Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. (Falcon)

Kurikmoon

Nie je to vôbec tak zlé ako som sa bál. Ale s knihou to má spoločné snaď len mená. Ostatok je prekrútený. Herci v pohode. Vizual ok. ale dej je mdlý, rovnako ako atmosféra. Škoda. Knihy odporúčam. ()

Philoun1

Jsou to takové paběrky. Když si odmyslím předlohu jako, že tady musím, tak 3*. Film sám o sobě nění špatný, závěrečná bitva, kdy muž v černém hází na Rolanda kulky hraničí s trapností ale budiž. Knižní nadšence se film snažil potěšit odkazy na jiná díla Stephena Kinga, zvláště na TO a Osvícení, ale už se je zřejmně nestažil vůbec potěšit odkazem na samotnou Temnou věž. Kdybych srovnával podle předlohy tak by to stěží dalo na 1*. Kdo knihy nečetl (třeba moje žena) si stěžovala na to, že film byl špatně čitelný a chybělo jí tam spousta vysvětlení ohledně temné věže, pistolníků, Rolanda samotného apod. Jinak se jí ale film líbil. Takový potenciál knihy mají, doufám, že filmaři tímto počinem neuzavřeli cestu dalším pokračováním. Každopádně bych to ale svěřil někomu schopnějšímu. ()

Hollohlaway

Rozháraná podivnost takřka bez napětí. Kostrbaté a nudné! Knihu jsem nečetl, ale i tak mi to nesedlo. Mystické pozadí křížené s rádoby akční jízdou pro puberťáky a poměrně nezajímavými triky. Herecký projev většiny postav je dost béčkovitý, jako vlastně celá tahle záležitost. ()

Lektor

McConaughey mě bavil, ale jinak je to hrozně špatnej film a to jsem předlohu nečetl, takže v tom není žádná zaujatost skrz očividnou zpackanost. ()

Fox85

Kdo jste četli knížky, tak na ně před začátkem filmu rychle zapomeňte, krom hlavních postav a několika lehkých narážek na různé události a věci tam moc spojitosti není. Film jako takový by nebyl špatný, ale je hrozně plochý a většinou nezábavný. ()

Hugo01

Jakto, že byla Temná věž finanční propadák a další kousek podle předlohy S. Kinga - To - byl historický úspěch? Tak tuhle otázku si asi budu klást ještě nějaký ten pátek. Sice jsem předlohu nečetl, ale se ztvárněním mně neznámého Nikolaje Arcela nemám absolutně žádný problém. Sice tenhle hodinu a půl dlouhý flák dost hraničí s béčkovostí, což asi úplně nebyl záměr, ale kdo se oprostí od všemožných předsudků, film si v pohodě užije. Matthew McConaughey pojal svou roli, řekl bych, velice zodpovědně a svým charismatem vnáší do filmu potřebnou jiskru. I věčně kysele se tvářící Idris Elba byl velmi fajn, stejně jako zbytek castu. ()

jefff

To se zase něco vyvedlo. Achjo. Ambiciózní projekt na motivy Kingovi fantasy série zabil stupidní scénář, za jehož zveřejnění by si tvůrci zasloužili doživotní stopku. Jediné co film drží nad vodou, jsou herecké výkony Elby a McConaugheyho. Film mi jako celek připadal jako taková z nouze ctnost, kdy už rozpracovanou práci chtěli dojet. Filmově to ale selhává na téměř všech frontách. ()

P1tr

Chytlavá sci-fi s dobrým námětem, která rychle odsýpá díky kratší stopáži, což je její velké plus, ale i mínus, neboť díky málu času není možné zdejší zajímavý svět představit do hloubky, jak by si zasloužil a tak i když dojde na dobré akční scény a některá zajímavá odhalení, nelze se na konci zbavit dojmu, že film by si zasloužil více času, abychom se o mytologii dozvěděli více. Já bych s tímto snímkem určitě rád strávil ještě nějaký čas. ()

