Místa

• slovenský

Miesta

Places

Česko / Slovensko, 2014, 108 min

Na dusivé dějové bezvětří, ve kterém herci předříkávají každý dialog jako nedělní chvilku poezie, jsem si zvykal snad až do noční návštěvy lesa. V tu chvíli jsem pochopil, jak rychle umí tohle nesmělé klopýtání životem změnit náladu a konečně mu dokázal uvěřit. Dotlačit ho do finiše se sice daří jen napůl (hlavně kvůli přítomnosti snad čtyř konců), ale sympatie zůstávají relativně silné. Poslat tuzemskému publiku takhle antidivácké sousto je zkrátka odvaha.(16.9.2014)

K filmu musím napsat, že se mi v podstatě líbil, herecky mi právě přišel originální a příjemně zahraný, ale nemuselo to padat do té gangsterské zápeltky, ač byla dobře zahraná, tak tomu prostě já nevěřím. Prostě furt mi to moc neladí v tom českém prostředí. Prostě nežijeme na Sicilii. Ač Pouta byla úplně jiná bašta i tento snímek není na hanbu. Doufám ovšem, že se Špaček příště představí s větší šlehou (jako např. Najbrt, kterýmu to prostě jde). 65%(24.9.2014)

• Davies182

Nejvyčerpávající film. Film s nejsardoničtějšími dialogy. Nejkomičtější scénář k filmu. Nejnevěrohodnější herci... A tak dále. Český lev by mohl z fleku uvést desítku nových, negativistických kategorií. Místa by válela. Je mi to líto a jsem smutný. To je teda kabaret, todlecto! Ehm.(15.9.2014)

• honzii

Tohohle filmu je velká škoda, je na něm cítit spousta snahy, která je ale od začátku odsouzena k zániku. Může za to především Ondřej Štindl, který jakoby nevěděl, co od svého scénáře vlastně chce. Jakoby mu nestačil mladý trojúhelník, pokouší se o vnesení thrillerových prvků, které jsou zbytečné a herci (zvlášt mladý Polívka, který má možná obličej pro kameru, ale jinak byl prkenný) je neutáhnou. Mohlo to být o rozervaném mládí, o vztazích, o bezútěšnosti míst, na kterých se postavy nacházejí. Místo toho se rozehraje nějaká nudná konspirace s Jiřím Štréblem.. Taková škoda té režie, té kamery, hudby nebo Jana Ciny, Nebřenského a všeho talentu do filmu vloženého.(28.5.2016)

• MessiáŠ

Štindl si nejspíš vedl podrobný deníček scén, které jinde vypadají cool & drsně, a tak je nahodile procpal i do svého scénáře. Zhruba tak vypadá výsledný anakolut, kdy se z počátečního (a vůbec ještě ne tak špatného) tragického mladického milostného trojúhelníku s prvky sociálního dramatu zběsile přepne do nevěrohodného gangsterského módu o odplatě a nesmiřitelnosti, při kterém se postavám už vyloženě z huby valí hovna, jejichž inscenace evokuje spíš rozhlasovou hru než celovečerní film. Pro rozutíkanost množství témat a motivů, izolovanost či nadbytečnost jednotlivých výjevů, a tudíž velice nízkou funkčnost a soudržnost se Místa ocitnou ve slepé uličce, v níž mají nesrovnatelně blíž k (sebe)parodii než k serióznímu sdělení prakticky o čemkoli.(15.9.2014)

• - Natáčení probíhalo v Ústí nad Labem, Litoměřicích a Praze. (Terva)

• - Vladimír Polívka několik dní pracoval na čerpací stanici, aby se sžil se svojí postavou Adama. (jezurka42)

• - Příběh se odehrává v lokalitě Černá skála, která však ve skutečnosti neexistuje. (Terva)