Malá z rybárny

• angličtina Little From The Fish Shop (více)

Hluboko pod mořskou hladinou, doprovázen rybím orchestrem, vypráví hlas moře příběh Mořského krále a jeho dcery Malé. Stejně jako mnozí jiní opustil král se svou stařičkou matkou a třemi dcerami -- Malou, Prostřední a Nejstarší -- vydrancované vody a odešli žít mezi lidi. V potemnělé rybárně uprostřed přístavní čtvrti plné přistěhovalců žijí teď jednotvárný život plný práce a osamění. Jednoho dne vstoupí do jejich rybího obchodu sebevědomý, pohledný, ale poněkud neurvalý mladý muž -- Baron. Malá je mužem i dunivou hudbou, která jej doprovází, naprosto okouzlená. Od této chvíle se život Malé a její rodiny změní. (oficiální text distributora)

Kerbello

Problém tohohle filmu je, že vlastně není důvod na něj koukat. Je poměrné milý, animace je zdařilá a hudba překvapivě zaujme, ale scénáristicky je to nijaké. Nebo spíš - je to přesně to, co si myslíte, že to bude, pokud jdete na moderní Malou mořskou vílu pro dospělé. Snaha obohatit děj nebo využít okolního světa - nulová. ()

Klajnik odpad!

Mám rád stop motion animaci i ten design loutek známý už ze skvělého Fimfára. Na rozdíl od něj je však Malá z Rybárny obsahově k uzoufání nudná a zdlouhavá, takže jí vlastně nemá smysl věnovat pozornost. ()

Chudobka

Nádherný rybí orchestr, krásný podmořský svět, temné špinavé uličky přístavní čtvrti, kouzelná hudba, hlas pana Kaisera, zajímavé loutky a půvabná, hodná a naivní Malá. Jsem okouzlena  a dojata tímto drsným zpracováním Andersenovy pohádky. Milovat aspoň krátce. A pak se můžeme proměnit v mořskou pěnu. Děkuji vám, pane Baleji. ()

TomasKotlant

Hlavně ze začátku dost podivná dramaturgie a taková nijaká atmosféra, pak se to zvrhne do perverzní manifestace a až ke konci začne atmosféra působit příjemně zvrhlým dojmem a vyústí poměrně uspokojivým závěrem. Komentář vypravěče je často rušivý a kazí atmosféru, režie poněkud zmatená, snad jen hudební podkres a zvuková kulisa si po celou stopáž drží velmi vysokou úroveň. Podivné spojení H. Ch. Andersena s názvem filmu na notách, místy krásná vizuální stránka, která se však někdy lehce bije s digitálními efekty, několik úžasných detailů, které dokážou vždycky aspoň na chvíli rozpumpovat atmosférický zážitek. Možná až moc velká snaha o originalitu adaptace, cílové publikum neznámé, nicméně pokud máte rádi animaci nebo lehce zvrácený humor, tak za zhlédnutí to stojí. *** Ve zkratce: Znásilněná pohádka, kde si to znásilnění však budete aspoň občas užívat. ()

mh.mail

50% - Modernizované pojetí klasické Andersenovy pohádky, proč ne. Nakolik ta modernizace byla smysluplná, je ovšem otázka. Mně to přišlo tak trochu samoúčelné. A opravdu nechápu, proč je taková móda dělat ošklivé loutky. ()

rivah

Andersenův příběh krásně Kaiserem vyprávěný, posunutý z vody do přístavu a hraný nehezkými loutkami. Škoda. (max.50%) ()

pekl

Notoricky známá story o malém mořské víle zasazená do současného nevěstince v loutkovém provedení. Pro dospělé příliš mravoučné, pro děti příliš dospělé. Tak dost dobře nevím, proč ten film vlastně vznikl. Pro milovníky loutek s nehezkými ostře řezanými tvářemi ale určitě nirvána. MFF KV 2015 ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Pasák, děfky, drogy a chlast...no čekal jsem pohádku :D Občas "vtipné", zpracování ušlo a chápu myšlenku, ale deprimující nuda jak prase. ()

Prankster

Vyloženě hnusná a depresivní volba podoby loutek /animáků. Je jedno,  jaký je příběh, protože se na to nedá dívat. ()

ostravak30

U Hanse Christiana Andersena vás překvapí kolik toho napsal. Je autorem předlohy třeba i k Ledovému království či Ducha nad zlato, tedy nejen slavné Malé mořské víly, která je zde přetvořená do moderní podoby. Jenže Malá z rybárny je zpracována výhradně pro dospělé a ne pro děti. Ukazuje na moderní svět. Na to, že za lásku se holt někdy platí, a že se také člověk může spálit, když věří nesprávným lidem. Ukazuje svět, v jakém žijeme, a jak by ho viděli nadpřirozené bytosti, kdyby existovaly. Je to tak trochu i vizitka či zrcadlo dnešní společnosti pro nás, pro lidi. Hlavní je však výtvarná stránka, která se nedá než ocenit, ta je zpracována precizně a vypadá skvěle. Příběh je už za mě ale trochu slabší, kdy se točí pořád kolem toho jednoho a tím se stává trochu nezáživným a nikam se neposunujícím. Svět je sestaven výhradně z těch zlých, je špinavý, tmavý a smradlavý. Depresivní a neoptimistický. ()

kasabian

KVIFF 2015 Po shlédnutí filmu následovala debata s tvůrci, ale mě napadala pouze jediná otázka, na kterou jsem se ale nemohla zeptat: Proč tohle někdo vůbec točil??? ()

ESNYR odpad!

