poster

Hrbáč

 • Francie

  Le Bossu

 • Itálie

  Il cavaliere di Lagardère

 • Německo

  Duell der Degen

 • Slovensko

  Hrbáč

Drama / Dobrodružný / Romantický

Francie / Itálie / Německo, 1997, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Autogram
  ***

  Klasická francúzska šermiarska kostýmovka, až som sa v prvej časti dosť nudil. Ale v druhej časti o šestnásť rokov neskôr prišla na scénu Aurora v podaní Marie Gillain, do ktorej som sa niekedy veľmi dávno zamiloval. Pokračuje to síce podobne, ale oveľa radostnejšie sa na to pozerá. A za ten záver by sa nemusela hanbiť ani Angelika. Prekvapivá bola tá brutalita majstrovského šermiarskeho zamordovania aj s detailným záberom, dokonca niekoľkorát vo filme, to by dnes asi len tak neprešlo. –––– Ty! Kolikrát tě musí člověk zabít, abys opravdu chcípnul?(14.1.2018)

 • slunicko2
  ***

  Stará dobrá francouzská dobrodružství. 1) Zkušená režisérská ruka Philippa de Brocy provází příběhem se suverenitou a nonšalancí. Nicméně odbyté zpracování vztahu mezi Philippem de Nevers a rytířem Lagarderem má za následek, že scény z jejich společné cesty působí nevěrohodně (spaní v jedné posteli, povýšení na rytíře...o návrhu homosexuálního styku ani nemluvě). 2) 33letému Vincentu Perezovi (Philippe de Nevers) to slušelo.(23.1.2017)

 • mortak
  ***

  Nevzrušivý kočkopes. Evropská velkoprodukce se rozhodla příběh zmodernizovat, což znamená dodání realistických prvků (hlavně sexuálních - i místo pro ňadérko či zadeček se našlo). Souboje jsou skutečně povedené, protože se zas tak moc zběsile nestříhá, jenže té akce je na dvě hodiny docela málo. V pětisetstránkové knize se najde místo pro popis "bankovní" ulice, ale u oddechového dobrodružství nemusím znát dopodrobna způsob padouchových bankovních machinací. I ta love story se "psychologicky" rozplizne do půlhodiny.(18.4.2009)

 • sportovec
  *****

  Philippu de Brocovi se podařil malý zázrak. Téma, mnohokrát oprášené, dokázal nadat novými tóny, promítnout do něj všechny přednosti své režisérské filmové řeči a zásluhou kvalitního scénáře z mlžin, oblečených do historických kostýmů, vytvořit živé lidi s jejich vášněmi a smutky i radostmi. Kvalitní herecké obsazení, jež si v ničem nezadá se špičkami francouzské filmové múzy, dotváří tento zdařilý posun od dobrodružného k realistickému žánru. Za zmínku stojí i plastický obraz francouzské společnosti a politiky v posledních letech před nástupem Ludvíka XV. Aniž bych chtěl jakkoliv shazovat klasickou verzi s Jeníkem z Bažin (Marais), nemohu nedodat, že úspěch, který se Brocovi poštěstil, je v tomto ohledu ojedinělý a divácky zvlášť vděčný.(24.1.2013)

 • Jeanne
  ****

  Je to sice sladká Francie, doba vlády Ludvíka XIV., a začátek slibuje typický příběh ze 17. století s porcí napětí, zábavy..., ale pak se z něj vyvine film ve stylu rodinné komedie. Takže se divák nesmí těšit na historický příběh plný vášní a pletek, a pak nebude až zase tak moc zklamán. Nepřehlédnutelná je scéna, kdy je Philippe de Nevers i s manželkou a všemi svatebčany zavražděn. Vyústí totiž do situace jako z Šípkové Růženky - všude je krev (jo, ta vlastně v Šípkové Růžence není), vosk ze svící stekl ...jako by se zastavil čas. Hrbáč je film ponurý a ne právě vtipný - jistě, až na okamžiky z „rodinné komedie“, kdy rytíř Lagardere přebaluje dítě apod. Navíc, nedoporučuji vidět Hrbáče v příliš krátkém čase po Kondomedii. Pokud je to možné, tak raději naopak :) Máte-li ctnostného a naivního rytíře brát alespoň trochu vážně, tak v něm nemůžete vidět „blbce“ Francoise Pignona! :-)(3.11.2003)

 • - De Brocův snímek je již šestým filmovým zpracováním historického románu Paula Févala. (Olík)