Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. (Falcon)

Pythonator

Tak nám Roland z Gileadu nějak ztmavnul, jako by ho sežehl nějaký démon na uhel. Ta multikulti masáž je už vážně trapná. Když jsem poprvé spatřil trailer, chtělo se mi zvracet z toho, že v rámci naplnění hollywoodské rasové kvóty udělali z jedné vynikající fantasy westernové postavy škaredého černocha. Když jsem pak viděl film, tak... No radši nevidět. Nebo lépe řečeno nemyslet na to, že to má cokoli společného s geniální Kingovou předlohou. Jinak to špatný film není, až na to, že tam skoro nic nefunguje a nemá to ani pořádné strhující finále. Spíš to skončí a ani pes po tom neštěkne. ()

bodo1

Nezmysel, ale dobre natočené mysteriózne velekokotinské dielko. Sympatický hrdinovia aj dobré efekty. Ten kto si neprečítal sedemdielnu ságu o nekonečne, ten nemôže povedať ani prd. Ten kto vie o čo ide v knihe môže pičovať, ale to by musel byť film minimálne ako Star Warasračkas, minimálne desať dielny. Ale ostalo to otvorené. Zapomněli ste tváře svých otcú, hajzlové ()

Vital

Natož kolik dílů má tato knížní série,tak filmově je to neuvěřitelně zkrácené,a i nezajímavé.Bohužel celý film také hodně podkopává šílený dabing Idrise Elba ,mít takového kamaráda,který za jákýkoliv situací,ať už někomu zachraňuje život,nebo už mu jde o ten svůj,a nezmění ani trochu o oktávu hlas,takového bych nakopal do zadku. ()

nefertitii odpad!

Ve velkém očekávání jsem se na tento film dívala. Vzhledem k tomu, že jsem četla knižní předlohu, očekávala jsem alespoň trošku přiblížení. Nicméně film je oproti knize paskvil, který s knihou má stejné snad jen jména hlavních hrdinů. Neskutečné zklamání!!! Snad budou diváci, kteří nečetli knihu, více spokojeni. ()

cinka.h

Tak moc jsem se na tenhle film těšila a tak MOC jsem byla zklamána. Pokud milujete ságu Temné věže, nedívejte se. Kde je modrooký blonďák Roland, ze kterého čišel chlad? Kde je Walter opředený tajemnem? Kde je růže, o které to nakonec vše bylo? V poslední scéně na dveřích? To asi málokdo pochopil.. Opravdu velká škoda, že z knih plných dobrodružství a zapletených příběhů dokázali pouze toto. 1 hvězdička je za slušné efekty, ať nežeru. ()

jastrebok

Konečně jsem viděl Temnou věž. V komentářích často zaznívá "typický Hollywood". Z mého pohledu to není tak prosté. Je jistě znát, že tvůrci dostali určitý rozpočet, jasně danou stopáž a požadavek na standalone zážitek. Jenomže to, co se do filmu podařilo vměstnat podle mě rozhodně překračuje rovinu "typického Hollywoodu". Od náznaků na jiná Kingova díla až po zajímavé komentáře k tomu, co se dělo v knihách (tenhle film není adaptace knihy, ale přesto se dá vnímat jako součást canonu, jakkoliv to vyznívá zvláštně). Příběh je vskutku přespříliš přímočarý, ale rozhodně jsem si užil herecké obsazení Waltera i Rolanda. Hlavně scény, kde McConaughey zabíjí, jsou excelentní. Mimochodem, má pojmenování postavy Walter také netriviální příčiny? Doufám, že vznikne pokračování - ideálně v podobě seriálu. ()

Naby

Obcas celkem zajimave efekty, obcas neco zajimaveho, nebo napinaveho. Nicmene chvilema je to moc zdlouhave a nekdy i nudne, nebo takove krkolomne, nezazivne. Je proste videt, ze je to takove neurcite pro koho to vlasatne je, jestli pro dospele a nebo vetsi deti. Pro zoufalejsi milovniky scifi co nemaji na co koukat k doporuceni :-). Celkem 3,1* ()

mullerad

Vydarený sci-fi príbeh, excelentný záporák, možno až veľmi temné pre mladších divákov. Chlapec to zahral úplne presvedčivo, nechýbaj westernový pištolník, prechody cez teleporty do iných svetov. Privítal by som aj dlhšiu stopáž a priestor na rozpovedanie príbehov postáv. Za mňa silné 4 hviezdy. ()

