Pořad Rande byl koncipován jako televizní seznamka. Byl vysílán od roku 1997 na televizi Nova. Pořadem provázela manželská dvojice Slávek Boura a Markéta Mayerová. Z počátku usilovali tři muži o přízeň jedné slečny nebo naopak tři slečny o přízeň muže. Zájem byl projeven darováním jablka, naopak koš jablek znamenal nezájem. Později se schéma pořadu změnilo a o přízeň dotyčné či dotyčného usilovalo i deset soutěžících. (zdeny99)

Asmodin odpad!

Většina lidí se stydí dát si byť jen inzerát na seznamku, ale oni to hrotí až do televize. Docela by mě zajímalo kolika párům to vydrželo? ()

mira007 odpad!

Myšlenka, že se do tv soutěže naženou mladí a krásní a budou tam soutěžit a seznamovat se je docela fajnová myšlenka, ale tady to absolutně zazdili. Trapnost nad trapnost a mimochodem Bouro, ty na to nemáš. ()

Oralfabet odpad!

Jedna z mých nejhorších nočních můr spočívá v tom, že jednoho dne zjistím, že se moji rodiče seznámili v tomto pořadu. Přijde mi až děsivé, že něco takového mohlo vzniknout a asi se na to i někdo díval. Na druhou stranu... většinou se u toho bavím královsky. DJ Lucifeeer! ()

Skarface

Pamatuju si to sice sem byl malej ale koukat se na to dalo ! Ale ted jde o to jestli jako malýmu mi nebylo jedno na co vlastně koukám ale hlavně že koukám ()

WinstonS odpad!

Slizký Slávek Boura v tričku bez rukávů, Markéta Mayerová s neuvěřitelně dekadentním účesem, parta podivínů soupeřících v roztodivných a nesmírně trapných disciplínách o nafintěnou cuchtu za zvuků "muziky" DJ Lucifera. Zase bych blil... ()

ChillThomas odpad!

Díky, pár videím z youtube, jsem se mohl přesvědčit, že se jednalo o nábor stupidních lidí do tv show. Přesně tak jak jsem si to vybavoval z dětství . 0% ()

Pennyzka

srandy kopec Nestydím se za to, že se směju trapnosti lidí. Vždyť o tom reality show jsou. Je to náhodou daleko vtipnější než ty dnešní rádoby zábavné pořady. Devadesátky tomu přidávají ten správný šmrnc. ()

kujon

Tohle je tak neskutečnej bizár, že to ani slovy vyjádřit nelze. Když to frčelo jako novej pořad, tak mi bylo 12 let, koukal jsem na to a nepřišlo mi to nikterak závadné. Tak blbej/mladej jsem byl :-) ()

lu-cinka

Nevím, proč je to tak špatně hodnocené. Možná proto, že mě bylo v době, kdy se Rande vysílalo 8 let, ale stejně si pamatuji, že mě bavilo sledovat ho. Navíc v porovnání s dnešními českými reality show si to ty 3* zaslouží ()

bagetka007

Pro mě jeden z nejzábavnějších a nejzajímavějších pořadů mého dětství, ale dnes už bych asi nedala více než pět minut. ()

Topolos

Top bizár in da haus!!!! Pro milovníky televizního fekálu naprostá povinnost u které si budou pomlaskávat. Slávek Boura na hrad. ()

Nail odpad!

Za mlada sem na to nikdy nekoukal, co je nové pořad Telka tak sme to tam přepli a fakt stačilo......bída a děs, ukázka kam až může člověk klesnout ()

snoodles

Jedna hvězda za tu zvrácenost. Nejakym divnym zpusobem jsem se na to musela dívat. Tv telka 4ever. "Mám doma krecka" "mlatis ho?" ()