Nebojte se tmy

• USA Don't Be Afraid of the Dark (více)

Bojíte se tmy? Ne? Začnete. Guillermo del Toro se o to postará. Klasický lehce pohádkový horor s Katie Holmes, Guyem Pearcem a malou Bailee Madison, se Vám dostane pod kůži. Alex (Pearce) se spolu se svou dcerou Sally (Madison) a přítelkyní Kim (Holmes) přestěhuje do starobylého venkovského sídla. Zvídavá Sally záhy objevuje tajemný sklep se zapečetěným krbem. Neodolá a krb otevře. Z jeho útrob se začínají ozývat vtíravé hlasy... (oficiální text distributora)

mirinkat

Po vybornom traileri som cakala jeden z tych lepsich hororov ale po vzdhliadnuti by som tento film nezaradila medzi hororove zanre. A neviem ci mal este niekto taky pocit, ze je to trosku strasidelnejsie pokracovanie Kroniky rodu Spiderwickovcov. ()

corradi

Během filmu jsem byl spíš napnutej než, abych se bál, ale to nic nemění na tom, že je to průměrnej lekací film. Škoda, že tam neumřelo víc lidí:-) ()

Majka_SVK

Ľudia idú do kina a čakajú jednoducho horor. Pokiaľ však nepoznajú del Torove poňatie hororov tak budú sklamaní. Nejdu tu vôbec o klasického predstaviteľa žánru, je to vlastné akási hororová rozprávka. Ja som sa bavila, film by som si určite pozrela ešte raz a preto 4 hviezdy. ()

Pattrick

Slušně odvedená práce, koukatelné, ale ten příběh stál za nic, vše probíhalo podle očekávání, alespoň ten závěr stál za to. Škoda že divák nehádal co se děje, rovnou nám prozradit co se v domě děje nebyl moc dobrej nápad. Alespoň Bailee se dalo toho dost uvěřit, z ní něco bude :) ()

in flames

Guillermo del Toro je v produkcii filmov môj obľúbenec, nerád im dávam nálepku horory pretože môže vyvolať sklamanie, ale ak povieme rozprávka s pochmúrnou atmosférou prídeme si na svoje. Hudba pôsobivá, herecké výkony uspokojivé a aj napriek nie veľmi dotiahnutému príbehu sa dielko pozerá veľmi príjemne .... ()

tomik1976

Chudák Tom Cruise,jestli pak věděl,že jeho milá hraje v tomto ubohém náznaku nějakého horroru.Spíš se udivuji,že právě Guillermo del Toro je producent tohoto škváru.Nic v tom filmu nějak nesedí,děj je děravý a hlavně ty příšerky-těch se máme bát?No to snad ne!! ()

BlaCk.EmO

Pokud chcete opravdu se bát a nebo shlídnout kvalitní horor, tak hledejte dál. Tento film Vám nedá ani jedno. Pro mne to byla 1,5 hod. nudy. ()

gustaw

Průměrný horůrek který neurazí ale ani výrazně nepotěší. trochu upravený potvůrky z hellboje. Ani jednou jsem se nebál ale neva! čus ()

noKOMERZIALL

za děti,které se aspon vteřinu bály,dávám jednu hvězdu.Zbytek si nezaslouží komentář.Nejprofláknutější je dle mě okamžik,kdy dívka na zahradě sedá na lavičku,dle pohledu kovanou avsak nepatrně zavadí hlavou o opěradlo,kované litinové,a to se zavlnilo,že by laciný plast?no dětem je to asi jedno,ale jako pohádka to je dobrý. ()

harado

Věc názoru. Mě osobně filmek sedl .Nebyly tam sice potoky krve, ale strašidelné to trochu bylo. Příjemná hororová pohádka. Hvězdička navíc za Katie Holmes a Bailee Madison. ()

ghandalf

Vyzdvihol by som hudbu a kameru, ktoré filmu dodávali výbornú atmosféru. Áno, na horor to bolo až príliš rozprávkové, a hoci nám autori veľmi skoro predstavili čo sa v tme skrýva (čo malo za následok že už sa nebolo čoho báť), to najdôležitejšie a síce atmosféru si snímok napriek tomu udržal. Za "dark-tale" 4 hviezdičky určite zaslúžene. ()

