" "Přijde chlapík k psychiatrovi a řiká : můj bratr je blázen, myslí si, že je slepice. Tak proč ho nepřivedete? Rád bych, ale potřebuju vajíčka". A to mi připomíná vztahy. Jsou totálně nesmyslné, bláznivé a absurdní, ale stejně do toho vždycky jdeme, protože většina z nás potřebuje vajíčka." " .......... milý Woody, to nelze než podepsat!!!(12.4.2005)

Allen je skutečně nesmírně talentovaný filmař a každý jeho film je svým způsobem unikát. Jsou inteligentní, nespoutané, celistvé a nedíváme se na ně, protože to chceme, ale protože je prostě potřebujeme. Annie Hall je příběh ze života podaný čistě po Allenovsku, nebo-li vložení jeho osoby na pozadí partnerských problémů a jejich překonávání nikoli z pohledu Alvyho Singera, nýbrž samotného Allena. A proto je tenhle film tak moc osobitý, originální a příjemně humorný, stejně jako celá jeho tvorba. Doufám, že i další jeho filmy, které mi dosud unikaly, budou také takové.. 85%(7.2.2013)

• dobytek

Zase jedna komedie z kategorie "jestli se nezasměješ, jsi blbec". Na začátku to bylo celkem vtipný. Třeba ta scénka ze školy nebo ten magor ve frontě v kině, tomu jsem se i zasmál. Jenže potom už akorát Woody Allen a Diane Keaton spolu kecaj o hovně a do toho je občas nějakej "intelektuální" pokus o humor. 20%(6.2.2010)

Woodyho Allena som si oblubil hlavne vdaka komediam PURPUROVA RUZE Z KAHIRY (1985) alebo DAREBACCI (2000) a odvtedy sa tesim na kazdy jeho film, aj ked sa obcas stane, ze niektore jeho filmy su slabsie. Tento sa mi celkom pacil, ale nie je to film, ktory by som chcel vidiet mnohokrat.. Obcas som sa zasmial, je to proste typicky Allen a ani to vypravanie s divakmi do kamery mi nevadilo. Pacilo sa mi, ako sa hanblivo zoznamili a potom sa vecne hadali. Je to taka ukazka zrkadla roznych vztahov aj zo skutocneho zivota... 17.09.2009 _____ Woody Allen - (Alvy Singer) +++ Diane Keaton - (Annie Hall) +++ Tony Roberts - (Rob) +++ Carol Kane - (Allison) +++ Paul Simon - (Tony Lacey) +++ Shelley Duvall - (Pam) +++ Janet Margolin - (Robin) +++ Christopher Walken - (Duane Hall) +++ Jeff Goldblum - (Hosť u Lacey) +++ Beverly D´Angelo - (Herečka v TV Show) +++ Sigourney Weaver - (Alvyho rande) +++(17.9.2009)

Je-li humor náboženství, pak Annie Hall je jedním z jeho nejdokonalejších oltářů. Newyorská variace na Směšné láskyˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇAlvy Singer: Here, you look like a very happy couple, um, are you? Female street stranger: Yeah. Alvy Singer: Yeah? So, so, how do you account for it? Female street stranger: Uh, I'm very shallow and empty and I have no ideas and nothing interesting to say. Male street stranger: And I'm exactly the same way. Alvy Singer: I see. Wow. That's very interesting. So you've managed to work out something? P.S. Napotřetí ve dvou za jedna.(24.4.2007)

• - Vtipky, které vypráví Woody Allen před publikem na univerzitě a televizním pořadu jsou jeho vlastní, které používal ve svých stand up výstupech. (don corleone)

• - V polovině 80.let dostala Diane Keaton nabídku na založení značky oblečení Annie Hall, ale odmítla ji. (kenny.h)

• - Scéna, kdy Alvy rozprášil kokain poté, co si kýchl, byla ve skutečnosti neplánovaná, Woody se však rozhodl ji ve filmu nechat. (bfa)