poster

Místa

 • Slovensko

  Miesta

 • USA

  Places

Drama

Česko / Slovensko, 2014, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dr.fish
  ****

  Můžeme filmu vytknout asi mnoho. Ti kluci jsou divní, ten mafián hraný Štréblem se ne úplně povedl, ale...výborná hudba podtrhující atmosféru filmu, spousta nedomyšlených věcí, které režisér nechává na divákovi, mnoho nedořečeného atd. Osobně bych takhle budoucnost českého nezávisláku viděl docela rád. Ještě si pustím určitě znovu...80%(3.6.2017)

 • packa

  Po dlouhé době píšu komentář, ovšem s tím že hodnocení bude bez hvězdiček. Absolvoval jsem "samizdatovou" znojemskou předpremiéru, která se uskutečnila na skvěle vybraném místě u hradeb přímo nad malebnou Dyjí, s překrádným výhledem na Mikulášský kostel, znojemský hrad, rotundu či třeba znojemskou přehradu. Celá akce byla výtečně zorganizovaná - před týmem ze Znojemské besedy smekám klobouk... A pak to přišlo - promítala se šílená sračka! Ústřední herecké trio mi šlo na nervy už od prvních chvil, neschopnost tvůrců vyprávět ucelený příběh všechno jenom podtrhla. A když jsem v průběhu filmu, na základě okatých indicií, zcela bezpečně předpověděl smrt jednoho z hlavních hrdinů, trápení jsem ukončil a vyrazil raději na pivo...(14.1.2015)

 • claudel
  ***

  Ze začátku se mi Místa hodně líbíla, ale měl jsem pocit, že není úplně jasné, kam a proč směřují, což se bohužel zvláště v poslední půlhodině beze zbytku naplnilo. Je to škoda, protože atmosféra, hudba a (budu se zase opakovat) vynikající Jan Cina, potvrzují obrovský potenciál. Možná kdyby tvůrci film na nějaký rok, dva nechali uzrát, a pak se k námětu vrátili s čistou hlavou, mohl vzniknout značně přepracovaný, ale něco sdělující film. Takhle zůstává v divákovi zmatenost, rozpolcenost a velký otazník v hlavě - co jsem to vlastně viděl a o čem ten film vůbec byl?!(28.10.2019)

 • Madsbender
  *

  Film, ktorý zaspal dobu a účinne uspal väčšinu divákov. Dôsledne nezaujímavý, bezvýrazný a do značnej miery vo výsledku i hlúpy nepodarok (parohy tomu nasadzuje druhá polovica a hlavne záver) bez hereckých výkonov a s hlavnou postavou, ktorá si prechádza nepríliš uveriteľnou vnútornou premenou. Režijne nepríliš zvládnuté, bez jasného tempa, rutinne natočené a absolútne ignorujúce diváka, uprednostňujúc polopatistické servírovanie porevolučnej atmosféry. Trochu viac v recenzii.(15.9.2014)

 • Mara97
  **

  Tohoto fimu mi trochu přijde škoda, protože po technické stránce vůbec nebyl špatný, hezky se mi na něj dívalo. Ale problém byl poněkud prostější - nebyl o ničem. Děj se posouvá hodně pomalu a hlavně postavy zažívají pocity, které jsem jako divák moc nepochopil. Proč mají všichni jakousi depresi, z čeho vlastně? Ve filmu bylo hrozně moc nezodpovězených otázek, hlavní část filmu se odehrála tak nějak zvláště a rychle zase skončila, že se divák mohl ve filmu těžko orientovat. Hlavní postavy nevypadají na devatenáct, ale na třicet (hlavně Anna). Trošku jsem také nepochopil popisky filmu, kdy se jedná o dospívání a chmurnou náladu na maloměstě - o jaké se jedná maloměsto, když tam bylo tolik záběrů ze stotisícového Ústí? Sice bydleli někde těsně v okolí, ale i tak v tom Ústí byli často. A to, že je někdo z menšího města, má předznamenat depresi? Nechápu, co tím chtěli tvůrci říct. Špačkova Pouta byla strašná, tohle jen o něco lepší.(9.4.2020)