NDroo

Letní nadupanej fantasy akčňák s poměrně dobrým obsazením. Předlohu neznám a jak se tu na to dívám, zaplať pánbůh. Tedy, nezaujaté hodnocení. ()

kenkaku

Film má poutavý začátek a dávkuje informace tak, že udrží pozornost... asi tak do poloviny stopáže. Pak se něco stane (nebo nestane?) a film začne nudit a to i přesto, že se začíná "něco dít". Vím to proto, že najednou jsme si začal všímat debilit a nedotažeností filmu (které když mě film zajímá mám tendenci tolerovat). Proč Roland loví popadané náboje na zemi,když jich má za páskem hromadu, nebo jak ze svého šestiraňáku střílí jak z kulometu bez nabíjení... Já vím ptákoviny, ale neměl bych si jich všímat, pokud filmu nedojde dech. Pak - i když děj dostává obrátky - už je kouzlo pryč a z šedi průměru se nevyhrabe. A je mi úplně jedno jestli je to podle nějaké mega slavné předlohy (kterou neznám). Film dostane za čas ještě druhou šanci, tak uvidíme... ()

webhead

Takový úžasný námět, potenciál na to, to roztáhnout do dvou až tří filmů, či sezóny seriálu byl smeten ze stolu za hodinu a půl neuvěřitelně přímočarého běhu, který nezachránil ani Matthew McConaughey. Do jisté míry jsem oceňoval odhodlání tak rozsáhlé dílo zpracovat v tak krátkém filmu a pokud bych přimhouřil oči, film byl do poloviny docela nadějnou, i když uspěchanou, adaptací původního příběhu. Všechen dojem šel ale stranou při závěrečném střetu. Během pěti minut je film ukončen, vše zažehnáno a jde se domů. Obrovská škoda. ()

Lukoboss

Knižní předlohu neznám, to říkám (píšu) rovnou, ale chápu, že nacpat 7 knih do hodiny a půl je prostě problém. Ale od toho bych odhlídnul a zaměřil se na film jako takovej. Ta myšlenka několika paralelních světů je dobrá a zajímavá, stejně jako zápletka. Ovšem to mezi tím už zase tak super není, je to celý natočený tak nějak mdle, bez emocí a taky jako pro blbce, nebo možná pro náctiletý diváky jako určitá verze pohádky, aby to asi zaujalo co možná nejširší masu. A to je samozřejmě průser. Ve výsledku mě nejvíc zaujal M. McConaughey jakožto chladnej záporák (ďábel, smrt?) s magickou a temnou mocí (věta "Stop breathing." je naprosto dokonalá). Slušný jsou i efetky, ale tak v dnešní době se to snad dá očekávat, to bych nějak nerozpiplával. Celkově průměr, kterej nenadchne, ani neurazí. ()

Ralna

Vždyť to bylo pro děcka! Závěrečný feeling jako při sledování Nekonečného příběhu. Akční a napínavý to bylo, na podzimní koukání pod dekou dobrý. ()