Yamatosan

Že to je celé hrozná volovina, která si z knižní předlohy nevzala skoro nic - budiž. Že to mělo být natočeno jako seriál, protože film prostě musel u tohoto námětu působit uspěchaně - dobrá. Ale že je v tom Elba tak neskutečně necharismatický, to už je moc. ()

draxxi

No jelikoz jsem absolutne neznaly knizni predlohy, zustal pro pribeh trochu zmatecni, a zbylo par jak, proc a co... Hlavni hrdinove - kladny i zaporny - vsak maji vazne silny charisma, takze me bavili cely film... 20/5/2020 65% ()

Holly_Molly

Naleštěnej, hezky vypadající a celkem o hovně film, na kterym je zajímavý hlavně duo Idris Elba/Matthew McConaughey a jejich kočkování. ()

ouki81

Bruce Lee když nedostal možnost účinkovat v seriálu Kung fu a roli šaolinského mnicha dostal David Carradine prohlásil: "Nechci toho snaživého muže urážet, ale je to to samé jako by mně nabídli roli texaského pistolníka v tradičním westernu a já ji okamžitě přijal." A s Idrisem Elbou v roli Rolanda Deschaina je to to samé. Nemá tam co dělat. ()

Sashmen13

Nejhorší na tom asi je, že to mohl být docela banger, ale místo toho, aby se soustředily na jednu věc pořádně, roztahaly to kde mohly a výsledkem je konec na metamfetaminu. ()

Little_Sawy

Tady tudy mi přišlo že to je celkem koukatělné i v tí červý..tedy temný barvě. Vlastně vše v tomhle filmu bylo temný. Temná věž, Temnej hlavnej hrdina v temném kabátu, dokonce I Bubák byl temný až sem viděla, viděla nic..klučina kterýho chtějí zabít vlastný rodiče tým, že ho chtějí strčiť do blázince protože jeho matka je tak šibnutá, tupá, narkotická sviňě, že mu nevěří ani půl slova o tom, že ich napadli marťany. Až dokým jí nevodkrágluje veľkej žabožrout a její synátor se nepřidá po boku Temnýho Djanga, jelikož sám by v Temnotě yistotně zgebnul, nebo by se mu o jeho smrti zdalo ač by právě nevěděl čo se dějě.. kluk má mocnej dar. Dar, nasírat lidi, špatný lidi. ()

Hixx

Čierny pištoľník a chlapec proti mocnému čarodejovi, ktorý chce zničiť svet. Naozaj neviem prečo ty zloduchovia chcú stále zničiť svet, čo z toho majú ? Asi chcú zabudnúť na tvár svojho otca. Je to pohodové, bečkové scifičko ktoré má len hoďku a pol s hviezdným obsadením. ()

Temnou věž čeká restart

Temnou věž čeká restart

22.03.2019

Nejspíš si ještě vzpomínáte na ambiciózní plány studia Sony, které si před pár lety zajistilo práva na adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. Vedle prvního filmu měl vzniknout také seriál, který by… (více)

Raimi a Kronika Královraha

Raimi a Kronika Královraha

30.01.2018

Možná si ještě pamatujete, že se Sam Raimi motal kolem Hobita a Warcraftu. Nakonec by se ale měl vrátit k fantasy jinudy, upsal se totiž režii Jména větru, což je první kniha z kouzelnické ságy… (více)

Temnou věž čeká seriálový reboot?

Temnou věž čeká seriálový reboot?

21.10.2017

Stephen King je letos jednou nahoře a jednou dole. Zatímco nové To zabodovalo na všech frontách, Temná věž zklamala po kritické i po finanční stránce. Studio Sony pochopitelně chystalo další díly a… (více)

PF 2017

PF 2017