Při sledování filmu Annie Hallová jsem konečně i já pochopila, že Woody Allen je génius humoru - a to humoru v jeho nejvyšší osvobozující funkci, ve které dokáže změnit tragickou situaci v komickou a kdy vás nutí se smát, abyste nemuseli plakat. Smutek nad obtížností překonávání samoty a složitostí vzájemného dorozumění je hýřivě převálcován sérií nápaditých "gagů" = netradičních filmových postupů. Woody Allen nás marnotratně zaplavuje množstvím svých nápadů, v rámci nichž neustále porušuje zavedená pravidla filmového vyprávění. Hlavní hrdina filmu komunikuje nejen s chodci na ulici a osobnostmi, které doslova vtahuje na plátno, ale i se samotnými diváky. Allen nás nechává nehlédnout i do myšlenek svých hrdinů. Také dovolí Dianě Keatonové (alias Annie Hallové) vystoupit ze svého těla a Alvy Singerovi (ztvárněnému jím samotným) vrátit se do školní třídy a vést se spolužáky freudovský dialog. (Neruší ani to, že mnohé z těchto "gagů" byly ještě mnohokrát ve filmech využity a citovány, a to i samým Woody Allenem.) Absorudita těchto situací je vyvážena všedností až banálností samotného příběhu. "Proč nám to nevyšlo?", ptá se Woody Allen a s ním i divák. "Proč naše láska neobstála ve zkoušce časem? A měla vůbec někdy šanci?"(25.5.2004)

Opravdu krásný flm, a to beze vší nadsázky - snad jeden z nejkrásnějších, jaké jsem kdy viděl. Všechno se v něm děje tak přirozeně a uvěřitelně, vtip vyvažuje cit, režijně je to v řadě scén ohromně nápadité... A Woody Allen spolu s Diane Keaton, tak sehraná dvojice! Jak méněcenně a dýchavičně vypadají všechny ty filmy, 500 dní se Summer a další, které se Annie Hallovou snaží napodobovat. Jsem okouzlený na tisíc procent.(29.5.2013)

Woody Allen je největší neuritk, jakého znám! Hodně se v něm poznávám a tak jsem se rozhodl prozkoumat jeho režisérkou karieru a ty nejlepší kousky vidět. Moje putování pokřačuje u Annie Hall, což je snad jeho nejlepší dílo?! No, uvídím, ale určitě jsem s ním spokojen. Jeho herecké proporce nejsou největší, ale tady to dobře udýchal a ve finiši skoroval! Diane Keaton, jaká to mladice tady ještě. Taky zářila jako hvězda na nebi. Prostě a jednoduše, inteligentní a romantická komedie o jednou "divném" páru. Doporučuji všem!(7.5.2008)

"Nikdy nechci patřit do klubu, který by chtěl někoho, jako jsem já, za člena." Neurotický newyorský intelektuál Alvy je mi sympatický. Taky bych se chtěl umět v takovém poklidu rozejít se ženou svého života, rozdělit si knížky ("ty o smrti jsou tvoje, poezie je moje") a utíkat si užívat. Jenže já už vím, že to není tak jednoduché a tak mě bavilo sledovat Alvyho, jak by najednou rád hrál s Annie tenis, navštěvoval psychiatry a sledoval na plátně filmy s kompletními švédskými titulky. Však on na to přijde, že ptát se korzujících lidí a obracet se se zoufalým výrazem na diváka je zbytečné. Do té doby mě Alvy bav, protože v tom jsi opravdu dobrý.(11.10.2017)

Bože...při některých větách, vyřčených třeba Allenem, jsem myslel, že ten film je o mě. Pokud je člověk třeba muž a pokud třeba zažil někdy podobný vztah, hodně ho ten snímek osloví. Mnohé Allenovy filmy jsou si podobné, podle mě však fanoušek Woodyho přesně tohle hledá. U fanouška pak každé další zhlédnutí snímku působí více a více intenzivněji...(29.12.2005)

• - Jedna z vystřižených scén byla i návštěva Annie a Alvyho v pekle. Scénu Allen přepsal po dvaceti letech a použil ve svém filmu Pozor na Harryho. (don corleone)

• - Scéna, kde jsou Alvy (Woody Allen) a Annie (Diane Keaton) u svých psychoanalytiků, vypadá jako tzv. split screen, tj. rozdělená obrazovka. Záběr byl přitom natočen s pomocí přiléhavé zdi. (JayZak)

• - Úplné ticho při titulcích není nápad Allena, ale inspiroval se ve filmu Na černé listině, ve kterém hrál. (don corleone)