Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. (Falcon)

uodevr odpad!

Vemte celou ságu Harryho Pottera, sestříhejte do devadesátiminutového fanouškovského videa, a hoďte to na jůtůb. Tadáá, Temná Věž! Nepamatuju si, kdy naposled jsem se u sledování filmu cítil zfetovaně, ale tenhlenc majstrškyt mě do tohoto stavu, se svým hyperaktivním střihem, neexistující expozicí (týpek prostě jen tak ledabyle zmíní Exkalibr a zbytek si domysli sám, Břéťo), a nechtěně tragikomickým fajnl fajtem, suverénně dostal. Přitom Idris i Matt byly dobré castingové volby, kdyby to aspoň byl tříhodinovej macek, bylo by to pořád zoufale málo, ale aspoň na tu jednu hvězdu by to možná bylo. Ovšem v této podobě, ve které to nečtenářům absolutně nemá co nabídnout, a čtenáře to při nejlepším může maximálně turbodožrat, je to prostě krok o tři čínské zdi vedle, přímo do velbloudího lejna. ()

sniperjozef

Tohle je velmi, velmi špatné. Režie, scénář, hudba. Tady nefunguje absolutně nic.Dvě hvězdy dávám za hlavní postavy, protože bez nic by to narazilo na dno oceánu a začalo se bořit hluboko do bahna. ()

helrohir

Sfilmované adaptácie bestsellerov S. Kinga bývajú obvykle veľkým zážitkom, a to aj keď človek nepozná predlohu, ale v tomto prípade prišlo nečakané sklamanie. Ako občas to malo fajn atmosféru, pár solídnych akčných scén a čiastočnou oporou boli aj herci v hlavných rolách. Avšak v príbehu nie ja takmer nič, čo by dokázalo diváka vyslovene zaujať, prakticky celý zmysel príbehu mi tak nejak uniká a celé je to vystavané dosť nejednoznačne. Hoci stopáž nie je nič extra, napriek tomu sa veľmi skoro začnete nudiť a celková pozerateľnosť filmu sa postupne stráca.  Skôr mi to prišlo zamerané viac na mladších divákov, pričom koncept hororového sci-fi westernu sa dal určite spracovať na oveľa kvalitnejšej a vyspelejšej úrovni. 40%. ()

ostravak30

Osm knih Stephena Kinga jsem nečetl, tudíž těžko říct, podle kterého přesně si tvůrci vybrali, že budou točit. Oni sami tvrdí, že navazují tam, kde spisovatel končí, externí recenzenti zase píšou, že se filmaři snažili vecpat všechny svazky do jednoho filmu. Nevím, kde je pravda, ale jisté je, že ať tak či tak snímek je takový polovičatý. Převládají efekty a efektní honičky, ale na druhou stranu je složité se do příběhu a celého pochopení světů vmísit. Je to taková ta fantasy, která zavání něčím víc, ale přitom zůstane jen u nahlédnutí do tohoto světa a víc divákovi neodhalí. Za mě těžko soudit tento snímek, po jehož shlédnutí mám smíšené pocity. Na jedné straně by mě zajímalo víc, na druhé by to chtělo ale nějaký úvod, který by diváka zasvětil víc než jen, že sdělí kdo proti komu bojuje. ()

J.Mayen

Radeji budu mlcet, jen si na to bezte do kina sami a vyhodte zbytecne par stovek jako ja :-)). Stephen King se musi obracet v hrobe, vlastne on jeste zije, tak to se musi obracet asi neustale pri kazde poloze, strasna ptakovina, a proc jedna hvezda? Mozna za toho jedinyho demonka, kterej byl v te tme stejne na p**u videt. ()

Veskoslav

Bohatě stačí změna hlavní postavy. Kdo četl knížku, bude už od začátku naštvaný. Ten zbytek tomu jenom nasazuje smutnou korunu. Film by nebyl špatný, pokud by člověk nepřistupoval jako k adaptaci Stephena Kinga. Jakmile ale začnou "zběsilé" akční pasáže, tak si člověk řekne, že se měli vykašlat na adaptaci 8 knih do jednoho filmu a raději natočit pohádku o Červené Karkulce. Další zničená adaptace Kinga. Příště už raději harpunou přímo do srdce... ()

freddyreddy

Velmi příjemná jednohubka, která nikoho neurazí. Záleží, co od toho očekáváte. Kvalitní CGI, sem tam nějaký vtip (kupodivu vtipný), klasické klišé. Proč ty 4* nedat? ()

shaacul

Dobří herci, slušný režisér, ucházející rozpočet a triky. A obrovský problém pro scénáristu jak dostat sedm knih do 95 minut i s titulkama. Mnohem lepší řešení by byl seriál, nebo série filmů. Dovedete si představit GoT nebo LOTR v 90 minutovém filmu? Takto dostáváme postavy bez minulosti, bez pochopení logiky toho jak jejich fantasy svět funguje. Proč děti, kolik je světů, historie Pistolníků, historie Muže v černém, co jsou ty podivné obludy co mu slouží, proč a jak fungují portály, jak funguje druhý svět, je na konci zlo poraženo nebo ne. Ty co knihy četli to naštve, ty co nečetli nepochopí. Takto to prostě nemohlo fungovat. ()

