Nebojte se tmy

• USA Don't Be Afraid of the Dark (více)

Bojíte se tmy? Ne? Začnete. Guillermo del Toro se o to postará. Klasický lehce pohádkový horor s Katie Holmes, Guyem Pearcem a malou Bailee Madison, se Vám dostane pod kůži. Alex (Pearce) se spolu se svou dcerou Sally (Madison) a přítelkyní Kim (Holmes) přestěhuje do starobylého venkovského sídla. Zvídavá Sally záhy objevuje tajemný sklep se zapečetěným krbem. Neodolá a krb otevře. Z jeho útrob se začínají ozývat vtíravé hlasy... (oficiální text distributora)

Roxeet

Jedna pořádná lekačka, (navíc uvedená v traileru, takže už ji očekáváte), nezachrání celý film, který se tváří jako horor, ale ve skutečnosti je to spíš něco mezi strašidelnou pohádkou a komedií. Zimnici na zádech z toho mít rozhodne nebudete, naopak pocítíte neodolatelnou chuť nakopat hlavní dětskou aktérku, která je prezentována (jak jinak) zase jako rozmazlený americký spratek. Ani mě to nepřekvapuje. ()

gezper

Jako vtip a ukázka jak se dá zprasit horor dobrý, jinak dost nezajímavě neoriginálně odvyprávěná špatně scénaristicky napsaná pohádka tvářící se naoko jako horor. Herci se do toho taky zrovna dvakráte neobuli, taky proč, já si na jejich místě přečíst scénář, tak bych na place taky moc triček nepropotil. Cílové publikum mi není jasné vůbec, když to takhle žánrově zmatlali a nedotáhli. Jestli si někdo doufal, že když je pod scénářem podepsán Del Toro, tak by to mohlo alespoň vzdáleně mít nádech Faunova labyrintu, ať si nechá zajít chuť. Já se u toho nepatrně bavil díky tomu co všechno tam bylo nechtěně toporně vtipné. Jinak jsem se tmy opravdu nebál ani na chvíli, taka alespoň hlavní poselství z názvu splněno. Obul bych se do toho více, ale bez spoilerování se to nedá. [30%] ()

czema

Když měl film vyjít v češtině tak jsem si řekl že si ho stáhnu.Trailer stačil na to abych věřil že to bude výborný horor.A teď následuje takové malé zklamání. Potvůrky,které se zde pohybují ve sklepení vypadají jakoby spadly do radioaktivní kaluže,ale jsou to pořád jen zombie krysy.Horor mě ničím nenadchnul,možná taky proto jsem v půlce usnul. Pokud něco podobného ve svém sklepě potkám zavolám buď krysaře z flétnou a nebo deratizátory,ale bát se toho asi nebudu. Ale žádný dětský zuby ode mě nedostanou. ()

gpx

Horor primárně určený pro děti. Pokud ale chcete děcka nakrmit kultovní kvalitou, promítněte jim Gremlins. ()

Trilobajt

Všechno na jedno brdo. Žádné překvapení, hodně očekávaný děj. Ale ve výsledku celkem příjemná pohádka pro malé děti. Tímto chci upozornit majitele lidského potěru,aby dětem tento film pustili v pokojíčku a sami se mrkli v obýváku na pořádný horor. ()

brasek

Hrozne nudný film. Bez nápadu, žiadna atmosféra. Malé škaredé príšery čo by detské zuby žrali, neponúkajú skoro nič. Prakticky to má skôr bližšie k drsnej rozprávke ako k hororu. ()

LadyAjva

Tolik očekávání jsem do toho vložila a ona se z toho vyklubala taková sračka....Je to škoda, hlavně teda peněz vyhozených za kino. Abych se u hororu už při úvodních titulkách dozvěděla čeho že se to mám bát, to jsem opravdu nečekala. Za celou dobu jsem se lekla pouze jednou a to ještě zahradníka. Očekávala jsem duchařinu a dostala jsem partičku malých piditrollů, které jsem ještě tipovala na žáby a pavouky. Jediným silným článkem byla hudba a kupodivu i Katie Holmes, která rozhodně k mým oblíbeným herečkám nepatří, ale po jejím výkonu nejspíš změním názor. A ano, malá Sally byla rozkošná. Je to škoda, odstraniet ty malé zmetky, přidat pár neklidných duší a vdechnout logičnost příběhu,byl by to trhák roku. Takto zůstal hluboko hluboko pod průměrem. ()

Bluesun

Problém tohohle filmu je, že není úplně jasné, jaké cílově skupině je určený. Svým námětem rarachů a předvídatelností by ho mohly hltat děti do 14ti let. Na druhou je ve filmu několik brutálních scén, které pro děti nejsou úplně vhodné. Jako filmu pro děti tomu chybí zábavnost, jako film pro dospělé by si to zasloužilo vážnější námět. ()

chem.peace

Není to špatný, ale očekávání bylo větší. Neřekl bych, že je to horor, spíš pohádka. A jak už tady bylo několikrát zmíněno, námět je opravdu profláknutý a ničim nevybočuje od ostatních podobných filmů, to je docela škoda... ()

raskovnik

Po sérií hororvých sklamaní som nečakal, žiaden strašidelný zážitok a preto som z tohto snímku nebol sklamaný. Bailee Madison bola skvelá, zatiaľ čo príšerný herecký výkon Katie Holmes výrazne znížil môj dojem z filmu. Atmosféra bola skutočne dobrá. Keby sa tento film "nehral" na horor a tiež hlúpo nevyzradil pointu mohol si získať oveľa viac divákov. ()

Honzissis

Konečně film, který po delší době upoutal mou pozornost. Při filmu jsem měl nutkavou touhu ty malý hnusný grázly mlátit paličkou na maso... 4 hvězdičky za originalitu a zpracování! ()

TommmyT

No to jsem nevěděl zda to tvůrci myslí jako horor nebo komedii! To čeho se tam divák měl bát, to mě přišlo k smíchu! Navíc jako ta malá v závěru filmu tam nacvaká takových fotek a scénárista to vubec nebere jako důkaz- občas nelogické. A občas dějově předvídatelné. Čekal jsem teda daleko více od tohoto filmu. Do půlky filmu jsem se nudil a druhá půlka byla k smíchu. Dvě hvězdičky za herecký výkon té malé a občas dobrý záběr kamery. ()

Palizer

Dosť veľká nuda o malom dievčatku, ktorému nikto neveri. Nič zvláštne, čo by stalo za pozretie. Raz stačilo a možno aj to už bolo moc:-) ()

majuus

horo? ani zdaleka... keď som videla trailer, tak som si povedala že to musím vidieť - obetovala som svoj "vzácny čas" ale ako sa ukázalo, bola to nuda a velká hovadina fakt otrasné od hororového žánru to má teda ozaj ďaleko ()

chaosteory

Tmy se nebojte, tady Vás zabije samotný děj s hlavní hrdinkou v čele. Nápady, které řada tvůrců realizuje v rámci hororů, jsou čím dál víc bizarní. Máte doma haranta, který otravuje každý večer s pohádkou a Bajaja ho nebaví? Pusťte mu tohle, on se posere a vy v klidu usnete. Celé je to totiž tak klišovité, že mám pocit, jako by se točilo podle "Příručky pro debily". Rozvedené manželství, vztah otec-dítě na nic, nenáviděná macecha a banda "Milášků", co supluje zoubkovou vílu. I jinak výborné herce tu zastiní (opět podle stereotypu) malej hajzlik, kterého máte od první minuty chuť hodit do díry sami. Slušný závěr je nedostatečná cena za jinak nevyužitý potenciál. ()