Smrtelně vážně míněná rada !! Pro boha svatého neberte na to děti. Prostředí je hnusné a odpudivé, postavy jsou hnusné a odpudivé, loutky jsou hnusné a odpudivé ( kdo si myslel že to bude vizuálně zajímavé, má zvrácený smysl pro humor a zvrácenou představu o estetičnosti ) Nebyly jsme jediní kdo z kina odešel někde v polovině filmu a jsem přesvědčený o tom, že mnoho lidí na tom bylo stejně jako Já, když jsem více poslouchal partu vyhulených a přiopilých demntů, kteří seděly o 3 řady za námi a neustále filozoficky rozebíraly universum Star Treku. Byl jsem na tom z partnerkou a 11 letou holkou, která nám po 30 minutách řekla že by raději žrala celý týden žížaly než aby musela hledět na tuhle hrůzu dalších 40 minut. Tak jsme teda odešli a vůbec toho nelituju, protože jsme po cestě potkaly pár známých se kterýma jsme si udělaly super večer který končil až hodně po půlnoci. Za mně to má film za ten nejhorší a nejhnusnější odpad který jsem kdy něčemu udělil. PS : je mi u prdele že pro spoustu lidí budu za debila který film vůbec nepochopil. Jsem na to naopak hrdej, protože takové filmy ani chápat nechci. Je to nejhnusnější film co jsem mněl to potěšení nevidět celý. ()

Nick55

Může být někdo drsnější než Hans Christian Andersen? Ano může, Tarantino, Chan-wook Park, Rob Zombie a Jan Balej :D Oldřich Kaiser, sex, drogy, techno, co více si jen přát? ()

Memesis

Proc bych kriticky hodnotil neco tak skvele naanimovanyho a neco s tak skvelym dejem. Me se to libilo. Doporuceni pro vas vsrchny. Za me 83,5% ()

Alden_Larson

Není to špatný film, je to v podstatě "dospělácké" převyprávění Malé mořské víly, s čímž žádný problém nemám, ale většina filmu mi přišla nudná. O hereckých výkonech se toho moc říct nedá, protože kromě vyprávění Oldřicha Kaisera ve filmu nejsou žádné dialogy. Místo nich postavy vydávají jakési zvuky podobně jako ve filmu Tomáše Vorla "Skřítek". Většinou mi ty zvuky nevadily, Barbora Hrzánová ze sebe ale v některých scénách dokáže vypudit neskutečně otravné zvuky. Animace se mi na filmu líbila nejvíc, Jan Balej má se stop-motion animací hodně zkušeností a tak vlastně není divu, že tento film vypadá tak dobře. V některých scénách se objeví i počítačová animace, která je se stop-motion animací velmi dobře spojená. Hudba se mi taky moc líbila. 6/10 ()

Ironhead

Takový český pokus o něco jako "Tima Burtona", dvě hvězdičky hlavně za výtvarné zpracování. Všechno ostatní je tu ale bohužel slabé jako čajíček, včetně příběhu, ikdyž je to prapodivně překopaná pohádková klasika. ()

slovacke

Další výrazný animovaný film, který sice asi nebude plnit kina milovníky Kameňáků, ale tisíceré díky, že takové filmy aspoň tu a tam stále vznikají. Zcela přirozený posun známého pohádkového příběhu do čistého, nelítostného, drsného a přitom i vtipného vyprávění. Výtvarně a animací neuvěřitelně přesně vystižené jednotlivé charaktery, posílené minimalistickými akustickými projevy našich předních herců. Mimořádně silný a přitom pokorný výkon Vypravěče Oldřicha Kaisera. Vše se pomaličku sčítá a nenápadně sbírá, až k...víc prozradit by byla škoda. Ještě jednou díky, pane Baleji a všichni ostatní tvůrci. ()

kaliakra

Úprimne, to čo s rozprávkou o Snehulienke spáchala legendárna Sněhurva je mi oveľa sympatickejšie ako toto znásilnenie Andersena Janom Balejom. Zozadu a bez lásky. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

28.05.2015

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně letos slaví jubilejních 55 let. Na Kudlově, na kopci nad Zlínem, se filmy natáčí již od léta 1936, zatímco dole ve městě se už od roku 1961 koná… (více)