poster

Místa

 • slovenský

  Miesta

 • anglický

  Places

Drama

Česko / Slovensko, 2014, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jfaba
  ***

  Film to nebyl špatný, ale já jsem ho nepochopil. A nebo pochopil a nevím o tom. Proč a kdo a jak a co a kdy a důvod, jsem si jenom domýšlel, a tím jsem si vlastně scénář dopsal? Připadalo mi to takový nedodělaný, příliš nevysvětlených míst (asi proto se to jmenuje Místa) a situací, které bych rád pochopil. A ty mi z filmu udělaly trochu guláš, trochu víc... S herci jsem problém neměl. Odpovídali situaci, ději i prostředí. Hlavně Cina... Víc jak *** nemůžu dát, a to možná přeháním.Jestli se na to ještě někdy mrknu, možná hodnocení změním.(28.5.2016)

 • dr.fish
  ****

  Můžeme filmu vytknout asi mnoho. Ti kluci jsou divní, ten mafián hraný Štréblem se ne úplně povedl, ale...výborná hudba podtrhující atmosféru filmu, spousta nedomyšlených věcí, které režisér nechává na divákovi, mnoho nedořečeného atd. Osobně bych takhle budoucnost českého nezávisláku viděl docela rád. Ještě si pustím určitě znovu...80%(3.6.2017)

 • D.Sleeper
  ****

  Tygr, pan Estébák ani docent Motyka své pruhy nemění... Jednoho pak nepřekvapí, že se historie opakuje... na stejných místech. Možná jen lehce nedochucený "termix" s jemně vymňouklou poslední přílohou... Nicméně, jste-li při chuti, rozdíl je rozhodně snesitelný. Dokonce mnohem snesitelnější, než obvykle bývají... třeba taková vajíčka.(30.9.2014)

 • nula87
  **

  Kdyby to autoři udrželi v tom bezcílném nicnedělání, které prožívají hrdinové v první polovině, bylo by to sice místy asi nudné a dlouhé, ale jako výpověď o mládeži, která neví, co sama se sebou dělat, by to mohlo fungovat. V okamžiku zvratu do gangsterky s historkou o pomstě to ale jde do kopru... 45%(5.3.2017)

 • xxmartinxx
  ***

  Tak blízko, ale přitom tak daleko. Jak já bych moc potřeboval a chtěl, aby to vyšlo! Jenže na rozdíl od Pout už nemůžu nadhodnotit z principu, tady je vidět konkrétní autorská limitace v polopatičnosti a strojenosti Špačka (či Štindla?), která jim brání a nejspíš bránit bude vždy dostat se k jádru věci. Přesto hodně aspektů vnímám velmi pozitivně - podobně jako u loňské Rozkoše, která ve mně nakonec taky vybobtnala ke zvýšení hodnocení. Atmosféra bezcílností, bezradnosti a bezkontextovosti je tu každopádně skvělá. Jen by to potřebovalo věrohodnější postavy, které by ji žily, a možná důvod, proč už jsme tu vlastně zase v bezčasí.(15.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace