Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý rytíř Lagardere je nalezenec. Ujali se ho dva strýčkové Cocardasse a Passepoil a naučili ho nejen mnoha kejklířským kouskům a tomu, jak se o sebe postarat, ale především ho naučili skvěle šermovat. Díky svému umění se Lagardere seznámí s vévodou de Nevers a stanou se z nich přátelé na život a na smrt. Když Nevers pozná, že Lagardere má nejen ruku, ale i srdce pravého rytíře, povýší Lagardera do šlechtického stavu. Oba cestují na svatbu do Caylus, kde se má Philippe de Nevers oženit s krásnou Blanche, která mu ale již stačila porodit potomka. Nevers má tedy dědice, který se tak stal nepřítelem číslo jedna pro jeho bratrance Gonzagua, jehož lehkomyslný Philippe pověřil správou svého majetku. Gonzague tak celá léta spřádá plány a vymýšlí intriky, jak by se celého jmění Neversů zmocnil. Neštítí se ničeho, ze svatby se stane masakr a vlastní rukou zabije Gonzague vévodu de Nevers. Lagardere stačí zachránit dcerku vévody Auroru a uprchnout. To vše se stalo v roce 1699... a o šestnáct let později, konečně přichází čas, kdy může Lagardere pomstít přítele a získat zpátky svou čest... Ale to už je příběh, který všichni znají, ale na který se vždy znovu a znovu se zatajeným dechem podívají... Novou verzi románu Paula Févala Hrbáč natočil s úspěchem známý režisér Philippe de Broca. Jeho Hrbáč není zdaleka jen romantickým příběhem, nýbrž je velkolepou podívanou: boj dobra a zla je zasazen do nádherných exteriérů, šermířských soubojů a je zahrán jedinečnými francouzskými herci. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (86)

Acrobat 

všechny recenze uživatele

Či je Lagardére rovnako populárny ako Christo je na polemiku. Peknú, pretože víťazia obaja, a ja, pohrúžený do ozaj výborne napísanému príbehu, nemôžem minúť akékoľvek spracovanie. Vedomosť o tomto snímku som nemal, no upútavka na ČT2 zapôsobila a utekal som domov, aby som stihol perfektného Auetila, šialeného Pereza a pre mňa skvelého bezokého. V podstate len záporák pôsobí ako s fantasy, je však na niektorých miestach správne, ba až čudne šibnutý, chorý, úlisný, úchylný, zákerný. Skladbu Hrbáča možno postaviť iba na troch elementoch. Herci prepožičiavajúci charakter postavám (skvelá francúzska prehliadka), šerm a súboje a udržanie dobrodružnosti príbehu. Nešlo o orgastické vyvrcholenia, avšak všetko sedelo v príjemne pozerateľnom štýle, takmer vždy okorenené skvelou choreografiou súbojov. Excelentné bolo zasadenie časti vysoko do hôr. Sneh pôsobí až radostne, infantilne. Istý De Broca mi v konečnom dôsledku naservíroval poctivú francúzsku kinematografiu, ktorá nikde netlačí, ale úctyhodne pokojne kráča k potešeniu diváka. ()

KarKulA 

všechny recenze uživatele

Osobně jsem nikdy moc nepochopila, co bývá pohnutkou točit remake něčeho, co je již jednou kvalitně filmově zpracováno - v tomto případě klasika s Maraisem. Výsledek zde sice není úplně špatný a tvůrci se vysloveně nemají za co stydět - kouzla a kvalit té původní verze z roku 1959 to ale bohužel nedosahuje. Průměrná televizní podívaná. ()

Reklama

Faidra 

všechny recenze uživatele

Mnó (stručný přibližný překlad - nevím, jak začít). Bála jsem se toho dost a byla jsem si téměř jistá, že svého rozhodnutí budu litovat. Ale protože každého zbabělce čeká zasloužený trest, rozhodla jsem se býti udatnou a zkusit to. A nemohla bych s čistým svědomím tvrdit, že toho lituju. Možná také proto, že filmům nezřídka připočítávám k dobru, když si na nic nehrají a nesnaží se být ani velkým uměním, ani nástupcem původní verze. Když jsou celkem poctivou šermířskou podívanou s pohlednou výpravou a hlavní hrdinkou, nekomplikovaným příběhem, který beztoho všichni dávno známe, a slušnými herci. I kdybych chtěla, nemohla bych být na Auteila ošklivá a říct, že Maraisovi nesahá ani po kotníky. Řekla bych, že ke kolenům to dotáhl. Potíž je v tom, že Marais byl docela vysoký. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Hmmm ... snaha o inovaci je patrná a vítaná, nicméně vlastní zpracování je poněkud laxní, převážně popisné, dosti laciné - a nepříliš důvtipné. Přitom úvod je vcelku slibný, i když - na druhou stranu - Lagardere (tentokrát nalezenec beze jména Henry - i bez šlechtického původu) VŮBEC nevypadá jako MLADÍK ... ani jednu jedinou sekundu. To vévoda Filip de Nevers je na tom o poznání líp, bohužel mu to není nic platné, neboť je mu souzeno nechat se v duchu předlohy záhy zákeřně zapíchnout. Nicméně větší problémy (nejen filmařům) nastávají, když jeho dcerka Aurora pod ochrannými Lagarderovými křídly vyroste. Zdá se, že její náhradní otec je trestuhodně nezodpovědný - že celá jeho výchova spočívá pouze ve výuce čtení, přičemž ani na tomto poli nedosáhne kdovíjakých výsledků ... což je patrno z malé ukázky. Jakoby si osvojil lehkomyslnou povahu komediantů ... jedněch, kteří ho vychovali - a druhých, k nimž se i s Aurorou přidal. Jinak si nedovedu vysvětlit, že své dospívající schovance nevštípí ani za mák dívčího studu či jen prosté opatrnosti. Navíc je mu šumafuk, když je spolu se svým druhem z dětství zničehonic a narychlo pozvána jakýmsi neznámým panstvem do paláce někde v Paříži. Vždyť je jí ŠESTNÁCT, proboha !!! Je až tak hloupý on - nebo spíš scénáristé a režisér ? Ani jeho plán ohledně navrácení Aurory do náruče matky a vykonání přislíbené pomsty není nijak zvlášť promyšlený, jde spíš o výsledek náhodných událostí - vždyť se nikdy předtím ani nepokusil zjistit, jestli vévodkyně de Nevers zůstala naživu ! Notně usmolené 3* P.S.: Musím přiznat, že ani Jean Marais ve filmu "Hrbáč" z roku 1959 už nebyl nejmladší, jenomže ON byl zromantizovaný dobový prototyp hrdiny bez bázně a hany, který snad každou svou postavu z tehdejších klasických romanticko-dobrodružných příběhů vystřihl bez oka mrknutí s nezaměnitelnou grácií, takže jakákoli nemístná poznámka o jeho věku by byla mimo mísu. ()

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Originál s Maraisem neznám nebo si ho už nepamatuji, z tohoto hlediska jsem tento remake nemusel porovnávat se zajisté lepším originálem. Daniela Auteuila mám jako herce v oblibě a Marie Gillainovou jsem už v něčem asi viděl, před pětadvaceti lety to bylo půvobné děvče. Šermování bylo naštěstí méně než v některých nudných filmech na tomto "umění" založených, takže zbývá jen napínavý a dobře převyprávěný děj. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (1)

  • De Brocův snímek je již šestým filmovým zpracováním historického románu Paula Févala. (Olík)

Reklama

Reklama