Nastala chyba při přehrávání videa.
 • belldandy
  *****

  Při sledování filmu Annie Hallová jsem konečně i já pochopila, že Woody Allen je génius humoru - a to humoru v jeho nejvyšší osvobozující funkci, ve které dokáže změnit tragickou situaci v komickou a kdy vás nutí se smát, abyste nemuseli plakat. Smutek nad obtížností překonávání samoty a složitostí vzájemného dorozumění je hýřivě převálcován sérií nápaditých "gagů" = netradičních filmových postupů. Woody Allen nás marnotratně zaplavuje množstvím svých nápadů, v rámci nichž neustále porušuje zavedená pravidla filmového vyprávění. Hlavní hrdina filmu komunikuje nejen s chodci na ulici a osobnostmi, které doslova vtahuje na plátno, ale i se samotnými diváky. Allen nás nechává nehlédnout i do myšlenek svých hrdinů. Také dovolí Dianě Keatonové (alias Annie Hallové) vystoupit ze svého těla a Alvy Singerovi (ztvárněnému jím samotným) vrátit se do školní třídy a vést se spolužáky freudovský dialog. (Neruší ani to, že mnohé z těchto "gagů" byly ještě mnohokrát ve filmech využity a citovány, a to i samým Woody Allenem.) Absorudita těchto situací je vyvážena všedností až banálností samotného příběhu. "Proč nám to nevyšlo?", ptá se Woody Allen a s ním i divák. "Proč naše láska neobstála ve zkoušce časem? A měla vůbec někdy šanci?"(25.5.2004)

 • D.Moore
  *****

  Opravdu krásný flm, a to beze vší nadsázky - snad jeden z nejkrásnějších, jaké jsem kdy viděl. Všechno se v něm děje tak přirozeně a uvěřitelně, vtip vyvažuje cit, režijně je to v řadě scén ohromně nápadité... A Woody Allen spolu s Diane Keaton, tak sehraná dvojice! Jak méněcenně a dýchavičně vypadají všechny ty filmy, 500 dní se Summer a další, které se Annie Hallovou snaží napodobovat. Jsem okouzlený na tisíc procent.(29.5.2013)

 • lesumir
  ****

  Woody Allen je největší neuritk, jakého znám! Hodně se v něm poznávám a tak jsem se rozhodl prozkoumat jeho režisérkou karieru a ty nejlepší kousky vidět. Moje putování pokřačuje u Annie Hall, což je snad jeho nejlepší dílo?! No, uvídím, ale určitě jsem s ním spokojen. Jeho herecké proporce nejsou největší, ale tady to dobře udýchal a ve finiši skoroval! Diane Keaton, jaká to mladice tady ještě. Taky zářila jako hvězda na nebi. Prostě a jednoduše, inteligentní a romantická komedie o jednou "divném" páru. Doporučuji všem!(7.5.2008)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Nikdy nechci patřit do klubu, který by chtěl někoho, jako jsem já, za člena." Neurotický newyorský intelektuál Alvy je mi sympatický. Taky bych se chtěl umět v takovém poklidu rozejít se ženou svého života, rozdělit si knížky ("ty o smrti jsou tvoje, poezie je moje") a utíkat si užívat. Jenže já už vím, že to není tak jednoduché a tak mě bavilo sledovat Alvyho, jak by najednou rád hrál s Annie tenis, navštěvoval psychiatry a sledoval na plátně filmy s kompletními švédskými titulky. Však on na to přijde, že ptát se korzujících lidí a obracet se se zoufalým výrazem na diváka je zbytečné. Do té doby mě Alvy bav, protože v tom jsi opravdu dobrý.(11.10.2017)

 • Tosim
  *****

  Bože...při některých větách, vyřčených třeba Allenem, jsem myslel, že ten film je o mě. Pokud je člověk třeba muž a pokud třeba zažil někdy podobný vztah, hodně ho ten snímek osloví. Mnohé Allenovy filmy jsou si podobné, podle mě však fanoušek Woodyho přesně tohle hledá. U fanouška pak každé další zhlédnutí snímku působí více a více intenzivněji...(29.12.2005)

 • - Jedna z vystřižených scén byla i návštěva Annie a Alvyho v pekle. Scénu Allen přepsal po dvaceti letech a použil ve svém filmu Pozor na Harryho. (don corleone)

 • - Scéna, kde jsou Alvy (Woody Allen) a Annie (Diane Keaton) u svých psychoanalytiků, vypadá jako tzv. split screen, tj. rozdělená obrazovka. Záběr byl přitom natočen s pomocí přiléhavé zdi. (JayZak)

 • - Úplné ticho při titulcích není nápad Allena, ale inspiroval se ve filmu Na černé listině, ve kterém hrál. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace