Woody Allen chce získat lásku Diany Keaton. Je to to jediné, na čem mu záleží a musí proto dělat nečekané věci...
V tomto filmu svým pečlivým scénářem a režií rozbíjí Woody Allen všechna pravidla a podsouvá divákovi pocit, že se může stát cokoli. Allen z nás dělá účastníky svého filmu tím, že mluví do kamery, vypráví nám vtipy a diskutuje s námi o svém názoru. Používá animace, fantasii, titulky, vysvětlující, co si postavy myslí Neurotický a romantický Alvy Singer se zamiluje do venkovské dívky ze středozápadu Annie Hall, která touží po tom, aby se stala zpěvačkou. Tak jednoduchý a prostý příběh rozehrál Woody Allen do neuvěřitelné série svých poťouchlých vtipů a postřehů ze života, které se můžou týkat každého z nás. ANNIE HALL získala Oscara za nejlepší film, ženský herecký výkon, režii, scénář a byla nominována za mužský herecký výkon. (oficiální text distributora)

Trailer 1

Shadwell

Annie Hallová je čistě psycho-auteurskou autobiografií: 1, Woody několikrát připomíná, že není morous, že se jen pesimismem zabývá, ale sám pesimistou není. Jinými slovy říká, že depresivní a introvertní lidé mají ve skutečnosti pozitivní naturel a na požádání dokáží vymýšlet vtipy. 2, Woodyho přehnané výrazivo v dialozích a mezilidských vztazích a promluvy do kamery odzbrojují všechny ty, kdož vnímají film jako systém a chtěli by jeho díla demontovat. 3, Záporné postavy nejsou než zrcadlem Woodyho duše, jelikož svoje filmy sám píše. Pokud tedy muž ve frontě unavuje ostatní polemikou o Beckettovi a Fellinim, jde jen o rozštěp Woodyho osobnosti. Podle zásady, že lidé si všímají na druhých nejvíce těch chyb, které trápí je osobně. 4, Woody maskuje své filmy jako něco mimovolného, což je ovšem faleš, neboť mu do díla neustále promlouvá psychoanalýza a sklon jeho povahy nad vším přemýšlet. Upřímnost zachovává snad jen v milém extempore s humry, kde lze mj. vysledovat nepřehrávaný a opravdový smích Diane Keaton, což přisuzuji i tomu, že Woody své filmy netočil nastokrát jako třeba Kubrick. ()

Falko

Woodyho Allena som si oblubil hlavne vdaka komediam PURPUROVA RUZE Z KAHIRY (1985) alebo DAREBACCI (2000) a odvtedy sa tesim na kazdy jeho film, aj ked sa obcas stane, ze niektore jeho filmy su slabsie. Tento sa mi celkom pacil, ale nie je to film, ktory by som chcel vidiet mnohokrat.. Obcas som sa zasmial, je to proste typicky Allen a ani to vypravanie s divakmi do kamery mi nevadilo. Pacilo sa mi, ako sa hanblivo zoznamili a potom sa vecne hadali. Je to taka ukazka zrkadla roznych vztahov aj zo skutocneho zivota... 17.09.2009 _____ Woody Allen - (Alvy Singer) +++ Diane Keaton - (Annie Hall) +++ Tony Roberts - (Rob) +++ Carol Kane - (Allison) +++ Paul Simon - (Tony Lacey) +++ Shelley Duvall - (Pam) +++ Janet Margolin - (Robin) +++ Christopher Walken - (Duane Hall) +++ Jeff Goldblum - (Hosť u Lacey) +++ Beverly D´Angelo - (Herečka v TV Show) +++ Sigourney Weaver - (Alvyho rande) +++ ()

kOCOUR

Vztahy jsou absurdní, hloupé, omrzí a vyčpí - a přesto je máme zafixované jako první položku na seznamu priorit, pídíme se po nich, hledáme vhodné protějšky... a k čemu vlastně? Allen to celé shrnul dokonale. Znovu připomínám, že nemám sice rád ten jeho zbrkle neurotický postoj ke všemu, ale k některým životním dilematům (které někoho spolehlivě můžou uvázat na 15 let k praktickému lékaři) sedí výtečně. Tolik životních pravd na jednom místě jsem asi nikdy neviděl. Potlesk. ()

RHK

Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. No a za mne - neuroticko intelektuální styl Woodyho Allena mi nevyhovuje a přes spíše zřídkavé výbuchy smíchu („Ti, co nic neumí, učí. Ti, co neumí učit, učí tělocvik.") jsem většinu snímku zíval nudou. Asi to bude tím, že nechodím k žádnému psychoanalytikovi... Lá di dá, lá di dá... Trailer: http://www.videodetective.com/movie_trailer/ANNIE_HALL/trailer/P00000177.htm ()

kleopatra

" "Přijde chlapík k psychiatrovi a řiká : můj bratr je blázen, myslí si, že je slepice. Tak proč ho nepřivedete? Rád bych, ale potřebuju vajíčka". A to mi připomíná vztahy. Jsou totálně nesmyslné, bláznivé a absurdní, ale stejně do toho vždycky jdeme, protože většina z nás potřebuje vajíčka." " .......... milý Woody, to nelze než podepsat!!! ()

• Film získal nominace na několik Oscarů. Večer, kdy se vyhlašovaly, hrál Woody Allen se svou kapelou v New Yorku, mimo jiné i skladbu „Pitomcovo blues“. (raininface)
  • Během vzpomínkové scény ve školní třídě napíše učitel na tabuli "Úterý, 1. prosince". To je den, kdy má Woody Allen narozeniny. (don corleone)
  • První natočenou scénou byla ta s korýši. (bfa)

Související novinky

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

27.11.2015

Přímo v den osmdesátých narozenin Woodyho Allena – v úterý 1. prosince – odstartuje pražské kino Aero přehlídku filmů Všechno, co jste kdy chtěli vidět od Woodyho Allena. Od 20.30 uvede Allenův… (více)

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

21.01.2011

Čtyřicet celovečerních autorských filmů, jeden televizní a jedna spolupráce na povídkovém díle – a to všechno během jednačtyřiceti let! Americký filmař Woody Allen se za svou pracovní morálku určitě… (více)