Je-li humor náboženství, pak Annie Hall je jedním z jeho nejdokonalejších oltářů. Newyorská variace na Směšné láskyˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇAlvy Singer: Here, you look like a very happy couple, um, are you? Female street stranger: Yeah. Alvy Singer: Yeah? So, so, how do you account for it? Female street stranger: Uh, I'm very shallow and empty and I have no ideas and nothing interesting to say. Male street stranger: And I'm exactly the same way. Alvy Singer: I see. Wow. That's very interesting. So you've managed to work out something? P.S. Napotřetí ve dvou za jedna.(24.4.2007)

Prvni film od Allena, ktery jsem videl (to je ale ostuda...) a musim rict, ze je fajn. I presto ze film zcela stoji na dialozich Woody nam je zprijemni animovanou Snehurkou (respektive zlou kralovnou, ktera rozhodne nema menstruaci) nebo treba myslenkami hlavnich postav v prubehu jejich dialogu a dalsimi vychytavkami. Nektere sceny jsou skutecne cool, i kdyz obcas uz jsem trochu intelektualne nestihal. Woodyho suchohumor se misty zacina trochu prejidat, ale nikdy ne tak docela, pak prijde na odlehceni nejaky vizualni vtipek (slunecni bryle, koks ...) a vse je zas ok. Celkove jsem z filmu mel velmi dobry dojem a vsem, co se intelektualniho humoru obavaji, mohu jen doporucit(3.2.2005)

Dobrá romantická komedie o vztahu, který neskončil "žili spolu šťastně až do smrti" a pravděpodobně ani "žili šťastně až do smrti"? To je taková vzácnost jako Hallové jevy. Sice jsem si přísahal, že si od chlapa, co se oženil se svojí nevlastní dcerou (s drobnými peripetiemi jako nařčení ze sexuálního zneužití nezletilé), nenechám kázat o vztazích, a zhruba do sedmdesáté minuty mě bavily v podstatě jen neutuchající hrátky s filmovou formou a občasný intelektuální humor (protože samozřejmě s sebou taky všude vodím Marshalla McLuhana;)) - ale s příjezdem do L.A. se to tak nějak zlomilo a v osmdesátésedmé minutě, kdy zazní věta o tom, že většina z nás vejce potřebuje, jsem tomu chlapovi, co se oženil se svojí nevlastní dcerou, v tichosti aplaudoval. Co se dá ještě říct jiného, než že Diane Keaton je tu naprosto úžasná... Nedělám si nároky na oceňování tohohle filmu v rámci Allenovy tvorby, protože jsem z ní dohromady nic neviděl, ale vím to, že Annie Hallovou si budu pamatovat dost dlouho na to, abych se ni ještě někdy podíval znova. A je klidně možné, že pak dostane ještě vyšší hodnocení (ačkoliv nevím nevím, koneckonců už teď jsem šťastně ženat:)) - prozatím to nechám na velmi spokojených 80%. Ale pokud je pro vás vrcholem zábavy nějaká "nenáročná" francouzská ztřeštěnost, nebo tuctové záležitosti jako Chceš Mě, Chci Tě, nebo nedej bože nějaká ta Troška české tvorby, uděláte líp, když se tomuhle filmu (dobře, nejen tomuhle filmu) vyhnete obloukem;))(11.9.2014)

Tak předně bych chtěl říct, že jsem Annie Hall viděl s dabingem, což není asi to nejlepší, protože jak známo, dabing může hodně vtipů zabít (výjimku tvoří jen některé seriály (Red Dwarf)). A možná proto zatím dávám jen čtyři hvězdy. Ale co už jsem poznal i v dabingu bylo, že Diane Keaton si Oscara opravdu zasloužila. Určitě si tento film seženu v originále, abych mu dal ještě jednu šanci. (I když, Match Point mě uchvátil hned na poprvé a to i v dabingu… tak že by to bylo filmem? :-)) UPDATE: Po téměř třech letech jsem udělal, co jsem slíbil a pustil si tento film znovu v původním znění s titulky. A verdikt? Už asi chápu, co na tomto filmu všichni vidí, ale pořád mi přijde, že Woody má na kontě pár lepších kousků. Těch 80 % je opravdu asi akorát.(4.9.2009)

Doplnil jsem si vzdělání! Super kamera a střih, ale škoda, že tu Allen neumocnil atmosféru New Yorku stejně jako v MANHATTANU. Určitě sem se ujistil, že Diane Keaton nemám rád v žádném z jejích období a že Christopher Walken vypadal úchvatně kdykoliv. Má tu mimochodem geniální scénku, kdy se Allenovi svěřuje a o svém řidičském traumatu a následně ho veze na letiště.(14.2.2014)

• - Diane Keaton je umělecké jméno, její opravdové jméno je Diane Hall a její přezdívka Annie. (don corleone)

• - Ve filmu se mihne Truman Capote, který hraje "člověka, který jako by z oka vypadl Trumanu Capotovi." (Nancy...)

• - Původní název filmu byl "Anhedonia" (neschopnost člověka cítit uspokojení). United Artists byli ale proti, nedařilo se vymyslet reklamní kampaň, která by smysl slova snadno vysvětlilo. Název podle ústřední postavy zvolil Allen tři týdny před premiérou. (don corleone)