poster

Chuť vody (TV film)

Drama

Československo, 1982, 80 min

 • Autogram
  ***

  Na dnešnú dobu film ako thriller neobstojí, ale s miernou dávkou tolerancie k neustálemu súdruhovanie to za slabšie tri hviezdy stálo. Najsmutnejšie je, že je film aktuálny stále rovnako bez ohľadu na to, či sú hore bezcharakterní súdruhovia alebo kapitalisti. –––– Tak to vypusťte do kanála. Ale musíte to poriadne rozriediť.(20.5.2018)

 • xaver
  ****

  Je to třicet let, co jsem ten film viděl. Nadčasovost tohoto snímku je neuvěřitelná. Od té doby byl ve světě natočen bezpočet filmů s tématikou ničení životního prostředí. Když to natočí známý řežisér a obsadí pár hvězd, tak je z toho trhák. Natočeno na Slovensku a za balševika - podle některých nic moc, nebo dokonce odpad. Svatá prostoto. Kdy se přestaneme konečně cpát někomu "do pozadí" a uvědomíme si, že jsme bývali kulturní a vyspělý národ a dokažme, že jsme schopni jím zůstat. Jak Heřmánek, tak Vlado Müller si zaslouží uznání za herecký výkon, stejně tak ostatní protagonisté. Vidím to za 4.(8.3.2012)

 • LadyPupu
  **

  Tak tohle určitě nepatří mezi 100 filmů, které by měl člověk vidět, než umře. Ty dvě hvězdy dávám za téma a výkon V. Müllera. Zbytek raději nehodnotím, protože např. Hapkova hudba, jakoby obšlehnutá z Čelistí (akorát místo žraloka se na obrazovce objeví cisterna se sajrajtem) je bizááár. O předabovaném Heřmánkovi ani nemluvím. Suma sumárum jsem z toho otrávená podobně jako ty nebohý vesničani tou zamořenou vodou.(1.6.2016)

 • PatoP
  *****

  Povedané bez nadsázky, je to slovenský thriller . Surové zobrazenie fungovania jedného závodu kdesi na Slovensku, s priamym poukázaním na nezodpovednosť vedúcich pracovníkov a na ich ľahostajný prístup k životnému prostrediu. Je to silný dramatický príbeh, ktorému zmieňovaný punc thrilleru dodáva nehostinné zimné obdobie, reálne exteriéry závodu a hudba Petra Hapku, z ktorej divákovi behá mráz po chrbte. V súhrne nadčasové dielo od málo známeho filmára Petra Hledíka, ktorý natočil i jediný detský slovenský horor "Tretí šarkan". Pod scenárom je podpísaný publicista Eugen Gindl, pre ktorého je táto téma typická (viz."Hĺbkový rekord").(30.11.2011)

 • Gekacuk
  *****

  Pokud hodnotím tento film v kontextu doby, ve které vznikl, musím mu zaslouženě dát všech 5 hvězdiček. Odvážné ekologické téma je rovněž odvážně zpracováno. Jednotlivé postavy jsou dobře vykresleny a výkony herců jsou nadprůměrné. Heřmánkovi toho grázlíka docela věřím, rovněž nezapomenutelná stará garda slovenských herců - Kiš, Müller, Polónyi - exceluje. Drama jak má být a naprosté minimum ideologie. Po tolika letech od výroby je film stále aktuální. Potlesk na otevřené scéně.(22.6.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace