou stát naprosto každému. Filmu dominují skvělé herecké výkony ústřední dvojice Diany Keaton, která za svůj výkon obdržela Oscara a Woodyho Allena, který získal jen nominaci, ale vyhrál v kategorii režie, scénář a nejlepší film. Opravdu to byl skvělý zážitek, ale dávám pro někoho jen čtyři hvězdičky.(25.9.2007)

Woody Allen je největší neuritk, jakého znám! Hodně se v něm poznávám a tak jsem se rozhodl prozkoumat jeho režisérkou karieru a ty nejlepší kousky vidět. Moje putování pokřačuje u Annie Hall, což je snad jeho nejlepší dílo?! No, uvídím, ale určitě jsem s ním spokojen. Jeho herecké proporce nejsou největší, ale tady to dobře udýchal a ve finiši skoroval! Diane Keaton, jaká to mladice tady ještě. Taky zářila jako hvězda na nebi. Prostě a jednoduše, inteligentní a romantická komedie o jednou "divném" páru. Doporučuji všem!(7.5.2008)

"Nechci patřit do klubu, který by mě chtěl za člena." Postmoderně rozbíhavá kronika jednoho vztahu, která funguje jako studnice vtipně zaobalených hořkých životních pravd i jako rozchodová psychoterapie. Přes absenci pevného dějového jádra neuvěřitelné zábavný, upřímný a chytrý film, v němž se nacházím rok od roku víc, což mě těší i děsí zároveň. 90% Zajímavé komentáře: Oskar, Cimr(6.10.2005)

K tomu abych uznal slečnu Annie Hall za řádně "hustou" konverzačku, potřebuju nějaký větší zvrat. Nebo aspoň scénu, která by mi utkvěla v mozku. Woody Allen to rozjel výborně (rozmlouvání do kamery je neuvěřitelné, skoro až geniální), ale po příjezdu do Beverly (nebo dřív, fakt si nevzpomínám) mě to odpoutalo. Nemůžu říct: nudilo, ale popravdě v tu chvíli jsem byl mimo. Zřejmě nesprávně naladěn, ale to není omluva. Woody Allen mě totiž VŽDYCKY dokáže dostat do nálady a nepotřebuje k tomu megalomanský scény. Velká škoda!(5.4.2009)

• dobytek

Zase jedna komedie z kategorie "jestli se nezasměješ, jsi blbec". Na začátku to bylo celkem vtipný. Třeba ta scénka ze školy nebo ten magor ve frontě v kině, tomu jsem se i zasmál. Jenže potom už akorát Woody Allen a Diane Keaton spolu kecaj o hovně a do toho je občas nějakej "intelektuální" pokus o humor. 20%(6.2.2010)

• - Ve filmové oblasti poprvé došlo k tzv. prolomení čtvrté stěny. Jedná se např. o situaci, kdy dojde ke kontaktu postavy s diváky. (Kubeska)

• - Scéna, kde jsou Alvy (Woody Allen) a Annie (Diane Keaton) u svých psychoanalytiků, vypadá jako tzv. split screen, tj. rozdělená obrazovka. Záběr byl přitom natočen s pomocí přiléhavé zdi. (JayZak)

• - Woody Allen chtěl, aby záběry z New Yorku měly mlhavou náladu a scény v Kalifornii byly plné slunečního svitu a měly zlatavý nádech. (topesto)