sedm.1

Naprosto rutinní a nevýrazná podívaná, která možná ve výsledku nenudí, ale celkový dojem je vážně na pováženou, a to především vzhledem k možnostem, které daná látka nabízela. Nikolaj Arcel je tedy možná skvělý scénárista, ovšem jako režisér selhal na plné čáře. Už jen ten žánrový mix se mu nepodařilo vůbec ukočírovat, od všeho trochu, ale nic z toho pořádně a především působivě, zároveň se to snažil pojat celé strašně temně a nekompromisně, ovšem přístupné i dětskému publiku, z čehož vznikl jen další nesourodý paskvil, zápletka má pak sice spád, ovšem musím se přidat k názoru, že obsáhlost Kingovi předlohy je natolik široká, že do hoďky a půl by jí nevměstnal ani David Copperfield, takže je sice pěkné, že to má celé zatraceně dynamické tempo, ale opravdu nemalé množství postav, scén a dialogů vyvolává prakticky jen otazníky a s nikým a ničím se nedá příliš ztotožnit, prostě to na mě zapůsobilo tím nejbéčkovějším stylem, to je tajemný kluk, to je klaďas, to je záporák, vysvětlení podstaty Temné věže ve dvou větách, tady to milí diváci máte a poperte se s tím po svém. Jinými slovy, poměrně často ve filmech volám po větší přímočarosti, v případě Temné věže to tvůrci ale s tou přímočarostí už vyloženě přehnali, což se pak odrazilo hlavně v závěru, kde se to zvrhlo už jen v opravdu hloupoučkou a naivní blbůstku. Další problém vidím ve stylu zpracování, který ve mně též vyvolával dojmy jako z nějakého laciného béčka, a to se týká jak atmosféry, tak vizuálu, tak i překvapivě efektů, které mi přišli opravdu nepovedené a v dané době, a vzhledem k možnostem, až nedůstojně odfláknuté. Herecky tu pak jednoznačně vládne Matthew McConaughey, ovšem alespoň v tomto ohledu neselhal vyloženě nikdo, Idris Elba jako mlčenlivý drsný hrdina funguje také přesvědčivě a mladý Tom Taylor je neotravný, přirozený sympaťák. Naopak zklamaný jsem z akce, které jednak nebylo příliš a když už se tedy dostala ke slovu, tak to rozhodně nebyla žádná sláva, ani choreograficky zábavná, ani přehledná, ani nápaditá, prostě bída. Temná věž mi díky tomu všemu tedy ve výsledku připadla především jako naprostá jednohubka, bez jakýchkoliv ambicí a vyvolání širšího diváckého zájmu, což se jí nakonec i nechtěně povedlo, takže o vyloženou nudu rozhodně nejde, ale za nějakou mimořádnou pozornost upřímně také moc nestojí. ()

Sdoom

Knihy jsem sice nečetl, ale i tak z toho zkratkovitost sálá na sto honů. V podstatě nic není vysvětleno, motivace postav, universum, propojenost světů atd. Navíc ani vizuálně to není žádný zázrak a dialogy jsou klišovité. Tohle se opravdu nepovedlo a je otázka, jestli by delší stopáž byla na škodu nebo jestli by tomu pomohla. Takhle fakt slabota a jedna hvězdička. (HD, orig.) ()

Benedygtus

Knizni predlohu jsem necetl, ale tenhle film jsem videl celej a je to snad nejsmutnejsi(kvuli tomu, ze se do toho namocili pomerne solidni herci) a nejhorsi navsteva kina za posledni rok. Trapna nudna blbost. Neni zde absolutne nic, co by se mi libilo. Opravdu ne ()

666Carnage

Knihu jsem nečetl mám pouze komiks na motivy knihy a teď jsem viděl film, který byl na motivu knihy a z toho tam byl asi jen pistolník, muž v černém a věž. Film normálně nic extra co mě mrzí je nevyužitý potencionál tohohle příběhu. Původně když měl film natáčet film Guillermo del Toro jsem se o to začínal dost zajímat a námět jak chtěl on byl 100x lepší. hlavně to mělo být hororové R. V tomhle film byli dobré dvě věci akční přestřelka (bohužel jen dvě ve filmu) a Matthew McConaughey a Idris Elba. To je ale vše přátelé. Takže tohle je škoda. 50% ()

Temnou věž čeká restart

Temnou věž čeká restart

22.03.2019

Nejspíš si ještě vzpomínáte na ambiciózní plány studia Sony, které si před pár lety zajistilo práva na adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. Vedle prvního filmu měl vzniknout také seriál, který by… (více)

Raimi a Kronika Královraha

Raimi a Kronika Královraha

30.01.2018

Možná si ještě pamatujete, že se Sam Raimi motal kolem Hobita a Warcraftu. Nakonec by se ale měl vrátit k fantasy jinudy, upsal se totiž režii Jména větru, což je první kniha z kouzelnické ságy… (více)

Temnou věž čeká seriálový reboot?

Temnou věž čeká seriálový reboot?

21.10.2017

Stephen King je letos jednou nahoře a jednou dole. Zatímco nové To zabodovalo na všech frontách, Temná věž zklamala po kritické i po finanční stránce. Studio Sony pochopitelně chystalo další díly a… (více)

PF 2017

PF 2017