Místa

• slovenský

Miesta

Places

Česko / Slovensko, 2014, 108 min

Na dusivé dějové bezvětří, ve kterém herci předříkávají každý dialog jako nedělní chvilku poezie, jsem si zvykal snad až do noční návštěvy lesa. V tu chvíli jsem pochopil, jak rychle umí tohle nesmělé klopýtání životem změnit náladu a konečně mu dokázal uvěřit. Dotlačit ho do finiše se sice daří jen napůl (hlavně kvůli přítomnosti snad čtyř konců), ale sympatie zůstávají relativně silné. Poslat tuzemskému publiku takhle antidivácké sousto je zkrátka odvaha.(16.9.2014)

"Dneska je Mezinárodní den logiky, takže to máš zadarmo.." ;)(27.5.2016)

• Martpod

Neukotvené plácání se v hromadě motivů, které neví, čím chce vlastně být. Místy nudné a usedlé, místy nepochopitelně rádoby dramatické. Ve výsledku sympaticky obsazené "nic, ale zároveň i tak trochu všechno".(14.9.2014)

• jhrasko

Nikomu nehovorím, že som milosrdný. Ale kde sú nejaké vzťahy, city, väzby, emócie a konieckoncov dramaturg(ia) ?! A MATKY ?!?!?!(28.9.2014)

Duo Š+Š tentokrát více pocitové, než příběhové, nic proti tomu, jestliže se to nepřenese na diváka, ovšem pokud je například jeden ze zásadních dramatických momentů snímku (dávná fotografie) v dalším ději odložena stranou, je to špatně. Tvůrci zkrátka, řečeno omšelým úslovím, vypustili více zajíců, než stačili uhlídat.(25.9.2014)

• - Vladimír Polívka několik dní pracoval na čerpací stanici, aby se sžil se svojí postavou Adama. (jezurka42)

• - Natáčení probíhalo v Ústí nad Labem, Litoměřicích a Praze. (Terva)

• - Příběh se odehrává v lokalitě Černá skála, která však ve skutečnosti neexistuje. (Terva)