poster

Hrbáč

 • Francie

  Le Bossu

 • Itálie

  Il cavaliere di Lagardère

 • Německo

  Duell der Degen

 • angličtina

  On Guard!

 • Slovensko

  Hrbáč

Drama / Dobrodružný / Romantický

Francie / Itálie / Německo, 1997, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • altaica
  ****

  PRO MUŽE:Po 140 letech od prvního vydání románu Paula Févala a téměř 40 od jeho posledního slavného zfilmování s Jeanem Marais v hlavní roli byl Hrbáč opět přiveden na filmové plátno. Nesdílím názor místních kritiků, protože tento remake je naprosto důstojným nástupcem předchozí verze a jak Vincent Perez, tak především Daniel Autreuil ve svých rolích válí. Slabším místem je záporák, protože v podání Fabrice Luchini nemá démonické charisma, ale je jen uboze slizkej. Vynikající šermířské souboje, úžasné exteriéry, bohatá výprava, výborná kamera a scénář zachovávající původní předlohu. Drama to samozřejmě není ani omylem, dobrodružné – budiž, spíš bych to řadil do pohádek s dobrým koncem bez pohádkových kouzel. Být to o půl hodiny kratší, mohlo to být za 5*, takhle je to rozvleklejší záležitost pro děti a mládež.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Na rozdíl od mnoha žen a bukviček, madame, dávám před urostlým kuřbuřtem, Jeanem Marais, s ksichtem retarda po mrtvičce s obrnou přednost mrňavému Auteuilovi s naturelem foxteriéra. Velmi vydařená adaptace, jen občas to sklouzává do bezbřehé romantické sr*čky. Přesně to pravé pro vás. Doporučuji.          HLÁŠKA:1 Myslel jsem, že jste voják, na sedm let. 2 Propuštěn, pane vévodo, zabil jsem plukovníka.1 Blahopřeji. 2 Svého plukovníka.1 Ale.. 2 Byla v tom žena. 1 Omluvitelné. 2 Jeho žena..//Pařížané se nikdy nesmějí? Pařížané se smějí všemu, kromě komedií.(3.3.2013)

 • sportovec
  *****

  Philippu de Brocovi se podařil malý zázrak. Téma, mnohokrát oprášené, dokázal nadat novými tóny, promítnout do něj všechny přednosti své režisérské filmové řeči a zásluhou kvalitního scénáře z mlžin, oblečených do historických kostýmů, vytvořit živé lidi s jejich vášněmi a smutky i radostmi. Kvalitní herecké obsazení, jež si v ničem nezadá se špičkami francouzské filmové múzy, dotváří tento zdařilý posun od dobrodružného k realistickému žánru. Za zmínku stojí i plastický obraz francouzské společnosti a politiky v posledních letech před nástupem Ludvíka XV. Aniž bych chtěl jakkoliv shazovat klasickou verzi s Jeníkem z Bažin (Marais), nemohu nedodat, že úspěch, který se Brocovi poštěstil, je v tomto ohledu ojedinělý a divácky zvlášť vděčný.(24.1.2013)

 • Autogram
  ***

  Klasická francúzska šermiarska kostýmovka, až som sa v prvej časti dosť nudil. Ale v druhej časti o šestnásť rokov neskôr prišla na scénu Aurora v podaní Marie Gillain, do ktorej som sa niekedy veľmi dávno zamiloval. Pokračuje to síce podobne, ale oveľa radostnejšie sa na to pozerá. A za ten záver by sa nemusela hanbiť ani Angelika. Prekvapivá bola tá brutalita majstrovského šermiarskeho zamordovania aj s detailným záberom, dokonca niekoľkorát vo filme, to by dnes asi len tak neprešlo. –––– Ty! Kolikrát tě musí člověk zabít, abys opravdu chcípnul?(14.1.2018)

 • Faidra
  ***

  Mnó (stručný přibližný překlad - nevím, jak začít). Bála jsem se toho dost a byla jsem si téměř jistá, že svého rozhodnutí budu litovat. Ale protože každého zbabělce čeká zasloužený trest, rozhodla jsem se býti udatnou a zkusit to. A nemohla bych s čistým svědomím tvrdit, že toho lituju. Možná také proto, že filmům nezřídka připočítávám k dobru, když si na nic nehrají a nesnaží se být ani velkým uměním, ani nástupcem původní verze. Když jsou celkem poctivou šermířskou podívanou s pohlednou výpravou a hlavní hrdinkou, nekomplikovaným příběhem, který beztoho všichni dávno známe, a slušnými herci. I kdybych chtěla, nemohla bych být na Auteila ošklivá a říct, že Maraisovi nesahá ani po kotníky. Řekla bych, že ke kolenům to dotáhl. Potíž je v tom, že Marais byl docela vysoký.(27.7.2007)

 • aniiicka
  *****

  Tento film je v oblasti historických a dobrodružných snímků můj favorit! :) Původní verzi jsem viděla až mnohem později a i když byla příjemná (a mám moc ráda starší francouzské filmy), neměla dle mého názoru vůbec lehkost tohoto zdařilého, vtipného a dojemného zpracování. Vynikající Daniel Auteuil (toho jsem jako Lagardéra děsně milovala), správně aristokratický Vincent Perez jako Nevers, půvabná Marie Gillan a skvěle slizký zrádce Fabrice Luchini :) a nakonec NÁÁÁDHERNÁ HUDBA MISTRA SARDEHO...třeba ten záběr když jde Lagardére s malou Aurorou po zasněžené pláni, poté co došlo ke zradě Neverse. Děkuji ČT, že ho vysílala.(13.7.2016)

 • - De Brocův snímek je již šestým filmovým zpracováním historického románu Paula Févala. (Olík)