pan Spock

Čekal jsem standartní, ničím neinovující duchařský horor. Dostalo se mi ale úplně něco jiného. Většina neduhů z příběhů ze strašidelných domů sice zůstalo. V Americe zřejmě mají stěhování se do hnusných a děsivých starých sídel jako oblíbeného koníčka. A dětí, které vidí něco, co jiní ne, je tam asi taky dost (a že jim to nikdo nevěří je přece samozřejmost). V tomhle filmu se ale i přes jízdu ve standartních kolejích žánru dostáváme do trochu jiných vod. Zlo je odtajněno poměrně brzo a pojetí děje nás od hororu vede spíš do fantasy. Nebo spíše do rodinné fantasy. Nebojte se tmy totiž není horor, ale strašidelná pohádka pro odrostlejší děti. I přes předvídatelnost a spoustu nelogičností jsem byl ale spokojen. Vizuální stránka a atmosféra se totiž povedla na výbornou (del Torův vliv je nepřehlédnutelný). A jelikož mám přesně takovéhle filmy rád, skoro mě svrbí prsty, abych nedal 4*. ()

Montmorency

Jak už název napovídá, je to taková strašidelná pohádka se zlobivými skřítky :-)......(Už dlouho jsem neviděla ve filmu tak protivnou a nesympatickou holčičku:-) ()

Cabotin

Horror? Není čeho se bát. Thriller? Není to napínavé. Scénář? Hanba mluvit. Kamera, střih, výprava? Na velmi dobré profesionální úrovni. Herci? Guy Pearce nemá co hrát a tudíž nehraje. Katie Holmes by nezahrála ani kdyby měla co hrát. Dětská hrdinka Bailee Madison je bezpochyby talentovaná, ale typově nevhodně obsazená. Bohužel, není fotogenická. Její příliš kulatý obličej se syslími tvářičkami a s ofinkou, která zdůrazňuje povislé vnější koutky očí s kruhy pod těmito, nedokáže vzbudit ani sympatie ani soucit. Snad byla pro producenty motivující podoba s Katie Holmes, která je podobně nefotogenická, leč prostá talentu. To není chyba té dívenky. To je umanutost castingu obsadit známá jména aby to celé neskončilo jako direct to DVD (podobnost s českým průserem roku 2012 „Poslední výkřik“). V posledních minutách je, dle scénáře, obětavá a vědoucí Kim stvůrkami v podobě mumifikovaných předchůdců druhu rhesus macaque zahubena, a vlastní, sobecký a idiotský otec zachráněn. WTF? Šepot makaků náhle zřetelný, a šepotaný hlasem altovým a dámským, v předtitulkových vteřinách sugeruje možnost druhého dílu v případě, že ten propadák bude úspěšný. Nebude. 1 hvězda za kameru, střih a stavby. Půvabný názor - verbal ()

KingBoss odpad!

Naprosto nudná a předvídatelná kravina, která může bavit leda 8.letý caparty. Shit, který není ani originální. ()

Desires

Děsivý snímek z pohledu ne dospělého,který pobíhajícím panáčkům nechce uvěřit,ale z pohledu dítěte,které je nuceno v takovém prostředí žít,i když ví,co se děje.film sledovaný v jednu ráno se mi moc líbil,je to neotřelé a dává hororům s dětmi v hlavních rolích nový rozměr. vykašlete se na kvalitu animací nebo prostředí,vnímejte příběh a zkuste si v malé tak trošku představit sami sebe. každý se něčeho bál a strašící domy nejsou pouhou filmovou iluzí.film je dokonalý,protože pojednává o věci,která se v jiném provedení děje v reálu.Nevidím důvod ten film pomlouvat.Každý může zkusit natočit něco lepšího místo silných řečí na netu. ()

JARDAHONDA

Komerční snímek, který neurazí ani nenadchne.. Film má poněkud pomalý rozjezd, na to že stopáž má jen 90 min, tak jsem čekal nástup od začátku do konce. Ani nevím, jaký to vlastně byl žánr, prvky hororu tam sice byly, ale opravdu jen střípky. Spíš pohádka pro starší děti ve stylu Harryho Pottera. Příběh otravné holčičky a uječených pidimužíků, mě zkrátka neoslovil. Nic méně film je zkousnutelný 50 % ()