K1NGSLAYER

Pár minut jsem se rozhodoval, zda dát 3 nebo 4 hvězdy. Nakonec jsem tam ty 4 dal. Knižní předlohu jsem nečetl, ani jsem se nějak o tento film nezajímal. Zrovna jsem se ale nudil, tak píšu kamarádovi "Pojďme do kina na Temnou věž, trailer vypadá zajímavě". Film mě tedy mile překvapil a to hned z několika důvodů. Zajímavá krajina, pistolník má dobrý charakter, výjimečné dítě Jake a celkově, ten nápad je velice zajímavý. Jediné co mě zklamalo byl finální "boss fight" - velice krátký, a čekal jsem něco lepšího. Také délka filmu je na pováženou. Dnešní celovečerní biják by měl trvat dle mého názoru alespoň 2 hodiny, tudíž jsem byl z těch 90 minut poměrně zklamaný. ()

BobArmstong

Zasa raz sa podarilo filmovým tvorcom úplne sprzniť knižnú predlohu. Autori si zjavne prečítali len "obsah" prvej knihy (Gunslinger) a rozhodli sa ignorovať úplne všetko čo sa v nej stalo. Rolandovu cestu za Temnou Vežou zaobalili do ohranéhu príbehu o pomste a všetko podstatné vynechali. Zle vykreslili postavy, charakter Waltera O'Dimma (Muž v čiernom) zničili úplne a vzťah mezdi Jakeom a Rolandom je len načatý (Vynechala sa taktiež veľmi podstatná časť o proroctve). Samozrejme platí, že ak ste neznalci knižnej predlohy tak tieto veci vám môžu byť ukradnuté. Po remeselnej stránke na tom film nie je najhoršie. Vizuál je ale čisto béčkový čo je na prvý diel epickej fantasy určite škoda (Na druhej strane sa však po tomto trapase druhého dielu nedočkáme. Možno reboot??) ale stále sa nepohybujeme v televíznych vodách takže si to akú takú úroveň drží. Čo ale musím pochváliť sú akčné scénky. Tie sa totižto ako jediné držia knižnej predlohy. Nie zasadením ale vykreslením Rolanda. Sú rýchle, dynamické, majú solídnu kameru (Nič roztrasené čo je určite dobre). Autori si však ani tu neodpustili niekoľko cliché (Najmä scéna s Rolandovým pomalým prebíjaním). Vysporiadanie s s Mužom v čiernom je fajn ale opäť ignoruje všetko čo je v knihe. Pre mňa osobne je Dark Tower sklamaním. Fanúšici knižnej predlohy uronia slzičku, že neuvidia ani jednu stránku z knihy prevedenú na filmové plátno a patrične si aj v recenzii zanadávajú. Tí ostatnú dostanú priemernú fantasy, ktorá skôr pôsobí ako trailer na knihu. Film načne zaujímavý svet a po jeho dopozeraní budete chcieť z neho spoznať viac. V tomto prípade vám to môžem určite doporučiť. ()

WeeLass

Další letošní Kingovka, ke které jsem opět nečetl knižní předlohu. Pokud mám tedy hodnotit jen film jako takový, přišlo mi to hrozně uspěchané, ale chápu, že se logicky do takto krátké stopáže nemůže vejít všechno. Herce s nevyslovitelným jménem Matthew McConaughey v lásce moc nemám a ani tady mě moc nepotěšil. Nepřišlo mi, že by svou roli zvtárnil nějak závratně dobře, nešel z něj vůbec strach a závěrečná bojová scéna a jeho napřahování rukou do všech světových stran bylo spíše k smíchu. Naopak ostatní herci mě mile překvapili, zvlášť Idris Elba s jeho mírumilovnou duší skrývající se pod tvďáckým výrazem. Za mě tři hvězdičky, čekal jsem to po zdejších recenzích horší, byl jsem spokojen. ()

matolos1

Žiadna skvelá adaptácia perfektnej Kingovej knižnej série ( jednej z mála mojich obľúbených) a hlavne úplne zbytočný film. Chýba tomu atmosféra, omnoho lepšie poňatý príbeh, a hlavne lepšie usporiadanie lokácii. Nehovoriac o tom, že viac ako 90% vecí vo filme sa uberá úplne inším smerom ako v knihe a vytvára to tým absolútnu banálnu béčkovú sračku. Herci v pohode, Junkie XL spravil pár tónikov a myslel si, že tým je spravený soundtrack. Ale čo by sme koniec koncov chceli? Tento rok sme už jednu podarenú adaptáciu dostali. Nie som nasratý, ale sklamaný za nevyužitie dostatočne potenciálneho materiálu. ()

Cannonball

Ja som Kingov roman necital a asi to bola ta najlepsia priprava na tento film. Mne sa to celkom pozdavalo a vyhradenych 90 min je naozaj chvalitelne v dobe kde najst nieco pod 2h je zazrak. Poctivych 65% ()

Temnou věž čeká restart

Temnou věž čeká restart

22.03.2019

Nejspíš si ještě vzpomínáte na ambiciózní plány studia Sony, které si před pár lety zajistilo práva na adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. Vedle prvního filmu měl vzniknout také seriál, který by… (více)

Raimi a Kronika Královraha

Raimi a Kronika Královraha

30.01.2018

Možná si ještě pamatujete, že se Sam Raimi motal kolem Hobita a Warcraftu. Nakonec by se ale měl vrátit k fantasy jinudy, upsal se totiž režii Jména větru, což je první kniha z kouzelnické ságy… (více)

Temnou věž čeká seriálový reboot?

Temnou věž čeká seriálový reboot?

21.10.2017

Stephen King je letos jednou nahoře a jednou dole. Zatímco nové To zabodovalo na všech frontách, Temná věž zklamala po kritické i po finanční stránce. Studio Sony pochopitelně chystalo další díly a… (více)

PF 2017

PF 2017