Mladý rytíř Lagardere je nalezenec. Ujali se ho dva strýčkové Cocardasse a Passepoil a naučili ho nejen mnoha kejklířským kouskům a tomu, jak se o sebe postarat, ale především ho naučili skvěle šermovat. Díky svému umění se Lagardere seznámí s vévodou de Nevers a stanou se z nich přátelé na život a na smrt. Když Nevers pozná, že Lagardere má nejen ruku, ale i srdce pravého rytíře, povýší Lagardera do šlechtického stavu. Oba cestují na svatbu do Caylus, kde se má Philippe de Nevers oženit s krásnou Blanche, která mu ale již stačila porodit potomka. Nevers má tedy dědice, který se tak stal nepřítelem číslo jedna pro jeho bratrance Gonzagua, jehož lehkomyslný Philippe pověřil správou svého majetku. Gonzague tak celá léta spřádá plány a vymýšlí intriky, jak by se celého jmění Neversů zmocnil. Neštítí se ničeho, ze svatby se stane masakr a vlastní rukou zabije Gonzague vévodu de Nevers. Lagardere stačí zachránit dcerku vévody Auroru a uprchnout. To vše se stalo v roce 1699... a o šestnáct let později, konečně přichází čas, kdy může Lagardere pomstít přítele a získat zpátky svou čest... Ale to už je příběh, který všichni znají, ale na který se vždy znovu a znovu se zatajeným dechem podívají... Novou verzi románu Paula Févala Hrbáč natočil s úspěchem známý režisér Philippe de Broca. Jeho Hrbáč není zdaleka jen romantickým příběhem, nýbrž je velkolepou podívanou: boj dobra a zla je zasazen do nádherných exteriérů, šermířských soubojů a je zahrán jedinečnými francouzskými herci. (oficiální text distributora)

Mistr119

Krásný epický výpravný historický film, obsahující rovinu rytiřství (i když kdoví, jestli tehdá opravdu byla taková...) a lásky...a to velmi zvláštní a škoda, že málo zaměřené na věc - z otcovské lásky se rázem stala láska milenecká bez větších výčitek nebo zamyšlení...focus byl soustředěn hlavně na pomstu. ()

malyLibor

Když jsem byl dítě, patřil Hrbáč s Jeanem Maraisem k mým nejoblíbenějším filmům. A dodnes jej mám velmi rád. Ale toto zpracování románu Paula Févala je také velmi povedené a musím říct, že mne také okouzlilo. ()

mina_harker

Mám teď rozečtený román Hrbáč od Paula Févala a jak mohu již nyní srovnávat, nezůstal z něj na kameni kámen. Románu se drží snad jen jména postav a částečně i dějová linka. Daniel Auteuil je velmi sympatický herec, ale stejně nevytáhne tento pokus o romanticko-dobrodružno-komediální snímek z hlubin podprůměru. De Nevers že vyfouknul krásnou Blanche (v originále Auroru) svému bratranci Gonzaguovi na plese? Hromadný masakr na svatbě v Caylu? Cože?! Lagardére jen tak najde v zasněžených horách útulnou chaloupku, včetně dobytka, aniž by se objevil její majitel?! De Peyrolles jako šermíř s jedním okem? Cooo?! Fabrice Luchini hrající proradného Gonzaguea se mi pro roli docela hodí, ale měl by být více charismatický. Chybí mi romantika a šlechtická čest, oddanost a přátelství obsažené v předloze a také to, jak se Lagardére pomstil řadě nepřátel a rozséval strach v srdcích zloduchů. A Vincent Perez je tu na můj vkus velmi slizský, vévoda de Nevers si zasloužil lepší ztvárnění. Budu si muset asi pustit Hrbáče s Maraisem - ten je mi sice krajně nesympatický, ale doufám, že děj a postavy budou bližší předloze. ()

StarFsh

Porovnávať neporovnateľné (z najznámejšou verziou) rozhodne nebudem. Maraisová verzia je dobrodružno-romantický film, zatiaľ čo táto verzia je len dobrodružný film (romantika viac ustúpila realizmu), čo znamená, že oba filmy, aj keď sú si žánrovo príbuzné patria do iného súdku. Ani jeden z nich nie je lepší, či horší od toho druhého. Oba sú totiž vo svojich žánroch špičkou. V žánroch, ktoré nemusia každému úplne sadnúť. ()