Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Woody Allen chce získat lásku Diany Keaton. Je to to jediné, na čem mu záleží a musí proto dělat nečekané věci...
V tomto filmu svým pečlivým scénářem a režií rozbíjí Woody Allen všechna pravidla a podsouvá divákovi pocit, že se může stát cokoli. Allen z nás dělá účastníky svého filmu tím, že mluví do kamery, vypráví nám vtipy a diskutuje s námi o svém názoru. Používá animace, fantasii, titulky, vysvětlující, co si postavy myslí Neurotický a romantický Alvy Singer se zamiluje do venkovské dívky ze středozápadu Annie Hall, která touží po tom, aby se stala zpěvačkou. Tak jednoduchý a prostý příběh rozehrál Woody Allen do neuvěřitelné série svých poťouchlých vtipů a postřehů ze života, které se můžou týkat každého z nás. ANNIE HALL získala Oscara za nejlepší film, ženský herecký výkon, režii, scénář a byla nominována za mužský herecký výkon. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (554)

gogo76 

všechny recenze uživatele

"Nekydajte na mastrubáciu. Je to sex s niekým koho mám rád..." Tento výrok u mňa predbehol Allenov film o pekných pár rokov, ale na Allenovu obranu treba dodať, že ich je tu podstatne viac. Je typicky ukecaný ako všetky Woodyho filmy, má zopár dobrých nápadov, i zaujímavý kontakt s divákom. Štedré hodnotenie a letmo prečítaný obsah ma utvrdili v tom, že toto bude super. Pozrel som, aj som sa usmial, ale nijako zvlášť som sa nebavil, čo je u Woodyho nezvyk. Nemám problém s jeho filmami, väčšine som dal štyri hviezdy, ale od Annie Hall som si sľuboval asi priveľa. 60%. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Neobyčejný film o obyčejných věcech. Ale že bych z něj byl nějak odvařenej, to se říct nedá. I když se odprostím od mírných osobních antipatií k osobě Allena, přijde mi, že se ten film snaží tvářit hrozně objevně a chytře, přičemž je úplně obyčejně ne-hloupý. Jasně, napsat a natočit film o tradičních, neobjevných věcech tak, aby v tom nemála lidí vidělo mňamku pro intelektuální elitu, musí bejt docela práce... Ale Annie Hall prostě klame tělem (formou), je uměle zajímavá a mně je to nepříjemné. ()

Reklama

GilEstel 

všechny recenze uživatele

"Vy jste takový šťastný pár. Čím to je?" _____"Jsem povrchní, prázdná a nepřemýšlím." "Já jsem úplně stejný." _____ Jedna z velmi ceněných komedií W. Allena, navíc oscarová. Co kvituji, je vcelku inteligentní humor a originalita. Allenův způsob humoru mi ale poněkud nesedí. Nevím čím. Možná je to na můj vkus až příliš ukecaný. Takovýho chlápka já potkat na ulici, tak se s ním raději moc nebavím. Navíc zjevná ironie a sarkasmy stavěné nad cítění člověka a relativizující ho, je pro mě z principu těžko stravitelný přístup. Zvlášť když jde o dějovou kostru. 65% ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Romantický film, který začíná konstatováním, že hlavní hrdina už dávno není s hlavní hrdinkou? Samotný úvodní monolog dává tušit, že Annie Hall nebude tuctový film a zbytek tuto domněnku potvrzuje. Romance, která nemá ten pravý happy-end, ale přesto z ní nejsem demprimovaná, nešťastná nebo nějak podobně negativně zasáhlá. Naopak jde o velmi milý a příjemný film ze života s velmi propracovanými dialogy a plný inteligentního humoru, jak už to u Woodyho bývá. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

"Nechci patřit do klubu, který by mě chtěl za člena." Postmoderně rozbíhavá kronika jednoho vztahu, která funguje jako studnice vtipně zaobalených hořkých životních pravd i jako rozchodová psychoterapie. Přes absenci pevného dějového jádra neuvěřitelné zábavný, upřímný a chytrý film, v němž se nacházím rok od roku víc, což mě těší i děsí zároveň. 90% Zajímavé komentáře: Oskar, Cimr ()

Galerie (61)

Zajímavosti (43)

  • Ve filmu se mihne Truman Capote, který hraje „člověka, který jako by z oka vypadl Trumanu Capotemu“. (Nancy...)

Související novinky

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

27.11.2015

Přímo v den osmdesátých narozenin Woodyho Allena – v úterý 1. prosince – odstartuje pražské kino Aero přehlídku filmů Všechno, co jste kdy chtěli vidět od Woodyho Allena. Od 20.30 uvede Allenův… (více)

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

21.01.2011

Čtyřicet celovečerních autorských filmů, jeden televizní a jedna spolupráce na povídkovém díle – a to všechno během jednačtyřiceti let! Americký filmař Woody Allen se za svou pracovní morálku určitě… (více)

Reklama

Reklama